PDA

View Full Version : Конкурсът "Viaje en Espana"



propusk
04-05-2009, 20:03
Ако има някои бивши или настоящи победители, или просто запонати с конкурса хора,може да сподели впечатленията си, за да знам какво да очаквам :grin: :-P

И моля без тъпи коментари, някои знаят за какво става въпрос! :)

Sw3eTy
04-06-2009, 06:34
Ами ако е за това, което си мисля .. Сега осми клас ли си?
Значи, правиш нещо: съчинение, макет, рисунка, даже май можеше да пееш песен, да направиш колаж със снимки .. После комисия оценява нещата и избира 4-5 души, които говорят с хора, изпратени от испанското посолство, обосновават това, което са направили, отговарят на въпросите им, обясняват защо искат те да спечелят и да отидат в Испания .. И от тия 4-5 души избират двама, които всъщност са победители в конкурса.
Ако сега си осми клас, би трябвало учителят ти по испански да е обяснил за какво става дума .. При нас беше организирано и крайния срок беше 23 март. Не си говорихме с тия от посолствтото, направо избраха двама, които да отидат и това беше. :?

Dundy
04-06-2009, 06:47
viaje A иначе то вече мина и е късно да се включиш

propusk
04-06-2009, 10:52
хаха, знам, че мина - спечелих го! Просто искам да знам какво ме очаква, как сте прекарали и т.н. :)

Sw3eTy
04-06-2009, 18:38
Ааа, ами така кажи :D :D
Не знам, не мога да кажа .. И аз съм в същото положение ..

elikirilova96
03-15-2010, 13:46
Аз също съм 8 клас и утре ни казват резултатите. Ще пиша дали съм спечелила.

ПС: Не се ли пише Viaje A Espa

patilanka7
03-15-2010, 16:54
Гледам че е от миналата година темата, ма нищо, аз да се разпиша :D Аз спечелих миналата година и беше СТРАХОТНО!!! Имаше шестима испанци, дето се грижеха за нас, всичките бяха много готини и забавни. Общо продължи 10 дена, пътувахме със самолет, всеки ден ходехме някъде, всяка вечер почти имаше фиести, а последната вечер беше просто разбивач! Посетихме Толедо, Сеговия, кралските дворци, водиха ни на лунапарк и на аквапарк, даже ни дадоха по 60 евро за харчене(храната си беше осигурена). Освен от България, имаше и деца от Чехия, Унгария и Русия. По трима човека бяхме в стая, аз бях с чехкиня и унгарка. Освен че си прекарахме страхотно, това беше и супер възможност да си упражниш езика - аз лично след Испания доста задобрях :-D Ако има някои спечелили от 157-о да пише да се запознаем :)

mArMaLaDkA
03-15-2010, 19:47
блабла(първия й пост по темата)

Герганицо, нищо не е така, както е било при вас. 8-) При нас няма да има комисия, всичко зависи от двама учители. Единия(по-точно едната) си е абсолютна испанка. Тя разпитва, после се съветва с другия учител и накрая решават какво да правят. И да, нашия срок не е до 23-ти, а до 20-ти. 8-)

Нещата са си бая сериозни. Доста души си подадоха есетата/рисунките/докладите за този конкурс, работите на съучениците ми наистина бяха супер добри. Проблемът им, доколкото чувам, не се е състоял толкова в направата на самия проект, колкото в частта с разговора на испански. Всички супер много са се панирали или неподготвили. Принципа при моя клас е бил следния: въпросната испанка ги е викала един по един и си е говорила с тях около 5 минути. Не е уж нещо сложно, зависи от каква гледна точка го гледаш. Понякога 5 минути са си бая време, особено тогава, когато се панираш и си глътнеш граматиката. 8-) Аз съм болна и днес пропуснах забавата, но утре няма да ми се прости. 8-) Ща, не ща, трябва да си замъкна задника на училище, колкото и да не ми се иска, просто защото сума ти труд вложих в цялата работа и не си струва точно накрая да се отметна, заради малко хрема и температура. 8-)
Честито на печелившите, успех на тези, на които им предстои да получат дългоочаквания отговор.

fogdog
03-16-2010, 07:08
Ами то днес от 11 часа е представянето. Аре късмет на сички участници :) :) :)

desize1996
01-01-2011, 12:07
Отдавна не е писано в тази тема, но сега аз съм осми клас и се чудя за проекта. Класната ни каза в никакъв случай да не правим нещо за тореадорите, Дон Кихот или фламенко, а големите казват, че с това е най-вероятно да спечелиш... Всички са супер объркани, така че ще се радвам за малщко разяснения (:

LaChupacabra
01-01-2011, 19:51
някой би ли ми обяснил за какво е този конкурс? есета,съчинения и т.н. на испански така ли? и ако спечелиш печелиш екскурзия до Испания така ли ? :shock: :shock:

desize1996
01-02-2011, 17:02
Състезанието е само за осми клас на първа испанска, втора испанска и още няколко училища, но не съм сигурна точно кои са. Може да се участва с всякакви неща- рисунки, стихотворения, разкази и такива, които са свързани с историята на Испания.