PDA

View Full Version : Кандидатстване....надявам се да не е прозвучало тъпо



anonimencho
04-07-2009, 09:42
Тъй като съм малка (7 клас) и вече съучениците ми обсъждат към какво са се насочили да кандидатстват в зависимост по какъв предмет са добри.
И исках да попитам ако учаслед 12 клас география какво мога да стана освен учител. :?
Ами ако следвам нещо с физика, история, химия или биология?

Някой може ли да ми каже какво мога да работя като професия с посочените по горе науки, защото там ми е силата в тея неща съм добра.

П.П. Макар че съм добра в природните науки аз ще кандидатствам за езикова паралелка след 7 клас да науча и езика и след тва след 12 клас мисля пак да се насоча съм кандидатстване с природна наука и да си знам и езика. Незнам това дали е добър метод, как мислите вие :? , но все пак искам да ми кажете какво мога да работя. :)

П.П.2: Надявам се всичко това което казах да не е прозвучало тЪпо... а и моля ви ако е прозвучало не ми се подигравайте :(

Cantona
04-07-2009, 10:20
ами езика можеш да го научиш и в гимназия с изучаване на природните науки стига да попаднеш на добър учител. Ако след 12 клас продължиш с география можеш да учиш и нещо в сферата на туризма. С биология и химия можеш да учиш медицина-хуманна и ветеринарна, можеш да работиш и нещо във фармацевтичните компании, в лаборатория. С история, ако ти върви и българския можеш да учиш право. С история и география може да учиш антропология. А за физиката незнам. Освен да следваш и педагогика и да станеш преподавател по физика. Вариантите са мнооого. Потърси си нещо. :)

Boyd
04-07-2009, 11:09
Например ядрена физика..с биология можеш и молекулярна биология да учиш, с химия всякакви неща - всички са инженерни. С история само за право се сещам. С география можеш да кандидатстваш за много неща, но самата география не се учи..

В крайна сметка си научи език-два и след 12-ти клас действай накъдето искаш.

sladur4etyYy
04-07-2009, 14:59
ти много отрано си почнала да мислиш. до 12 клас поне 5 пъти ще си сменяш желанията 8-) сега се съсредоточи в/у кандидатстването и си влез в хубава паралелка, за да научиш език. тва е най- важното. до 12 клас има време, не бързай. ;]

e_r_d
04-07-2009, 16:08
ми много неща!с химия и биология можеш медицина аз поне така смятам да направя!но наистина сега се съсредоточи върху тези изпити!аз реших тия 5 години да уча езика и после(дай боже) да следвам медицина във франция(уча в 9-та фег)
ПП. УСПЕХ!!!!!!!!!!!

AnIcHkAtA
04-07-2009, 16:18
ми много неща!с химия и биология можеш медицина аз поне така смятам да направя!но наистина сега се съсредоточи върху тези изпити!аз реших тия 5 години да уча езика и после(дай боже) да следвам медицина във франция(уча в 9-та фег)
ПП. УСПЕХ!!!!!!!!!!!

ауу..моята мечта..кой клас си?

e_r_d
04-07-2009, 16:48
8-ми,ти?

Pepon
04-07-2009, 17:11
Реално....с география и история освен учител....не че не можеш да станеш и нещо повече...но реално погледнато това ще ти бъде бъдещето!!!Не знам как си с математиката,но колкото и трудна да ти изглежда,тя е най-лесна!Подготвяй се от рано,имаш достатъчно време!!!Всички хубави специалности са с математика!Според мен това е истината!

Cantona
04-07-2009, 19:57
Реално....с география и история освен учител....не че не можеш да станеш и нещо повече...но реално погледнато това ще ти бъде бъдещето!!!Не знам как си с математиката,но колкото и трудна да ти изглежда,тя е най-лесна!Подготвяй се от рано,имаш достатъчно време!!!Всички хубави специалности са с математика!Според мен това е истината!
+1 в днешно време като че ли с математика и информатика имаш най-големи възожности :)

.. DeViL mAy CrY ..
04-07-2009, 20:04
с географията нещо с турзиъм или иконимика,физика-някакъв инжинер история-право или пък историчка да бъдеш химия или биология-в медицинината и фарматиката

anonimencho
04-09-2009, 15:01
Благодаря много на всички :grin: :-)

t3ddy
05-11-2009, 18:13
аз искам да попитам във Велико Търново какви хубави училища има след 7 клас.. спряла съм се на строителен техникум и езикова гимназия .. кое е по добро от двете... дайте ми някакви насоки плсссссссссс ...

sweetsunshine
05-11-2009, 18:33
аз искам да попитам във Велико Търново какви хубави училища има след 7 клас.. спряла съм се на строителен техникум и езикова гимназия .. кое е по добро от двете... дайте ми някакви насоки плсссссссссс ...ПМГ в строителен не ти го препоръчвам а от тази година мои познати които влязоха във ЕГ изобщо не са доволни от учителите.Аз сега съм 8 клас във ПМГ с профил биология и съм много доволна. :)

Carmen_Kass
05-11-2009, 19:10
ти много отрано си почнала да мислиш. до 12 клас поне 5 пъти ще си сменяш желанията 8-) сега се съсредоточи в/у кандидатстването и си влез в хубава паралелка, за да научиш език. тва е най- важното. до 12 клас има време, не бързай. ;]

+1

otherguy
05-12-2009, 09:00
С география след 12ти клас можеш да кандидатстваш в супер много специалности.Туризъм,иконо мически и прочие..А с история можеш всяка една икономическа специалност.Лично аз кандидатствам тази година право и икономия с история :)

Mastta
05-13-2009, 11:38
влез и си учи езика пък другото ако почнеш да го мислиш от 7 ми клас не знам как ще ти минат теези 5 години ..

pifiella
05-13-2009, 13:00
ми много неща!с химия и биология можеш медицина аз поне така смятам да направя!но наистина сега се съсредоточи върху тези изпити!аз реших тия 5 години да уча езика и после(дай боже) да следвам медицина във франция(уча в 9-та фег)
ПП. УСПЕХ!!!!!!!!!!!

ауу..моята мечта..кой клас си?
И моята,но аз съм с английски и немски и мисля да следвам в Германия след много години.......... :razz:

LittlePrincess
05-13-2009, 13:10
Рано е да мислиш за това. До 12ти клас толкова много пъти ще си смениш мнението :?

vlubeno_momi4e***
05-13-2009, 21:53
Мм да много е рано, за да мислиш какво ще учиш след 12ти клас.. Имаш много време..