PDA

View Full Version : Туберкулоза



Joro951
04-09-2009, 13:57
Искам да попитам лечима ли е и какви са най-често срещаните симптоми?
Мисля, че имам.Утре ще ходя на лекар, но все пак..

kir40
04-09-2009, 15:37
ТуберкУлоза - симптомите са следните: обща отпадналост, лесна умора, безапетитие, подържане на температура 37 - 38 °C,обилно нощно потене.
При белодробната форма на туберкулоза има продължителната кашлица, която в началото е суха, дразнеща, предимно през нощта а по - късно става с отделяне на храчки.
Лечима е,но лечението продължава дълго.По-добре да се открие рано.Най вероятно си внушаваш,всички го правят :)

Joro951
04-09-2009, 15:43
Ами от ония дни имах адски много храчки като кашлях.А от 1-2 дни сутрин като се събудя съм адски потен..

kir40
04-09-2009, 17:13
Ходи на лекар

Joro951
04-09-2009, 19:14
Аа да, днес нямам никакъв апетит.. :-o
Утре ще ходя на лекар.

OneGirl
04-09-2009, 19:25
По - добре иди на лекар, защото ако е туберкулоза и не се лекува стават усложнения. На чичо ми му правиха операция заради туберкулоза.
Айде успех утре, дано ти няма нищо. :)

AutumnTears
04-09-2009, 20:14
Според мен се дължи на стрес и втълпяване.
През това време на годината много хора откриват, че имат алергия към цветовете на дърветата (имаше нещо такова, но сега не мога да се сетя)
така де, главно заради алергичните реакции се дължи и отделянето на секрет, от носа или храчки.
Нямаш туберкулоза :D

SWASTIKA
04-10-2009, 06:34
Както се спомена и в някои от горните постове, в повечето случаи, става въпрос за самовнушение (автосугестия). Голяма част от хората мислено "преживяват" страшни болести, просто, защото нещо от вътре им казва, че това е така.
Слагам го в скоби, защото повечето проценти спадат към точно това самовнушение, а болест липсва, защото всичко е в главата.
Не е трудно да хванеш туберколоза, определено, но всички тези симптоми могат да бъдат от друг източник.
От настинка, през грип, че най - накрая туберколоза.

Joro951
04-10-2009, 07:25
Признавам, че е доста възможно да си въобразявам. :-s 8-)
Преди 3-4 дни започнах да кашлям и ВЕДНАГА си помислих, че имам Туберкулоза, незнайно как :Д .. тъй че е напълно възможно да си измислям, дам..
Добре, ще изчакам няколко дни и ако продължава да ми има нещо тогава ще отида на лекар.. :Д

clever
04-10-2009, 09:47
E.. ти пак можеш да отидеш на лекар.. може да си хванал гаден грип или нещо подобно... :?

colymoly
04-10-2009, 10:04
едва ли имаш туберколоза, не е толкова лесно да я хванеш :D и все пак иди при личния

eveto_xx
04-10-2009, 12:20
Нямаш туберколоза :D Може да си кашляш от времето (пролетните елергии..) , да си получил хроничен бронхит, или просто да не си се излекувал от някакво възпаление на гърлото, и да ти е слязло на дробовете. Почти всеки се поти повечко, докато спи, бих обяснила твоето потене от затоплянето на времето.Иначе на всеки му се случва да има кофти дни и да не му се яде...
И въпреки това,ходи на лекар, за да видиш какво ти е, поне да ти предпише сиропче за кашлицата.

Joro951
04-10-2009, 12:27
Хах..абе не ми е за кашлицата, тя ше си мине..
Ше видя, ако до 4-5 дни продължавам така ше отида на лекар..
Мерси много, адски много ме успокоихте! :-D