PDA

View Full Version : Кога сме готови?



YaNcHeToOo
04-09-2009, 07:12
Ами много се спори, по въпроса, кога един човек е готов да обича (ако мога така да се изразя).Пускам и анкета за да са по категорични отговорите :lol:

Punisherrr
04-09-2009, 07:17
Супер тъп въпрос ;)
''кога е готов човек да яде баница?''

ysmiFchiCa
04-09-2009, 07:19
Супер тъп въпрос ;)
....

+1 :?

YaNcHeToOo
04-09-2009, 07:20
Супер тъп въпрос ;)
''кога е готов човек да яде баница?''

За мен също е глупав въпрос, дори няма да гласувам в анкетата, защото мисля, че няма граници в любовта, но много хора не са на това мнение и за т'ва я пуснах темата. :)

nicolepcd
04-09-2009, 07:36
Чела съм, че тийнейджърите са способни да обичат много силно, могат да се привържат към даден човек дори повече, отколкото възрастен. Може би и затова преживяват раздялата толкова трудно... Така, че аз мога да кажа, че също няма точен отговор на въпроса ти ;)

Bellatrix
04-09-2009, 07:38
Когато решат и срещнат някой свестен.
Сега просто си умираш от скука и не се сети какво друго да питаш за убиване на времето, нали?

dimitar_ak
04-09-2009, 07:45
Няма възраст

LittlePrincess
04-09-2009, 07:47
Винаги.

Hilary_
04-09-2009, 08:02
Когато го почувства... :?

mechtaq_za_teb
04-09-2009, 08:05
Егати темата... Честно... Спрете се. Кога човек може да обича?! Ся оставаше и да има възраст... :-o

rusova
04-09-2009, 08:09
Супер тъп въпрос ;)
''кога е готов човек да яде баница?''

axhhxhah да да :lol: :lol: :lol: :lol: ти ме смаза .. ама горе долу тъй си е

myNameIsImmortal
04-09-2009, 08:21
Когато може сам да си избърше "задните части"..

yahhooo
04-09-2009, 08:50
То тука половината е форум е подзародишна възраст ама за любов, ех любов, любов :oops:

BlueDream16
04-09-2009, 09:19
хах за мен лично да обичаме можеме и от 4 годишни,но да обичаме,да го осъзнаваме и да не съжаляваме .. 15-16> :?

YaNcHeToOo
04-09-2009, 09:20
А като няма възраст, защо се нахвърляте на толкова много с проблеми и им казвате, че трябвало да пораснат :? Как преценявате дали обичат истински или не?

BlueDream16
04-09-2009, 09:27
А като няма възраст, защо се нахвърляте на толкова много с проблеми и им казвате, че трябвало да пораснат :? Как преценявате дали обичат истински или не? всеки преценява сам за себе си :?

Bellatrix
04-09-2009, 10:03
А като няма възраст, защо се нахвърляте на толкова много с проблеми и им казвате, че трябвало да пораснат :? Как преценявате дали обичат истински или не?
Преценяваме по проблема, за когото пишат.
Е, разбира се, винаги ще се намери някой дървен философ, който ще изцепи: "Малки сте още.", но като цяло не зависи от възрастта нищо. Зависи от умствените способности и ако изобщо има някаква възрастова граница, тя е относно дали човека е достатъчно зрял, че да може да прави преценки и да осъзнае какво чувства.

soul1199
04-09-2009, 10:40
Супер тъп въпрос ;)
''кога е готов човек да яде баница?'' 8-) 8-) 8-) по принип за любовтта няма граници :grin: :grin: :grin: :-D

GossipGirl89
04-09-2009, 10:55
Ами попринцип няма някаква определена възраст, на която да почнеш да обичаш... Това си зависи от самия човек и от това кога се почувства готов... Въпрки това обаче все си мисля, че ако си под 16 е някак налудничево да мислиш, че обичаш... Нищо лично просто на тази възраст си си още дете и все още бъркаш харесване с влюбване и обичане :)

mitkom89
04-09-2009, 11:59
Аз съм готов от 19 години вече

blader
04-09-2009, 12:28
смятам че от 14 нататък човек има достатъчно добре развито абстрактно мислене за да разбере какво е да обичаш и да го изпита в пълния му смисъл...друг е въпроса че някои поради липса на опит и увереност се впускат в множество краткотрайни връзки в които между тях и партньора им има почти всичко друго но не и любов...
и все пак си има и изключения...

FlashMX
04-09-2009, 13:08
Абе аз за една година 15-16 доста ми се промениха възгледите на тема "любов" Такаче може би 16> тогава по точно започваш да усазнаваш...

joan4ety
04-09-2009, 14:56
А като няма възраст, защо се нахвърляте на толкова много с проблеми и им казвате, че трябвало да пораснат :? Как преценявате дали обичат истински или не?
Преценяваме по проблема, за когото пишат.
Е, разбира се, винаги ще се намери някой дървен философ, който ще изцепи: "Малки сте още.", но като цяло не зависи от възрастта нищо. Зависи от умствените способности и ако изобщо има някаква възрастова граница, тя е относно дали човека е достатъчно зрял, че да може да прави преценки и да осъзнае какво чувства.

Да, напълно съгласна съм. Всички хора се развиват с различни темпове.. едни са готови много по рано от останалите, а други пък може би не са срещнали човека... :?

Jumbie483
04-09-2009, 14:59
Това е много индивидуално..
Някои хора обичат на 13-14-15.. други не могат да обичат и на 25.. Зависи си от човека..

CucAgMuH
04-09-2009, 15:06
Колкото и да е индивидуално, наблюденията са и показали, че всичко преди 16-17-18 годишна възраст са една камара глупости и простотии с които само се губи времето.

От една страна простотии - от друга страна опит. Не всеки може да се учи от опита на другите - някои хора трябва да се опарят за да научат нещо.

За нещо любов/обич като нещо по-сериозно според мен може да се говори далеч след 16-тата година...И все пак - всичко е толкова сериозно, колкото е във собствените ви глави и погледнато от вашта гледна точка. Както за племенника ми може да е сериозно, че крем-карамела, в детската градина в която е, се сервира само във вторник, така и за някой на 14 може любовта да е сериозна.

Но като порастнете - повярвайте, няма да ви изглежда изобщо сериозно :) (но както споменах - натрупаният опит си е опит...)

nebrejnata
04-09-2009, 15:33
омфг що за тъп въпрс :shock:

HipHopBlond
04-09-2009, 15:39
Супер тъп въпрос ;)
''кога е готов човек да яде баница?''

Супер тъп отговор...

kobrichka
04-09-2009, 15:48
Колкото и да е индивидуално, наблюденията са и показали, че всичко преди 16-17-18 годишна възраст са една камара глупости и простотии с които само се губи времето.

От една страна простотии - от друга страна опит. Не всеки може да се учи от опита на другите - някои хора трябва да се опарят за да научат нещо.

За нещо любов/обич като нещо по-сериозно според мен може да се говори далеч след 16-тата година...И все пак - всичко е толкова сериозно, колкото е във собствените ви глави и погледнато от вашта гледна точка. Както за племенника ми може да е сериозно, че крем-карамела, в детската градина в която е, се сервира само във вторник, така и за някой на 14 може любовта да е сериозна.

Но като порастнете - повярвайте, няма да ви изглежда изобщо сериозно :) (но както споменах - натрупаният опит си е опит...)

Напълно съгласна съм с това мнение. =D>

SunShinePearl
04-09-2009, 16:02
човек може да обича супер много неща тъй че защо да не обича и дори когато е на 4-5 годинки все едно кога е ...човек може да обича винаги!

Take_That
04-09-2009, 18:07
Когато го почувства... :?

Напълно съм съгласна :) Та ти обичаш родителите си още от малък/а, нима в анкетата трябва да се сложи 1 годинка за възраст?! ....... :? :?

sextazy_baby
04-09-2009, 18:11
За любовта няма възраст,тя се чувства и всеки я чувства по различен начин и по различно време

П.П. Тъп въпрос

Bubbly
04-09-2009, 18:21
Ммм да не се съмнявам, че между мисленето на 12 и 13-годишните разликата е от земята до небето или че когато си на 15 не можеш, но на 16 си друг човек. :lol:

valdesbg
04-09-2009, 20:36
На около 17. Всичко друго са залъгалки и близалки.

Slawi92
04-09-2009, 20:38
Няма възраст+1 няма възраст за обичта

anSsito
04-09-2009, 20:47
A кога човек е готов да пуска по - смислени теми?

И все пак.. няма определена вързаст.. Човек, когато намери своята половинка - тогава обича. Любовта не идва и не те пита " Готов ли си да обичаш?"

elsy
04-09-2009, 20:53
Дам, любовта не пита, тя просто идва...

I_Know
04-09-2009, 20:54
ами мисля че за любовта няма възраст...
*
*
всеки обича.. пък и все пак има много видове любов....
*
не е само тази любов за която говорим по принцип, освен нея съществуват например: .. любовта към природата, любовта към анй-добрата приятелка.. и т.н.

Seducti0n
04-09-2009, 23:05
:) от самото си раждане
несъзнателно или не обичаме,
а в най-ранна детска възраст тази обич се изразява в предпочитания
тоест едното пюренце вместо другото /най-прост пример/
в последствие порасвайки обикваме хората около нас,
любовта придобива по-големи измерения, по-голямо значение
та, така... :)

CucAgMuH
04-09-2009, 23:25
Seducti0n, чакай сега.

Някак си не мога да сравня любовта си към мусаката, с любовта към живо същество - да речем котката. Щото не съм Алф. По същият начин не мога и да сравня любовта към котката ми, с любовта към жена например.

Ако поставя мусаката, котарака и жената на една плоскост(а аз мога, по законите на математиката по три точки може да се построи плоскост), то това определено означава че аз бих избирал на произволен принцип от тях, понеже ги обичам всичките. И понеже ги обичам всичките, с една и съща любов - няма значение кое от всичкото ще избера - ще бъда еднакво щастлив.

Ама в реалността не е така. Малко по-сложно е. Когато се науча че котарака, жената и мусаката са на една плоскост, всичките ги обичам, но по различен начин - тогава ще мога да направя правилен избор. Въпросът беше по-скоро формулиран в стил "кога сме готови да различаваме видовете любов?", целейки се в онази - най-висшата любов, а не в чисто физическата любов към мусаката.

Не мисля че едно дете на 1,2,3,6,12 години може реално да седне и да прецени всичките видове любов, при което уверено да каже че е стигнало до последната по стълбицата... То може да обича, но не е в състояние да прецени каква точно любов изпитва и дали не греши по отношение на нещо в преценката си.

Примерът ми е простичък, но лесно може да се отнесе към три или повече физически лица - например Петърчо, Иванчо и Гошко от горният клас, в които едно момиченце на 12 да е тайно влюбено... по различни начини и по различни причини.

Jumbie483
04-10-2009, 07:52
наблюденията са и показали, че всичко преди 16-17-18 годишна възраст са една камара глупости и простотии с които само се губи времето.

от чисто любопитство.. чии са тези наблюдения ?!

YaNcHeToOo
04-10-2009, 07:55
Seducti0n, чакай сега.

Някак си не мога да сравня любовта си към мусаката, с любовта към живо същество - да речем котката. Щото не съм Алф. По същият начин не мога и да сравня любовта към котката ми, с любовта към жена например.

Ако поставя мусаката, котарака и жената на една плоскост(а аз мога, по законите на математиката по три точки може да се построи плоскост), то това определено означава че аз бих избирал на произволен принцип от тях, понеже ги обичам всичките. И понеже ги обичам всичките, с една и съща любов - няма значение кое от всичкото ще избера - ще бъда еднакво щастлив.

Ама в реалността не е така. Малко по-сложно е. Когато се науча че котарака, жената и мусаката са на една плоскост, всичките ги обичам, но по различен начин - тогава ще мога да направя правилен избор. Въпросът беше по-скоро формулиран в стил "кога сме готови да различаваме видовете любов?", целейки се в онази - най-висшата любов, а не в чисто физическата любов към мусаката.

Не мисля че едно дете на 1,2,3,6,12 години може реално да седне и да прецени всичките видове любов, при което уверено да каже че е стигнало до последната по стълбицата... То може да обича, но не е в състояние да прецени каква точно любов изпитва и дали не греши по отношение на нещо в преценката си.

Примерът ми е простичък, но лесно може да се отнесе към три или повече физически лица - например Петърчо, Иванчо и Гошко от горният клас, в които едно момиченце на 12 да е тайно влюбено... по различни начини и по различни причини.

Прав си, но мен ме е яд, когато всички се нахвърлят примерно на някой 13-14 годишен, като му кажат, че бил малък и не можел да обича, което е доста индивидуално за всеки...ей т'ва много ме дразни, понеже те не го познават, но иначе "познават" неговите чувства и развитието му!Все пак този форум е направен за да си помагаме, а не да си разменяме обиди, не е ли така?Смятате ли, че вече един, който е отблъснат от форумците с думите "малък си, чакай да пораснеш" (или нещо от сорта) ще пусне отново тема, ще се допита до форума?! :?

Punisherrr
04-10-2009, 07:59
На около 17. Всичко друго са залъгалки и близалки.

ееейш ало :D ше си поговорим :Ь

Seducti0n
04-10-2009, 08:21
CucAgMuH,
правилни са ти разсъжденията, но аз имах съвсем друго нещо предвид и то е, че няма възраст за любов.Тя /любовта връхлита, без да пита, хъх малко и на поезия го ударих/... та като дойде нито са интересува на колко години си, нито нищо..
Знам, че идеята на темата е да засегне именно висшата любов към човешко същество, но за да се стигне до нея първо има такава към ежедневни, простички неща.
Колко хубаво е да обичаш(:

unwanted
04-10-2009, 09:49
при всеки е различно...при някои на 15...при други на 30..съдба :)

evelinka1122
04-10-2009, 10:07
е когато дойде...

3oPuTy
04-10-2009, 10:30
1.А защо няма 16+?! :D Май авторката не е слушала много в часовете по математика и не прави разлика между 16> и <16 :D
2.Когато тогава,но не и преди 15-16 години :) Преди това повечето тийнове са си с детското мислене (най-вече момчетата) и не правят разлика между харесване и любов :)

ThisIsMe
04-10-2009, 10:41
тва е 1 от най-тъпите въпроси,които съм разглеждала в тоя раздел...
ДА речем,че на др планета има живот.Обаче там си сам сама...и айде отговори кога ще си готова да обичаш?Скъпа ,ти малоумна ли си или ДА?
Задаваш свръх тъпи въпроси,честно.
Няма определена възраст за обич.Всеки се влюбва и обича,когато му дойде времето.Пф ,че и анкета направила :razz: :razz: :razz: :razz:

YaNcHeToOo
04-10-2009, 10:48
тва е 1 от най-тъпите въпроси,които съм разглеждала в тоя раздел...
ДА речем,че на др планета има живот.Обаче там си сам сама...и айде отговори кога ще си готова да обичаш?Скъпа ,ти малоумна ли си или ДА?
Задаваш свръх тъпи въпроси,честно.
Няма определена възраст за обич.Всеки се влюбва и обича,когато му дойде времето.Пф ,че и анкета направила :razz: :razz: :razz: :razz:

Ти вземи се научи да се изказваш и после казвай на кого са му тъпи въпросите и на кого не! :-)

YaNcHeToOo
04-10-2009, 10:50
1.А защо няма 16+?! :D Май авторката не е слушала много в часовете по математика и не прави разлика между 16> и <16 :D
2.Когато тогава,но не и преди 15-16 години :) Преди това повечето тийнове са си с детското мислене (най-вече момчетата) и не правят разлика между харесване и любов :)

Задължително ли винаги трябва да се заядеш с някого...нещо не разбра за какво иде реч или си търсиш повод за разправия? :-)

Bellatrix
04-10-2009, 10:58
YaNcHeToOo, виж сега. Нормално е да се дразниш, когато някой изцепи на по-малките, че са малки и не са готови за нищо. Но това не става, точно защото са малки, а заради въпроса, който задават. Когато някоя на, да речем 13, попита: "Най-добрата ми приятелка си има гадже, ама аз искам да и го взема. Как?" първата ти мисъл е: "Оф, пак малка пикла с прстотии." Същото важи и за въпроси от типа на: "Той каза, че съм тъпа к*чка, какво да правя? Дали ме обича още?".
Когато някой задава глупави въпроси с очевиден отговор, в които описва пълните тъпотии, които е направил, какво да му кажеш?

ThisIsMe
04-10-2009, 12:19
тва е 1 от най-тъпите въпроси,които съм разглеждала в тоя раздел...
ДА речем,че на др планета има живот.Обаче там си сам сама...и айде отговори кога ще си готова да обичаш?Скъпа ,ти малоумна ли си или ДА?
Задаваш свръх тъпи въпроси,честно.
Няма определена възраст за обич.Всеки се влюбва и обича,когато му дойде времето.Пф ,че и анкета направила :razz: :razz: :razz: :razz:

Ти вземи се научи да се изказваш и после казвай на кого са му тъпи въпросите и на кого не! :-)

Въпросите ти са тъпи и детски.Пък и не го казах само аз.Научи се да приемаш истината,не да критикуваш всеки който не е съгласен с теб!

Titanic_baby
04-10-2009, 12:21
Съгласна съм с ThisIsMe.МНого точно казано!

3oPuTy
04-10-2009, 12:23
1.А защо няма 16+?! :D Май авторката не е слушала много в часовете по математика и не прави разлика между 16> и <16 :D
2.Когато тогава,но не и преди 15-16 години :) Преди това повечето тийнове са си с детското мислене (най-вече момчетата) и не правят разлика между харесване и любов :)

Задължително ли винаги трябва да се заядеш с някого...нещо не разбра за какво иде реч или си търсиш повод за разправия? :-)
Не се заяждам,а питам,защо в анкетата не присъства отговор 16+?!Всякаш тия 17-18+ годишните не могат да се влюбват :?

chokolate_girl
04-10-2009, 12:32
3oPuTy

махния я тая ,не виждаш ли ,че не възприема нищо..детска му работа.
Една от Лиглите в 21 -ви век....малка ,податлива,ама и акъл не взимаа като и направят забележка.Хората за хубаво и обясняват ,че любовта не идва на строго определена възраст,ама тя не може да схване.ПО-зле за нея!

BigFakeSmile
04-10-2009, 12:34
Чела съм, че тийнейджърите са способни да обичат много силно, могат да се привържат към даден човек дори повече, отколкото възрастен. Може би и затова преживяват раздялата толкова трудно... Така, че аз мога да кажа, че също няма точен отговор на въпроса ти ;)


^^ точно така
повечето сме глупавички и се оствяме изцяло сърцето да ни води, лудваме по някой..ии после..''духай супата'' :D

Re5peC7
04-10-2009, 12:48
то, че не е определено след колко годинки си готов да изпитваш обич към някого не е , но и това под 15-16 години си е почти детска работа..е срещат се и случаи които опровергават това ми твърдение, но в повечето ситуации не

galu6a
04-10-2009, 14:32
за любовта няма граници в годините може да си на 10 или на 100 ,но чуството е едно :)

r3s53c7
04-10-2009, 15:26
Според мен, след 16 :(

heroine
04-10-2009, 18:12
ъъъ

YaNcHeToOo
04-10-2009, 20:07
3oPuTy

махния я тая ,не виждаш ли ,че не възприема нищо..детска му работа.
Една от Лиглите в 21 -ви век....малка ,податлива,ама и акъл не взимаа като и направят забележка.Хората за хубаво и обясняват ,че любовта не идва на строго определена възраст,ама тя не може да схване.ПО-зле за нея!

Аз много добре знам, че не идва на строго определена възраст (както ти се изрази) и ако си прочела по-горе, казах, че за всеки си е индивидуално, но пак има хора които мислят, че не е така, тя и анкетата си показва... :)

YaNcHeToOo
04-10-2009, 20:09
тва е 1 от най-тъпите въпроси,които съм разглеждала в тоя раздел...
ДА речем,че на др планета има живот.Обаче там си сам сама...и айде отговори кога ще си готова да обичаш?Скъпа ,ти малоумна ли си или ДА?
Задаваш свръх тъпи въпроси,честно.
Няма определена възраст за обич.Всеки се влюбва и обича,когато му дойде времето.Пф ,че и анкета направила :razz: :razz: :razz: :razz:

Ти вземи се научи да се изказваш и после казвай на кого са му тъпи въпросите и на кого не! :-)

Въпросите ти са тъпи и детски.Пък и не го казах само аз.Научи се да приемаш истината,не да критикуваш всеки който не е съгласен с теб!

Ако си прочел цялата тема, аз също казах, че въпроса е глупав и обесних защо го задавам, въпреки т'ва :wink:

valdesbg
04-10-2009, 23:08
На около 17. Всичко друго са залъгалки и близалки.

ееейш ало :D ше си поговорим :Ь

Е айде де :)

Джингълс - абе мой човек алкохола ли ти е в повече или верно си кретен?

nebrejnata
04-10-2009, 23:09
автора малоумен ли си бе :shock:

mili4ko
04-11-2009, 07:22
ма ти си пълна шматка..по-умна тема не можа ли да пуснеш?

NaNa_SladuRana
04-11-2009, 09:17
идва и не пита,не можеш да сложиш граници на което и да е чувства,все едно до питаш "колко дълго можеш да мразиш" :? Според мен детската любов е най-чиста

vlubeno_momi4e***
04-11-2009, 10:24
Когато го почувства..

vesSynkaa
04-11-2009, 19:29
Ми от къде да знам кога .. :? То се усеща , няма определена възраст .. :?
Бахти тъпия въпрос .. :?

BeB4iTyYyYy
04-16-2009, 16:23
ми според мен няма точен отг на въпроса когато си готов да обичаш тогава а не на 12 14 или 17 :) :) :) :-) :-) :-)

slun4ice_90
04-16-2009, 16:41
Сърцето на човек ще му помогне да разбере.Няма възрастова граница..То,просто става... :wink:

moon_flower
04-16-2009, 18:29
Предполагам много от нас са казвали,че обичат някой,но не е било истинска любов.Смисъл...било е заблуда и по-късно осъзнаваш,че не го обичаш,а си само силно привързан.
Според мен няма точна възраст за любовта.Просто в един момент започваш да обичаш някого и си готов на всичко за него . :)

Darkkiss
04-17-2009, 03:11
още от малак много обичам пица и пирожки
а на скоро почнах да обичам и сирене бри
с др думи
възраста няма значение