PDA

View Full Version : Защо кирилицата стана задължителна?



x3eme
04-06-2009, 17:20
Нямам нищо против това,просто съм любопитен защо я направихте задължителна.

alex
04-06-2009, 17:26
По много причини:
- защото сме български сайт
- защото проблемите които през годините ги имаше вече ги няма и ВСЕКИ може да чете и пише на кирилица. Латиницата беше наложена заради проблеми още през 97-ма година когато не всеки сайт се кирилизираше правилно и не всеки можеше да пише на правилната кодировка. Този който все пак няма кирилица ще му поставим кирилизатор.
- защото е по-лесно за всички ни да четем кирилица. Модериране и ползване на сайта, в който всеки си е измислил азбука и пише на 6 вида shliokavica не е удобен на никой.
- защото когато търсите нещо трябва да да налучкате начина по който го е написал потребителя и по-вероятно е да не го намерите. За това сега се пише по един начин - на кирилица, на български :)
- защото дадохме достатъчно свобода на потребителите ни да свикнат с ползването на кирилица и сме един от последните сайтове, които позволяваха да се ползва латиница.
- защото искаме да трием, трием, трием, трием и да банваме, банваме, банваме... ех... колко е хубав живота :)

x3eme
04-06-2009, 17:28
Ясно.Темата е приключена,заключете я.

Blab
04-06-2009, 17:29
Има ли още български никове?
Долните черти ще им изтриете ли?:Д

Wrathchild
04-06-2009, 20:09
Беше си крайно време... Навсякъде ти трият поста ако е на латиница.

Iv4eTy
04-17-2009, 14:59
Може би, защото сме в България, всички тук пишат на кирилица и написаното на латиница смесена с хиляда други символа е адски трудно за четене.

Поздрави на екипа за това им решение :)

gPa3HuTeJl
04-17-2009, 21:53
По много причини:
- защото сме български сайт
- защото проблемите, които през годините ги имаше, вече ги няма и ВСЕКИ може да чете и пише на кирилица. Латиницата беше наложена заради проблеми още през 97-ма година, когато не всеки сайт се кирилизираше правилно и не всеки можеше да пише на правилната кодировка. Този, който все пак няма кирилица ще му поставим кирилизатор.
- защото е по-лесно за всички ни да четем кирилица. Модериране и ползване на сайта, в който всеки си е измислил азбука и пише на 6 вида shliokavica не е удобен на никой.
- защото, когато търсите нещо трябва ДАналучкате начина, по който го е написал потребителя и по-вероятно е да не го намерите. За това сега се пише по един начин - на кирилица, на български :)
- защото дадохме достатъчно свобода на потребителите ни да свикнат с ползването на кирилица и сме един от последните сайтове, които позволяваха да се ползва латиница.
- защото искаме да трием, трием, трием, трием и да банваме, банваме, банваме... ех... колко е хубав живота :)


Живот1т ти може да стане още по - хубав ако си оправиш и пунктоационните грешки 8-)

Wrathchild
04-18-2009, 12:32
А твоят ако се научиш, че има буква Ъ, а не 1...

gPa3HuTeJl
04-18-2009, 16:09
А твоят ако се научиш, че има буква Ъ, а не 1...

... аз каз1л ли с1м, че живот1т е по - хубав ?

Blab
04-18-2009, 16:36
не, ама пишеш "пунктОация", за Бога, замълчи:Д

gPa3HuTeJl
04-18-2009, 18:08
не, ама пишеш "пунктОация", за Бога, замълчи:Д

да с1м казал, че аз не правя грешки ?
Аз мога да правя колкото си искам грешки... не се водя ПОТРЕБИТЕЛЯ за пример... нали така...
Алех е так1в, нали ?! Пример за подр1жание ?!

А и искам да добавя по темата, за да не е спам поста ми :

Защо ли стана зад1лжителна... хм.. нека помислим... сигурно защото на модераторите не им се редактират мнения и теми ? защо ли ? защото ги м1рзи ? ... а може би защото им е по - лесно сега вече след като всичко е на кирилица... да пуснат REPLAY бутона и да има следното " т.11 от Правилника :!: " и т'ва е...
Оставям на вас да прецените... хаххахахах

Peace \/ :oops:

x3eme
04-18-2009, 18:26
Стига се обяснявахте точно тук.Зададох въпрос,беше ми отговорено.Темата е приключена.Някой да я заключи вече.

machoka
04-18-2009, 19:21
Дразнител, като ще се заяждаш в промеждутъка между две злобарки, гледай да не станеш сам за смях после... че те сочат с пръст хората ; )

Ако няма какво да си кажете по темата, ще я затворя.

x3eme
04-18-2009, 19:30
Заключвай,заключвай.Аз отдавна писах да се заключи ама явно никой не е видял.

gPa3HuTeJl
04-19-2009, 09:52
Дразнител, като ще се заяждаш в промеждутъка между две злобарки, гледай да не станеш сам за смях после... че те сочат с пръст хората ; )

Ако няма какво да си кажете по темата, ще я затворя.

А кажи, че до няк1де не с1м прав !!!!!!! пфф е к'во ш'е ка'еш, нали и ти се водиш к1м тая "банда" м1рзеливци хх 8-)

krem4et0
04-19-2009, 11:03
Беше обяснено. Мачок, с твое позволение удрям катинара!