PDA

View Full Version : Новите промени в Закона за движение по пътищата



Loshotia
04-05-2009, 20:04
Добре де, според новиа закон водачите до 25 години се водят неопитни(млади). Това за кого се отнася- за шофьорите, които взимат книжки след промените в закона или попринцип?

Според новите промени хората със стаж до две години нямат право да карат коли над 1600 кубика, както и трябва да карат с 10км в час под разрешените( в града вместо максимална 50- 40). Също така ако сте под 25 години в колата не може да превозвате непълнолетни ако няма опитен водач с вас(над 25 години).

И още един въпрос: тези, които ,учат в техникуми и излизат с дипломи професионални шофьори, и те ли се водят млади?

Bimmer
04-06-2009, 18:58
1. Би трябвало да се отнася за всички шофьори.

2.Това да не се кара кола с двигател над 1600 кубика е умно, но има вратичка - слагаш един компресор и летиш... Младите рецари ще го направят, сигурен съм...

3.Това е пълна глупост. Един човек, взел книжка на 18 и в момента има стаж 5 години (на 23 е) да се смята за млад, спрямо един 26 годишен човек, който току-що си е взел книжка... "Млад" трябва да има предвид с малък стаж, не на малка възраст... Глупаво, бих казал...

4.Трябва да пуснеш целия закон тук, не го знам наизуст :D Ако има някаква такава екстра, би трябвало да е спомената... Според мен би трябвало да се има предвид, че шофьора е професионален, но мен никой не ме е питал, все пак...

kaprizni4ku
04-06-2009, 19:05
Пфффф мисля,че тва са ПЪЛНИ глупости.Няма значение човек на колко е,ама като си помислиш един "млад шофиор" може да е мн по-добре от колкото някаф дядка на 60 год. щот тоя дали ще се сети кое е газ,кое спирачкаааааа.....тцтцтц.....Н ълни глупости са тва.Няма да напраят нещо хубаво в тая даржава еми простотий.А и тва за децата,че не могат да бъдат возени от шофиори под 25-тъпотий,щото всичко става все пак, у ако трябва да се закара детето някаде-дядо или баба ли тряа да го карат?!Тва до никфа степен няма да спаси никои!

XceSS
04-07-2009, 00:22
2.Това да не се кара кола с двигател над 1600 кубика е умно, но има вратичка - слагаш един компресор и летиш... Младите рецари ще го направят, сигурен съм...

3.Това е пълна глупост. Един човек, взел книжка на 18 и в момента има стаж 5 години (на 23 е) да се смята за млад, спрямо един 26 годишен човек, който току-що си е взел книжка... "Млад" трябва да има предвид с малък стаж, не на малка възраст... Глупаво, бих казал...


2.Кое му е умното ? Няма ли коли 1400 кубика и да имат по 130+ кс ?
3.Закона за млад шофьор е ако има книжка от по-малко от 2 години и ако е под 25.Тоест ако вземеш книжка 2 месеца преди да направиш 25, след 2 месеца не се водиш млад шофьор.

EroSennin
04-07-2009, 07:39
Ох няма смисъл от спорове за това какво трябва да е и т.н. На управляващите им е ясно че това никога не би се приело, понеже и дискриминация спрямо младите шофьори :С

Loshotia
04-07-2009, 09:04
Това за мощните коли е абсолютна глупост. Аз и с моя Фичо(фиат пунто) мога много успешно да се пребия

SWASTIKA
04-07-2009, 09:12
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=235188&highlight=

machoka
04-07-2009, 09:32
^^