PDA

View Full Version : Философско есе



rainofblood
04-07-2009, 12:44
Охх мисли,мисли ама но не измислих нищо и се надявам някой от вас да ми помогне.

Трябва да пиша философско есе.Имам 2 теми (по избор само 1):
1."Най-опасна е снабдената с оръдие несправедливост"
2."Решението на проблемите на живота се забелязват при изчезването на тези проблеми"

Много ще съм ви благодарна!

zvezdichkaaa
04-07-2009, 18:11
Знам,че не искаш такъв отговор,но никой няма да седне да ти го напише,за да го предадеш и да пишат на г-н или г-жа Х отценка.Добра съм в писането на есета и незнам май бих писала върху пърата тема.Защо не седнеш и започнеш с нещо такова:"В живота има много неща,който не ми харесват.Не харесвам да виждам бедността в очите на хората,не харесвам това,че някой са под надменни,не харесвам лъжата,не харесвам измамата.Всички тези неща малко или много са една голяма несправедливост.А най-лоша е тази несправедливост,която може да бъде премахната,но за която не си мърдаме пръста.Тази,която можем да предотвратим,но не пожелаваме.Несправедливос та,която можем да контролираме.За тази несправедливост оръжия-всякакви.Може би лъжата,надмощието,силата,а може би мълчанието.Може би страха,а може би дори смелостта..."Знам ли какъв е твоя стил измисли нещо аз нахвърлих нещо набързо..

rainofblood
04-07-2009, 21:24
ЪЪ знам че есето треа ти да си разсъждаваш както ти мислиш и не съм казала че треа незабавно някой да ми го напише а просто помощ,нещо което да ме подтикне да си разсъждаваам сама..
И све пак мерси за което....