PDA

View Full Version : Рафтинг



hottie
04-09-2009, 08:13
Някой пробвал ли се е ? Бих искала да чуя отзиви. Какво е преживяването? Каква екипировка е нужна? Колко време е и т.н.? :)

bulgarche
04-09-2009, 08:40
ООоо....ето къде ще се изфукам!
Първия от 5-мата в България, които сме се пускали с истински рафт в България. Беше март на 2004. Едната лодка беше пробвана само на ски-писта, а другата още не беше разопакована. Мисля че бяха френски, и доста скъпички :)

Свако ми се занимава с тези неща, както и хиляди други подобни спортове. Сега пак на р. Места. За повече информация: http://bah-bg.org

hottie
04-09-2009, 08:48
Ммм мерси :) Аз ще се пробвам в неделя по принцип, но ми е за първи път и не знам какво да очаквам.
Разкажи нещо повече ако можеш и не те мързи моля :oops:

bulgarche
04-09-2009, 08:58
Какво да се разказва, супер е :)
Един от дните се движихме 6 часа. Водата е ледена, имаш късмет че поне времето сега навън е топло. Има си екипировка, от теб се изисква само да влезеш в нея и да слушаш инструктиращия. Гребете по команда. Супер весело е. Зависи и от компанията, но едва ли ще си с непознати, а познатите ти щом са се навили за такова нещо...значи горе-долу ще стават. Спахме на палатки, в два от дните след реката отивахме на минерални извори и се разтапяхме просто.

hottie
04-09-2009, 09:00
мислихме го това с палатките ама няма как да стане тоя път. Ама следващият - може.
А на някои места казват да си взема резервни дрехи, бански, стари обувки ала бала. Трябват ли наистина?
Иначе попринцип ще ни дадат неопрени, жилетки..

Seducti0n
04-09-2009, 09:51
:P искам и аз
хоти, после непременно да споделиш как е минало

bulgarche
04-09-2009, 10:24
Не мога да ти кажа. Мога да се обадя и да питам, в група са ми и имам 1000 минути към тях, но мисля че е най-добре ти да зададеш своите въпроси и да получиш директни отговори. Дрехи ти трябват, все пак си в реката и ще се намокриш, обувки...едни за в реката и едни сухи с които да си преди и след това. Аз имам такива неопренови :)

Васил Флоров 0888 139 435

hottie
04-09-2009, 12:13
Много ти благодаря ! :) Аз по принцип не знам към кои ще сме и затова не съм и питала, просто защото не го организирам аз, а едни приятели.

hottie
04-12-2009, 18:16
Аууууу беше невероятно ! Супер яко ! Нямам думи ! Няма нищо по-хубаво от това да си вдигнеш адреналина !

Следващият път се разбрахем да ходим на по-екстремно за 2 дни и ще спим на палатки ала бала :) :)

За тези, които искат да разнообразят ежедневието си им препоръчвам силно !

InnchetO
04-12-2009, 18:26
Някой може ли да ми обясни какво точно представлява рафтинга? :oops:

bulgarche
04-12-2009, 18:29
Някой може ли да ми обясни какво точно представлява рафтинга? :oops:
Спускане с надуваема лодка в бързи води.

За снимки - виж в сайта по-горе.

InnchetO
04-12-2009, 18:30
Някой може ли да ми обясни какво точно представлява рафтинга? :oops:
Спускане с надуваема лодка в бързи води.

За снимки - виж в сайта по-горе.
Мерси :)

TellMeYourName
04-12-2009, 18:32
отдавна съм мераклия, ама нещо на мога да си намеря хора с които да ходя :D

ше го измисля има време 8-)

hottie
04-12-2009, 18:32
Това се води есктремен спорт със спускане с лодка по буйни реки. Ето примерна снимка :

http://wavenews.ru/Pic/Rafting.jpg

Seducti0n
04-12-2009, 18:50
красота! :smt007


п.с-Меги, много искам и аз да се спусна, има ли някакъв проблем, че съм непълнолетна? /края на месеца ставам на 17/

hottie
04-12-2009, 18:53
Ами не съм попитала, но не мисля, че е проблем ! :)

HeartOfRaven
04-12-2009, 18:54
А на коя река беше? Може ли да разкажеш повече?

hottie
04-12-2009, 19:06
Бяхме на река Струма след Благоевград. Отидохме до клуба. От там ни дадоха пълна екипировка - неопрен, каска, жилетка, обувки(40лв цялото удоволствие). С едно бусче ни извозиха до "началната точка". Там ни обучаваха - как се гребе правилно и какво се прави при ситуации, когато някой изпадне от лодката или се преобърне. След което почнахме да се спускаме около 10км, които взехме за около 1.30 мин. Беше си страшничко, но като мислиш че не искаш да се обръщаш и не го мислиш толкова. Важното е целият екип да е в синхрон и да не се предава когато някоя вълна избута лодката или ако лодката попадне във водовъртеж. Трябва да се продължава да се гребе каквото и да стане. Иначе студ не усетих никакъв, нищо че бях вир вода 8-)