PDA

View Full Version : една любов,най-добро приятелство, предателство и мъка



azlisum
04-08-2009, 06:21
съвсем накратко: най-добрия ми приятел ме запозна с едно момиче, аз се влюбих в нея истински, бях готов заради нея на всичко и правих всичко. след година тя скъса с мен без да ми каже реалната причина... 6 месеца ме прави на глупак, най-добрия ми приятел - също. а той е човек, когото смятах за мой брат!
след толкова време, в което ме правиха на глупак мисля че разбрах толкова прикриваната истина : те имат нещо помежду си зад гърба ми. толкова съм разочарован... човек, когото познавам от 13-14 години да ми забие нож в гърба, когато знаеше че тя беше целия ми свят, знаеше колко я обичам и колко страдах след като ме напусна. никога не съм го очаквал, защото имахме през годините нещо като закон - никога една жена да не застане между приятелството ни. но не - той се провали! тя също!
не знам дали бих им простил някога...

това е! двамата най-близки ми човека ме предадоха просто така. а с него бяхме братя от деца, с нея бяхме по-близки от всички с които някога сме били, бяхме просто един за друг - или поне така искрено вярвах в това... напразно е било явно

исках само да споделя колко отвратен се чувствам от човешките взаимоотношения. повече никога няма да имам доверие на никого, явно трябва да си "вълк-единак"
М 23г - мислих че съм видял много, но явно не...
приятен ден

Gary
04-08-2009, 06:28
Бе и аз съм вълк-единак - нямам приятели (за което съжалявам, но това е друга въпрос), та това може и да го направиш. Ма да нямаш ново гадже - "нема такъв филм". Гадно ти е, но ще мине и пак ще те забърше някоя.

azlisum
04-08-2009, 06:35
доста време ще изкарам без гадже, само за една вечер ще ги търся вече. защото вложих всичко в тази връзка, няма смисъл да обяснявам - всеки знае какво е да обичаш някого до полуда и да правиш всичко за него. и след всичко заслужих само това...

мразя се сам, защото повярвах на всичко. мразя се и защото не бях такъв какъвто ме направиха те, сега в главата ми е само идеята как да им го върна (искам да подчертая че те още не знаят какво знам, мислят си че съм в неведение!). а бях най-добрия човек на света...

Gary
04-08-2009, 07:02
Е, ако мислиш, че след отмъщението има удовлетворение - грешиш. След него остава само пепелище. Но докато го подготвяш, ще се чувстваш жив. Чак като намериш новата любов, ще успокоиш гнева. Това е част от живота - повечето минаваме оттам. Не се умира (при повече хора де), отива си невинното у нас - преставаме да бъдем деца, уви, на жестока цена.

Hilary_
04-08-2009, 07:58
За съжаление има и такива хора... ами наистина гадно се е получило ама се налага да продължиш напред... намери си нови приятели, на които да вярваш и все пак не се доверявай на никого безусловно... :? Успех! :wink:

alphaz
04-08-2009, 09:09
predstavqm si kakvo ti e no se zamisli dali xora koito ne im puka izob6to za teb zaslujavat tvoite salzi i gneva ti.. ne nali? Znam 4e ne e tolkova lesno da zabravi6 vsi4ko no pone se opitai da gi premaxne6 napalno ot jivota si podminavai gi,iztrii im nomerata ot telefona si zabravi gi prosto ! i togava kogato nai malko o4akva6 6te se poqvi nqkoi koito da ti xvane pogleda.. poslu6ai me ! :)

beiho
04-08-2009, 09:56
Много .... не знам, нямам думи, но мисля, че и с мен ще се случи същото след известно време, защото така и така не успях да съм достоен човек пред гаджето ми, както приятелят ми.Засега отношенията им са чисто приятелски, но съм готов отдавна за най-лошото.Човек просто усеща нещата, както е станало и с теб, лъжите не могат да скрият нищо!!!Толкова е болна човешката психика, че чак ме е срам, че съм човек.Рано или късно всички се прекарваме заради любовта.Моитенамерения също са сериозни, искам и занапред да съм с нея, но не зависи от мен!Дано си намериш някоя свястна, защото тази госпожица явно е нямала милост към теб.Дано и аз си намеря такава!

BlueDream16
04-08-2009, 10:02
Жалко,наистина жалко,че на света има толкова много предатели..Преживявала съм подобна история-не мисли за отмъщение..просто ги зарежи,от тук нататък за теб те не съществуват .. Поне така направих аз и боля по-малко ... :(

myNameIsImmortal
04-08-2009, 11:21
Затова можеш само и единствено да разчиташ на себеси.. защото всеки друг рано или късно ще те предаде..
Съжелявам..
Дано нещата да се оправят..

elsy
04-08-2009, 11:40
Кофти, ама такъв е живота. Поне си разбрал що за човек е "най-добрия ти приятел" .

FiRe_LaDy
04-08-2009, 11:58
И аз съм се чувствала предадена от "най-добра приятелка".В моя случай поне не ходех с момчето,но пак ми беше гадно.Докато съм и говорела колко го харесвам и искам да бъда с него - тя е ходела с него :-x . Сега съм на здр с нея,а него дори не поглеждам.Поне да имаха доблестта да ми кажат истината.Хубавото е,че поне на време разбрах истината и се отказах и от двамата.

evelinka1122
04-08-2009, 17:47
това е ужасно.... чувал съм гаджето ти да ти изневери... но точно с най-близкия ти я приятел е не бях.... не знам как издържаш, не знам как имаш сили, не знам и как минава деня ти... но знам, че тия хора не заслужава даже да мислиш за тях, да говориш камоли да ги погледнеш! просто продължи напред.. надявам се времето да излекува всичко.. успех наистина....

azlisum
07-04-2009, 16:37
значи пак съм аз, мина се още време но аз все още не съм разрешил проблема си... просто не знам какво да правя. искам да му кажа на този "приятел" че просто така не може да продължава, трябва да помисля за себе си и най-добре ще е да не го виждам повече, което от друга страна означава да оставя всички които познавам, приятелства, контакти, връзки градени с години. просто е невъзможно да го избегна само него, както не успявам да избегна и онова момиче. винаги става дума за нея или нещо такова. всичко е така омешано че е направо страшно, а мен това много ме товари емоционално и психически. трябва да сложа край на всичко, но какво ще правя после? да няма почти никой с който просто едно кафе да пия...
но исках да кажа за случай от преди няколко дни, бяхме на кафе аз, той и още няколко други познати (защото се случва да се засечем) и стана дума за нея. някой попита нещо за нея и той вика "аз не съм я чувал от много отдавна, незнам". само го погледнах много изпитателно. но по ирония на съдбата след малко тя му звъни и както телефона е на масата се видя кой е, стана много смутен и само и каза "айде после ще се чуем че сега не мога да говоря". ей така ми дойде да стана и да си тръгна... просто не разбирам как може човек, който си мислил за толкова близък да се окаже такава фурнаджийска лопата. има една мисъл - приятел на всички не е приятел на никого, а той точно това иска да е, хем да е приятел с мен, хем с нея и нейната компания, щото с тях е по-забавно. не се познават така добре и е много весело сигурно. нямам думи, знам само че е направил избора си да остане приятел с нея след като тя ми стори такива неща и ме е виждал как трудно го преживявах. и през това време ме утешаваше даже, а зад гърба ми кой знае какво е правил... аз на негово място даже нямаше да се поколебая да отпиша отвсякъде всяка, която би постъпила така с него! ама явно за една пу*ка ножа в гърба е проста работа. поне да беше казал като мъж, а сега направо е като мекотело. но това не е първата му издънка, още като бях с нея той не оправда доверието ми градено толкова години, бях му казал нещо за нея и го помолих да не го коментира с никой, защото му имах доверие (отнасяше се и за него, затова му казах), а той го изпял на някой и тя разбра. от тогава всичко тръгна надолу и май това беше повратния момент в нашите отношения ( и между тримата, не само между мен и нея). обаче аз наистина мислех че може и да е станало случайно и защото го познавам от толкова години реших че ще му дам един вид шанс, все пак всеки греши, казах и че ако трябва да избирам между нея и него, ако ще ме постави пред този избор се досеща за изхода. просто винаги съм откровен, ако има нещо недоизказано ме подлудява. и наистина след края с нея бях в заблуда че поне съм опазил едно "добро" и доказало се във времето истинско мъжко приятелство. да ама не! сбърках като се доверих на жена, сбърках като се доверих и на "приятел".
и сега май ще бъда сам, но наистина сам... поне няма да предам себе си и принципите си. знам само че ще дойде деня в който и тя ще осъзнае че никой няма да я прегръща така, а и той ще се сети че не може да разчита на никого както можеше на мен, защото за мен той беше почти като брат... но ще е късно.
мисля до няколко дни да му кажа всичко, както и казах на "моята" че просто не може да продължава така. само ме е страх че ще остана самичък, но пък има още много време да намеря истински хора, ако са останали още такива

venom0706
07-04-2009, 16:49
Бил съм в подобна ситуация,на света има много малко хора,на които можеш да разчиташ.Ако имаш нужда от подкрепа ми прати ЛС.И не се отчайвай.Правил съм го много пъти,и просто затруднява положението. :( А така нареченият ти "приятел" явно не ти е бил истински приятел.

moneycomeme
07-04-2009, 17:03
Твоята история много ме докосна,защото съм я преживяла същата в женски вариант.Но виж по-зле се почувствах в момента,защото пък от момчета не съм го очаквала!Дали да останеш сам ли?-Да!Дори е задължително!Така ще излезеш малко от фалшивия ,,приятелски,, свят и ще разбереш кое е истинско и кое-изюзия,с която да си губиш времето.Не мога да ти кажа как да преодолееш двойно предателство,на мен времето ми помогна и сестра ми.Мога да ти кажа горе главата,винаги ще има кой да те наранява-умишлено или не!Но и ще намериш един ден човека,за който си струва да казваш силни думи и да вършиш неща,които никога не си!Приятели?Не всеки разбира този термин по начина,по който ни се иска.Относителна работа.Разчитай само на себе си,използвай времето в което се мотаеш сам да се осъвършенстваш някъде,където ти е кеф.Аз така направих-помогна и в момента съм щастливо момиче.Пожелавам ти да намериш мадама,с която да си паснете,да те обича също толкова,колкото и ти!Успех и внимавай на кого вярваш :) !

soul1199
07-04-2009, 18:32
отвратително са постъпили и двамата...просто явно тя не е била за теб,а той не ти е бил истински приятел и за това не бива да се доверява6 толкова много,но нали знае6 вси4ко се връ6а рано или късно

Take_That
07-04-2009, 20:02
За жалост има и такива хора... :( Единствените губещи в твоя случай са те двамата...... Съветът ми е да не се превръщаш във "вълк-единак", а да продължиш напред и да се запознаваш и общуваш с нови хора. Някъде там може би те чака твоя "истински най-добър приятел" и "твоето момиче" :) А колкото до това момиче, за което разказа и за твоя "най-добър приятел" - просто ги игнорирай, най-добре ще е да ги оставиш да си живеят живота и никога повече да нямаш вземане даване с тях :) Успех и горе главата, не се отчайвай :)

totik
07-04-2009, 21:25
Абе кучката си е кучка ама приятел да постъпи така-просто незнам :X

LetMeBeYourFantasy
07-05-2009, 11:58
дам...ужасно се е получило.. на мен често ми се случва приятел да ме предаде, лъже и т.н., прощавах, прощавах от една страна щото държах на тея хора..от друга заради страха да не остана сама, но вече ми писна..винаги съм имала няколко приятели, на които съм се надявала да мога да имам доверие както и те на мен, но явно напоследък е по-модерно да се подиграаш с всички и да се правиш на приятел на 200 човека, а всъщност да нямаш нито един..
в твоя случай бих те посъветвала просто да не си близък с него...отнасяй се с него все едно е някъв попзнат, с който само можеш да излезнаш да пиеш кафе..нищо повече.. не мисли за отмъщение на него това ще му е достатъчно, а ако не е значи не си заслужава въобще...