PDA

View Full Version : Рай, прераждане или тор?



LudoMlado
04-05-2009, 18:28
Кое от трите идва след смъртта според вас?

Darkkiss
04-05-2009, 18:28
след смърта!?
нищото

Dumb
04-05-2009, 18:31
Нито едно от 3-те!

cherinka
04-05-2009, 18:34
царството на свинските пържоли...

EroSennin
04-05-2009, 18:43
Вярвам или поне така ми се иска че човек остава тук, да се грижи за скъпите му хора :)

XceSS
04-05-2009, 18:49
Ако знаехме, нямаше да е интересно :)

Swinkenhoffer
04-05-2009, 18:54
Mного силно вярвам в прераждането!
Мисля си, че душите на всички живи същества чакат, колкото е необходимо, за да се върнат на земята във формата на човек, животно, растение или насекомо.
Звучи ми съвсем нормално и логично, никой не може да ме убеди в противното, а дали е вярно наистина... още не знам. :D

woshata
04-05-2009, 18:57
Ад 8-)

justbebsi
04-05-2009, 19:12
Ад 8-)

bulgarche
04-05-2009, 19:16
Тор със сигурно, за другото не знам.

TERRORMACHINE
04-05-2009, 19:17
царството на свинските пържоли...аре да мреме!

Bellatrix
04-05-2009, 19:34
Отвъдното.

guinessgirl
04-05-2009, 19:49
в ковчег и в пръстта

KoRnFlAkE
04-06-2009, 00:04
абее нещо.

KadifWerewolf
04-06-2009, 01:55
Спиш, но не можеш да се събудиш.. :(

bulgarche
04-06-2009, 02:17
Спиш, но не можеш да се събудиш.. :(
А аз, който не мога да заспя...

KadifWerewolf
04-06-2009, 02:28
Вените :lol:
И аз не мога :-|

YouCantStopMe
04-06-2009, 06:05
тор,пръст.

Sintya
04-06-2009, 07:27
Mного силно вярвам в прераждането!
Мисля си, че душите на всички живи същества чакат, колкото е необходимо, за да се върнат на земята във формата на човек, животно, растение или насекомо.
Звучи ми съвсем нормално и логично, никой не може да ме убеди в противното, а дали е вярно наистина... още не знам. :D
И аз...

RaI4etO
04-06-2009, 07:51
Аз също мисля така...

mimenceto666
04-06-2009, 11:56
и трите :)

Bianca
04-06-2009, 11:59
Мнението ми е същото като на Swinkenhoffer. 8-)

TheRestorer
04-06-2009, 13:09
Вечните ловни полета :D

LittlePrincess
04-06-2009, 13:36
Рай.. или пък ще стана духче.

EarthShaker
04-06-2009, 14:01
отдаваме прекалено голямо значение на глупавото си битие... не сме нищо повече от организми, които нямат 'душа' и подобни измищльотини...

раждаш се
живееш/ядеш,спиш,ебеш/
умираш

тва е жестоката истина, дами и господа

Briseis
04-06-2009, 15:59
тор ни чака
това е 8-)

protest
04-07-2009, 07:38

SWASTIKA
04-07-2009, 08:03
Mного силно вярвам в прераждането!
Мисля си, че душите на всички живи същества чакат, колкото е необходимо, за да се върнат на земята във формата на човек, животно, растение или насекомо.
Звучи ми съвсем нормално и логично, никой не може да ме убеди в противното, а дали е вярно наистина... още не знам. :D

Аз съм една от преродените души!
Мога само да кажа, че сме дали обет за мълчание, защото в противен случай Всевищния ще ни го забие доста силен (ритник) и пак в другото измерение... Всички преродени си знаем номерата, всички сме със знаци!
Който се прероди, няма право да говоря за миналия си живот, само може да се прави на мъдър, като дава парирани примери...

Всё хорошо, что хорошо кончается! :razz:

DimovB
04-07-2009, 09:18
Колкото и неоптимистично да звучи, след смъртта следва тор. 8-)

vlubeno_momi4e***
04-07-2009, 19:10
Рай надявам се.. но погледнато реалистично - тор..

YouKnowImBetterThanYou
04-07-2009, 19:27
отдаваме прекалено голямо значение на глупавото си битие... не сме нищо повече от организми, които нямат 'душа' и подобни измищльотини...

раждаш се
живееш/ядеш,спиш,ебеш/
умираш

тва е жестоката истина, дами и господа

Буквалността на ежедневието понякога отнема възможността на човек да си мечтае. А от друга страна рая, прераждането и всичко останало действително са си плод на фантазията на човек, но именно тя дава стимул да се живее за нещо друго освен яденето, спането и ебането. Именно това ни различава от животните.

clever
04-07-2009, 22:47
След смъртта не следва нищо интересно... :? тор...

EarthShaker
04-07-2009, 23:30
Буквалността на ежедневието понякога отнема възможността на човек да си мечтае. А от друга страна рая, прераждането и всичко останало действително са си плод на фантазията на човек, но именно тя дава стимул да се живее за нещо друго освен яденето, спането и ебането. Именно това ни различава от животните.

Може и така да е. Според мен, фактът че се различаваме от животните ще ни заличи като вид.

Не ме разбирай погрешно и аз имам фантазия и мечти. Просто въпроса със смъртта, историята ни и т.н. ми е много болна тема. :)

carinaNebula
04-08-2009, 10:02
Mного силно вярвам в прераждането!
Мисля си, че душите на всички живи същества чакат, колкото е необходимо, за да се върнат на земята във формата на човек, животно, растение или насекомо.
Звучи ми съвсем нормално и логично, никой не може да ме убеди в противното, а дали е вярно наистина... още не знам. :D
:D

SWASTIKA
04-08-2009, 14:40
Душа = Психика.

cherrypezz
04-08-2009, 15:03
То че тор...тор, да!
Но защо не и другите 2?

DimovB
04-08-2009, 15:26
ти като си тор, няма как да си и другите 2 същевременно 8-)

cherrypezz
04-08-2009, 19:44
Е то тялото ти ще е тор, а душата или в рая или ще се прероди.

guinessgirl
04-08-2009, 19:48
тялото ти ще е в пръстта,а душата ти е затворена в тялото-следователно?

аз така разсъждавам

прераждания,рай,ад-глупости.. просто умираш и...умираш със ъм...всичко-с дебелото ти черво,с белия дроб,с душата

просто умираш :-|

HexGirl
04-08-2009, 22:40
съгласна съм ,че не може душите ни да изчезват имам си моя теориика че нашия свят е съпроводен от безброй други светове разделени само на части от секундата от нашия ...Така ,че душите ни които всъштност сме ние самите отиват там като нови хора . Така ,че напрактика не може да се повториш в същия свят никога

DimovB
04-09-2009, 00:11
Душата е измислица на вярващите, слабохарактерни копелета.
Всичко, което вършим, се ражда от сивото вещество в главите ни.
Всичко е материя, която преминава от една форма в друга.

DimovB
04-09-2009, 00:14
съгласна съм ,че не може душите ни да изчезват имам си моя теориика че нашия свят е съпроводен от безброй други светове разделени само на части от секундата от нашия ...Така ,че душите ни които всъштност сме ние самите отиват там като нови хора . Така ,че напрактика не може да се повториш в същия свят никога

Къв е смисъла, като в един момент ще се пренапълни с души?

SiegHeil
04-09-2009, 00:31
съгласна съм ,че не може душите ни да изчезват имам си моя теориика че нашия свят е съпроводен от безброй други светове разделени само на части от секундата от нашия ...Така ,че душите ни които всъштност сме ние самите отиват там като нови хора . Така ,че напрактика не може да се повториш в същия свят никога

Къв е смисъла, като в един момент ще се пренапълни с души?
Паралелни светове, квантова физика, ала-бала..
А душата съществува, просто някои хора я нямат..

bellzee
04-09-2009, 05:28
едва ли някой ще се върне от гроба за да ни каже...

HexGirl
04-09-2009, 06:46
съгласна съм ,че не може душите ни да изчезват имам си моя теориика че нашия свят е съпроводен от безброй други светове разделени само на части от секундата от нашия ...Така ,че душите ни които всъштност сме ние самите отиват там като нови хора . Така ,че напрактика не може да се повториш в същия свят никога

Къв е смисъла, като в един момент ще се пренапълни с души?
с нищо няма да се препълни защото те преминават от едно в друго място на практика не се връщат те не са нови същите са си :) поне аз така мисля не е нужно да мислите като мен това си е моя теорийка която не мога да докажа 8-)

cherrypezz
04-09-2009, 07:29
А душата съществува, просто някои хора я нямат..

:D йес

zloto
04-09-2009, 07:35
В рая и ада не вярвам. Плътта ни става на тор, храна за червеите, но душата не умира. Вярвам в прераждането. Но не смятам, че човек може да се прероди в животно.
Струва ми се безсмислено да живеем просто така. Малко като подобрена версия на животните, но с допълнителни екстри - разум и чувства, които понякога пречат. Аз лично се смятам за нещо повече от купчина карантия с мозък, за другите не знам :?

DJEB
04-09-2009, 07:58
бе,дайте ся да си живеем,пък после като дойде време да се мре ше видим к'во ше стане :)

Joc
04-09-2009, 09:29
^ с 21 грама олекваш...

някои казват, че това е заради спирането на кръвообращението



а по темата: прераждаш се в нещо.... :D

Swinkenhoffer
04-09-2009, 09:36
Някой беше казал, че тези 21 грама, с които олеквало тялото, били някакви течности или подобни телесни работи.

А хора, които твърдят, че след смъртта има едно голямо нищо - заслужават да се превърнат точно в храна за червеите, заедно с душите си.
Останалите ще живеем вечно, дори след като умрем. 8)

Alco
04-09-2009, 10:09
тъпо е да се мисли за тва, не ми се умира още. 8-)

UnaBletoLoVeU
04-09-2009, 10:19
Идеята за рай и безкраен живот ме плаши, така че се надявам да не е Рай.
Бях чела, че духовете остават на земята и тук бъка от тях, дори и да не ги виждаме.
Иска ми се да вярвам, че се прераждаме. Имаше един симптом за отделяне на душата от тялото при операции и подобни, което ми вдъхва доверие, че след смъртта не е нищото.
Обаче ако мисля логично всичко свършва и ние не сме нищо повече от еволюирали едноклетъчни, които се раждат и умират, нямат душа. Пък и Космосът не ми изглежда като място, в което има нещо Божествено.
Обаче пък от друга страна има и теория за паралелни светове...така че - кой знае..

Dumb
04-09-2009, 10:24
В рая и ада не вярвам. Плътта ни става на тор, храна за червеите, но душата не умира. Вярвам в прераждането. Но не смятам, че човек може да се прероди в животно.
Струва ми се безсмислено да живеем просто така. Малко като подобрена версия на животните, но с допълнителни екстри - разум и чувства, които понякога пречат. Аз лично се смятам за нещо повече от купчина карантия с мозък, за другите не знам :?
Мисля точно като теб!
ПП: Уау за пръв път виждам човек, който да има моята гледна точка по този въпрос :)

DimovB
04-09-2009, 10:26
съгласна съм ,че не може душите ни да изчезват имам си моя теориика че нашия свят е съпроводен от безброй други светове разделени само на части от секундата от нашия ...Така ,че душите ни които всъштност сме ние самите отиват там като нови хора . Така ,че напрактика не може да се повториш в същия свят никога

Къв е смисъла, като в един момент ще се пренапълни с души?
Паралелни светове, квантова физика, ала-бала..
А душата съществува, просто някои хора я нямат..

Ако приемем теорията на HexGirl, тогава може ли да ми обясни откъде са дошли душите на първите хора. Просто са се носили в нищото и са решили да се заселят в телата им? :lol:

DimovB
04-09-2009, 10:29
Душата е измислица на вярващите, слабохарактерни копелета.
Всичко, което вършим, се ражда от сивото вещество в главите ни.
Всичко е материя, която преминава от една форма в друга.

душа и мозък са две различни неща...

неслучайно беше доказано,че душата си има собствено тегло и когато човек заспи или умре олеква с някви грамове. мозъка и све си е още у него,защо ще олеква,ако няма душа,която напуска тялото?

явно тука сте много елементарни - "щом умреш - умираш"... и как умираш,освен физически? абсолютно ми изглежда нелепо и невъзможно да няма нищо след това.

ако вие се чувствате просто 1 тяло и нищо повече и сте такива жалки материалисти,това си е ваш проблем.

убеден съм,че има живот след смъртта. има и други измерения,а вселената е необятна. щяло да се пренасели,хаха... искрено ви съжалявам,ако верно всичко ви се опира до материалните неща. те са толкова преходни и безсмислени... само душата е вечна.

Ти може да се чувстваш каквото си искаш, но фактите са си факти. Това, че отказваш да приемеш, че си просто една телесна маса, способна да се придвижда и да върши разни неща под влияние на мисловните си процеси, не означава че не си.

И как така се самоубеди, след като няма доказателства за живот след смъртта и няма и да има? Прекалено глупаво и наивно, не мислиш ли?

sword
04-09-2009, 10:30
Всичко е като един кръг.
Няма нито начало, нито край.
Все си мисля, че това е някаква злоупотреба с експеримент. ( образно казано )

woshata
04-09-2009, 10:32
Бее ако трябва да бъда сериозна ..
според мен рая е измислица за да не ги е бъзе хората от смъртта
пък ада е точно за да ги хваща шубето и да бъдат добрички 8-)
също така тва за душите .. може и да отиват някъде ама не е на нито едно от тия места :booooomb:
излитат иии отиват в друго тяло без да помнят какви са били преди ..
нещо такова си мисля аз :)

sword
04-09-2009, 10:36
По най - простичък начин всичко е изразено в " Библията ".
Инак хората не биха го разбрали.

DimovB
04-09-2009, 10:41
Бих си избърсал гъза с библията. Една от най-големите човешки глупости, изписвани на хартия.
Всички теистични религии са глупост, защото възпитават стадното мислене у хората. Освен това не се позовават на реални събития и лица.

sword
04-09-2009, 10:45
И аз така си мислех, но възгледите ми се промениха.
Ако не реално, то поне изразено по някакъв начин.

HexGirl
04-09-2009, 10:45
съгласна съм ,че не може душите ни да изчезват имам си моя теориика че нашия свят е съпроводен от безброй други светове разделени само на части от секундата от нашия ...Така ,че душите ни които всъштност сме ние самите отиват там като нови хора . Така ,че напрактика не може да се повториш в същия свят никога

Къв е смисъла, като в един момент ще се пренапълни с души?
Паралелни светове, квантова физика, ала-бала..
А душата съществува, просто някои хора я нямат..

Ако приемем теорията на HexGirl, тогава може ли да ми обясни откъде са дошли душите на първите хора. Просто са се носили в нищото и са решили да се заселят в телата им? :lol:
приеми ,че няма начало нали за това е безкраиност .Щом няма край следователно няма начало ....

DimovB
04-09-2009, 10:50
Значи за хората има начало, за останалите неща няма начало :lol:

sword
04-09-2009, 10:52
^ Останалите неща ?

DimovB
04-09-2009, 10:55
Човешките душите са съществували винаги, защото са знаели че преди няколко милиона години са щели да се появят първите хора, за да се заселят в тях.. Интересно :D

sword
04-09-2009, 10:58
Човекът е нещо материално. ;д

DimovB
04-09-2009, 10:59
Човекът е нещо материално. ;д

Ами именно, аз закво се пеня дося? :D

woshata
04-09-2009, 11:04
Ехооо ..
само да вметна че душите на хората май не си витаят ей така ..
щото като чета май така ми се струва че излиза :-o

HexGirl
04-09-2009, 11:06
Човешките душите са съществували винаги, защото са знаели че преди няколко милиона години са щели да се появят първите хора, за да се заселят в тях.. Интересно :D
разсъждаваш много странно душите са чакали хората господи хората това са душите тялото е само материя която не винаги е наи важна .......
Представи си ,че времето което ти наричаш живот е само част от много животи на една душа която се прехвърля от живот в живот тогава не е важен човека а информацията която се предава в пространството.Времето е абстрактно понятие измислено от хората за да усмислят живота си . В природата важен е кръговрата на информация а не начина на изпълнение така , че спокойно мога да повярвам в съществуването на еднакви паралелни светове през които ние просто сме носители на информация . Нещо като експеримент на природата

sword
04-09-2009, 11:06
Да сте чували за Път към духовното израстване ?

DimovB
04-09-2009, 11:14
Човешките душите са съществували винаги, защото са знаели че преди няколко милиона години са щели да се появят първите хора, за да се заселят в тях.. Интересно :D
разсъждаваш много странно душите са чакали хората господи хората това са душите тялото е само материя която не винаги е наи важна .......
Представи си ,че времето което ти наричаш живот е само част от много животи на една душа която се прехвърля от живот в живот тогава не е важен човека а информацията която се предава в пространството.Времето е абстрактно понятие измислено от хората за да усмислят живота си . В природата важен е кръговрата на информация а не начина на изпълнение така , че спокойно мога да повярвам в съществуването на еднакви паралелни светове през които ние просто сме носители на информация . Нещо като експеримент на природата

Нали се сещаш, че съвременният човек, хомо сапиенс, се е появил преди около 200 000 години? Ако разсъждаваме логически, няма как преди неговото появяване да са съществували каквито и да било човешки души, защото просто е нямало хора. Тогава следва, че с първите човеци са се появили и първите човешки души.. След като душите могат да се самозараждат, за какво им е да се преселват от едно тяло в друго?

sword
04-09-2009, 11:17
Учените само си измислят теорийки и вие им вярвате..

DimovB
04-09-2009, 11:17
Ехооо ..
само да вметна че душите на хората май не си витаят ей така ..
щото като чета май така ми се струва че излиза :-o

Що бе като пукне някой пенсионер, горката му изстрадала душица не пропътува ли пеша разстоянието до някое новородено, за да му вдъхне живот? :lol:

DimovB
04-09-2009, 11:21
Учените само си измислят теорийки и вие им вярвате..

А вие, "умните глави" нима правите нещо по-различно от учените. Седите си пред компа и проповядвате фанатичните си теории, повлияни от прочита на последния фантастичен роман или филм..
Дори е по-зле, защото учените си служат с факти, а вие си служите със свободни съчинения. :)

sword
04-09-2009, 11:24
Винаги ще има хора, уповаващи се на логиката си. :)

HexGirl
04-09-2009, 11:24
Учените само си измислят теорийки и вие им вярвате..

А вие, "умните глави" нима правите нещо по-различно от учените. Седите си пред компа и проповядвате фанатичните си теории, повлияни от прочита на последния фантастичен роман или книга..
Дори е по-зле, защото учените си служат с факти, а вие си служите със свободни съчинения. :)
поне имаме собсвено мнение и търсим отговори а не просто до си живуркаме

DimovB
04-09-2009, 11:25
За това ти е дадена тая логика. За да я използваш, а не да се отричаш от нея, защото си "духововна личност" и материалното няма значение за теб..

DimovB
04-09-2009, 11:27
Учените само си измислят теорийки и вие им вярвате..

А вие, "умните глави" нима правите нещо по-различно от учените. Седите си пред компа и проповядвате фанатичните си теории, повлияни от прочита на последния фантастичен роман или книга..
Дори е по-зле, защото учените си служат с факти, а вие си служите със свободни съчинения. :)
поне имаме собсвено мнение и търсим отговори а не просто до си живуркаме

Аз също имам собствено мнение, но има едно правило: Никога не спори с фанатици, което аз нарушавам в момента..

Също така може да отговориш на най-горния ми пост..

HexGirl
04-09-2009, 11:30
аз казах ,че си е мое мнение е не го натрапвам кое ми е фанатичното ?

sword
04-09-2009, 11:32
В крайна сметка живееш за себе си, нали ?
Грешките, които допускаш влияят само на теб.

Материя и Духовност - безсмислен спор при две противоположни страни.

DimovB
04-09-2009, 11:32
аз казах ,че си е мое мнение е не го натрапвам кое ми е фанатичното ?

идеята на фанатизма е не да натрапва мнение, а да отрича до последно верните твърдения, които му се противопоставят


В крайна сметка живееш за себе си, нали ?
Грешките, които допускаш влияят само на теб.

Материя и Духовност - безсмислен спор при две противополжни страни.

а ти братче освен да говориш общи приказки, оттук-оттам засягащи темата, нещо друго можеш ли да направиш?

HexGirl
04-09-2009, 11:59
аз не ги отричам приемам ги но си имам и свои

DimovB
04-09-2009, 12:02
Емм.. щом си избрала да се самозаблуждаваш както много други хора, понеже сега е модерно да не се вярва на учените, ОК :)

sword
04-09-2009, 12:20
Луд сред луди. ;р

Blab
04-09-2009, 14:43
В такива моменти не разбирам защо му е на някого да се прави на друг и да отрича нещо, в което по принцип вярва.

woshata
04-09-2009, 15:23
Ехооо ..
само да вметна че душите на хората май не си витаят ей така ..
щото като чета май така ми се струва че излиза :-o

Що бе като пукне някой пенсионер, горката му изстрадала душица не пропътува ли пеша разстоянието до някое новородено, за да му вдъхне живот? :lol:Мии не 8-)
Ама аз съм чела че като някой умре .. душата му отива в един светъл тунел и там не помня кво ставаше .. ама отиваше в друго тяло след това :D и нали не помни какъв е бил преди :booooomb:
и това го разказваха хора под хипноза при някъв лекар там бла бла


А не че си летят и се чудат в кое бебе да се наместят 8-)

DimovB
04-09-2009, 16:54
Душата е измислица на вярващите, слабохарактерни копелета.
Всичко, което вършим, се ражда от сивото вещество в главите ни.
Всичко е материя, която преминава от една форма в друга.

душа и мозък са две различни неща...

неслучайно беше доказано,че душата си има собствено тегло и когато човек заспи или умре олеква с някви грамове. мозъка и све си е още у него,защо ще олеква,ако няма душа,която напуска тялото?

явно тука сте много елементарни - "щом умреш - умираш"... и как умираш,освен физически? абсолютно ми изглежда нелепо и невъзможно да няма нищо след това.

ако вие се чувствате просто 1 тяло и нищо повече и сте такива жалки материалисти,това си е ваш проблем.

убеден съм,че има живот след смъртта. има и други измерения,а вселената е необятна. щяло да се пренасели,хаха... искрено ви съжалявам,ако верно всичко ви се опира до материалните неща. те са толкова преходни и безсмислени... само душата е вечна.

Ти може да се чувстваш каквото си искаш, но фактите са си факти. Това, че отказваш да приемеш, че си просто една телесна маса, способна да се придвижда и да върши разни неща под влияние на мисловните си процеси, не означава че не си.

И как така се самоубеди, след като няма доказателства за живот след смъртта и няма и да има? Прекалено глупаво и наивно, не мислиш ли?


точно тва е - че има страшно много доказателства,разкази на очевидци и факти за задгробния живот...

ами случаите с хора,върнали се от кома,които разказват,че са усетили там нещо? че са видяли и преживяли някакви неща в краткия си "задгробен живот"... дори във форума имаше едно момиче,което разказа,че преди години е паднала в банята,разбила си е главата и известно време я е нямало,но е усетила че плува в огромно сиво море,било и е леко и т.н.... била е на пътя към другото измерение преди нещо да я върне обратно тук. аз лично съм чел книги по тая тема и безброй много материали и съм убеден,че има форма на живот след смъртта... просто човешкия мозък е така устроен,че трудно възприема неща,които не са му доказани от науката,историята,практика та и т.н. неща,които не се учат вкъщи,по телевизията или в училище... това не значи,че ги няма...

а ако ти самия се считаш за парче месо и нищо повече,това не говори добре за теб и е хубаво да си преосмислиш мирогледа,докато е време...

Същото се случва и при дълбоките сънища. Толкова са реални, че си мислиш че нещата наистина се случват... Да ама не, всичко го рисува мозъкът ти, докато се намира в състояние на сън. Не отиваш в никакви паралелни светове, измерения и т.н.

Joc
04-09-2009, 19:23
тогава от къде идват всички тея "видения" да речем, ако не от мозъка... ?

Joc
04-09-2009, 19:33
не, човек аз не отричам нищо, на мнение съм, че нищо не се губи...

аз просто не намерих точно определение на "кома" въпреки, че знам какво представлява, исках научно да го прочета, така да се каже.
Навсякъде различни неща пише, докато аз знам ( 1 учителка каза ) че 1 част от мозъка си работи в състояние на кома "повече от нормалното" и за това понякога идват тези "видения" колко е вярно не знам все пак

Joc
04-09-2009, 19:45
не знам... нищо не съм казал... пък и това са въпроси без конкретни отговори, докато не минем ние през това, няма как да разберем :)

Joc
04-09-2009, 19:46
Две бебета си говорят в корема на бременна жена.

Невярващото бебе: Вярваш ли в живота след раждането?

Вярващото бебе: Разбира се, че вярвам. Очевидно е, че има живот след раждането. Целта на престоя ни тук е да станем достатъчно силни и да се приготвим за живота.

Н: Пълни глупости! Не може да има живот след раждането. Можеш ли да си представиш що за живот ще е това?

В: Е, не знам подробности, но вярвам, че ще има повече светлина и ще можем да ходим с краката си и ядем с устата си.

Н: Глупости! Невъзможно е да ходиш със собствените си крака и да ядеш със собствената си уста! Това е нелепо! Имаме пъпна връв, която ни храни. Ето какво ще ти кажа: не може да има живот след раждането, защото истинският ни живот - пъпната връв - и без друго е твърде къса.

В: Въпреки това, сигурно съм, че животът след раждането е съвсем възможен. Просто всичко ще бъде малко по-различно. Представи си само.

Н: Но никой не се е върнал оттам! Животът просто свършва с раждането! С други думи, животът не е нищо друго, освен страдание в мрака.

В: О, не! Не знам какъв ще бъде животът ни след раждането, но със сигурност ще срещнем Мама и Тя ще се грижи за нас.

Н: Мама? Значи ти вярваш в съществуването на Мама? И къде мислиш е Тя?

В: Тя е навсякъде около нас, ние пребиваваме в Нея, способни сме да се движим и живеем благодарение на Нея, без Нея не можем да съществуваме.

Н: Дрън-дрън! Никога не съм виждало никаква Мама - следователно, повече от ясно е, че Тя не съществува.

В: Не, не мога да се съглася с теб. Понякога, когато всичко около нас утихне, я чувам да пее и усещам как гали нашия свят. Убедено съм, че истинският ни живот ще започне след раждането, а ти?



http://anabako.blogspot.com/2008/08/blog-post_11.html

ULTRA_LEVSKI
04-09-2009, 19:48
Хората, дето твърдят, че като умреш просто умираш и нищо, направо да си вкарват патрон в главата, пък тея, дето знаят, че има нещо след тва, ама не вярват в Господ да ги последват !

woshata
04-09-2009, 19:49
Бате някой май е в цикъл

Blab
04-09-2009, 19:51
^^^ Много силен текст.

Joc
04-09-2009, 19:58
да , четох, че някой виждал как го оперират, други виждат некви светлини, но не е доказано нищо... не мога да го отрека, не мога да го приема, със сигурност...

рано или късно всеки ще разбере

DimovB
04-09-2009, 19:59
ми нали тва дискутираме досега... тва не са видения,а душата ти се пренася в друго измерение... мозъка ти е спрел,комата е клинична смърт...

мислете като пишете...

ама пич, не може да помниш къде си бил, без мозъка ти да е регистрирал информацията.. следователно има неква мозъчна активоност, макар и минимална.

Spider4eto
04-09-2009, 20:09
Рая и Ада според мен не съществуват. Всичко написано в библията е за управляване на хората. Ест. аз вярвам в Бог но просто не този, който описват религийте. Като цяло след смъртта вярвам, че душата отива в друго измерение, някак не мога да си представя изведнъж да спра да съществувам :-o

EarthShaker
04-09-2009, 20:37
е хуу ве, елементарна и малоумна логика... населението постоянно се увеличава. откъде идват нови души? 8-)

DimovB
04-09-2009, 20:42
е хуу ве, елементарна и малоумна логика... населението постоянно се увеличава. откъде идват нови души? 8-)


Нали се сещаш, че съвременният човек, хомо сапиенс, се е появил преди около 200 000 години? Ако разсъждаваме логически, няма как преди неговото появяване да са съществували каквито и да било човешки души, защото просто е нямало хора. Тогава следва, че с първите човеци са се появили и първите човешки души.. След като душите могат да се самозараждат, за какво им е да се преселват от едно тяло в друго?

На тея двете, ако дадат отговор, ще за златни. 8-)

woshata
04-09-2009, 21:41
е хуу ве, елементарна и малоумна логика... населението постоянно се увеличава. откъде идват нови души? 8-)Не бе .. нали хората умират ..
душите на умрелите отиват при тия дето се раждат :-o 8-)

DimovB
04-10-2009, 00:53
няма смисъл да се продължава тая дискусия според мен :)

ULTRA_LEVSKI
04-10-2009, 05:51
е хуу ве, елементарна и малоумна логика... населението постоянно се увеличава. откъде идват нови души? 8-)


Нали се сещаш, че съвременният човек, хомо сапиенс, се е появил преди около 200 000 години? Ако разсъждаваме логически, няма как преди неговото появяване да са съществували каквито и да било човешки души, защото просто е нямало хора. Тогава следва, че с първите човеци са се появили и първите човешки души.. След като душите могат да се самозараждат, за какво им е да се преселват от едно тяло в друго?

На тея двете, ако дадат отговор, ще за златни. 8-)

Душите са създадени от някой - Господ.

SWASTIKA
04-10-2009, 06:20
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=201897&postdays=0&postorder=asc&start=75

Четете от тази страница нататък.