PDA

View Full Version : Феноменът телекинеза



Joro951
04-11-2009, 14:22
Как си обяснявате феномена телекинезата?
Всеки ли го притежава според вас?

За тези, които не знаят какво представлява - това е способност, която ти позволява чрез силата на мисълта да оказваш влияние върху предметите (да ги местиш, деформираш и т.н.).
Във YouTube има клипчета на хора, които го могат. :)

AutumnTears
04-11-2009, 15:08
Според мен всеки го притежава и може да я практикува, разбира се ако има достатъчно придобит контрол над чакрите/енергията си. Аз я възприемам като един вид упражнение, чрез което можеш да постигнеш големи резултати, стига да имаш постоянство и добра концентрация. Успявала съм не един път, но смятам да вложа енергията си в други начинания... Телекинезата последно време придоби популярност, заради възможността да впечетлиш хората с нея. Забелязала съм, че те вълнува, ако наистина е така не стой пред компа, а се упражнявай на някое спокойно местенце.
8-)

Joro951
04-11-2009, 15:50
Забелязала съм, че те вълнува, ако наистина е така не стой пред компа, а се упражнявай на някое спокойно местенце.
8-)Ама аз като почна редовни тренировки и това трае около 2-3 дни и се откажа, просто защото ме м-ъ-р-з-и и то адски много.. 8-)
А и страшно мразя да медитирам.Божее..не, не мога!Не мога да стоя на 1 място 30 мин., без да се впускам в размисли и страсти.. :Д
Като цяло манипулирането на енергията ми е адски интересно.Както и повечето кинези.
Искам да се науча да насочвам енергията си, просто съм мързелив :<

AutumnTears
04-11-2009, 15:59
Забелязала съм, че те вълнува, ако наистина е така не стой пред компа, а се упражнявай на някое спокойно местенце.
8-)Ама аз като почна редовни тренировки и това трае около 2-3 дни и се откажа, просто защото ме м-ъ-р-з-и и то адски много.. 8-)
А и страшно мразя да медитирам.Божее..не, не мога!Не мога да стоя на 1 място 30 мин., без да се впускам в размисли и страсти.. :Д
Като цяло манипулирането на енергията ми е адски интересно.Както и повечето кинези.
Искам да се науча да насочвам енергията си, просто съм мързелив :<
След някоя друга годинка, ако все още имаш желание ще бъде последвано и от успех. :P

smokie
06-11-2009, 19:01
Според мен е пълна холивудска измислица това нещо

padnaloblak
06-11-2009, 19:12
относно телекинезата .. бе да ти кажа не ми се вярва някой да е толкова добър.. въпреки че има теории според които е напълно възможно... все пак за да се въздейства на едно тяло е нужна енергия а човешката мисъл е доказано че е някакъв вид енергия .. тъй че не отричам нищо ...

а за медитацията аз медитирам и ми е супер приятно :)

Genetix
06-11-2009, 20:00
Няма такова нещо. В youtube всичко е монтажи.

Niakoitam
06-12-2009, 11:34
Ako приеме че мисълта ни е енергия(както е), а материята е силно концентрирана енергия и ние можем да влияем на енергият значи би трябвало да можем да влияем на материята след като успяваме да концентрираме достатъчно количество енергия. Т. е колкото по-голям е един предмет толкова повече концетрация и тренировки и изхабена енергия ни е нужна за преместването му. Така поне си го обяснявам аз,макар че не съм виждал лично такова нещо. Но все пак вътрешно в себе си вярвам че телекинезата съществува.

Jumbie483
06-12-2009, 14:54
Силно ме съмнява да същестува..
Но пък ми е интересно да чета и слушам за нея.. Кой знае.. Може един ден и аз да проявя постоянство и да опитам 8-)

PIF
06-14-2009, 07:37
като малка бях силно убедена, че съм способна на тези неща

...а сега ги смятам за ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ!!!

ZipFail
06-14-2009, 12:24
Няма такова нещо. В youtube всичко е монтажи.
Всъщност е научно доказано че е възможно...но за човек е наистина трудно..

Ilikeliljon
06-14-2009, 13:28
Нз какво е доказано, но не си играйте с неща, които никой не разбира все още добре. Това включва медитация, чакри и други. Много е опасно и да не станете пациенти на психиатрията. Това ви го казвам съвсем сериозно. Ако човек не умее да медитира по правилен начин може да си докара параноя, халюцинации и други. А за чакрите там е още по-сложно и страшно, може нещо да си направи. :) :)

Genetix
06-14-2009, 14:18
Няма такова нещо. В youtube всичко е монтажи.
Всъщност е научно доказано че е възможно...но за човек е наистина трудно..

Никога не сам слушал за подобно интересно доказателство. Ако ти попадне нещо аргументирай се.

Niakoitam
06-15-2009, 13:57
А защо пък се изключва възможността след много тренировки, усилия и концентрация да можем да местим малки предмети, а за по-големи просто по някакъв начин да трябва да се заредим с достатъчно енергия.

http://bg.clearharmony.net/articles/200706/1779.html

Това в линка не ви ли изглежда като един начин на зареждане.

Това е второто от десетте най-известни "неуместни" открития, които стига да знаеш кои са след изписването на името на всяко от тях в Google може да се намери информация. Тук са дадени само някои, но иначе са повече. В темата за камъните от Ика съм дал линк към тема, в която пише кои са другите такива открития.

lipstik
06-15-2009, 15:45
Добре де, сега повечето си представяте как човек размотава кола във въздуха само с мисъл..
Не, не става така номера.Говориме за не повече от местене на химикалки.Но не в стил 'летящи химикалки'...
Аз вярвам :Р

Че то така не е интересно.

r0ssk0
08-24-2009, 09:46
Средностатистическият човек използва около 3-4% потенциала на мозъка си :) Самият мозък наистина работи чрез електроимпулси, които задвижват цялата му работа :) Как ги произвежда вече не знам, но мисля, че да използваме само 3-4% от мозъчния си потенциал е все едно да имаме на разположение цяла АЕЦ и да захранваме с енергията й една-две крушки :-o Така че, имайки в предвид това разсъждение, представете си ако обуздае мозъците си и използваме 20, 50 а защо не и 100% от потенциала им? Защо пък да не са възможни феномени като телепатия, телекинеза, левитация, пирокинеза, криокинеза и куп други такива интересни неща 8-) Аз лично съм чувал за монаси в Тибет, които след едночасово взиране в чаша с вода успяват да я помръднат.. не е много, но е нещо 8) Така че явно с желание и старание нещата стават.
Но като гледам ние хората сме достатъчно деструктивно настрени към всичко около нас и към нас самите и без такива парапсихологични способности, представяте ли си с тях? :?

storex
08-25-2009, 03:37
Да, бе, още малко и земята ще преместят, за мен това са глупости :)

Niakoitam
08-25-2009, 08:56
Да, бе, още малко и земята ще преместят, за мен това са глупости :)

Значи,това че за теб са глупости си е лично и единствено твой проблем.
Изобщо не можеш да твърдиш със сигурност че са глупости,защото:

Незнаем откъде идваме?Какво сме всъщност?Какви възможности можем да достигнем през еволюцията?Къде и в какво се намираме?Има ли Вселената край?Какво следва евентуално след този край?Каква форма има?Важат ли законите на физиката след края и? Така че е малко раничко да твърдиш че нещо било пълна глупост. Я, си представи например нагледно една теория, например че сме деца на много по-развити същества, за чийто растеж обаче не са нужни някакви си 70-80 години до края на живота, а са нужни милиони и милиарди, а човешкото тяло или което и да е друго е просто помощно средство за усвояването на един около 70-80 годишен урок, а душата е същността на всичко.

dreamygirl231
08-27-2009, 17:48
ZipFail написа:

Всъщност е научно доказано че е възможно...но за човек е наистина трудно..
А за извънземен предполагам е лесно. :lol: :lol:

thelideto
10-17-2009, 16:38
:?

balon4eeeee
11-18-2009, 23:16
Искам да ви кажа , че например в National Geo., и всякакви дискавъри , когато изложат доказателствата за дадена теория , след това излагат и доказателствата срещу тази теория . Аз поне не съм чула да кажат само "Това Е ТАКА , защото ..."

waterfull1234567
12-02-2009, 14:08
аз я владея, малко де.Не вдигам и не огъвам нищо само ги клатя