PDA

View Full Version : Силиконовата ми клавитура.



cherinka
04-07-2009, 20:36
Оня ден се бях разровила да си търся разни стари неща, та по едно време в гардероба забелязах бившата ми силиконова клавиатура и в главата ми изникнаха всички стари спомени с нея... :smt050
Проблемът ми е, че преди време както си карах с нея и веднъж, след като я забърсах с кърпичка, че се беше понамърсила, стана така, че една нощ трябваше да преспя на друго място и, аз тъпата, реших, че за това денонощие ще я накисна в леген с вода :D :D :D и тъй като е цялата гумена, помислих "Е, ко пък толко, тя едва ли ще пропусне вода". Може и навлажняване да е имало от водата. 8-)
Та, милата... :-# развали се..
Направих един прорез около enter-a и пуснах сешоара, ужким да я поизсуша малко.. ама няма файда. Желателно е било платките една по една да ги избърша хубаво, ама то тя, милата, гумена.. и сърце не ми даваше да я разрежа.

Та, въпроса ми е, ако я заведа на техник дали ще може да ми я оправи?
И ако ли не, то като я резна, после с кво да я закрепа, за да седи мирна?
И, въобще, може ли да се е развалила тотално от тая вода, без грам надежди, че би могла да се оправи някога?

(за урок тати ми купи възможно най-евтината клавиатура, която вече след година и кусур употреба буквите ми са изчезнали и някои бутони не бачкат и чат-пат като пиша пропускам букви... :( )
Помогнете ми...
Може и финансово? За нова клавитура? :D

Xanibal
04-07-2009, 20:46
omG сложи си целия комп в един варел с вода,уверявам те че няма да пропусне :-D :-D 8-) :D .Та или на текник или я оставяш на перваза на слънцето да се изсуши да се изпари водата ако още има такава.

CucAgMuH
04-07-2009, 20:50
cherinka, вие перални нямате ли си у вас, че накисваш в легени за по 24 часа? :-P

Подобна бъркотия се оправя сравнително лесно(в твоят случай - не): всички контктни повърхности плюс платки се почистват добре. Това ще рече със спирт, етилов алкохол или лакочистител ако искаш(а не с вода и сапун...). После затваряш и би трябвало ако няма изгорели кондензатори/други джунджурии да тръгне.

Дали техник може да ти я оправи? Може. Ако му обещаеш да му пуснеш, или му платиш около три-четири пъти повече отколкото струва клавиатурата.

Финансова помощ за нова клавиатура ше я измислим... спокойно! Въпроса е желание да имаш :wink:

CucAgMuH
04-07-2009, 21:02
Може и финансово? За нова клавитура? :DИмаш ли още големи цици?
Я дай снимки. :)
Ако си добра ще ти дам поне един пост.

Ако е снимката е подходяща, може някой да отиде да дари "мат`риал за разплод" и с парите да й купи клавиатура... 8-)

CucAgMuH
04-07-2009, 21:12
Или да я сложат в стаята където дават плодовете :razz: тогава ще има още повече кинти!

Шшшшт! [-o<

Тя питаше за финансова помощ за клавиатура, а не как да си купи апартамент, кола и яхта. :)

ivanstef
04-08-2009, 14:57
Няма ШШШшт!
Ние ще и купим клавиатура, а другото за нас. :-|
+1

Bimmer
04-08-2009, 18:11
Я не се е*авайте с момичето, нямаше това предвид :-D
И аз бих я оставил на слънце, между другото :)

CucAgMuH
04-08-2009, 18:17
Я не се е*авайте с момичето, нямаше това предвид :-D

Ама ние го имахме в предвид 8-)


И аз бих я оставил на слънце, между другото :)

Силиконова е, няма ли да се получи конденз и да замине всичко електронно? :neutral:

Bimmer
04-08-2009, 18:22
Ами при положение, че вече е пробила дупка в ентъра... Би трябвало да се изпари нещо... Поне аз така си мисля де, не съм имал такава клавиатура :)

cherinka
04-08-2009, 19:27
^ то хубаво всичко се е ипарило, ама нали платките са залепнали...

CucAgMuH
04-08-2009, 19:55
^ то хубаво всичко се е ипарило, ама нали платките са залепнали...

Тук идва място на внимателното почистване с спирт/етилов алкохол/нещо подобно... :smt011

ПП. А със снимките... със снимките какво стана?!?

masterbin
04-08-2009, 20:01
Историята на една клавиатура ... :D . шЪ я опрайм с нова http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=1125

ELiTyYy
04-08-2009, 21:19
Историята на една клавиатура ... :D . шЪ я опрайм с нова http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=1125


ааа аз съм с такава..ама розова.. :P върши работа за такива като мен свикнали да хапват на компа..поне няма да я напълниш с боклуци... 8-) 8)

CucAgMuH
04-08-2009, 21:37
Какви са тези "подобия" на клавиатури които ползвате?!? :shock: Подбни силиконови клавиатури много рядко влизат в употреба... и определено не са за дълго ползване на домашен компютър...

Бате дълги години ползваше подобна(без излишните бутоните отгоре):

http://www.vistaclues.com/wp-content/uploads/2006/12/keyboard.jpg

После му порасна ра`отата и ползва това( :smt007 ):

http://www.artlebedev.com/everything/optimus/

cherinka
04-09-2009, 18:37
Историята на една клавиатура ... :D . шЪ я опрайм с нова http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=1125
абсолютноп същата беше :(


Гумена, PS2/USB, водоустойчива
ИЗМАМНИЦИ! МОШЕННИЦИ!
Пълна лъжа. 8-)

CucAgMuH
04-09-2009, 20:24
tqnko, разликата между клавиатурката на Лебедев и това което си линкнал ти е десетки пъти в качество и в цена. 8-)

Де факто, никой юзър не би се заинтересувал от подобна клавиатура(моята струваше "само" 1450$ без доставката), но определено има неща които за Logitech още са в сферата на научната фантастика :twisted:

ПП. На човек който ползва пц-то за обикновенни неща му стига и най-обикновенната клавиатура:
* нископрофилни копчета
* меки бутони
* стандартна

Това осигурява около 4-5 часа работа без да имате проблеми от страна на клавиатурата. Намира се за 5 до 18 лева, в зависимост от дилърът ви. Вземате си я в цвят който да подхожда на монитора/кутията ви и сте готови.

CucAgMuH
04-09-2009, 21:26
Клавиатурата ти струва 2000лв+
Компютъра ти колко струва ? :-o

"Лапи Топа" беше към 8к(лева) преди година... и няколко месеца, ама вече остаря :< Чакам да влязат твърдо DRR3-ките за мобилни платформи+core i7 и тогава.... мятааааааааааааааайййй старият Лапи Топи купувай ноф 8-)

ПП. Други ми компютри не са купувани нацяло и ще ми отнеме мнoго време да ги смятам :-P

CucAgMuH
04-09-2009, 22:54
Ти да не си нек'ъф руски хакер? намери ми и на мен толкова пари :shock: :(

Че ти си имаш познания, изкарай си сам 8-)

ПП. По принцип, една от грешките ти е че залагаш много на Ubuntu. Научи нещо за което ще ти дават пари - Slackware или Debian - от ... до... всичкото. Що си губиш времето с Ubuntu? Някой дава ли пари за подобно нещо? Седни научи нещо практично като базиса на Java(не задълбавай), Perl... После пробвай пактически малко на някой нает сървър - MySQL, Отдалечен MySQL, PostgreSQL, etc. Изтегли си материали от нета и се подготви на CCNA ниво - има тестове колкото си искаш онлайн. Когато почнеш да взимаш тестовете с 95-100%, и си минал нещата описани по-горе ще ти е невероятно лесно да си намериш работа за 1,5-2к лева на месец. Там ще се доошлайфаш :twisted:

MeTaLfAn
04-10-2009, 16:21
[quote="Xanibal"]omG сложи си целия комп в един варел с вода,уверявам те че няма да пропусне :-D :-D 8-) :D[/q

+1 :razz: :razz: :razz:

04-10-2009, 20:47
Ти да не си нек'ъф руски хакер? намери ми и на мен толкова пари :shock: :(

Че ти си имаш познания, изкарай си сам 8-)

ПП. По принцип, една от грешките ти е че залагаш много на Ubuntu. Научи нещо за което ще ти дават пари - Slackware или Debian - от ... до... всичкото. Що си губиш времето с Ubuntu? Някой дава ли пари за подобно нещо? Седни научи нещо практично като базиса на Java(не задълбавай), Perl... После пробвай пактически малко на някой нает сървър - MySQL, Отдалечен MySQL, PostgreSQL, etc. Изтегли си материали от нета и се подготви на CCNA ниво - има тестове колкото си искаш онлайн. Когато почнеш да взимаш тестовете с 95-100%, и си минал нещата описани по-горе ще ти е невероятно лесно да си намериш работа за 1,5-2к лева на месец. Там ще се доошлайфаш :twisted:Защото и 2те дистрибуции са големи и не могат да се съберат на СиДи а нямам дивиди 8-)