PDA

View Full Version : Бананите



DrinkingAlot
04-07-2009, 16:50
Така здравейте :)
Имам въпрос за бананите... казаха ми че засищат и реших да пробвам нещо като диета и наистина е така засищат ме за няколко часа но не това е проблема... 1 приятел ми каза че бананите "надуват" смисал така те издуват :razz: вярно ли е това? Ако не сам го обяснил правилно кажете ще се пробвам да го обясня по друг начин :)

Mihailova
04-07-2009, 16:53
Бананите засищат , но са едни от най-калоричните плодове.

DivoTo_KoTe
04-07-2009, 16:57
С банани не се отслабва :D

caseoftheex
04-07-2009, 17:33
хахах бананова диета

Irenchety
04-07-2009, 18:03
от ябълките се отслабва повече

SiSsKkAa
04-07-2009, 20:06
бананите са най-калоричните плодове

Neftochimic
04-07-2009, 21:16
бананова диета ли ще правиш? - късмет!
:lol: :lol: :lol:

darenka
04-07-2009, 21:35
от ябълките се отслабва повече
в голямо количество и ябълките са вредни, така че не са много подходящи за диета...

zuzimuzi
04-07-2009, 22:16
ima takava dieta, no ne ste razbrali pravilno:
Zakuska: banan, karamelizirani jabe6ki but4eta, o4i ot qre - svareni, malko pa4i mozak i edna svarena zurla s malko pudra zahar + sos za vkus.
Obqd: banan, krastavica, namazana sas gnoi ( moje soda bikarbonat na vkus ) i malko svinski u4i + rakiika, okolko 3l, za meze- salam ot 17g. prepora4itelno e da e s muhal. A za desert agne6ki o4i sas pe4ena zmiq i malko piiper na vkus. Ako imate deca - paqk za desert , ama tlast!!!
:lol: 8-) :-) Ve4erq: banan, malko parjeni 4ove6ki beli i debeli ,. kosmati kraka s raz6ireni veni, ako vi se doqde kebap4e , a vi marzi da otidsete do magazina- 2 so4ni prasta i ezik za pikantnost.
Kasmiiiiiiiiiet! a ZA napitki- 4ove6ka pot.. :-) mn e hubAVO i deistva pri nas 130kg-te ,, spazvaite q i vie, nqma da sajalqvate! :-) :-) :-) :-) :-) :-)

kotetokateto
04-07-2009, 22:51
по-добре не се опитвай да отслабнеш с.... БАНАНИ... няма смисъл

colymoly
04-08-2009, 07:35
от ябълките се отслабва повече
ела ми го кажи на мен :lol: не вярно, не се отслабва само то плодове, кога ще разберете, че без спорт няма отслбване! :x

RaI4etO
04-08-2009, 08:13
от ябълките се отслабва повече
ела ми го кажи на мен :lol: не вярно, не се отслабва само то плодове, кога ще разберете, че без спорт няма отслбване! :x
Дам,така е.Аз съм жив пример-нашите са предразположени към напълняване ,а аз цял живот имам хубава фигура.Това се дължи на факта,че спортувам от най-ранна детска възраст. :-)
По темата: един банан седмично не мисля,че е кой знае какъв проблем. :-)

guinessgirl
04-08-2009, 08:14
бананите не са подходящи за диета.

sweet_bubka
04-08-2009, 10:38
аз ям банани с цел надебеляване :oops:

MrUndaztood
04-08-2009, 10:43
Заради голямото съдържание на фруктозова захар,бананите засищат,но пък спират топенето на мазнините за малък период от време,когато си на диета,тъй че банан не е препоръчително,освен ако не ти се яде супер много сладко и така да залъжеш мозъка си,че банана е въпросното сладко.А няма по-добро нещо за отслабване от ябълката,портокала и мандарината (личен и лекарски опит).



от ябълките се отслабва повече
ела ми го кажи на мен :lol: не вярно, не се отслабва само то плодове, кога ще разберете, че без спорт няма отслбване! :x

Глупости.От плодове и нормално движение,примерно ходене пеша до даскало,изкачване на стълби се отслабва и то много,но пък може при по-пълните да се отпусне кожата (голяма вероятност) и после е изключително трудно пък да си я "стегнеш",защото трябва да трупаш мускулна маса,която да запълни това пространство,а това не е лесно.

smiLe49
04-08-2009, 11:06
Вярно,че бананите засищат,но от тях се пълнее...не са най-подходящи за диета...Плюс това не значи като си на диета да ядеш само едно нещо в продължение на месец.Яде се от всичко полезно в умерени количества и спорт ест. ;-)

MrUndaztood
04-08-2009, 11:13
Вярно,че бананите засищат,но от тях се пълнее...



:shock: Отиди се наспи,моля те :shock:

jelina
04-08-2009, 17:40
не съм забелязала да се дебелее от банани.аз много ги харесвем и си ги ям почти всеки ден.все пак е плод и е полезен.

KathieXx
04-08-2009, 18:06
с банани няма никакъв шанс да отслабнеш... грейпфрут за отслабване до колкото знам аз.. :?

Civilizationruller
04-08-2009, 18:13
xaxaxaxa :smt043



Глупости.От плодове и нормално движение,примерно ходене пеша до даскало,изкачване на стълби се отслабва и то много,но пък може при по-пълните да се отпусне кожата (голяма вероятност) и после е изключително трудно пък да си я "стегнеш",защото трябва да трупаш мускулна маса,която да запълни това пространство,а това не е лесно.
+1

Crystaline
04-08-2009, 18:24
С банани не се отслабва :D

BloomF
04-08-2009, 18:44
Абе нз, ама банани и мед става мн хубава маска за лице :grin:

zuzimuzi
04-09-2009, 18:32
ima takava dieta, no ne ste razbrali pravilno:
Zakuska: banan, karamelizirani jabe6ki but4eta, o4i ot qre - svareni, malko pa4i mozak i edna svarena zurla s malko pudra zahar + sos za vkus.
Obqd: banan, krastavica, namazana sas gnoi ( moje soda bikarbonat na vkus ) i malko svinski u4i + rakiika, okolko 3l, za meze- salam ot 17g. prepora4itelno e da e s muhal. A za desert agne6ki o4i sas pe4ena zmiq i malko piiper na vkus. Ako imate deca - paqk za desert , ama tlast!!!
:lol: 8-) :-) Ve4erq: banan, malko parjeni 4ove6ki beli i debeli ,. kosmati kraka s raz6ireni veni, ako vi se doqde kebap4e , a vi marzi da otidsete do magazina- 2 so4ni prasta i ezik za pikantnost.
Kasmiiiiiiiiiet! a ZA napitki- 4ove6ka pot.. :-) mn e hubAVO i deistva pri nas 130kg-te ,, spazvaite q i vie, nqma da sajalqvate! :-) :-) :-) :-) :-) :-)

silver_moon
04-10-2009, 12:19
zuzimuzi ти си наистина много зле. Достатъчно е да пускаш по едно малоумно и червено мнение на тема, не е необходимо по няколко пъти едно и също :? :x

по темата: Мисля, че бананена диета хич няма да ти е от полза. Първо, бананите са само въглехидрати, а организма се нуждае страшно много от протеини, особенно пък като ще отслабваш, че да не ти се отпусне кожата и да не свалиш мускули вместо мазнини... Но пък нищо не ти пречи да си хапваш банан за междинно хранене, но нека да е сутрин :) (мое мнение, аз ядох банани и отслабнах)

under_black_sky
04-10-2009, 19:19
Боже :( разправия за някакви вкусни и грозни банани :shock: Абе като гледам как сте се завайкали кой колко банани яде, какви други храни яде, някакви диети ... да пази Господ... аз се чудя как така са малко тези момичета,които ядат какви ли не мазни и калорични работи и какво ли още не и с нормална фигура и килограми ... един съвет от мен : яжте всичко колкото ви се иска и за тия банани не се косете като ти се яде ядешш.. не на млади години да спазваш диета и да си разваляш сичко :-o

ПС: не че се заяждам с тоя пост просто това си е моето мнение за всичко :)

FancyGirl
04-10-2009, 19:24
Вие сте мръднали... :?

Civilizationruller
04-10-2009, 19:25
тея момичета дето ми ги знаеш ти най вероятно са често в движение или тренират някакъв спорт или такъв им гена че трудно да пълнеят.. друго щеше да говориш ако имаше 10 килограма отгоре :)

t1n4e7o
04-10-2009, 21:48
Бананите не се препоръчват в нито една диета. Най- подходящи за отслабване са грейпфуртите и ананасите 8)

magneziq
04-11-2009, 19:23
Вместо да се мъчиш с диети пробвай да спортуваш или да ходиш пеша. Аз лично си ям доста вредни неща в голямо количество, но след училище почти всеки ден ходя пеша по магазините по 5/6 часа и свалям по килограм и килограм и полувина на подобна разходка. Примерен марширут за мен е: от нас до ССS(15мин пеша),от ССS до Зоопарка,1 час пеша в зоологическата,после от зоологическата до ССS пеша,после до НДК,Витошка,Мола,НДК,Южния парк,малко по магазините, ССS и после още 15 минути до нас. През цялата разходка ползваме автобус само веднъж и то до зоопарка, останалото е пеша. В момента съм 43 килограма (16 години) и си се чувствам много добре. Разходките са много полезни и сърдечно ти ги препоръчвам. Не е нужно да ходиш по магазините по 5/6 часа, стигат 2/3/4 и ще се сбогуваш с полувин килограм на ден.
А за бананите знам, че помагат в борбата с целулита. Лично аз ям по 1 банан на ден.

Zehtinka
04-11-2009, 21:07
Не мога да живея без бананааас!Изяждам по 5 на ден 8) Когато съм на четвъртия и съм решена да спра,оня господин ме глееда жадно с очарователните си бананови очи и почва да размята своя секси щръкнал кичур на върха,в знак да бъде погълнат ии пак не ме засищааа.Това е любимият ми плод форевъъър,обичам те бананееее 8)

made
06-17-2009, 09:16
бананите са велико нещо :D :D :D

your_secret
06-17-2009, 09:33
бананите са най-калоричните плодове

Черешите са най-калоричните 8-) Иначе аз за бананова диета не съм много сиг да съм чувала...

zvezdichkaaa
06-17-2009, 09:43
бананите са най-калоричните плодове

Черешите са най-калоричните 8-) Иначе аз за бананова диета не съм много сиг да съм чувала...


Черешите,бананите и гроздето :o .Обичам банани,но не са ми най-любимите плодове.Обожавам ягоди :smt007 .Иначе не съм забелязала от тях да се подува корема или нещо такова.Плод,като плод.А за диета дали става-зависи от диетата.Във всички случай по-добре банан,отколкото шоколад 8-)

paulwalker
06-17-2009, 09:47
бананите са най-калоричните плодове

Черешите са най-калоричните 8-) Иначе аз за бананова диета не съм много сиг да съм чувала...
Аз лично една седмица карах само на череши и то в промишлени количества и свалих 3-4 кг...така, че те също помагат :)

anitram
06-17-2009, 09:51
Вярно,че бананите засищат,но от тях се пълнее...



:shock: Отиди се наспи,моля те :shock: :razz: :razz: :razz:

Luscious_Heart
06-17-2009, 09:52
Защо всички си мислят,че като ходят пеша до даскало и се отслабва... Хаха, само това не стига. :-D Е ако си прекалил повече, ще окаже ефект, но важното е добрадиета+ спорт.

anitram
06-17-2009, 09:55
Защо всички си мислят,че като ходят пеша до даскало и се отслабва... Хаха, само това не стига. :-D Е ако си прекалил повече, ще окаже ефект, но важното е добрадиета+ спорт.тва го знам от личен опит цял ден се тъпча с кво ли не пък не съм дебела на училище тичам ходя изкачвам доста стълби ама в часовете по ФВС спя ае тихо са :grin:

terawatt
06-17-2009, 10:02
Бананите не се препоръчват в нито една диета. Най- подходящи за отслабване са грейпфуртите и ананасите 8)
В диета за какво ?

xoxi
06-17-2009, 10:47
Яж краставици :-D

terawatt
06-17-2009, 11:26
бананите са най-калоричните плодове

Черешите са най-калоричните 8-) Иначе аз за бананова диета не съм много сиг да съм чувала...
Бананите не са най-калоричния плод... Авокадото и сушените плодове са 2-3 пъти по-калорични. А черешите нямат повече от бананите :)

clever
06-17-2009, 11:37
zuzimuzi
ти се завърна :lol: :lol:

:razz:

m3talmania
06-17-2009, 11:47
Еее ми то пък по вашта логика сичко е вредно! :lol:
После що гладували момичетата.. :o

DimovB
06-17-2009, 21:11
преди бананите --------------------------------------> след бананите
http://www.panorama-stork.hit.bg/slim_fat.jpg

billytalent
06-17-2009, 21:16
Не мога да живея без бананааас!Изяждам по 5 на ден 8) Когато съм на четвъртия и съм решена да спра,оня господин ме глееда жадно с очарователните си бананови очи и почва да размята своя секси щръкнал кичур на върха,в знак да бъде погълнат ии пак не ме засищааа.Това е любимият ми плод форевъъър,обичам те бананееее 8)

:razz: :razz: :razz:

IronShirt
06-17-2009, 21:17
Бананите са ви най-големият проблем!
Не ги смесвайте със свинско, помага!
:lol:

hisy
06-18-2009, 08:07
имаше една песен : Ах банана ох банана кеф ми става щом го хвана :lol: ..... а към темата : С банани не се отслабва... яж ябълки или някакви други плодове... :)

pinki
06-18-2009, 19:27
Не бе няма лошо да минеш на ПЛОДОВЕ и да хапваш банани ама тр да знаеш, че те са адски калорични! Бях чела в някаква "холивудска диета", че ъм как да го кажа едва ли не ядеш ли банан = ядеш хляб ?!?! Не знам до колко е вярно де..

terawatt
06-18-2009, 22:20
Не бе няма лошо да минеш на ПЛОДОВЕ и да хапваш банани ама тр да знаеш, че те са адски калорични! Бях чела в някаква "холивудска диета", че ъм как да го кажа едва ли не ядеш ли банан = ядеш хляб ?!?! Не знам до колко е вярно де..
Това сравнение е ... идиотско :D

vesito13
06-19-2009, 05:30
С банани не се отслабва ?! Вие така мен трябва да ме изкарате някой слон . Не разабирам нищо от диети , ама нищичко , а с банани мога да се тъпча и тъпча , и тъпча :D

pinki
06-19-2009, 11:16
Не бе няма лошо да минеш на ПЛОДОВЕ и да хапваш банани ама тр да знаеш, че те са адски калорични! Бях чела в някаква "холивудска диета", че ъм как да го кажа едва ли не ядеш ли банан = ядеш хляб ?!?! Не знам до колко е вярно де..
Това сравнение е ... идиотско :D
не не е, защото пишеше, че съдържа главно въглехидрати!

terawatt
06-19-2009, 11:22
Не бе няма лошо да минеш на ПЛОДОВЕ и да хапваш банани ама тр да знаеш, че те са адски калорични! Бях чела в някаква "холивудска диета", че ъм как да го кажа едва ли не ядеш ли банан = ядеш хляб ?!?! Не знам до колко е вярно де..
Това сравнение е ... идиотско :D
не не е, защото пишеше, че съдържа главно въглехидрати!
Ами то и лещата съдържа белтъчини като месото... Сравнение според теб може ли да се прави ? :)

clever
06-19-2009, 12:06
имаше една песен : Ах банана ох банана кеф ми става щом го хвана :lol: ... :razz:

pinki
06-19-2009, 16:50
Не бе няма лошо да минеш на ПЛОДОВЕ и да хапваш банани ама тр да знаеш, че те са адски калорични! Бях чела в някаква "холивудска диета", че ъм как да го кажа едва ли не ядеш ли банан = ядеш хляб ?!?! Не знам до колко е вярно де..
Това сравнение е ... идиотско :D
не не е, защото пишеше, че съдържа главно въглехидрати!
Ами то и лещата съдържа белтъчини като месото... Сравнение според теб може ли да се прави ? :)
Говорим за банани, а и казвам какво съм ПРОЧЕЛА не е нужно да ме разпъвате на кръст! Ако искате вярвате, ако искате - не :)

TeenSpirit
06-19-2009, 17:22
С ананас се отслабва.

terawatt
06-19-2009, 19:05
Не бе няма лошо да минеш на ПЛОДОВЕ и да хапваш банани ама тр да знаеш, че те са адски калорични! Бях чела в някаква "холивудска диета", че ъм как да го кажа едва ли не ядеш ли банан = ядеш хляб ?!?! Не знам до колко е вярно де..
Това сравнение е ... идиотско :D
не не е, защото пишеше, че съдържа главно въглехидрати!
Ами то и лещата съдържа белтъчини като месото... Сравнение според теб може ли да се прави ? :)
Говорим за банани, а и казвам какво съм ПРОЧЕЛА не е нужно да ме разпъвате на кръст! Ако искате вярвате, ако искате - не :)
Ще те разпънем :D
Ами не ме учудва - то постоянно се пишат какви ли не глупости... Важното е да преценяваш от какво имаш нужда и какво не.. :)