PDA

View Full Version : msr.exe



Kris4an0
04-09-2009, 09:22
Мдаа...ако някой е имал тази гадина да каже как го е изчистил.
Прочетох за него в нета...някъде пише, че е worm, другаде adware, malware, няма голямо значение. Това е някакъв процес, който не знам какво точно върши, освен че ми включва мозилата и влиза в някакъв сайт: click.vnn.bg.
Да...както се досещате доста дразнещо. Пробвах да го чистя с най-различни програми...Malwarebytes' Antimalware, Superantispyware, Easyspy remover, Wise registrycleaner, Всички намират някви глупости но не и това което ми трябва. Само Prevx CSI успя да го намери, обаче е платена :( Също така TrueSwords намери Агобот.рт , което пише че е самият threat, но нещо не го изчисти...
Та така, след толкова опити да го трия, все неуспешни, реших да питам дали някой е успял да го изчисти, защото само заради това не ща преинстал :)
Опитах да го намеря ръчно, защото видях къде се намира: C:/Windows/system32/msr.exe, така го пишеше в Prevx-a, обаче не...няма го.
И така очаквам мнения по въпроса 8)

Samoten89
04-09-2009, 09:36
Spybot S&D пусни и AD-Aware updated на пълни сканирания. Също така НОД32 и Касперски ;). Трябва да го намерят. Може и на сейф мод да потърсиш и защо просто не изключиш процеса от стартиране или го изтриеш. Start-run-msconfig пускаш и го намираш на startup и дисейбъл. Ако искаш аз може да го направя ;). Да вляза в компа ти само трябва да ми се довериш!

Kris4an0
04-09-2009, 11:33
Samoten89, златеееен си, бе човек :grin: :grin: :grin:
AD-aware оправи проблема!
Сега да те питам...да я трия ли или да я оставя, товари ли излишно?
Тъй като инсталирах и Spybot, се чудя коя да оставя :)

Samoten89
04-09-2009, 13:44
Samoten89, златеееен си, бе човек :grin: :grin: :grin:
AD-aware оправи проблема!
Сега да те питам...да я трия ли или да я оставя, товари ли излишно?
Тъй като инсталирах и Spybot, се чудя коя да оставя :)Ad-Aware по-принцип не е толкова силна при по-гадните проблеми, но понякога открива троянци макар и рядко. Остави я за всеки случай, но спри резидентната защита. Ако не можеш просто стартиращият процес спри. Както казах по-рано. Спайбота му спри следящите услуги, че питат при всяка промяна с Ад-аларето също. ;) Аз препоръчвам с изключение на антивирусната всичко друго да се пуска ръчно, за да не бави излишно.
Остави си тези
Malwaye
Spybot
Ad-aware
Ccleaner
NOD32 или друга антивирусна
Trojan Remover може също като изключиш стартъп скан.