PDA

View Full Version : Болки в корема



eveto_xx
04-09-2009, 20:27
Някъде от 6-7 месеца имам болки в стомаха, някак си , като че ли в червата, и ниско долу (все едно болки в яйчника) , но тези са преди да отида до тоалетна. Напоследък болките почват да стават по-силни, днес от болка направо ми прилоша. Храня се нередовно - или съм на диета- ям веднъж на ден (нещо, в което няма хляб ) , и корема ме стърже непрекъснато, или се тъпча по цял ден. Предполагам , че болките се дължат на това. Искам да попитам - дали може да имам язва, някакво възпаление е със сигурност, но дали може да е нещо сериозно ? Има ли някакъв "бабин лек" ? Аз мисля утре да отида на лекар, защото наистина е много неприятна, и понякога силна болката. Но да попитам , дали някой е имал такива проблеми, как се е оправил , и така...
Благодаря предварително за отговорите ! :)

clever
04-09-2009, 21:48
Охх..случвало ми се е да ме боли корема и да ми е някво.. лошо.Ама за най-много няколко часа.Ама не съм взимала хапчета..просто чаках да ми мине... :( Иначее... хич не е приятно..понякога ми се е случвало по-силничко да ме заболи за няколко минути...Иначее за теб... това 6-7 месеца ми се струва доста време.По-добре бягай на лекар!!! :wink:
Успех~дано не е сериозно. :)

SWASTIKA
04-10-2009, 05:53
Предполагам, че е някакъв гастрит. Раздразнена е лигавицата на стомаха.
Трябва да се храниш поне 3 пъти в деня, като избягваш пържено, мазно, подправки и храни, които товарят стомаха. Набляга се на леките храни, най - вече на супите. Определено ще ти трябва и хляб. Стомаха трябва да преработва нещо, в противен случай соковете почват да правят стачки и митинги.
Ако е от доста време така и, ако е доста силно. Ако повръщаш това, което ядеш, то вероятността да е язва е 80%.
И все пак, отивай на лекар.

bebity92
04-10-2009, 08:42
Мен също ме боля коремът така,но изпих един спазмалгон,една глътка ракия и ми мина :grin:

Abigoria
04-10-2009, 09:39
Предполагам, че е някакъв гастрит. Раздразнена е лигавицата на стомаха.
Трябва да се храниш поне 3 пъти в деня, като избягваш пържено, мазно, подправки и храни, които товарят стомаха. Набляга се на леките храни, най - вече на супите. Определено ще ти трябва и хляб. Стомаха трябва да преработва нещо, в противен случай соковете почват да правят стачки и митинги.
Ако е от доста време така и, ако е доста силно. Ако повръщаш това, което ядеш, то вероятността да е язва е 80%.
И все пак, отивай на лекар.
+! Не яж и люто и чесън...

Boyd
04-10-2009, 10:04
Диетата не се прави с едно ядене на ден, а с 6-7 и по два залъка. Ти не си на диета, а гладуваш. Може да е, и е, нещо ненормално. Под ненормално имам предвид нещо, което не трябва да го има.

eveto_xx
04-10-2009, 11:12
Благодаря за отговорите, и майка ми говори същото, само че кой да я слуша :D

clever
04-10-2009, 12:15
Благодаря за отговорите, и майка ми говори същото, само че кой да я слуша :D
:lol:

miminky
04-11-2009, 18:08
не знам на колко си, обаче ако растеш сега организмът ти се нуждае от храна, а ти гладуваш :-o

batkodoki
04-11-2009, 20:09
Някъде от 6-7 месеца имам болки в стомаха, някак си , като че ли в червата, и ниско долу (все едно болки в яйчника) , но тези са преди да отида до тоалетна. Напоследък болките почват да стават по-силни, днес от болка направо ми прилоша. Храня се нередовно - или съм на диета- ям веднъж на ден (нещо, в което няма хляб ) , и корема ме стърже непрекъснато, или се тъпча по цял ден. Предполагам , че болките се дължат на това. Искам да попитам - дали може да имам язва, някакво възпаление е със сигурност, но дали може да е нещо сериозно ? Има ли някакъв "бабин лек" ? Аз мисля утре да отида на лекар, защото наистина е много неприятна, и понякога силна болката. Но да попитам , дали някой е имал такива проблеми, как се е оправил , и така...
Благодаря предварително за отговорите ! :)

сбъркани Деца сте вие!!!

как е възможно нормален здравомислещ млад човек да уврежда съзнателно себе си с идиотски диети до степен: "от 6-7 месеца имам болки в стомаха, някак си , като че ли в червата, и ниско долу (все едно болки в яйчника) " :shock:

това е кошмар някакъв нереален....възможна ли е такава простотия и маниашки стремеж към някъкъв измислен не от вас "идеален образ"?! :-x

е точно това е пътят или към гибелната анорексия, или - при запазена критичност на телесната реакция - към сериозни здравословни проблеми!

hisy
05-04-2009, 09:19
не знам на колко си, обаче ако растеш сега организмът ти се нуждае от храна, а ти гладуваш :-o и аз съм на тва мнение :)