PDA

View Full Version : Пълна оптимизация на Виста?



CucAgMuH
04-11-2009, 11:30
Тъй като много хора явно им липсват познания относно Vista и не спряха да плюят колко е "бъгава" и куп подобни глупости, без реално да знаят нито един бъг, който да не е фиксиран с ъпдейтите(да, те са затова тия ъпдейти - да оправят бъгове и разни дуги неща) идва ред и на тая тема.

Обичате си ЕксПи - ясно. По същият начин се обесняваше колко е бъгав ЕксПи по времето на Windows 98, хора точно като вас прикзваха точно същите неща.

Ами да ви кажа - проблемите с Win(който и да е) в 99% от случаите идват от погрешен начин на експлоатация, погрешни юзърски настройки или псевдопрограми които сте качвали. Именно затова ги има и ония сертификати MSCA, MSCE и т.н. за да се удостовери имате ли определен минимум от знания по продуктите на MS. Вие нямате най-ниската степен, при което сте седнали да си го инсталирате и настройвате сами? И то не оригинала, ами пиратски копия? Не го ъпдейтвате? А после го критикувате... да, добре - ясно. :)

Заслужава ли си да си губя времето и да ви описвам стъпка по стъпка как точно да си настроите и оптимизирате Виста?

TheBlackStranger
04-11-2009, 12:11
Аз съм с XP. Искам да опитам Вистата, но ми се прееба ДВД записвачката, ако примерно харда ми е разцепен на C: и D: и инсталирам от D: Вистата ще стане ли работата, защото някаде ми казаха, че Windows 7 може да се инсталира така...

CucAgMuH
04-11-2009, 12:22
Dual-Booting Win XP and Vista: http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2109434,00.asp

Просто не си затриваш WinXP-то(инсталираш Vista на друг partition), после си донастройваш от Виста буут опциите.

TheBlackStranger
04-11-2009, 12:30
Да, ако има такова сбито и лесно упътване ще се пробвам.

ЕДИТ: Виста ултимейт 64 битова предполагам, че може да се сложи ?

EroSennin
04-11-2009, 13:03
Да аз съм с виста и е малко тромава :С СП2 може би ще ми оправи малко от нещата на ми даде някаква грешка така че смятам да изчакам направо 7маца очаква се производителността да е сравнима с тази на ХР СП1 :)

TheBlackStranger
04-12-2009, 18:55
Жалко че темата умря