PDA

View Full Version : Помощт моля ви се незнам какво да права



kikozebrata
04-11-2009, 09:24
Момиче съм ам напоследак мн ми се вие свят не чак непрекаснато но имам чуство че ше залитна и ше падна.Не съм припадала нито 1 път до сега.Ходих ня лекяр кръвното ми е норнално хелп плс :? :shock: :( 8-[ :-k :-# И наван не излизам щтото от слънцето ми си вие още толко свят :shock:

vesito13
04-11-2009, 09:37
Добре де , като отиде на лекар , той не ти ли каза какво ти е , не ти ли направи някакви изследвания ? Как очакваш ние тук в някакъв форум да ти кажем какво ти е . Отиди на лека , но този път на по-свестен :?

clever
04-11-2009, 09:42
Добре де , като отиде на лекар , той не ти ли каза какво ти е , не ти ли направи някакви изследвания ? Как очакваш ние тук в някакъв форум да ти кажем какво ти е . Отиди на лека , но този път на по-свестен :?
+1 Трябва да ти направят някакви изследвания.Щом не ти е ниско кръвното, значи имаш друг проблем. :?

Evanescencefan
04-11-2009, 09:55
Хрумна ми,че може да е анемия,но щом казваш,че кръвното ти е добре...Иди отново на лекар :)

Red_Hair
04-11-2009, 14:32
абе едва ли е нещо сериозно може да имаш дехидратация или да ти е паднала кръвната захар но едва ли е нещо по сериозно

parad1s3e
04-11-2009, 15:33
отиди на лекар за по сигурно може да не е от кръвното но е възможно да има друг проблем ... направи си някое друго изследванее за по голяма сигурност :) 8)

kikozebrata
04-11-2009, 15:34
Незнам сега пак ми става така 8-[ Маика ми звана на лекарката а тя нищо и няма.Хора мн ми се вие свят ужасно е :? Излязох наванка и паднах на улицата :shock: Помошт

LittlePrincess
04-11-2009, 15:49
Отиди на по-свестен лекар, имам чувството, че личната ти нищо не разбира. Не може да ти се вие свят и да падаш на улицата, а после да ти разправя, че ти няма нищо.. :?

miminky
04-11-2009, 15:50
и на мен ми се случи една сутрин така и започна едно ходене от лекар на лекар.. нямаш си и на представа колко много могат да са причините. Съветвам те да отидеш да ти взеат кръв, отиди на невролог и т.н. Щом лекаката смята, че нищо ти няма, просто отидете при друг специалист. Успех :-)

Irenchety
04-11-2009, 15:54
потърси спешно лекар!!!

kikozebrata
04-11-2009, 16:04
Маика ми и звана на тапата ми лекарка и я помоли да доиде в нас защото едвам хода :-# А тя каза кравното и е нормално нищо и нямя :? Утре маика ми ше ме заведе на кравни иследвания.Аз пробвах да изляза на балкона малко но ми стана още по зле :shock: даже по едно време мислех че не ми достига ваздух. :shock: Наште мислят че маи имам анемия :( 8-[ :cry: :smt022

miminky
04-11-2009, 16:15
по-добре легни, не стой на компа като не ти е добре. направи изследванията възможно най-скоро и още днес отиди на лекар (спешен кабинет).

NqkfaNikakva21
04-11-2009, 16:33
Аз също имам такива проблеми, само, че аз и припадам
Ходих на лекар и ми пуснаха изследвания за епилепсия, но се оказа, че не е това и сега ще ми правят други
Та ходи на друг лекар иии да ти намерят причината и да се лекуваш
Не е шега работа :(

miminky
04-11-2009, 16:37
Аз също имам такива проблеми, само, че аз и припадам
Ходих на лекар и ми пуснаха изследвания за епилепсия, но се оказа, че не е това и сега ще ми правят други
Та ходи на друг лекар иии да ти намерят причината и да се лекуваш
Не е шега работа :(

колко често припадаш? не мен лекаря ми каза, че е възможно от стрес,напрежение, преумора и др.

NqkfaNikakva21
04-11-2009, 16:40
Аз също имам такива проблеми, само, че аз и припадам
Ходих на лекар и ми пуснаха изследвания за епилепсия, но се оказа, че не е това и сега ще ми правят други
Та ходи на друг лекар иии да ти намерят причината и да се лекуваш
Не е шега работа :(

колко често припадаш? не мен лекаря ми каза, че е възможно от стрес,напрежение, преумора и др.
Ами като малка един път, преди месец един път и в понеделник 2 пъти

miminky
04-11-2009, 16:46
Ами като малка един път, преди месец един път и в понеделник 2 пъти

моята съседка от 17 до 25 години е била така.. просто трябва да се контролираш, макар че мене доста ме е страх :(

NqkfaNikakva21
04-11-2009, 16:48
Ами като малка един път, преди месец един път и в понеделник 2 пъти

моята съседка от 17 до 25 години е била така.. просто трябва да се контролираш, макар че мене доста ме е страх :(
аз не зная как
то ми прилошава иии припадам, нямам време да реагирам :(
имах си и последствия от едното припадане в понеделник :( :(

john95
04-11-2009, 16:51
Момиче съм ам напоследак мн ми се вие свят не чак непрекаснато но имам чуство че ше залитна и ше падна.Не съм припадала нито 1 път до сега.Ходих ня лекяр кръвното ми е норнално хелп плс :? :shock: :( 8-[ :-k :-# И наван не излизам щтото от слънцето ми си вие още толко свят :shock:

Пий повече вода, течности, хапвай нормално, не стой пред Компа и ТВто'; Ако ти е лошо - пийни повечко вода и легни да спиш...

miminky
04-11-2009, 18:04
имах си и последствия от едното припадане в понеделник :( :(

какви?

kikozebrata
04-11-2009, 18:15
Като си легнах ми стана оште по зле :shock: И даже припаднах 8-[ :cry:

NqkfaNikakva21
04-11-2009, 18:15
имах си и последствия от едното припадане в понеделник :( :(

какви?
Амиии търкалях се по едни стълби :o
ии сичко ме болиии :booooomb:

clever
04-11-2009, 18:16
На мен ми се е случвало да ми стане мнооого зле, когато е задушно (поне за мен де...) и когато има много хора.2 пъти на косъм да припадна ама не съм ходила на лекар...Просто не ми понасят многото хора и задушната обстановка :?

NqkfaNikakva21
04-11-2009, 18:16
Като си легнах ми стана оште по зле :shock: И даже припаднах 8-[ :cry:
Ходи на лекар
Иии, ако пак припаднеш отидете в спешното или и аз не знам :х

clever
04-11-2009, 18:18
Иначе това с виенето на свят и замаяността и на мен ми е ставало...не малко пъти...незнам от какво...понякога от глад.. понякога просто така ... :( :?

clever
04-11-2009, 18:23
За теб- по-добре незабавно бягай на лекар! :!: :!: :!:
Не е нормално така да припадаш... :(

miminky
04-11-2009, 18:26
отивайте веднага в спешното или извикайте бърза помощ..да не се чудите кво да правите цяла нощ. и как така припадаш и пак си на компа.. това само ти вреди според мен. Аз като припаднах лекарите ми казаха да не гледам ТВ и да не седя пред компа :?

kikozebrata
04-11-2009, 18:28
Тея от спешното казаха че нищто не може да направат :-# Трябвало некви иследвания да си права :? .Ужас чесно припаднах пак за малко и съм бледа и главата ме боли а сърцето ми така бие се едно ше спре :shock: :shock: :shock: 8-[ :neutral: :cry:

clever
04-11-2009, 18:35
Ми да ти направят изследванията... как са те пуснали вкъщи.. щом си толкова зле... :( би трябвало да лежиш в спешното и да те наблюдават. :? :-o

miminky
04-11-2009, 19:03
Тея от спешното казаха че нищто не може да направат :-# Трябвало некви иследвания да си права :? .Ужас чесно припаднах пак за малко и съм бледа и главата ме боли а сърцето ми така бие се едно ше спре :shock: :shock: :shock: 8-[ :neutral: :cry:

да, на мен ми казаха същото.. даже ми отказаха да ме приемат да ме прегледат,защото спяха, доре че майка ми е нахална :?

а иначе е трябвало да те приемат в болница, наистина може да е нещо сериозно, макар, че на тая възраст е нормално да се случват и такива неща. бтв откъде си? не вярвам ако си от някой голям град, така да вдигат ръце лекарите. въпреки, че при мен си беше точно така :-o

сърцебиенето ти сигурно е от притеснение, аз също бях така. вземи си валидол или мента глог и валериана, поне да се успокоиш малко.

NqkfaNikakva21
04-11-2009, 19:11
Аз като припаднах преди месец бях в спешното на системи :-o

miminky
04-11-2009, 19:18
Аз като припаднах преди месец бях в спешното на системи :-o

и какво се оказа?

kikozebrata
04-11-2009, 19:48
Зле ми е припаднах пак но и карвя :shock: 8-[ :cry:

batkodoki
04-11-2009, 19:54
Момиче съм ам напоследак мн ми се вие свят не чак непрекаснато но имам чуство че ше залитна и ше падна.Не съм припадала нито 1 път до сега.Ходих ня лекяр кръвното ми е норнално хелп плс :? :shock: :( 8-[ :-k :-# И наван не излизам щтото от слънцето ми си вие още толко свят :shock:

няма да се научите, че първо се посочва В Ъ З Р А С Т?!

не е в компетенциите на ОПЛ да дава категорично заключение "нищо ти няма" при изявена симптоматика - световъртеж + вертижни реакции + фотофобия при нормално/нормогранично кръвно налягане!

да те види грамотен невролог!
той и ще назначи при нужда необходимите и достатъчни за диагностициране изследвания!

дали е преходно явление с функционален характер породен от нормалният хормонален дисбаланс в женският организъм или е истински соматичен проблем зависи от много неща, първото от които е непосоченият фактор ВЪЗРАСТ!

описаната симптоматика е в границите на професионалната компетентност на колегите невролози като начало

clever
04-11-2009, 20:29
Зле ми е припаднах пак но и карвя :shock: 8-[ :cry:
Къде кървиш ..... как може да са толкова безотговорни лекарите .... трябва да си в спешното под наблюдение .... състоянието;което описваш никак не е безобидно... отново се обади на лекар и кажи ,че си по-зле ... не можеш да седиш така ..... :!:

NqkfaNikakva21
04-11-2009, 22:44
Аз като припаднах преди месец бях в спешното на системи :-o

и какво се оказа?
ами аз не бях в спешното за това
смл сгафих и отидохме и там припаднах
ама нищо не казаха

kikozebrata
04-12-2009, 15:45
Направих си кравни иследвания :? зех си резултатите и отидох при личната си лекарка тя ги видя и каза че били идиялни :( .Прибрах се в нас и след тва пак се започна :shock: виеше ми се много свят бях до магазина и паднах на улицата :-# и сега карвя от устата и ми се вие свят звънахме на лекарката ми а тя нищто и няма. :shock: 8-[ :neutral: :cry: #-o

miminky
04-12-2009, 15:57
ама защо звъните на тая лекарка?? :? нямате ли някой познат лекар, той да ви каже на какъв специалист да отидете?

melinor
04-12-2009, 16:25
Ако си от София- Токуда.

oddone44
04-12-2009, 17:32
Смени си лекарката.Ако трябва отиди на 3-4 различни места.
Без да искам да те плаша ще ти кажа за една моя приятелка как се отнесе личния и лекар.
Беше получила няколко малки отока, по ръцето отиде при личния и и казаха че е настинка и и няма нищо.Когато излизали от поликлиниката без да искат се засекли с тяхна позната която като видяла ръцете отоците ги изправила в Раковата болница.Оказа се че момичето има рак на лимфните фъзели. Ти си прави сметката като цяло колко са ни кадърни лекарите.За това имаш ли проблем отиди на няколко места на преглед.

kikozebrata
04-12-2009, 17:40
Маика ми и дигна скандал по телефона а тя да си почива и тва е нищто и няма :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :neutral: #-o тая е куку мн ми е лошо и ми се вие свят :shock: :-# :cry:

clever
04-12-2009, 18:22
Незабавно трябва да посетиш друг специалист....зарежи я тази лекарка... :? не може да ти казва че си добре ...
:!:

SWASTIKA
04-13-2009, 12:18
Вероятно имаш проблеми със вестибуларния апарат. Не е шега работа.
Причините за световъртеж могат да бъдат адски много. Проблем с очи, ушите, сърцето и вътрешните органи, както и инфекции, могат да бъдат причина за този световъртеж.
Нямаш проблеми с кръвното, значи вероятно изключваме сърцето, но виж, аз мога само да предполагам. Когато ходиш (в това състояние), не се клатушкай по никакъв начин и не гледай в различни посоки, гледай в една точка, която искаш да достигнеш, защото приемането и обработването на информация, когато очите шарят навсякъде, става процес, който засяга вестибуларния апарат. Можеш да чувстваш гадене, да повръщаш. Забравих да спомена, че нервната система е един основен фактор за появата на подобни неща. И аз бях така, при мен е на нервна почва. Чувство, че ще припадна със топли вълни, които се качват към главата. Въпроса е, че в такъв момент тялото чувства нервните инервации, които минават и ги "осеща" "действително".
Не мога да изключа и хипогликемия, за това яж повече сладко, когато почувстваш, че ти става така.

Толкова от мен, това се нуждае от незабавно лечение.
Моите съвети само докато стигнеш лекаря.
Успех. Бъди спокойна, защото 50% от болестите ги създава мозъка.
Знай, че всичко зависи от твоята психика и, че ти контролираш тялото си. Пий повече течности (нат. сокове, мин. вода) и когато чувстваш, че ще припаднеш, не си казвай: "Охх, припадам"
, ами просто се замисли за нещо хубаво и си кажи: "Ето след секунда ми минава и ще почна да правя това или онова"...

:)

pifiella
04-15-2009, 13:50
Абе ти вече почвш да си измисляш или сте толкова безотговорни с майкати......не може да припадаш във вас на килима и да ти тече кръв и майкати да се обажда на неква"лекарка"където разбира колкото мене............... :booooomb: ..

kikozebrata
04-16-2009, 17:26
Ами ходих на лекар и пак нищто :-k .Сутринта като ходих на даскало ми стана мн лошо зави ми се свят и припаднах :-# :cry: Беше кошмар сега карвя мн силно и корема ме боли ужасяващто :shock: :shock: :shock: 8-[ #-o :cry: :smt089

melinor
04-16-2009, 17:44
Ами ходих на лекар и пак нищто :-k .Сутринта като ходих на даскало ми стана мн лошо зави ми се свят и припаднах :-# :cry: Беше кошмар сега карвя мн силно и корема ме боли ужасяващто :shock: :shock: :shock: 8-[ #-o :cry: :smt089


ОТИВАЙ В ТОКУДА

clever
04-16-2009, 18:50
Ами ходих на лекар и пак нищто :-k .Сутринта като ходих на даскало ми стана мн лошо зави ми се свят и припаднах :-# :cry: Беше кошмар сега карвя мн силно и корема ме боли ужасяващто :shock: :shock: :shock: 8-[ #-o :cry: :smt089
човек!как ходиш на даскало в това състояние
и те питах къде кървиш?????????????????????????????
бягай в някоя болница
ще си съсипеш мозъка от тия припадъци :?
пак повтарям въпроса-Къде кървиш?????????

miminky
04-17-2009, 14:01
ходиш на даскало??? :shock:

Vincitore
04-17-2009, 17:06
Една фр има същите симптоми (виене на свят,припадъци,кръв от устата и мн др работи) и се оказа,че е анемия ... сега ще и правят някакви изследвания,може и при теб да е това ... :(

LovEsIckk
04-17-2009, 17:57
Ебаваш ли се?..Ако бях в такова състояние едва ли щях да седя на компа,най-вероятно да съм в болница или в по-добър случай в леглото у дома..

kikozebrata
04-18-2009, 16:09
Не се ебавам днеска бях на иследвания кръвни и пак показаха че сичко ми е наред :shock: прибрах се в нас но този пат не ми се виеше свят просто станах от стола и припаднах :-# после сичко ми се губи.След кято се сабудих сичко ми беше двоино :smt022 Не сам яла нито сам спала и сега ми се вие мн свят :( Пробвах да изляза не става от сланцето паднах на улицата :cry: съседката ме видя и ме носи до нас аз не можех да мрадна :-k :-# #-o 8-[

melinor
04-18-2009, 16:19
Не се ебавам днеска бях на иследвания кръвни и пак показаха че сичко ми е наред :shock: прибрах се в нас но този пат не ми се виеше свят просто станах от стола и припаднах :-# после сичко ми се губи.След кято се сабудих сичко ми беше двоино :smt022 Не сам яла нито сам спала и сега ми се вие мн свят :( Пробвах да изляза не става от сланцето паднах на улицата :cry: съседката ме видя и ме носи до нас аз не можех да мрадна :-k :-# #-o 8-[


От кой град си?

kikozebrata
04-18-2009, 16:29
От Варна 8-[

OneGirl
04-18-2009, 18:36
Е как тогава пишеш на компютъра? :-o

Отивай в дрруга болница, при други лекари тва изобщо не е нормално.
На колко години си?

Samoten89
04-23-2009, 10:48
Прекалено тежко излиза да е състоянието ти, за да пишеш на компа... Не са ли загрижени родителите ти? Пълни кръвни изследвания препоръчвам и проверка на хормоните ;).

rosituy
04-23-2009, 18:50
Ами виж сега.. ако си имала сексуален контакт виж дали не си бременна :)

kikozebrata
05-04-2009, 18:19
Не съм бременна правиха ми пак иследвания и ништо :shock: :shock: :shock: 8-[ пак ми е зле като преди даже по лошо не мога да мрадна :-) :-) :cry: :cry: #-o :-#

clever
05-04-2009, 18:24
Не съм бременна правиха ми пак иследвания и ништо :shock: :shock: :shock: 8-[ пак ми е зле като преди даже по лошо не мога да мрадна :-) :-) :cry: :cry: #-o :-#
значи излиза;че цял месец припадаш по няколко пъти на ден;не ядеш;не спиш и ти е много зле... човек :D ако това е вярно досега да не си жива...
съветвам се да не правиш ебавки във форума :?
:wink:

kikozebrata
05-04-2009, 18:53
Абе хора не се ебавам :shock: :shock: :shock: с такива работи никога не бих се шегувала преде малко пак съм припаднала :shock: 8-[ :cry:

clever
05-04-2009, 19:32
Абе хора не се ебавам :shock: :shock: :shock: с такива работи никога не бих се шегувала преде малко пак съм припаднала :shock: 8-[ :cry:
ама нали разбираш;че в това състояние човек не може да е жив досега...
а и напълво невъзможно лекарите да са казали;че няма проблем :wink:

rauwkost
05-04-2009, 20:16
Офф.. ако ти беше толкова лошо изобщо нямаше да имаш сили дори да мислиш или говориш, камо ли да пишеш що годе грамотно на компютъра!

OneGirl
05-04-2009, 21:14
Айде признай си, че темата е ебавка!
Просто ми се струва невъзможно да си толкова зле както го описваш и да имаш сили да седнеш на компютъра и да пишеш.
И едва ли лекарите ще ти кажат "няма ти нищо" като постоянно припадаш. :)

kikozebrata
05-05-2009, 11:31
Темата не е ебавка оказа се че е някаква анемия :cry: дадоха ми някакви хапчета и сега съм малко по добре не се ебавам :-x

clever
05-05-2009, 11:34
добре
пий си хапчетата там и да се оправяш ...

kikozebrata
05-05-2009, 18:27
Еми казаха че тая анемия няма да се излекува така ше си карам :shock: :shock: :shock: :shock: и казаха че съм могла да умра като ништо лекарката ми искам да я заколя мачи ме 1 месец :-x :cry: :-# :-# :-# :-# :-k #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o

clever
05-05-2009, 18:35
поуспокой се малко
прочети инфо http://www.puls.bg/illnes/issue_390/
с лекарствата които ти дават ще ти доставят В12 който ти е в недостиг и затова имаш анемия
ще се излекуваш
в най-лошия случай цял живот да си на хапчета за да не ти прилошава

kikozebrata
05-06-2009, 18:12
поуспокой се малко
прочети инфо http://www.puls.bg/illnes/issue_390/
с лекарствата които ти дават ще ти доставят В12 който ти е в недостиг и затова имаш анемия
ще се излекуваш
в най-лошия случай цял живот да си на хапчета за да не ти прилошава Мерси мн ама цял живот ше съм на хапчета :shock: :cry: :smt022 :-#

clever
05-06-2009, 18:14
поуспокой се малко
прочети инфо http://www.puls.bg/illnes/issue_390/
с лекарствата които ти дават ще ти доставят В12 който ти е в недостиг и затова имаш анемия
ще се излекуваш
в най-лошия случай цял живот да си на хапчета за да не ти прилошава Мерси мн ама цял живот ше съм на хапчета :shock: :cry: :smt022 :-#
не се тревожи
важното е да се чувстваш добре :)
радвай се че намериха проблема ти

idioticallystupid_
05-09-2009, 18:03
Може да ти причернее.Братовчедка ми има такъв проблем, нормално е ако си висока.
На мен ми казаха че имам високо кръвно, а ми става гадно и ми се върти образа, боли ме глава.
Особено ако си в пубертета, не се притеснявай, нормално е да ти причернява, сигурно ти е ниско или високо кръвното.
Пулса ускорява ли ти се?