PDA

View Full Version : Ставали ли сте жертва на " най - добрата " си &quo



spotlight
04-10-2009, 22:40
Така ... Преди пролетната ваканция ни връщат контролните по биология. На олимпиадата минах почти с пълен брой точки. Най - добрата ми " приятелка", докато правехме това същото контролно приписа абсолютно всичко от мен и не спря да ме разсейва, докато учебника и беше на краката и проблема беше. че просто не го е отваряла никога и беше намерила един отговор, един единствен, който беше грешен и не ми каза, че СМЕ сгрешили, а си го е попрвила. АЗ - 5ца; ТЯ - 6ца. На всичкото отгоре се държи с мен адски надменно и надуто, по - точно се е променила и се е надула и се държи така с всички. Има ли балъци като мен, които също се хващат на такива, дори да осъзнават и нямат търпение учебната година да свърши ? И един съвет - Момичета търсете си момчета за приятели, но не го разваляйте като го превръщате повече от това!

mArMaLaDkA
04-10-2009, 22:57
Оо,мен са ме прецаквали по най-различни начини все такива "най-добри приятелки".Миналата година имахме контролно по история.Бях си научила,най-добрата ми приятелка,не.Помогнах й.Накрая тя,дето и идея си нямаше от материала,имаше 6,аз имах 5. :shock: По география тая година същото.Аз съм учила и имам 5(не ми достигна една точка),тя има 6,защото гледаше от тетрадки и учебници(сядаше на друго място,но това няма значение).Няма значение вече,де.Сама съм си виновна.Кофтито е,че не си вземам поука.

MoonFruit
04-11-2009, 05:06
Аз имах един случаи пак по история и тя госпожата така ги прави че въпросите на едната група са отговорите на другата и тая с която седях ме помоли да и помогна и аз казвам ами ок и ако ти ми помогнеш...И така помогнах и с една задача апък тя взе,че ме е подмамила аз като исках помощ и вместо 6 имах 5 а тя имаше 6! Е,шаранчета,как1в е извода....ПО ВРЕМЕ НА КОНТРОЛНИ СЯДАЙТЕ САМИ!!! А...имам и други случаи ...споко не сте п1рвите...ама то не точно за даскалото ...''наи-добрата ми приятелка''' си намери нова приятелка ,и какво-почна да се държи надменно и за най-малкото нещо да ми прави забележка...е засмяла с1м се в час по биология и тя брех не млъкна ма....аааа и постоянно почна да ми говори на ма все едно съм някаква селянка.....споделя проблемитее си не с мен а с друга....и постоянно ме закача(обижда) като после казва че се шегувала и направо супер ме нерви..А иначе само ме използва като източник на информация все едно с1м някои раздавач на вестници...не знам каква е причината и с какво тъпо извинение ще ми излезе но не мога да я понасям....И моите приятели викат:АБе я си намери нова приятелка...ама дефакто мене ми е трудно да се откъсна от нея защото сме фр от 4 клас и просто....засега съм си намерила една дружка...една година по-малка от мен ама нищо,все пак е друга нали???Е още един извод,по-скоро поговорка-Храни куче да те лае! Тоест колкото повече позволиш,толкова повече ще ти се качат на главата!
:( :-x :-x

martinelka_kuklata
04-11-2009, 05:32
Мда и аз мисля така, но моя проблем не е с момиче от класа, обаче тя пак ми иска отговорите, когато правим тест преди тях и супер ме ядосва с целия си тъпанарски клас, дето всички са го назубрили наизуст и по цял ден по скайп ме питат за вясички въпроси :shock: Представете си 20 човека едно и също да ви питат и вие да не искате да им кажете..Иначе не, че мен не са ме прецаквали, но ще ви дам съвет да си намерите приятелка или приятел, които си учат повечко, за да не ви тормозят - хем ще са на вашето ниво или да сядате с някой, на който не му пука за оценките.. Айде аз ще ставам вече, че се захласнах по форумите и закъснявам :D :-D

YouCantStopMe
04-11-2009, 06:29
И мен са ме предавали така.Има мноого такива хора.Еми.. просто не ти е приятелка... какво друго мога да ти кажа?По-добре се отдели от нея.Както казват- по-добре сама, отколкото в лоша компания.

cooool
04-11-2009, 07:52
И аз съм изпадала в такива ситуаци.. затова от години правя така, че помагам на някого, когато направя моето контролно. Примерно по математика.. защото ми писна, аз да отделям пари и време, за да отида на урок, за да се справям с материала, време през което те са си калатили краката и после да съм длъжна да им помагам.. :) Трябва да си твърд... затова помагам накрая, след като привърша и не много.. който иска оценка - да си учи.. аз как мога да отделя време, те не..

diksi
04-11-2009, 08:12
Аз имах един случаи пак по история и тя госпожата така ги прави че въпросите на едната група са отговорите на другата и тая с която седях ме помоли да и помогна и аз казвам ами ок и ако ти ми помогнеш...И така помогнах и с една задача апък тя взе,че ме е подмамила аз като исках помощ и вместо 6 имах 5 а тя имаше 6! Е,шаранчета,как1в е извода....ПО ВРЕМЕ НА КОНТРОЛНИ СЯДАЙТЕ САМИ!!! А...имам и други случаи ...споко не сте п1рвите...ама то не точно за даскалото ...''наи-добрата ми приятелка''' си намери нова приятелка ,и какво-почна да се държи надменно и за най-малкото нещо да ми прави забележка...е засмяла с1м се в час по биология и тя брех не млъкна ма....аааа и постоянно почна да ми говори на ма все едно съм някаква селянка.....споделя проблемитее си не с мен а с друга....и постоянно ме закача(обижда) като после казва че се шегувала и направо супер ме нерви..А иначе само ме използва като източник на информация все едно с1м някои раздавач на вестници...не знам каква е причината и с какво тъпо извинение ще ми излезе но не мога да я понасям....И моите приятели викат:АБе я си намери нова приятелка...ама дефакто мене ми е трудно да се откъсна от нея защото сме фр от 4 клас и просто....засега съм си намерила една дружка...една година по-малка от мен ама нищо,все пак е друга нали???Е още един извод,по-скоро поговорка-Храни куче да те лае! Тоест колкото повече позволиш,толкова повече ще ти се качат на главата!
:( :-x :-x
Кажи и:
Да не съм спала с тебе та да ми викаш на ма бе?! :razz:

kalashnik
04-11-2009, 08:20
Грешно сте научили приятелите си. Аз нито подсказвам, нито нищо, пиша си това което знам и ме боли фара за другите, дори и да са ми най-добрите приятели. Да са учили, като не са техен си проблем. Не се притеснявам, че ще ме хванат неподготвен за контролно, защото съм с урок по-напред от класа и внимавам в час. Не съм някакъв зубър, но просто ме дразнят някакви мързели дето след даскало се правят по градинки и дворове на големите пушачи и пиячи, а в час една дума да не могат да обелят на урока.

neznaesh
04-11-2009, 08:53
Момичета търсете си момчета за приятели, но не го разваляйте като го превръщате повече от това!

Ей това е истината!
Понеже и аз много съм патила от такива селянки, които ми се пишеха приятелки..

iwsyY
04-11-2009, 08:59
амии аз гледам да се подготвям,когато имаме контролно и не ми трябва помощ,ама понякога и на мен ми се налага :-D Ние с моята дружка си помагаме взаимно и нямаме проблеми... :-D
А ти спри да й подсказваш на тая,да се оправя сама,бе :)

eple
04-11-2009, 09:49
Оо,мен са ме прецаквали по най-различни начини все такива "най-добри приятелки".Миналата година имахме контролно по история.Бях си научила,най-добрата ми приятелка,не.Помогнах й.Накрая тя,дето и идея си нямаше от материала,имаше 6,аз имах 5. :shock: По география тая година същото.Аз съм учила и имам 5(не ми достигна една точка),тя има 6,защото гледаше от тетрадки и учебници(сядаше на друго място,но това няма значение).Няма значение вече,де.Сама съм си виновна.Кофтито е,че не си вземам поука.

ъ?
че като може да препише,ще препише мноо ясно,тя кво е виновна,че ти не си могла??
кой как се уреди нали знаеш ;)
просто късмет,че тя е имала 6-ца,не виждам кво е виновна..

вместо да се израдваш,че,ако не ти то поне приятелката ти има 6ца,ти злобееш ...

mechtaq_za_teb
04-11-2009, 10:24
Добре дошла в реалността. Приятели няма, всичко е интереси. Рано или късно всеки показва истинските си намерения. :(
Затова не бъди толкова доверчива и вярвай само на себе си. Разчитай на себе си, а не на някой друг, било то момче или момиче.

mArMaLaDkA
04-11-2009, 16:16
Оо,мен са ме прецаквали по най-различни начини все такива "най-добри приятелки".Миналата година имахме контролно по история.Бях си научила,най-добрата ми приятелка,не.Помогнах й.Накрая тя,дето и идея си нямаше от материала,имаше 6,аз имах 5. :shock: По география тая година същото.Аз съм учила и имам 5(не ми достигна една точка),тя има 6,защото гледаше от тетрадки и учебници(сядаше на друго място,но това няма значение).Няма значение вече,де.Сама съм си виновна.Кофтито е,че не си вземам поука.

ъ?
че като може да препише,ще препише мноо ясно,тя кво е виновна,че ти не си могла??
кой как се уреди нали знаеш ;)
просто късмет,че тя е имала 6-ца,не виждам кво е виновна..

вместо да се израдваш,че,ако не ти то поне приятелката ти има 6ца,ти злобееш ...

Не се ядосвам,затова че не съм преписала.И не ми е проблем,че тя си е изкарала едната 6-ца с преписване.Яд ме е,че половината й оценки са изкарани с преписване от помагала и тетрадки.Все пак,дееба,на човек му се обезличава труда-това,да слушаш в час,да си четеш уроците,старателно да се подготвяш-само защото се намира някой тарикат,който почивните дни си е клатил краката,а не е седнал да прочете нещо и в часа почва да разгръща учебници и тетрадки.

Bellatrix
04-11-2009, 16:22
Случвало ми се е. Кофти е. Просто свикнете с това, че: Колкото повече помагаш на някого, толкова повече нон стоп иска помощ. И накрая се държи с теб все едно си му длъжен да подскажеш или да дадеш тетрадка...

ghetto_superstar
04-11-2009, 16:47
Случвало ми се е...Аз когато знам нещо винаги гледам да помогна с каквото мога,но ако остане някои на мен да ми помогне :?
И по принцп не ми става кофти ако съм дала на някой да препише а има повече от мен...боли ме каскета баси.Гледам да си поправя оценката по бързо че си е бало мамата :D

splendour
04-11-2009, 19:04
ima6e xora koit bqxa pisali 4e nikoga ne pomagat.tva e t1po.ako naistinqa ste priqteli 6te si pomognete.vqrno 4e ne e xybavo samo ediniq da se trepe a drygiq kato vampir nagotovo da smy4e,no ako naistina ste si nay4ili a drygiq ne e za6to imate petici?zna4i znaete za 5.kofti e ama tva sa si va6te znaniq.kolkot do avtorkata- tva vob6te ne e priqtelka tvoito.ne te zaslyjava qvno taka 4e prosto q razkarai i si nameri dryga

eple
04-11-2009, 19:28
mArMaLaDkA,прави и ти така,някой да те спира?
аз лично почти на всяко контролно преписвам,не всичко естествено, ииии срочната ми е 5,80 май или нещо от сорта...
да,всеки си решава-ти като искаш честно давай,аз не искам и го правя по моя си начин.
не ти пречи като преписва.
аз не мисля,че тия неща,които ги учиме в даскало,са ми нужни повечето за напред в живота,тъй че ми е важна само дипломата и оценките.
а яма смисъл за някви оценки,дето мога да ги изкарам с преписване да седя и да уча в нас абсолютно всичко :)

kalashnik
04-11-2009, 19:32
ima6e xora koit bqxa pisali 4e nikoga ne pomagat.tva e t1po.ako naistinqa ste priqteli 6te si pomognete.vqrno 4e ne e xybavo samo ediniq da se trepe a drygiq kato vampir nagotovo da smy4e,no ako naistina ste si nay4ili a drygiq ne e za6to imate petici?zna4i znaete za 5.kofti e ama tva sa si va6te znaniq.kolkot do avtorkata- tva vob6te ne e priqtelka tvoito.ne te zaslyjava qvno taka 4e prosto q razkarai i si nameri dryga На мен не ми е, че съм се трепал, а другия не, и даването да препишеш според мен не се вмества в границите на приятелството, а на използването. Не искам ако ме хванат, че съм дал някой да препише да имам 2, въпреки че си знам и да си развалям авторитета пред даскалка или даскала. Може би има един път в който съм подсказал. Не беше точно подсказване, а нещо подобно. Иамах един съученик, който винаги внимаваше в час и си учеше и не ме беше молил никога да му помогна, както и аз той да ми помогне. Но тогава просто имаше семейни проблеми и нищо не беше направил, затова му реших и неговия тест. Повече на никого не съм подсказвал, защото просто никой не заслужава.

splendour
04-12-2009, 09:05
ima6e xora koit bqxa pisali 4e nikoga ne pomagat.tva e t1po.ako naistinqa ste priqteli 6te si pomognete.vqrno 4e ne e xybavo samo ediniq da se trepe a drygiq kato vampir nagotovo da smy4e,no ako naistina ste si nay4ili a drygiq ne e za6to imate petici?zna4i znaete za 5.kofti e ama tva sa si va6te znaniq.kolkot do avtorkata- tva vob6te ne e priqtelka tvoito.ne te zaslyjava qvno taka 4e prosto q razkarai i si nameri dryga На мен не ми е, че съм се трепал, а другия не, и даването да препишеш според мен не се вмества в границите на приятелството, а на използването. Не искам ако ме хванат, че съм дал някой да препише да имам 2, въпреки че си знам и да си развалям авторитета пред даскалка или даскала. Може би има един път в който съм подсказал. Не беше точно подсказване, а нещо подобно. Иамах един съученик, който винаги внимаваше в час и си учеше и не ме беше молил никога да му помогна, както и аз той да ми помогне. Но тогава просто имаше семейни проблеми и нищо не беше направил, затова му реших и неговия тест. Повече на никого не съм подсказвал, защото просто никой не заслужава. e seki sam si ra6ava.6tom smqta6 4e nqma6 nujda ot pomo6t i raz4irta6 na znaniqta si evala.no az li4no raz4itam i na prepi6onki i podskazki kakto i priqtelkata mi.i si pomagame vzaimno.prosto ina4e i dvete nqma da prokopsame :-D

katyty
11-26-2014, 13:58
Трябва ми теза"Дамата с рентгенови очи"спешноо е