PDA

View Full Version : Университети по Интериорен дидайн в чужбина.



RockenRolla
04-05-2009, 15:55
Здравейте,търся университет по интериорен дизайн в чужбина където образованието е на ниво с достъпни за българи такси.По-специално ме интересува начина на кандидастване,такса,стипен дия,период на обучение.
Къде мога да получа информация за това?

mushu
08-22-2012, 15:49
Здравей! Темата е създадена през 2009, така че предполагам си намерил/а подходящ университет... аз също се интересувам от интериорен дизайн и изкуство като цяло. Бих се радвала на малко помощ от твоя страна в случай че си намерил/а нещо интересно^^

Smile.
08-23-2012, 09:11
В Шотландия обучението е безплатно за български студенти. Ти само трябва да си намериш квартира и храна. За съжаление не съм наясно как точно се кандидатства, но предполагам, че с оценките от гимназията и изпит като TOEFL/IELTS. В Интернет би трябвало да има информация. :)

forside1
08-25-2012, 13:45
Безплатно ? Тегли се студентски кредит от държавата. Няма нищо безплатно. След като завършиш започваш да го изплащаш, иначе по време на обучението таксата ти се покрива директно от този заем. Иначе нищо безплатно няма :) . Интериорен дизайн има в моя университет- University of Nicosia ( Кипър) но бих ти препоръчал да потърсиш нещо в Англия, защото при нас няма студентски кредити, има стипендии , но и с тях таксата е малко висока. Ако имаш някакви въпроси питай :)

Dagichka
09-01-2012, 20:20
хм, ако може аз ще се възползвам и ще те питам :cool:
засега като опция никога не съм включвала Кипър, просто не съм се сетила (dafuq), та да те питам - как вървят цените на таксите? а живота там скъпо ли ти излиза? в Кипър хубаво ли е? (звуча като малко дете дето пита мамо,мамо, какво е това? а онова? ама.. :cool: )

forside1
09-01-2012, 21:33
Писах ти ЛС :)

BrainlessROCKBABY
09-14-2012, 08:55
Безплатно ? Тегли се студентски кредит от държавата. Няма нищо безплатно. След като завършиш започваш да го изплащаш, иначе по време на обучението таксата ти се покрива директно от този заем. Иначе нищо безплатно няма :) . Интериорен дизайн има в моя университет- University of Nicosia ( Кипър) но бих ти препоръчал да потърсиш нещо в Англия, защото при нас няма студентски кредити, има стипендии , но и с тях таксата е малко висока. Ако имаш някакви въпроси питай :)

омг бе, моля те, млъкни

В Англия теглиш кредит.
В ШОТЛАНДИЯ държавата ти покрива таксата (to all eligible students) - SAAS да си чувал?
В ШОТЛАНДИЯ повечето такси са около 2000-3000 паунда.

Най-доброто място за Interior design е Edinburgh College of Art. После е Glasgow School of Art - за Шотландия.

http://www.gsa.ac.uk/study/undergraduate-degrees/interior-design/

Blab
09-14-2012, 09:32
ще кажа само, че не бих записала дизайн в страна, за която той не е приоритетен.

Jaune
09-14-2012, 11:13
E, a тоя заем да не би да не ви заробва зверски? Нищо не ти е нагласено само защото учиш в чужбина. Техният приоритет е
(на работодателите имам предвид) е първо да назначат техни кадри, от тяхната страна, и чак тогава да се погрижат за бедното българче, което трябва да си плаща заема. Отделно, че за да работите там, трябва да живеете там, а голяма част от заплатата ще ви отива за разноски по живот, за съжаление, не за заема. Да не говорим, че собственост не можеш да имаш..

Бих учила дизайн в Италия!

moss
09-15-2012, 20:42
ще кажа само, че не бих записала дизайн в страна, за която той не е приоритетен.

Какво ще рече ,че не е приоритетен за страната?