PDA

View Full Version : Най-лошото падане с колело



clever
04-05-2009, 19:12
Здравейте!
Реших да напиша тази тема, защото тези дни много карам колело, а и ми хрумна как паднах миналата година.
Тогава карахме с най-добрия ми приятел.Имаше склон и след това равно ,а на равното-дъска с камъни под нея, където можеш да правиш скокчета.Много често скачахме от
там, но един ден скокчето не беше стабилно и приятелят ми сложи още един камък, за да го оправи.Накара ме да скоча а аз се засилих и буквално излетях във въздуха. :lol: Беше много забавно ,докато не се приземих. 8-) Паднах доста злобно и счупих предната спирачка на колелото.Едни хора се приближиха до мен и ме питаха дали съм добре, а аз се пуках от смях! :lol:
Вие сте! 8-)

woshata
04-05-2009, 19:29
Падала съм с колело в река .
Падала съм и с колело в коприва .
Второто беше далеч по-неприятно . :booooomb:

Canis_Dirus
04-05-2009, 19:36
На 6-7 си ожулих лицето от едната страна - буквално нямах буза.

На 14-15 паднаох отново на чакъл - имах над 20 рани - брада, лакти, колена, предмишници, плюс едно камъче ми беше разрязало палеца на десния крак до нокътя.

Тъкмо се бях възстановил от това последното и при едно друго падане кормилото ми се заби в корема и ми скъса лошо няколко мускулни влакна от ректус абдоминус. Затова и сега една "плочка" липсва....

Другите по-леки не ги броя.

hottie
04-05-2009, 19:41
Доста съм падала от колело. Последният път беше миналата пролет. Карах на витоша и се пречуках на един клон(поднесе ми колелото) - изкълчих си лошо ръката.

bulgarche
04-05-2009, 20:25
Май не съм имал зловещи падания. Само с обелени длани, колене и лакти съм минавал. Летял съм не малко пъти с колелото, просто не съм се пребивал.

FockidyFockFock
04-05-2009, 20:44
И аз нямам кой знае какви пребивания, но пък претърпях едно бая унизително.

Казвам си аз, че ще слизам по едни стълби с колелотоооооо... ама незнайно как, докато траках надолу, седалката на колелото се бе разхлабила там, където се регулира хоризонталната й позиция.
След като стълбите свършиха, тракането спря и аз отново бях на гладка повърхност, реших че ще е добре да седна, понеже по време на спускането бях изправен. Сядайки обаче, седалката се кривна назад и гъза ми се озова върху задната гума на колелото. Докато се усетя, шибания грайфер така хубаво ми беше ожулил гъза, че после 2-3 едвам седях на него, както се казва.
На всичкото отгоре, имаше някакви хорица, които се подхилкваха гледайки ме, докато аз се държах отзад и виках: "Сссссс, оу, оу, оу..." или нещо от сорта...
8-) :booooomb:

babity
04-05-2009, 20:52
Аз се научих много късно да карам колело. Сигурно съм била чак 5 - 6 клас, да не е било и по - късно. Да не казвам голяма дума, ама досега не съм страдала, дано и да не страдам сериозно от колелото. Помня, че нашите не ми даваха да караме по асфалта и карахме по прашните улици където няма коли. Същевременно не трябваше и да се отдалечаваме много и си имахме наши си маршрути. И все пак трябваше да има нещо екстремно. И минавахме през една река. Понеже е плитичко нямаше мост, а само някакви камънаци, по които минавахме. Тъкмо се бяхме засилили, тъкмо минах последния камънак и стъпих със задната гума на отсрещния брях и кормилото ми остана в ръцете и се пльоснах на една страна. Супер смешната гледка! На връщане към нас с едната ръка нося кормилото, другата съм я свила, че ме боли, рева от болка и се хиля 'щото беше сууупер смешно. Пък приятелката ми с едната ръка си тика нейното колело, а с другата хванала остатъците от моето и го тътрази към нас. Голяма скица!

Spider4eto
04-05-2009, 20:52
Тва беше преди 10 години г/д. Трябва да мина през подлеза след Плиска в посока орлов. Хубаво ма нали съм уж гъзарка ше мина отстрани където е равния вход за колелета колички и т.н. И тръгвам аз такава ам гледам че много взех да набирам скорост надолу и тръгвам да цъкам контрата(мойто колело беше от тия с контра, някой ше се сетят за кво става въпрос) обаче за късмет ест контрата не проработва а аз вече летя надолу към стената с няква мега скорост. В последния момент се окопах отстрани на парапета. Единственото ми поражение беше че като се фанах и колелото както полетя надолу с една от частите си ме съдра от задната страна на коляното, ам не беше много дълбоко :D

x3eme
04-05-2009, 20:56
Със колело съм падал супер много пъти :D .Обаче най лошото ми падане.....Бе карам си аз,не помня къде бях тръгнал.Та карам си аз,но задната ми гума май нещо много мека.Обръщам се и я гледам а тя почти спаднала докрай.И тъкмо се обръщам аз напрееееед и един камион "Газка" на пътя ми :-D .Право в него се ударих и като се прибрах се едно се връщах от война :D .

hgfh
04-05-2009, 21:20
Като бях малка бяхме завързали моето колело за колетото на едно момиче . И целта беше да ме дърпа по един баир ,малко след тръгването аз заедно с колето се преобръщаме и се влачя след момичето по такъв жесток начин .После краката ми ръцете ми даже част от лицето ми бяха разранени .След това цялата треперих и не можех да се сдържам на краката си .

psychopath
04-05-2009, 21:33
падал съм в река...
блъскал съм се в движещ се москвич (или по-точно той в мен...) :D

cherinka
04-05-2009, 21:56
Едно забавно падане беше до една рекичка, тесничка таква и от единия й 'бряг' до другия имаше поставена някаква желязна плоскост 5на5 метра и аз отсреща на хълмчето се спукам с колелото, ама тот ая плоскост явно била леко високо, та предната гума ми се удари в нея и прехвърчах и паднах върху тва железо, ама то лето.. горещо лето.. взела, че се нагряла, тупвам се аз и около 2-3 секунди ми трябваше да асимилирам какво е станало, та се поизпекох върху тва парещо железо.

Другото падане беше, дето си избих сите зъби и горната джука ми е закърпена, лекарите викали на мама "добре, че не си е загубила парчето месото" :D :D :D :D

cherinka
04-05-2009, 22:00
не знам, бе, муци 8-)
нали бех амнезия от последните неколко часа.
Може и той да ме е бутнал, знае ли се
Важното е, че през годините са отишли над 5000лв. и на горе за зъбите ми. 8-)

bloodyF
04-05-2009, 22:03
3пъти..
1-обелен нос
2-кол в крака ми :D
3-по нанадолнище без спирачки (за което не знаех :-D ) и в стената отсреща => разбита стена,припадане,спешно,изк лчен малък пръст,32 шева,много рани => много белези 8-) 8-)

cherinka
04-05-2009, 22:03
^ Съчувствам ти. :-)

Jumbie483
04-05-2009, 22:06
На село веднъж се забих в един трактор :lol: Тогава карах с братовчед ми и по едно време той почна да ме вика нещо да мръдна и аз като се обърнах да видя какво става и ТРЯС.. той трактора така и не разбрах кога се беше изпречил пред мен :D а даже беше и спрял :? :lol:
А веднъж по нанадолнище... и обърках спирачките и натиснах предната, вместо задната.. После имах чувството, че виждам ангелчета около мен :razz:

оо сега се сещам веднъж бях с на баба ми колелото, защото трябваше да ходя до магазина.. и точно пред магазина (бях се засилила) ударих контра и колелото се закова на място, само че аз продължих напред :razz: :razz: после панталоните ми бяха целите изподрани и изпокъсани.. голям срам брах тогава.. :oops:

clever
04-05-2009, 22:10
Хора..наистина много лошо сте се пребивали... :shock:

clever
04-05-2009, 22:11
Това моето е нищо в сравнение с историите, които вие разказвате... :-D

cherrypezz
04-05-2009, 23:34
В локва.

Обаче бруталното ми пребиване и аз не помня на колко бях...бях се засилила по един наклон в едно училище с балканчето и гледам дърво.А до дървото ограда.И си избирам в кое да се блъсна.И си мисля че ако се блъсна в дървото след това ще "отскоча" в оградата, затова реших да се блъсна направо в оградата.И през цялото това време не ми хрумна че мога да спра :x ужасно беше.

KoRnFlAkE
04-06-2009, 00:13
имам белези от тва колело. веднъж се бях засилила и искам да спра, но тогава нещо й имаше на спирачката и се забих суупер гадно в тротоара и после много кръв имаше.
от суупер стръмния хълм съм слизала и после в едни храсти (докато слизах някакви кучета тичаха по мене).

веднъж бяхме 4 човека на колело. 1 кара, 2ри на гърба му, аз на рамката и една на кормилото.

странното е, че съм падала в някви ситуации, в които е могло да се избегне. а в други, като 4 човека на колело не съм. 8-)

YouCantStopMe
04-06-2009, 06:08
На 6-7 си ожулих лицето от едната страна - буквално нямах буза.

и око без малко да нямах,ама.. се отървах.
ужасно беше

RaI4etO
04-06-2009, 07:13
Такам...........Една приятелка трябваше да иде бързо до дядо си,който работи на един обект,за да му каже нещо.Аз най-добронамерено си предложих услугите на возач ......та качи се тя на рамката на колелото и тръгнахме.Добре ,ама пътят беше само на надолнища, а ние караме бързо и се кефихме(поне отначало). Наближихме обекта и тъкмо преди да направим завоя,при който свършваше надолнището и почваше равното,аз не можах да го взема тоя завой и се забихме в стената на една къща(бтв -къщата е на класната ми). Естествено и двете " полетяхме " от колелото-едната в едната посока,дугата - в другата. Важното е,че не направихме драма от това,а изпаднахме в някакъв истеричен смях, е поне докато не минаха някакви момчета и ни казаха: " Много хубаво падане, приятно летене " 8-) 8-) 8-) :oops: :oops: :oops:

DjBaloon
04-06-2009, 07:16
мн карах колело преди.. но живеех в друг кв сега няма къде просто,но
мн падах
така съм си удряк горките топки... добре че нищо им няма...
най-бруталното ми падане беше когато се спускахме по една стръмна улица и забих предната губа в една отворена шахта... напрао обърсах асфалта
с челото напреде

Sintya
04-06-2009, 07:25
Леле, ужас... аз сега като се замисля, сериозни падания съм нямала, само ожулвания и ранички.
Спомням си, като се учех да карам колело, винаги развалях веригата.И един път, докато карах съм се засилила, но минава някакъв човек пред мен и аз си викам " яя да завия! " и завивам. Но така рязко завих, че веригата ми се закачи за панталона и аз паднах заедно с колетото.
Лошото беше, че се надрах цялата и не можех да стана 10 - 15 мин от земята... ноо беше весело поне сега като си го спомня. :-D

LittlePrincess
04-06-2009, 07:34
Аз имах едно ужасно.. Вече се бях научила да карам без помощни и отидохме в парка. Там има едно такова като езерце и до него кафе, ама в езерцето няма вода и бяха сложили пясъчник. И аз по нанадолното в езерото с колелото.. и се превъртях и се пльоснах на земята и колелото върху мене. 8-)

ParadOx
04-06-2009, 10:37
Не съм имала сериозни падания, но си спомням един път беше станало нещо с веригата и аз се опитвах да я оправя. Тогава дойде братовчед ми и завъртя с ръка педалите, а колелото при веригата ми премаза 3 пръста :(

TellMeYourName
04-06-2009, 10:42
най-бруталното ми падане беше когато се спускахме по една стръмна улица и забих предната губа в една отворена шахта... напрао обърсах асфалта
с челото напредеи аз имах подобно напред, ама се ударих в един
бордюр и после в една ограда :D беше доста кърваво.
Коляното още не ми работи както трябва след едно падане миналата година... :-o

Bianca
04-06-2009, 10:46
Аз май и ожулвания не съм имала, добра колоездачка съм! 8-)
Ама един път така се пребих с ролерите.........

TheSadGirl
04-06-2009, 11:24
ми то моето не е кой знае какво ... та тръгвам на село от вкъщи за магазина да купя хляб с колелото и тръгвам, и панталона ми се закача за веригата, а колелото е с контра, и нито напред, нито назад и викам край ся ако на завоя ме срещне някоя кола и ще се мре :-D и гледам срешу мен батко ми и му крещя да ме спре и той само както минавах, хвана ме за дрехите и ме бутна на земята и спрях :lol: после яко цялата в кал, щото беше валяло :lol:

hrisis
04-06-2009, 11:41
То моето нищо не е в сравнение с вашите преживявания.... Един път се блъснах много жестоко в едно дърво, ама никой не ме видя и после момчетата, с които бях си мислеха, че се бъзикам, като им казвам че съм паднала, тъй като много яко се хилех, но имаше доказателство- веригата ми беше паднала... :D

master_of_disaster
04-06-2009, 11:53
Изтрито

master_of_disaster
04-06-2009, 11:55
Лоши падания съм имал доста ама 2 са най-гадни и тях ще разкажа.

Първото беше когато бях в трети клас.И си караме с приятели в парка като всеки ден и излизаме от него вече и сме на улицата.И както караме в редица детето пред мене спира и аз с мойта предна гума уцелвам неговата задна.И колелото ми вдига задна гума а аз не сум се хванал здраво и изхвърчам напред и надолу и с лице обирам асфалта :D И го обелих много.

Второто беше миналото лято-скачаме с едни приятели от скокче направено от нас :lol: и прескачаме едни кашони на височина .И при един от опитите прелетях 2 метра напред.И се обръщам на зад да видя колко съм прелетял.И кормилото ми застава настрани около и аз когато съм се обърнах напред забравих да го върна :D и като се пребих метър и половина фейс грайнд и лицето ми наполовина нищо му няма а другата половина кожата ми свалена .Джуката ми се наду,приличах на Мария и неможех да говоря :-) :D

Ама белези не са ми останали по лицето :-P

balon4eee
04-06-2009, 12:28
Начи едно лято карам колело с чехли :lol: и бавничко си минавах покрай един вход на тия панелките и завивам а в ляво е градинката пред входа и нали е оградена от едно каменно такова :lol: и завивав пре което педала затиска 2 от пръстите на краката ми между него и бетона и си извадих 2та нокътя на крака :lol: А 1 път в южния парк съм се засилила обече не знам кво стана не можах да завия и се забих челно в 1 катерушка ... нямаше много поражения . 8-) А най лошото беше на морето Тате ми носи ново колело за рождения ден и тва е на Созопул и нали на скалите горе има ресторанти и отиваме там обаче аз съм с колелото и го карам и по 1 време менах в/у някъв крак залитнах и се опитах да се хвана за няква маса но на нея имаше хора и да не им саборя нещо съвсем деликатно се опитах да се задържа за масата обаче покривката се хлъзна и ги залях с бирата която беше на масата някви др. неща изпопадаха Голям срам беше :lol:

StayFly
04-06-2009, 13:15
Имам страшно много пребивания с колело, но странното е, че колкото и зверски да са били, никога не съм си чупил нищо. Разминавал съм се единствено с изкълчвания и разкъсвания на кожата стигащи до костта.
Последното ми премеждие беше преди 3-4 години. Скачахме през едни стълби в парка и след приземяването вместо задна, натиснах предна спирачка (забравих, че жилата бяха разменени). Предната гума се застопори и колелото се превъртя. От падането дланите, задната страна на ръцете, лактите и лицето ми бяха издрани и в кръв. Отделно след това почти една седмица не можех да ходя нормално, защото при превъртането на колелото се бях огънал целия и ме боляха кръста и бедрата. Два, три дни имах главоболие, носа ми беше подут и постоянно течеше кръв от него.
От тогава имам няква фобия и като се кача на колело не смея да правя подобни каскади или да карам много бързо.

chill
04-06-2009, 13:44
Имам прясна, прясна история,обаче един приятел се пребива,а не аз :D
Значи караме вчера колела в Южния,около 4 човека, ии стигаме до едно от онези гадните блата. Но в това имаше нещо като релси(две,не много широки,минаващи от единия до другия край на "блатото"). И ние решихме да минем по тях. Тук е мястото да спомена,че на другата релса имаше някакви момичета,които си снимаха със един супер скъп фотоапарат. Та,минават първите двама и идва ред на въпросния приятел. Явно не се беше засилил достатъчно и по средата на релсата падна,в опит да се задържи над водата повали и едно от момичетата на другата релса. Накрая той,момичето,колелото и фотоапаратът бяха във водата. Доста миризливо стана. После ходихме в реката,там която минава покрай парка да му чистим колелото,а той си изпра блузата там буквално. :lol:
На мен ми беше много весело

protest
04-07-2009, 07:24

monchy1122
04-09-2009, 16:41
аз миналата година точно по това време априлската ваканция карах една моя приятелка дето не може да кара колело и решила наща да слиза и ритна там гумата предната и за да не падне тя аз паднах на неравен терен колелото върхо мен и тя също върхо мен и си счупих ръката-седях 21-23 дена там някъде с гипс и се пооправих малко ама беше много яко като не карах физическо :-D но не искам пак да се случва че после половин година не карах колело :(

elsy
04-09-2009, 18:52
Предишното ми колело е толкова изпотрошено... Та нямах аз спирачки и съм тръгнала да се спускам по едно бая голямо баирче на село. По едно време така се засилих... опитах да спра с крака, ама не успях. Блъснах се в един бордюр, от там право на един голям камък... после един месец ръката ми беше с гипс.

Disrespect
04-09-2009, 19:27
веднъж щях да блъсна един автобус, ама му се размина на копелето :o

Bimmer
04-09-2009, 19:49
Ами аз се научих да карам някъде 6-7 годишен. Вече бях на 8 и понеже от малък бях "бърз и яростен" се спуснах от един висок склон, още въртя педалите и тъкмо свършва и има една решетка, която отводнява, ТОЧНО на пътя, беше пропаднала... Сеш' се... Предно салто брат и после ми нямаше почти нищо :D Но това не ме спира... Хахахаха

Bimmer
04-09-2009, 19:50
Ами аз се научих да карам някъде 6-7 годишен. Вече бях на 8 и понеже от малък бях "бърз и яростен" се спуснах от един висок склон, още въртя педалите и тъкмо свършва и има една решетка, която отводнява, ТОЧНО на пътя, беше пропаднала... Сеш' се... Заби се предното колело вътре, после предно салто брат и бях почти невредим... :D Но това не ме спира... Хахахаха

Lunatique
04-10-2009, 14:04
Аз съм нямала зверски пребивания с колело, но помня един случай. Когато бях на около 5-6 години, мислеща се за "много можеща" :-D , се опитах да карам без ръце. Доволна от успеха си, обърнах се назад, за да видя дали ме гледат, и в същия момент се сблъсках с едно друго колело, изхвърчах и се превъртях няколко пъти напред. Резултат - разглобено колело, ожулени колена и на всичкото отгоре - човекът с другото колело бе минал през пръстите на лявата ми ръка, дори ми бе паднал нокътят на кутрето. :-D