PDA

View Full Version : Смятате ли, че заслужавате да съществувате и ...



pavelvasilev
04-06-2009, 09:50
Смятате ли че заслужавате да съществувате и какво правите за да оправдаете съществуването си?

plmn
04-06-2009, 09:55
кво общо има тва с любовта

pavelvasilev
04-06-2009, 09:58
кво общо има тва с любовта

Света се върти около любовта и секса!

Gary
04-06-2009, 10:02
Да - дори мисля, че вече оправдах съществуването си

ViciouSs
04-06-2009, 10:05
С темата, която авторът е създал той показва, че не е сигурен в смисала на своето собствено съществуване 8-)

plmn
04-06-2009, 11:07
кво общо има тва с любовта

Света се върти около любовта и секса!

не е вярно. а и тва кво общо има с въпроса ти в началото..?

GossipGirl89
04-06-2009, 11:07
Кви са тия глупости ?! Смятам ли, че трябва да съществувам... а ако не смятам какво следва - да се самоубия ли ? :D Щом съм жива все още значи трябва да съществувам, а колкото до оправдаването - ами да, мисля, че успявам да оправдая съществуването си :)

MissBianka
04-06-2009, 11:23
Естествено че заслужавам да съществувам ! защо ли ...? Защото правя хората щастливи 8) :twisted:

soul1199
04-06-2009, 11:25
ДА! 8-) 8-) 8-)

witchblade
04-06-2009, 11:30
Естествено че заслужавам да съществувам ! защо ли ...? Защото правя хората щастливи Cool Angel

И аз съм на това мение :D

kobrichka
04-06-2009, 11:38
Егати въпроса. Едва ли някой би казал, че не заслужава да съществува. Да смятам, че заслужавам да съществувам.

3oPuTy
04-06-2009, 11:40
Поглеждам в огледалото и виждам едно нормално момиче ... Пускам си winamp-а и тръгва Fly Project - Raisa.mp3 (http://www.vbox7.com/play:169ab874) ... Поглеждам през прозореца - слънце,цветя ... времето е прекрасно ... В главата ми се появява следната мисъл "Живота е прекрасен" ... :shock: Лелеее супер!Не съм се превърнала в някое заблудено ЕМО :grin: :grin: :grin:


Извод:Миии явно заслужавам да съществувам :) Щом още не съм си прерязала вените ( :D ) ... А какво правя за да оправдая съществуването си ... Миии не слушам метал,не се обличам в черно,не слагам черен грим,не рева по цял ден и нямам бретон,който да минава през половината ми лице :-|

Baby_b
04-06-2009, 12:37
Родили са ме..не по моя воля, аз просто следвам живота, а за заслужаване е рано да се каже

blader
04-06-2009, 13:07
Поглеждам в огледалото и виждам едно нормално момиче ... Пускам си winamp-а и тръгва Fly Project - Raisa.mp3 (http://www.vbox7.com/play:169ab874) ... Поглеждам през прозореца - слънце,цветя ... времето е прекрасно ... В главата ми се появява следната мисъл "Живота е прекрасен" ... :shock: Лелеее супер!Не съм се превърнала в някое заблудено ЕМО :grin: :grin: :grin:


Извод:Миии явно заслужавам да съществувам :) Щом още не съм си прерязала вените ( :D ) ... А какво правя за да оправдая съществуването си ... Миии не слушам метал,не се обличам в черно,не слагам черен грим,не рева по цял ден и нямам бретон,който да минава през половината ми лице :-|
осъзнаваш ли колко банално и елементарно звучи това?...
всмисъл...какво общо имат грима,дрехите и прическите с начина на мислене и себеоценката на чивек...аз не съм ИМО косата ми е дълга облечен съм изцяло в черно защото това е цвят който отива на всички...и ме кефи адски много...не нося грим ноне смятам че има нещо лошо в това човек да изглежда както иска...отделно...това че навън пече слънце и има цветя не прави живота прекрасен...просто в момента в който повечето хора видят подобна картинка им става приятно(не ги разбирам такива хора...аз намирам красота в хората...външно и вътрешно...няма значение...новсеички хора имат различен начин на мислене и интерпретиране на заобикалящата ги реалност...точно това прави света интересен...сонякъде...)...как то и да е...мисълта ми е че не е правилно да се отхвърлят по този начин хорат кито са по-различни...като ИМО-тата...всмисъл...радвате се че не стекао тях и не отхвърляте собственото си съществуване и по този начин излиза че отхвърляте тяхното...едва ли нете не заслужават да живеят и се радвате че вие богоизбраните заслужавате...
знам че като се замислите далеч не стс имали това впредвид но не вярвам някой пишейки мнение като това което цитирах да се замисля особено много върху това дали не наранява някой по този начин или дали е прав...аз лично не се чувствам наранен защото не попадам в групата на тези хора...не ме разбирайте погрешно...просто не съм ИМО това е вид позьорщина и преувеличаване на проблемите с цел привличане на внимание...но всеки живее както иска...така че разбирам и тези хора...така че не изтъквайте колко щастливи се чувствате че не сте като тях..предполагам няма да ви е особено приятно ако някой дойде и ви каже че се радва че не е като вас...че искрено се наслаждава на живота който е с пъти по-хубав от вашия и че никога няма да си помисли да бъде като вас..аз лично бих се почувствал адски кофти...но както винаги бих го преживял...сам и без много да го показвам...дори съобще...но има хора които се чувстват още по-наранени и са готови да си причинят много по-лоши неща от това да понасят болката сами...

SuperBadSuperFresh
04-06-2009, 18:37
Щом същесвтувам,значи има смисъл.Някъде някой или нещо ( лично аз вярвам в Бог) е решил че така трябва

Extremescream
04-06-2009, 18:39
Извод:Миии явно заслужавам да съществувам Smile Щом още не съм си прерязала вените ( Very Happy ) ... А какво правя за да оправдая съществуването си ... Миии не слушам метал,не се обличам в черно,не слагам черен грим,не рева по цял ден и нямам бретон,който да минава през половината ми лице Neutral
Да ти го начукат бе!И какво,слушам метъл (метъл не е равно на емо,дебилна краво),имам такъв бретон,такъв ми е грима...И ако мислиш,че като слушаш чалга,или техно или рап или каквото и да е залужаваш да съществуваш повече от метълите.Аууу,че си куха....:-x :-x :-x
Но да се върнем на темата:
Все още не знам дали оправдавам съществуването си.Всеки е тук с някаква цел,поне за този си живот.Знам каква е моята цел,моят стремеж.Остава само да видя дали ще го постигна.Ако не успея-значи не оправдавам съществуването си.Но на тази възраст не мога да то кажа.Ще разбера в по-късен етап от живота си. :)

AFT
04-06-2009, 19:04
И пред кой трябва да докажа, че заслужавам да съществувам?! И колко тъп трябва да си,че да питаш ДЕЦА какво са направили, за да имат правото да живеят? Какво очакваш да ти отговорим? Вчера спасих жена от изнасилване, ония ден пък разбих терористична групировка, утре смятам да нахраня децата в Африка, мда. Много си зле, сериозно.

П.С. Зориту, бива ли да си толкова глупава, бе, моме?! Животът ти е пълноценен, защото не слушаш метъл?! WTF? O_O Направо нямам думи..

Extremescream
04-06-2009, 19:28
Номера е да го докажеш пред себе си.

AFT
04-06-2009, 19:34
Защо??

blader
04-06-2009, 20:48
въпроса ми е...на какъв принцип се разбира дали оправдаваш съществуването си и ако смятате че вършенето на неща в полза на определен човек,група хора или обществото е хубаво...защо мислите така?...
всмисъл...кой определя кое е правилно и кое не?...
нима за психясалия сериен убиец режещ гърла наред това което прави не е правилно?...напротив за него(или нея...нека не бъдем сексисти...)това е нещо напълно в реда на нещата...
така че кои сме ние че да определяме кое е правилно и кое не...в тази връзка да казваме кое нещо или действие(като правилно...)оправдава съществуванто на някой?...
отделно...още веднъж повдигам въпроса какво общо имат външния вид и стиловите предпочитания на някой са критерий за това дали някой заслужава да живее или не?...
ако всички хора облечени в черно...с по-дълга коса и тъмен грим слушащи метъл в неговите многобройни разновидности трябва да умрат то тогава населението на света би намаляло драстично...
смятам че човек оправдава съществуването си като го потдържа...всмисъл...да живееш е най-голямото изпитание...самото преживяване е трудно...човек във всекидневието си се изправя пред безброй проблеми но постоянно има избора между това да живее или да умре...ако иска може да сложи край на трудния си изпълнен с нещастие живот и да се оттърве от мъките...а ако иска може да прояви сила на духа и да докаже на себе си че проблемите на всекидневието не могат да му отнемат най-основното право...а именно правото на живот...защото имайки живот пред себе си можеш донякъде да го манипулираш и обработваш спрямо целите си и до някаква степен да постигнеш това което искаш докато със смъртта слагаш край на всичко...тя не оставя избор...най-малкото да умреш не е интересно...както казах всеки има този избор и то през всяка секунда на живота си...от там нататък решението е чисто индивидуално...
btw...на 16 съм и съм краен песимист относно себе си...имам изключително ниско самочувствие(може би с отрицателен коефициент...) но не смятам да се самоубивам...просто не искам да бъда победен от живота и неговите препядствия...искам да правя каквото аз искам независимо от трудностите и ще мога да го постигна само ако живея и не бъда слаб...и няма да бъда...

AFT
04-06-2009, 20:51
^ Не ми се чете, стигнах до серийните убийци. Само да те поправя, че те не убиват хора, защото според тях е правилно, а защото имат нужда от това. Поне една част. ;]

Extremescream
04-06-2009, 21:04
Чела съм предостатъчно за серийните убийци,за да ти кажа,че повечето убиват понеже са подтикнати.Не мислят,че е правилно (освен ако нямат психични отклонения).Просто е необходимост,или гняв или много други неща.Относно правото на живот-аз съм твърдо ЗА смъртното наказание.Тоест това основно право не ми е толкова важно.Всеки го има,но веднъж отнемеш ли човешки живот,според мен трябва да ти се отнеме твоето право на живот.
Та,относно това дали решаваме дали нещо е правилно или не.Еми има си остановени норми.Ние се придържаме към тях.А моята цел си я решавам аз.Както някой може да има цел цял живот да яде,сере и спи,така и аз мога да имам други.Въпроса опира до това какво ние самите смятаме,че оправдава съществуването ни.Не другите,а ние.
А за дрехите,стила и тн-тъпи пачи колкото щеш.Айде да не се заяжат за стилове само,а да си надуват глупостите и да ни оставят да си слушаме каквото ние искаме.

blader
04-06-2009, 21:26
^ Не ми се чете, стигнах до серийните убийци. Само да те поправя, че те не убиват хора, защото според тях е правилно, а защото имат нужда от това. Поне една част. ;]
моите искрени благодарности за поправката...
всяка грешка и нейното поправяне водят до неминуемо усъвършенстване освен ако не си олигофрен...
мерси за просветлението относно дълбините на психиката на серийните убийци с която надявам се да ми простите но не съм запознат(колкото и странно да звучи...)

Extremescream
04-06-2009, 21:29
Ми никой не е казал,че трябва да си запознат.Ама все пак те поправяме,защото грешиш.Няма нужда от сарказъм.... :?

mitkom89
04-06-2009, 21:30
не

Sensuality
04-06-2009, 21:58
Азз ако не го заслужавам,то кой тогааава 8) 8-)

Irenchety
04-06-2009, 22:07
щом сме живи все още значи сме заслужили съжествуването си
и междудругото забелязали ли сте blader кви абзаци вади направо ми светват очичките от радост като видя такъв коментар, защото се иска повечко сиво вещество в главата за да го напишеш, аз нямам толкова време за отделяне, но просто ми става приятно така :) и честно няма нищо против никой с това мое мнение, мросто исках да го и напиша :) :) :)

Bellatrix
04-07-2009, 07:33
Всеки, който е роден заслужава да го има. И в крайна сметка всеки поне веднъж в живота си прави нещо, което оправдава съществуването му.
По мое мнение, за да си стойностен човек, трябва или да постигнеш нещо велико или да правиш добрини. И всеки (хах, даже и въпросните серийни убийци) поне един път са направили нещо добро (било то осъзнато или не).
ПП. А тая простотия, че който се облича в черно и слуша метъл, не заслужава да живее, може да излезе само от устата на кифла, за която Гергана и другите там са смисъл на съществуването и. Което е жалко.

AFT
04-07-2009, 08:15
^ Не ми се чете, стигнах до серийните убийци. Само да те поправя, че те не убиват хора, защото според тях е правилно, а защото имат нужда от това. Поне една част. ;]
моите искрени благодарности за поправката...
всяка грешка и нейното поправяне водят до неминуемо усъвършенстване освен ако не си олигофрен...
мерси за просветлението относно дълбините на психиката на серийните убийци с която надявам се да ми простите но не съм запознат(колкото и странно да звучи...)

Ама моля ти се, ще те поправям всеки път, щом толкова силно се радваш на моето внимание. ^^
Пък и не е хубаво да използваш за пример нещо, с което сам казваш, че не си запознат. Поне се радваш на критиката, че иначе малко глуповат щеше да изглеждаш в очите на приятелите ни съфорумници.

Slawi92
04-07-2009, 08:20
и да смятам и да не смятам няма да си тегла ножа къв е тоя тъп въпрос :? 8)

TheNewReligion
04-07-2009, 08:33
Хич, ама хич не се страрая да оправдая съществуването си. Щом съм тук явно има защо. И все пак живея напук на тъпите въпроси като този. :oops:

Iv4eTy
04-07-2009, 13:50
Поглеждам в огледалото и виждам едно нормално момиче ... Пускам си winamp-а и тръгва Fly Project - Raisa.mp3 (http://www.vbox7.com/play:169ab874) ... Поглеждам през прозореца - слънце,цветя ... времето е прекрасно ... В главата ми се появява следната мисъл "Живота е прекрасен" ... :shock: Лелеее супер!Не съм се превърнала в някое заблудено ЕМО :grin: :grin: :grin:


Извод:Миии явно заслужавам да съществувам :) Щом още не съм си прерязала вените ( :D ) ... А какво правя за да оправдая съществуването си ... Миии не слушам метал,не се обличам в черно,не слагам черен грим,не рева по цял ден и нямам бретон,който да минава през половината ми лице :-|

Виж сега аз не съм метъл, но познавам доста хора които слушат метал и са много по-весели, дружелюбни и обичащи живота от някой които слушат друг тип музика. Относно цветовете всеки има право да се облича както иска - това че някой носи черно не значи, че не иска да живее нали така?! Не мисля че стила на обличане, музиката,която слушаш и т.н. са признаци дали искаш да живееш...

Относно въпроса - Да, смятам че заслужавам да съществувам, просто защото обичам живота и не съм се предала въпреки трудностите. А също така и заради всички онези хора, които ме обичат и съм важна част от техния живот.A да и специално заради онези, които не ме понасят :-D - нали все някой трябва да им трови живота :lol:

Slawi92
04-07-2009, 15:22
Имам ли приятели?
- Имам!
Имам ли покрай мене хора които ме обичат и ще направат всичко за мене?
- Имам!
Имам ли родители?
- Имам!
Имам ли врагове които предпочитат да ме няма!
- Ооо имам!
Кат стана сутрин с усмивка ли съм въпреки всичко?
- Разбирасе!
Имам ли несподелено лубов?
- Еми не, споделена е и сме супер щастливи!
Щастлив ли съм?
- Доста даже

Ми мисла че заслужавам да съществувам.

ThePowerOfLove
04-07-2009, 16:17
Всеки заслужава..

Kostadin_682
04-07-2009, 16:37
Щом още съм жив значи заслужавам... примерно, живота ти не ти е даден да търсиш значението му, а да го живееш, както намериш за добре...

stealthyGirl
04-07-2009, 17:20
Няма да отговоря точно по въпроса, защото мисля, че няма такова нещо като "Ти не заслужаваш да живееш, 'щото си много лош, а ти заслужа'аш, 'щото правиш добро на хората!" Всеки е тук независимо дали с цел или без, дали заслужаващ или не... Просто сме родени и според мен няма смисъл да се хабят мисли по тази тема.


примерно, живота ти не ти е даден да търсиш значението му, а да го живееш, както намериш за добре...

Converse333
04-07-2009, 17:26
Аз заслужавам да живея и се радвам,че живея. :grin:

Slawi92
04-07-2009, 17:30
Аз заслужавам да живея и се радвам,че живея. :grin:много ми е инт как реши че заслужаваш

AFT
04-07-2009, 17:31
^ Ти пък как реши, че имаш правото да решаваш кой заслужава и кой не?

BigFakeSmile
04-07-2009, 17:34
олее...
мии щом Бог ми е дал живот..мисля, че заслужвам о.О
вече друг въпрос къв изрод съм и че няя се опрая

BlueGirl
04-07-2009, 17:44
Какво значи дали заслужавам?Това да не е някакъв трофей,че трябва да го заслужа?Щом съм на тая земя,щом дишам,значи така трябва.Не търся обяснение..

FancyGirl
04-07-2009, 18:21
Всеки човек заслужава да съществува...щом е на този свят, да заслужава.. а аз мисля, че съм оправдала съществуването си всъщност с всеки ден аз го оправдавам и ще продължавам, за да не разочаровам хората който ме обичам... може да не е мн по темата но все едно..

blader
04-07-2009, 21:39
^ Не ми се чете, стигнах до серийните убийци. Само да те поправя, че те не убиват хора, защото според тях е правилно, а защото имат нужда от това. Поне една част. ;]
моите искрени благодарности за поправката...
всяка грешка и нейното поправяне водят до неминуемо усъвършенстване освен ако не си олигофрен...
мерси за просветлението относно дълбините на психиката на серийните убийци с която надявам се да ми простите но не съм запознат(колкото и странно да звучи...)

Ама моля ти се, ще те поправям всеки път, щом толкова силно се радваш на моето внимание. ^^
Пък и не е хубаво да използваш за пример нещо, с което сам казваш, че не си запознат. Поне се радваш на критиката, че иначе малко глуповат щеше да изглеждаш в очите на приятелите ни съфорумници.
ок...разчитам на теб но за всяко непоправено грешно изказване от моя страна ще държа теб под отговорност...ок?...

AFT
04-07-2009, 22:08
Зависи какво ще ми е наказанието. ;д

blader
04-07-2009, 22:58
Зависи какво ще ми е наказанието. ;д
не мога да бъда лош...от сега ти прощавам всички евентуални провинения...иначе ако можех да се сърдя и да бъда лош сигурно наказанията които бих ти измизлил щяха да те накарат да си мечтаеш да ти се случват някой от сцените в saw...и все пак съм си добричък :)

Slawi92
04-08-2009, 06:28
^ Ти пък как реши, че имаш правото да решаваш кой заслужава и кой не?аз не съм решил, че имам право да решвам кой трябва да съществува и кой не, просто питам как реши, а според мене сички заслужават

AFT
04-08-2009, 18:24
Зависи какво ще ми е наказанието. ;д
не мога да бъда лош...от сега ти прощавам всички евентуални провинения...иначе ако можех да се сърдя и да бъда лош сигурно наказанията които бих ти измизлил щяха да те накарат да си мечтаеш да ти се случват някой от сцените в saw...и все пак съм си добричък :)

SAW е за хора с 'лабава психика, вземи измисли нещо по-така тип Ед Гийн или Албърт Фиш ^^

Slawi92, а защо тя трябва да дава обяснения що е решила така?

Slawi92
04-08-2009, 19:55
Зависи какво ще ми е наказанието. ;д
не мога да бъда лош...от сега ти прощавам всички евентуални провинения...иначе ако можех да се сърдя и да бъда лош сигурно наказанията които бих ти измизлил щяха да те накарат да си мечтаеш да ти се случват някой от сцените в saw...и все пак съм си добричък :)

SAW е за хора с 'лабава психика, вземи измисли нещо по-така тип Ед Гийн или Албърт Фиш ^^

Slawi92, а защо тя трябва да дава обяснения що е решила така?чесно да ти кажа незнам просто ми интересно какъв отг ще даде :)

blader
04-08-2009, 20:20
Зависи какво ще ми е наказанието. ;д
не мога да бъда лош...от сега ти прощавам всички евентуални провинения...иначе ако можех да се сърдя и да бъда лош сигурно наказанията които бих ти измизлил щяха да те накарат да си мечтаеш да ти се случват някой от сцените в saw...и все пак съм си добричък :)

SAW е за хора с 'лабава психика, вземи измисли нещо по-така тип Ед Гийн или Албърт Фиш ^^

Slawi92, а защо тя трябва да дава обяснения що е решила така?
Ед Гийн... :grin: ...
както и да е...просто реших че тъй за много хора 'saw' е идеал за 'страшно' и психарско' и при теб ще е така(за което моля да бъда извинен...надявам се на благоволението ти...)
аз лично не се кефя на хоръри щото са ми банални и очевидно сценаристите и продуцентите страддат от липса на оригиналност(и те като мене...)...
днес си мислих по темата...ъмм...ако човек смята че не заслужава да съществува но не предприема решаващата стъпка...а именно да сложи край на живота си тогава как би изглеждал в собствените си очи?...не би ли смятал себе си за по-низше същество защото го е страх да сложи край на всичко и не би ли било това повод за едно измъчено и изпълнено със съмнение безплодно и не съвсем пълноценно съществуване...ако не разбирате накъде бия(което е силно вероятно...) ще ви обясня...
мисълта ми е че е изключително малко вероятно всички които мислят че не заслужават да живеят и не оправдават съществуването си да се самоубият...а това би им се отразило зле на психиката тъй като съмнението би ги преследвало...отделно когато човек говори толкова категорично относно неща засягащи не нещо друго а собствения му живот то би трябвало отмятането от думите му поне да го кара да се чувства зле...
просто никой не е в състояние да докаже че е достоен да определи кой заслужава да живее и кой не...включително и за самия себе си...защото критерийте на различните хора са различни и мисля че никой не може да отрече това...затова според някои един човек може да не заслужава да живее а според други-да...
какво имате впредвид под '...оправдавате ли съществуването си?...'...какви са критерийте са стойностно съществуване и нима всички хора които не ги покриват трябва да умрат?...
не мисля...
както казах всичо е строго индивидуално и не подлежи на обсъждане...просто отговора на такъв въпрос не може никога да бъде категоричен...
това че човек се ражда с цел са глупости...това че човек води безцелно съществуване което не си струва усилията също са глупости...човек има живот...неговата продължителност и съдържание зависят от много фактори най-вече от изборите които правим...ако направим грашен избор значи ли това че не оправдаваме съществуването си и трябва да умрем...и ако направим правилен избор значи ли това че с нещо сме повече от другите и заслужаваме да умрем по-малко от тях?...
не мисля...просто жвота е поредица от събития изхода от които определя по-нататъшната му насока а какъв ще е изхода от събитията зависи почти винаги от нас...

AFT
04-08-2009, 20:29
Ако аз мисля, че съществувам напълно без абсолютно никакъв смисъл, животът ми е толкова монотонен, че паметниците ми съчувстват, etc.,то аз бих искала да направя нещо по въпроса и бих опитала да се "съживя", а не да се самоубия. Самоубийството е толкова низша постъпка, нищо смело и смислено няма в нея. Сякаш се предаваш без дори да си опитал.

Иначе има хубави horror филми ;] обаче аз от много малка гледам изродски филми и в момента имам страх от тъмното, та съм ги спряла за известно време ;д

blader
04-08-2009, 20:50
Ако аз мисля, че съществувам напълно без абсолютно никакъв смисъл, животът ми е толкова монотонен, че паметниците ми съчувстват, etc.,то аз бих искала да направя нещо по въпроса и бих опитала да се "съживя", а не да се самоубия. Самоубийството е толкова низша постъпка, нищо смело и смислено няма в нея. Сякаш се предаваш без дори да си опитал.

Иначе има хубави horror филми ;] обаче аз от много малка гледам изродски филми и в момента имам страх от тъмното, та съм ги спряла за известно време ;д
напълно подкрепям...самоубийството е проява на слабост пред проблемите на живота...сякаш те те побеждават принуждавайки те да сложиш край на всичко...за това много хора се обръщат към алкохола и наркотиците като алтернатива но замисляйки се най-малкото егоистично биха установили че нищо не печелят а само губят защото освен че веществата които ползват ги 'отдалечават от пеоблемите' само временно те им и вредят а и смятам че е супер идиотскоо да харчиш парите си за нещо от което не само че нямаш полза но и ти вреди...
относно хорърите...не вярвам страха ти от тъмното да е резултат от тях...той обикновено е вид самовнушение че в тъмното се крие нещо страшно и опасно...аз обичам тъмнината...би ме било страх по-скоро от хората които като мен предпочитат тъмнината(едва ли 'като мен' означава че не харесват силно осветени места...по-скоро не искат да ги виждат за да изненадат своите потенциални жертви...)...мен пък ме е страх само от високото...

AFT
04-08-2009, 21:18
Да де, тогава защо
ако човек смята че не заслужава да съществува но не предприема решаващата стъпка...а именно да сложи край на живота си тогава как би изглеждал в собствените си очи?...не би ли смятал себе си за по-низше същество защото го е страх да сложи край на всичко и не би ли било това повод за едно измъчено и изпълнено със съмнение безплодно и не съвсем пълноценно съществуване
?
Няма логика. Щом знаеш,че самоубийството е жалко, то тогава защо би се почувствал още по-низш, ако не можеш да си го причиниш? Даже трябва да се радваш,че не си стигнал толкова ниско. Както казва Ал Бънди:

You think I'm a loser? Because I have a stinking job that I hate, a family that doesn't respect me, and a whole city that curses the day I was born? Well, that may mean loser to you, but let me tell you something. Every day when I wake up in the morning, I know it's not going to get any better until I go back to sleep. So I get up. I have my watered-down Tang and my still-frozen Pop Tart. I get in my car with no gas, no upholstery, and six more payments. I fight honking traffic just for the privilege of putting cheap shoes onto the cloven hooves of people like you. I'll never play football like I wanted to. I'll never know the touch of a beautiful woman. And I'll never know the joy of driving through the city without a bag over my head. But I'm not a loser. Because, despite it all, me and every other guy who'll never be what they wanted to be, is out there, being what we don't want to be, forty hours a week, for life. And the fact that I didn't put a gun in my mouth years ago - that little fact makes me a winner, baby.

Малко прекалих с цитатите, ама ае някой да ми направи проблем,м? ;дд


Иии да, точно в това се състои страхът ми - че има нещо в тъмното. Толкова лоши хора (изключително меко казано, щото лош е ония дето взе последния пакет пуканки!! ) съм гледала по филмите,че сега ги виждам навсякъде. ^^ Ама дай да не почваме тая тема,че ми е леко болна. (;

blader
04-08-2009, 22:22
Да де, тогава защо
ако човек смята че не заслужава да съществува но не предприема решаващата стъпка...а именно да сложи край на живота си тогава как би изглеждал в собствените си очи?...не би ли смятал себе си за по-низше същество защото го е страх да сложи край на всичко и не би ли било това повод за едно измъчено и изпълнено със съмнение безплодно и не съвсем пълноценно съществуване
?
Няма логика. Щом знаеш,че самоубийството е жалко, то тогава защо би се почувствал още по-низш, ако не можеш да си го причиниш? Даже трябва да се радваш,че не си стигнал толкова ниско. Както казва Ал Бънди:

You think I'm a loser? Because I have a stinking job that I hate, a family that doesn't respect me, and a whole city that curses the day I was born? Well, that may mean loser to you, but let me tell you something. Every day when I wake up in the morning, I know it's not going to get any better until I go back to sleep. So I get up. I have my watered-down Tang and my still-frozen Pop Tart. I get in my car with no gas, no upholstery, and six more payments. I fight honking traffic just for the privilege of putting cheap shoes onto the cloven hooves of people like you. I'll never play football like I wanted to. I'll never know the touch of a beautiful woman. And I'll never know the joy of driving through the city without a bag over my head. But I'm not a loser. Because, despite it all, me and every other guy who'll never be what they wanted to be, is out there, being what we don't want to be, forty hours a week, for life. And the fact that I didn't put a gun in my mouth years ago - that little fact makes me a winner, baby.

Малко прекалих с цитатите, ама ае някой да ми направи проблем,м? ;дд


Иии да, точно в това се състои страхът ми - че има нещо в тъмното. Толкова лоши хора (изключително меко казано, щото лош е ония дето взе последния пакет пуканки!! ) съм гледала по филмите,че сега ги виждам навсякъде. ^^ Ама дай да не почваме тая тема,че ми е леко болна. (;
мисълта ми е че човек казвайки че живота му не струва и същевременно не правейки единствената логична според повечето хора стъпка един вид си противоречи и това става подсъзнателно...и се превръщз в голяям емоционален и въобще психически товар...просто един вид не правиш това което трябва...което си казал...не бквално естествено а просто според логиката като не те кефи живота ти прекъсваш го и толкова...или се бориш и не казваш че не те кефи...
и AFT...много извинявай...не знаех...
аз съм гаден и което е по-лошото гаден съм без да искам...

AFT
04-08-2009, 23:36
За какво се извиняваш? За тъмното? Казах леко болна тема, не съм изпаднала в криза - имам си светещи лампи около мен ;д
Пък по темата не съм сигурна,че сме на едно мнение, щото или хич не можеш да се изказваш, или съм супер недосетлива, ама все тая. ^^

crs
04-09-2009, 04:54
ДА има,защото дарявам любов и гледам да дам добро на себе си и околните.А и защото се опитвам да науча хората на нещо.

iwka95
04-09-2009, 07:59
смятам, че всички заслужават ;-)

myNameIsImmortal
04-09-2009, 08:45
Когато стигнете нивото на Витгенщайн, Декарт, Аристотел, Диоген, Конфуций, Ганди или Сенека, за да се впускате в разтълкуването на смисъла на живота и да оценявате чий живот има и няма смисъл..
И тези които са 17- да изчакат часовете по философия след което вече могат да развиват "философски" отговори на такива въпроси.. :?

blader
04-09-2009, 12:32
на 16 съм и нямам претенции да съм определящ фактор дали моя или чийто и да е живот има смисъл...отделно не смятам че нивото на хората споменати в по-горния пост е по-високо от това на другите че да трябва да се достига...
отделно никой...освен няколко заблудени индивида не е твърдял че той или тя заслужава да определя кой заслужава да живее и кой не и ако да дали го прави пълноценно...

Joc
04-09-2009, 14:12
кво общо има тва с любовта

Света се върти около любовта и секса!

тотален дебил!

Soldierofthetime
04-09-2009, 15:29
Аз заслужавам съществуването си и го доказвам всеки ден с това че се боря за него. :smt040

HipHopBlond
04-09-2009, 16:29
[quote=3oPuTy][color=red][b]Поглеждам в огледалото и виждам едно нормално момиче ... Пускам си winamp-а и тръгва Fly Project - Raisa.mp3 (http://www.vbox7.com/play:169ab874) ... Поглеждам през прозореца - слънце,цветя ... времето е прекрасно ... В главата ми се появява следната мисъл "Живота е прекрасен" ... :shock: Лелеее супер!Не съм се превърнала в някое заблудено ЕМО :grin: :grin: :grin:

Не съм ЕМО - Заслужавам да съществувам??? :lol: :lol: :lol:

Не, ти определено не заслужаваш :?

Bellatrix
04-09-2009, 16:57
AFT? Цитатът на Ал Бънди ли беше? :D

MiMcHeToOo
04-09-2009, 16:59
Смятате ли че заслужавате да съществувате и какво правите за да оправдаете съществуването си?

И тоя въпрос го пускаш в тийн форум, браво...

AFT
04-09-2009, 19:18
AFT? Цитатът на Ал Бънди ли беше? :D

Че на кой друг може да е ;д

blader
04-09-2009, 21:30
AFT? Цитатът на Ал Бънди ли беше? :D

Че на кой друг може да е ;д
твърде оптимистично звучи...не е в негов стил...изненадан съм...
както и да е...днес реших че не оправдавам съществуването си...поне според критерийте на много хора...и знаете ли какво...никой нищо не може и няма да направи по въпроса...ето това е отговора който бих ддал на въпроса в заглавието на темата:'не оправдавам съществуването си...и к'во?...'
не...бъзикам се...честно казано на кой му пука дали оправдава съществуването си...всмисъл...така или иначе няма критерий за това дали човек оправдава съществуването си така че няма какво толкова да си блъскате главите за да мислите оригинални и смислени отговори...
btw...автора какво мисли по твъпроса си?...

Bubbly
04-10-2009, 12:56
Всяка бълха и всеки жив организъм на този свят заслужава да съществува, щом е създаден и го има. Не смятам, че съм по-малко достойна от един плосък червей примерно. Друг е въпросът, че между живот и съществуване разлика определено има, но да не се впускаме в банални размишления.