PDA

View Full Version : Помощ ..



gLypChenCee
04-08-2009, 13:35
Та значи .. И аз да помоля веднъж за помощ .. :D Трябва ми съчинение разсъждение на тема "Защо мечтите са необходими на човека?" Един час се мъчих да измисля нещо .. Ама не успях .. :x Благодаря предварително .. :-)

TEARS
04-08-2009, 21:47
Всички имаме мечти. Едни ни се струват по-глупави, други по-красиви, но всички те осмислят живота ни, карат ни да се стремим към нещо, да се борим, да вярваме. Според мен има разлика между мечта и цел. Мечтата е повече желание, което не изисква дълъг труд и упорство. В повечето случаи мечтите остават неосъществени, защото само искаме. А "за да получиш, трябва да дадеш". Но когато знаеш защо искаш нещо да стане, когато се бориш за него, то става твоя цел.

Някои хора искат много, а опитват с минимални усилия и така разочарованието идва по-бързо. Тези, които се борят сами, независимо от честите упреци на околните, успяват. Без значение дали са "взели" това, за което са тръгнали, не остават с "празни ръце". Ако не са от "победителите", не е редно да се причисляват към "загубилите". Защото са се трудили! А натрупаният опит ще им донесе още повече сигурност и знания за следващия път.

Естествено, едни мечти се постигат по-трудно от други. За някои дори не можем да направим нищо, освен да чакаме съдбата и късмета. А е за предпочитане да си свободен в действията си, да не зависиш от никого и нищо. Ала хората, чиито мечти изглеждат "невъзможни", "глупави" или дори "смешни", са много... смели. Не всеки инвалид, например, е толкова смел, че да мечтае да стане олимпийски шампион по бягане или скачане. Аз не бих нарекла такъв човек "глупак". Не е глупаво да мечтаеш! Има хора, на които лекари са искали да ампутират краката. Същите тези хора след години вече са шампиони по бягане. Имали са мечта, превърнали са я в цел и са успели. Това са големите хора - с невъзможните мечти и нечовешките усилия за постигането им. Затова "Човек е толкова голям, колкото големи са мечтите му".

gLypChenCee
04-09-2009, 10:46
Благодаря! :-)