PDA

View Full Version : Нужда от помощ!!За учене



Baby_b
04-07-2009, 12:40
Здравейте! Имам един проблем, който май май е късно да го решавам щото съм почти на 18 ама трябва да опитам :-o . Ами не мога да се концентрирам и да уча :( . Тва е. Откакто станах 8 клас не са ми давали зор в даскалото и аз не полагам вече никакви усилия. Въпросът е, че сега вече е средата на втория срок и трябва да изкарам добри оценки, а ми е мн трудно да науча и един урок. Винаги си намирам оправдания. А сега ми предстоят и изпити. Ако не променя нещо ще сгафя много. Кажете някакви начини да променя нещо , нз и аз вече. Трябва да уча, а все се разсейвам. Вие как го правите? И как по дяволите да си разпредрелям времето, че да стига за всичко? За нищо не стига. Е, надявам се на помощ мн е спешно. :-o

Kikincety
04-07-2009, 12:44
Има хапчета за запомняне ако неможеш да запомняш уроците си. А за да не се отклоняваш просто се съсредоточи и не обръщай никакво внимание на страничните неща и учи.Късмет

ImmortalForever
04-07-2009, 12:47
Всичко е до самоорганизация и воля.Зависи коя смяна си на дaскало.Ако си първа, като се върнеш отдели ако ще 2 часа просто опитай, седни и чети, докато поне разбереш в даден урок за какво става дума...После по друг предмет, ама два часа плътно без да се разсейваш.Не знам с какво точно се отклоняваш, ако е компютър, го изключи и игнорирай моментално.Ако проблема е много голям-и телефони ти пречат-махай ги и тях.Просто е въпрос на съзнание и отговорност..После ако ти е писнало (нормално и на мен ми писва-и аз не съм от постоянните, ама зора ми е опрял и на мен до гъза) излез някъде , като се прибереш ей така за разнообразие пак прочети нещо..И така ако имаш съученик/чка , който разбира някой предмет повече от теб-помоли за помощ, хем ще ви е весело...Не знам дали помогнах..Понякога много говоря..Сори.... :oops:

vampirekiss
04-07-2009, 13:01
Аз съм същата.Нямам ни един урок,който да е изцяло научен.Дърпам пердетата за да не виждам хубавото време вън,изключвам телефона и всичко друго,но не става.Случвало ми се е да съм сама с учебник в някоя стая където просто няма нищо за правене,но не- започвам да си играя с косата си и правя всичко друго,но не и да уча.Просто нещата са си до желание,а при мен такова отсъства.

Baby_b
04-07-2009, 17:13
10кс за съветите. :)

mizeriiood
04-09-2009, 07:26
Щом се расейваш бъди новатор пробвай най-различни начини за учене ако трябва си преписваи уроците на WORD ти докато ги напишеш ще си ги запомнил пък и докато играеш на някоя игра винаги можеш м/у
нивата да прочетеш нещо.

LittlePrincess
04-09-2009, 07:40
Аз от 6-7 клас научавам нещата като ги пиша - не е толкова трудно, опитай.

sweetkiss74
04-09-2009, 08:42
Хапчетата няма да ти помогнат то се знае.Нз кой клас си,ноо вече е прекалено късно немислиш ли?И все пак гледай да се съсредоточиш в уроците и да мислиш по-малко за други неща.Намали разходките по цял ден и дискотекита,а обърни малко внимание на учението,защото от това зависи твоето бъдеще.

shushinkata
04-09-2009, 09:47
Не си само ти така и аз съм същата. Просто сядам и си пускам един филм, но за много кратко време- в него се разказва как в бъдещето хората затъпяват ама много затъпяват... хваща ме страх за мен самата, слагам едно нескафе с мляко пия и почвам да уча, повярвай- действа :)

Baby_b
04-12-2009, 20:02
Ъп ^ :-P

porkito
04-13-2009, 18:31
Не си само ти така и аз съм същата. Просто сядам и си пускам един филм, но за много кратко време- в него се разказва как в бъдещето хората затъпяват ама много затъпяват... хваща ме страх за мен самата, слагам едно нескафе с мляко пия и почвам да уча, повярвай- действа :)

Я го кажи тоа филм :D:D

CraZyTyY
04-13-2009, 19:31
Не си само ти така и аз съм същата. Просто сядам и си пускам един филм, но за много кратко време- в него се разказва как в бъдещето хората затъпяват ама много затъпяват... хваща ме страх за мен самата, слагам едно нескафе с мляко пия и почвам да уча, повярвай- действа :)

Я го кажи тоа филм :D:D

Да кажи го.. 8-)

MissCoFFeTearOfl
04-13-2009, 20:43
Ами според мен си имаш някакви други неща , за които си мислиш и за това не можеш да се съсредоточиш.Когато искаш да учиш , просто отиди там , където е по-спокойно и където по-малко неща те разсейват.Напримерно не се разсейвай с телефон , компютър или др.подобни.А за да ти е по-лесно да запомняш извади най-важните неща от урока на листче и ги учи оттам.Чувала съм , че се замомня много добре в часовете между шест и девет сутринта ...Ако пък и това не помогне помоли някоя приятелка да учи с теб ...
Успех