PDA

View Full Version : Skype проблем



great_mari
04-08-2009, 10:11
Здравейте,от 3 дена след като заредя скайп,дори и да пиша на някой,той не получава съобщението,нито и ако той ми пише.Преинсталирах си скайп около 7-8 пъти вече не помня,но пак не се оправя.Да имате идея от какво може да е? :o :o :-o :-o :-o :( Благодаря предварително :-)

mullated
04-08-2009, 10:18
Или нещо от доставчика на интернет или просто от самия скайпски протокол.

xplay
04-08-2009, 13:56
Мисля, че е от нета ти.

ivanstef
04-08-2009, 15:37
НЕТА - 100%

Entombed
04-08-2009, 19:10
neta e....A stranicite kak ti gi otvqrq....

great_mari
04-08-2009, 19:38
ми нормално ми отваря стр.,малко от време на време се забавя, но 90% ми ги отваря нормално другите 10%- някой път не иска да ми отвори дадена страница или не мога да публикувам отг. в някой форум :o :o :? тоя нет ми писна,иначе благодаря за отговорите,ще се надявам да се оправи,че без скайп имам чувството,че губя връзка със света вечер :lol: :lol: :oops:

great_mari
04-08-2009, 21:41
1.Твърде стара версия скайп.
2.ИНТЕРНЕТ ДОСТАВчиК!
3.Ако си зад прокси сървър..
4.МАхни ФАЙАРУОЛ.
1.последна версия на скайп
2.много вероятно
3 нямам си никаква представа закакво говориш :lol: :oops:
4.махнатУ е
засега се оправи,моля се само пак да не се бъгне :-o :-o :-o

CucAgMuH
04-08-2009, 22:00
Ще го обесня простичко, дано има полза, а не само да ви объркам :)

Като начало - няма "скайпски протокол". Скайп е p2p услуга и ползва всичко де що има из p2p технологията.

Скайп е ужасът за мрежовият администратор тип "аз съм самоук", като всяка p2p услуга. Те се мъчат, клепат и то пак е става да я ограничат по начина по който ограничават не-p2p нещата. Поради това мозъците им раждат грандиозни глупости, за да излязат от ситуацията "аз му спирам интернета, той пък има само локална свързаност при което скайпа му пак работи". Такива глупости, че успяват да спрат p2p услугите и на клиентите които са си платили... или в най-добрият случай - да им влошат качеството.

Така че ако проблема ти е със всички абонати(освен съседите) - може да си почти сигурен че си клиент на мрежа, която се администрира от гореописаният тип човек.... Единственото което можеш да направиш е да стискаш палци да се научи по-бързо или да го сменят.

ПП. Скайпа си минава спокойно firewall-a(поне този на Windows) и ич не му дреме ако е зад прокси(по принцип). А за версиите - те са си смешни, няма спор - трябва да улучиш работеща :lol:

mullated
04-09-2009, 07:30
Само че скайпски протокол има. :) Ето тук има анализ на това какво представлява http://www1.cs.columbia.edu/~library/TR-repository/reports/reports-2004/cucs-039-04.pdf Ако беше прост п2п - базиран, тогава нямаше да е closed-source, и щеше да има дозина алтернативни клиенти и нямаше да сме ограничени единствено с този, създаден от компанията.
Достатъчно е да се каже, че използва базата на п2п-технологията, но с модификации. :) Така че скайпски протокол има :-)