PDA

View Full Version : Бог - измислица или реалност



kalashnik
04-11-2009, 19:21
Продължение на спора от http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=173664&start=30

Bimmer
04-11-2009, 19:57
Taка. За да няма спам, ще помоля всичко, което не е свързано с Бог или отричането му, да не се пише тук. Аз ще започна.
Според мен Бог няма. Кристо каза, че Исус е възкръснал, което според мен е невъзможно. Кристо каза, че е малко възможно амебите, от които хората произлизат да са създадени от нещо различно от Бог. Аз казвам, че метеорит е ударил Земята и на него е имало живот. Кристо каза, че не може да няма зло. Аз питам защо? Ако наистина има такъв човек, който управлява всичко, защо всички не живеем щастливо? Защо всеки ден толкова хора загиват?
Калашник, ако имаш да добавиш нещо - давай. Кристо - ти също защити... тезата си, ако искаш.

Kman
04-11-2009, 20:00
Принципите на комунизма и религията са едни и същи..."подчинявай се или ще страдаш" и двете водят до насилствен мир чрез заплахи и насилие."Мир" който да могат лесно да моделират според техните си прищявки!

Liar
04-11-2009, 20:33
Идеологиите на комунизма и религията са сходни,защото и в двете има човешки пръст,макар в различни степени при едното и при другото.А хората не са безгрешни както знаем,пък и те са тези,които печелят от дарения в църкви и подобни,на Господ нужни ли са му пари?
Тук,а и не само чета,че според много от вас,ако Бог съществува,животът трябва да е идеален.Не знам дали има Бог или не,но това не е аргумент!Най малкото,имаме свободна воля,а тя нямаше да бъде такава,ако просто знаем кой е правилният път.Кое е безплатно,само сиренцето в капана...Нищо не се дава наготово,има повече смисъл сами да получаваме знания,да се учим от грешките си,израствайки и евентуално стигайки до Бог,отколкото да сме като машини,които вече знаят всичко,нямаше да е интересно за онзи там горе,като игра,която знаеш как ще започне и как ще завърши...Затова и е толкова глупаво някой да очаква небето да се разтвори,за да може Господ да му засвидетелства съществуването си...

kalashnik
04-12-2009, 07:41
Както казах и преди вярата в Бог е обяснение на много сложен процес с прости думи, а в днешното общество на знания и открия религията става ненужна, защото всичко може да се обясни със законите на физиката, химията, математиката, астрономията и другите природни науки.

Kman
04-12-2009, 09:11
Най малкото,имаме свободна воля

Ами божествения план...нима очакваш когато се молиш бог да направи излючение и да промени плана си специално за теб!?
Как така бог едновременно знае какво ще направим и вече ни е предопределил живота,но и едновременно с това ни дава свободна воля....егати свободната воля!

Liar
04-12-2009, 16:04
Да речем,че имаш син/дъщеря...Колкото да и/му говориш кое е правилно и кое не,знаеш,че опита "забранения плод" рано или късно,както ти си направил едно време.Същата работа е.

Bimmer
04-12-2009, 16:12
Също искам да поздравя тези, които след загуба на близък, все още вярват в Него. Които си мислят. че техния роднина/приятел и т.н. просто не е заслужавал да живее, направил е нещо грешно, или пък просто Божията воля е такава. Поздравявам ги. Аз не мога. Не мога да вярвам, че има някакъв човек "там горе", който управлява всичко, въпреки това, което всеки ден се вижда на света. Хората умират, убиват се, деградират и т.н.

bishop
04-12-2009, 18:05
ок, да вземем 2та общи модела за бог: този на християните и този на агностиците.
едните вярват че бог е белобрадият дядка който седи нейде там и раздава пропуски за рая и ада според това дали си вярвал в него или не. от тук директно следва че той е себичен и самонадеян, но това няма да го анализирам. от къде знаем че той действително е там? какви свидетелства имаме за него? ни-как-ви. имаме си само библията. и кво? всичките вярващи вярват в него защото 'така го чувстват' ми ако никога в живота си не бяха чували за християнството? пак ли така щяха да го чувстват и да вярват? не разбира се. следователно вярват или по навик щото така са отгледани, или щото тази религия ги кефи повече от другите. което няма нищо общо с чувстването. значи вярата не им е въздадена от горе. те вярват от глупост. единственото някакво свидетелство е написано от хора преди 2000 години, не можем като едно модерно общество да продължаваме да му вярваме свято и непоклатимо, след като е толкова вероятно да е истина колкото приказката за червената шапчица.

другите казват бог е енергия и светлина, той ни е създал, ама не е това което се описва от религиите, той е върховна вселенска сила. ми ок, християните поне си имат библията, вие какво си имате което засвидетелства съществуването на бог?

53downfall
04-12-2009, 21:24
Реалност!!!

Kman
04-13-2009, 11:03
Реалност!!!

В дискусии които се обсъждат подобни теми,да напишеш една дума като отговор е несериозност и/или признак че губиш спора. Тезите трябва да се подкрепят с факти и примери,иначе са гола вода.

Човека ти говореше за доказателства за съществуване на оня бог-енергия,а ти ми казваш реалност....знаеш ли каква е реалността....любовта е химия,добротата е химия,омразата е химия....всяко едно чувство,емоция които предшестват или не и които са в следствие или не от някакво действие са химични процеси предизвикани от вътрешни и/или външни фактори...

Гледайте малко клипчета в Ютуба на Pat Condell, Richard Dawkins, George Carlin и други.
http://img4.allvoices.com/thumbs/event/480/385/30906258-pope-condoms.jpg
I say go f*ck yourself!

Samoten89
04-13-2009, 12:22
Интересно ми е има ли БОГ за който да има сведения, че съществува без никаква намеса на хората? В смисъл все някой е споределил/измислил съществуването на Богове и все от някъде идва. Ами тогава логично боговете да са митове! 8)
Ако днешните събития са Божи дела аз изобщо не съм ВПЕЧАТЛЕН!

SWASTIKA
04-13-2009, 12:26
Реалност!!!

В дискусии които се обсъждат подобни теми,да напишеш една дума като отговор е несериозност и/или признак че губиш спора. Тезите трябва да се подкрепят с факти и примери,иначе са гола вода.

Човека ти говореше за доказателства за съществуване на оня бог-енергия,а ти ми казваш реалност....знаеш ли каква е реалността....любовта е химия,добротата е химия,омразата е химия....всяко едно чувство,емоция които предшестват или не и които са в следствие или не от някакво действие са химични процеси предизвикани от вътрешни и/или външни фактори...

Гледайте малко клипчета в Ютуба на Pat Condell, Richard Dawkins, George Carlin и други.
http://img4.allvoices.com/thumbs/event/480/385/30906258-pope-condoms.jpg
I say go f*ck yourself!
Реалност!

Реалност!!

Реалност!!!


Какво ще кажеш за три думи?

ПС : Знаеш какво представлявам... ;)

SiegHeil
04-13-2009, 13:43
Тангра, Зевс, Луцифер и Ра не са всеможещи 8-)

Kman
04-13-2009, 17:04
Ай ходи поучи малко по биология,химия,физика и тогава ела ми говори за реалност!!!!!!

Не спираш да повтаряш реалност реалност реалност,но знаеш или изобщо какво е реалността!?!?!?!?!?
Обясни на разбираем български език какво е реалност като подкрепиш теорията си с факти и примери!!!!

53downfall
04-13-2009, 17:16
Реалност!!!

В дискусии които се обсъждат подобни теми,да напишеш една дума като отговор е несериозност и/или признак че губиш спора. Тезите трябва да се подкрепят с факти и примери,иначе са гола вода.

Човека ти говореше за доказателства за съществуване на оня бог-енергия,а ти ми казваш реалност....знаеш ли каква е реалността....любовта е химия,добротата е химия,омразата е химия....всяко едно чувство,емоция които предшестват или не и които са в следствие или не от някакво действие са химични процеси предизвикани от вътрешни и/или външни фактори...

Гледайте малко клипчета в Ютуба на Pat Condell, Richard Dawkins, George Carlin и други.
http://img4.allvoices.com/thumbs/event/480/385/30906258-pope-condoms.jpg
I say go f*ck yourself!

Тогава няма смисъл да правиш химични взаимодействия още 50-60 години защото сами по себе си са бесмислени.
Ти явно приемаш за чиста монета,каквото ти казват в училище и повечето "учени" без да мислиш много по въпроса.
Аз имам душа и чувствата не са химични взаимодействия а нещо по висшо.
И ако това http://www.vodnazona.com/media/editor/image/turizam/seishells02.jpg е за теб сбирщина на клетки в тропически климат,а не рай, то по добре се самоубий защото света няма нужда от още такива хора.
А по темата:
Има нещо,нещото не може да е произлязло от нищото,следователно нещо трябва да е създало нещото защото иначе е невъзможно да има нещо.И за мен Бог е създал всичко в ред и порядък.

Bimmer
04-13-2009, 18:17
Да... Забравих, че Адам и Ева са първите хора... Също пожелавам на всички да си живеете в розовия живот и да не преживявате това, което толкова много хора на света, за жалост, са преживели. А това - нещото не можело да произлиза от нищото - несериозност...
И да се изясним - аз и калашник не сме тръгнали да пропагандираме: Не бъдете християни, Бог не съществува, просто изразяваме мнение. Аз лично нямам нищо против религия, но както написах в една друга тема - религията пречи на философията. Това е моето мнение.

Liar
04-13-2009, 18:31
Добре,а Той как се е появил?Наистина се надявам на отговор различен от "него винаги го е имало"...

Kman
04-13-2009, 18:31
Я да видя ся какви си ги надробил....преди да почна искам да подчертая че съм реалист.
Истината винаги е грозна и се крие зад красиви завеси.

Ей това ви е проблема...тея религии толкова много са ви заблещукали в мозъците,че не осъзнавате че сме специални гадини дарени с няква специална мисия и всичко се случва защото живота е един кръговрат....все едно да да търсиш смисъл в движението на една комета.

НЕ приемам нищо за чиста монета....просто съм изчел много литература и съм погледнал от много гледни точки.
Ти приемаш ли гравитацията за чиста монета или тя е някакво специално нещо.

Ти имаш душа ли...ами тогава си я заври там гдето не огрява слънцето,защото съм сигурен че не знаеш дефиницията на тази дума.

Чувствата били нещо по силно...аз съм виждал адреналин в ампула и знам как се чувствам когато Епинефрина(адреналина) започне да действа...това адреналиново чувство и удоволствието го дължа предимно на епинефрина,а не на някакво висшо същество и това е научно доказано от целия свят.
Приемал съм бил думите на учените за чиста монета....ами хайде да те видя как ще отречеш гравитацията тогава!!!

Рай ли!?!?!Точно на тропиците се намират най-отровните змии.
Хаххахахахахах рай хахахахахахах ад хахахахах

Света не се нуждае от невежи като тебе,дето за едната красота на пейзажа ще попадната в лапите на онея "гадинки" които обичат човешки бифтек.

"Нещото неможе да е произлязло от нищото".....случайно да ти се намират доказателства!?!?!?!?!?!
А черната материя!?!?!

"В ред и порядък" какво да ти кажа освен едно хахахахахахах
Прочети теорията на хаоса!

SiegHeil
04-13-2009, 18:42
Принципно това дали бог съществува или не няма особено значение - така или иначе факта не променя самото християнство..

SiegHeil
04-13-2009, 18:51
Библията не се променя, просто се оказва че е създадена от хората, това не я прави по-лоша..
Просто вместо да пише 'Не убивай щото е яко тъпо' пише 'Не убивай щото ще се пържиш в огън до края на вечността'..стимула е доста по различен.. 8-)
Естествено, има си и лошите страни ^ ^

53downfall
04-13-2009, 20:35
Ок бе както искате баси не съм ви накарал да вярвате...
Това че има отровни работи не променя факта че е красиво,така че самоубий се тъй като няма да се повлияе от това така неподредената хаотична вселена.Добре дай ми епруветка с любов (прати ми я на пощата да я пробвам).
Черната материя не е ли нещо?
Хайде да погледнем хаоса от най-простата гледна точка:
липса на ред,напълно произволно,а след това ми говорите за естествен отбор.Ето ти пример за хаос:вземи 5 кутий боя и ги излей на едно платно произволно,след това ако получиш симетрия или правилна фигура иди пусни тото защото шанса да излезе нещо смислено е 4*10 на 50 степен пъти по малък от този да хванеш от тотото.
Има две възможности и НЕ ПОВЕЧЕ!
Или нещо/някой е направил света или света сам се е направил.
Аз избирам първото!
А вие което искате,все пак за това са измислили свободния избор.

Liar
04-13-2009, 21:34
По въпроса с изкуственото предизвикване на чувства,специално за любовта четох,че учени се занимават точно с това,обаче опасенията са,че организмът свиква да си ги набавя по този начин и губи способността да произвежда хормоните на любовта сам...Така че някои усещания трябва да са породени от нещо естествено...или?

А Бог...Бог е мъртъв.Kman го уби 8-)

Kman
04-14-2009, 12:19
Това че е красиво,не означава че не е клопка и че неможеш да умреш там...

Що да се самоубивам като ми е пофта да ви гледам сеира на такива като теб...

Пак ти казвам осведоми се поне малко отностно теорията на хаоса!!!!

Организма се адаптира към всичко-Еволюция....просто е неизбежно и няма нищо вечно,включае бог.



Хайде да погледнем хаоса от най-простата гледна точка:
липса на ред,напълно произволно,а след това ми говорите за естествен отбор.Ето ти пример за хаос:вземи 5 кутий боя и ги излей на едно платно произволно,след това ако получиш симетрия или правилна фигура иди пусни тото защото шанса да излезе нещо смислено е 4*10 на 50 степен пъти по малък от този да хванеш от тотото.

ПроЗ си кът гъбуни семи....Тая работа с боите осъзнаваш ли че зависи от под какъв ъгъл и наклон ги изливаш и ако се постараеш и помислиш малко над това как да ги излееш ще получиш симетрия.
Съвременното изклуство наподобява точно такъв начин който ти описа с тея кутии с бои.


Има две възможности и НЕ ПОВЕЧЕ!

Да бе както има и два цвята.....бял,черен,червен,ка хяв,зелен,син,жълт....

Системата на бог наподобява комунистическия начин на управление,а демокрацията....бидейки самоуправляваща се,чрез институции наподобява модерното разбиране за свят,т.е. света е системата от всички системи....живот,планети,гра витация,химични процеси,молекули....той е всичко това....в света всичко е едновременно и индивидуално и взаимозависимо от други неща.....но за жалост религиозните ограничени разбирания немогат да проумеят колко много е обятен света.
За вярващите света е или черен или бял....е за жалост никога няма да проумеете че света е цветен.Религията е консерватизъм!

Свободния избор....ако всички бяхме вярващи,свободния избор нямаше да съществува!


Библията не се променя

Коя библия....протестантската,к толическата,православната или на разните други секти....оригинала на библията е абсурден и лишен от логика,защото е писан от хора които са си мислели че това на което живеят е няква плоча и че бог живее на небето.А копия и версии на библията има много....има ли нужда да казвам колко са абсурдни тези демо версии...



По въпроса с изкуственото предизвикване на чувства,специално за любовта четох,че учени се занимават точно с това,обаче опасенията са,че организмът свиква да си ги набавя по този начин и губи способността да произвежда хормоните на любовта сам...Така че някои усещания трябва да са породени от нещо естествено...или?
+1
Между другото хормоните които се произвеждат когато си влюбен водят тялото до определена зависимост и точно това е причината хората да се чувстват гадно след раздялата,защото няма какво да стимулира тялото им да изпуска тези хормони.


А Бог...Бог е мъртъв.Kman го уби Cool
погребах на тайно място 8-) Всъщност го пратих там където са и Зевс и Торн и Ра и всичките напърцуцани вирнати носове. 8-)

53downfall
04-14-2009, 17:47
И все пак е красиво!
Като си го гледаш от вас няма да те нарани нали?
Самоубий се защото заради такива като теб света ще загуби и малкото си смисъл.
Няма еволюция,доказателствата за това са напълно недостатъчни и даже не е приета официално,а просто е най-разпространената теория.
Бог се пише с главна буква(върни се в часовете по български език да те научат.
Няма да спра с тия бои защото са много добър пример.
Казах произволно бе дебил!И възможностите стават безкрайно много!
Да има 2 възможности,какво общо има това с цветовете?Ти тъп ли си?
Никой не те кара да вярваш!
А ако вярваш,значи вярваш в Бог и следваш заповедите му.
Така че избора ти е да вярваш или не(ето ти демокрацията),така че въобще нямаш право да държиш сметка на вярващите как се държат и дали се ограничават.
Всички библий са едни и същи но за жалост някой институций променят текстовете с куп различни цели.
Чувал ли си за скроловете от мъртво море?
Това са някои книги от библията и съвпадат с тази която ползваме днес(официално).
И кой ти го каза това че любовта е хормони(после не приемал всичко за чиста монета).
Още едно нещо което да тормози малкото ти мозъче:
чудесата които се случват в ИСТИНСКИТЕ християнски среди как ще ги обясниш?Как сакат прохожда или сляп проглежда?
Аааа да вярно еволюцията нали :-D .

Bimmer
04-14-2009, 17:57
Само не се дърви много, че да не почне масовото хранене тук... Мисълта на света каква е? Да вярваш в нещо несъществуващо? Нещо, което е измислено, поради липса на знания, и използвано за различни експлоатационни цели? Ти сам каза за еволюцията. Сега в това, което написа за нея, напиши Бог вместо еволюция и получаваш за какво е спора?!? Той държи ли ти сметка, бе Шумахер? Той казва своето мнение и го подкрепя с факти. За разлика от теб.

Но ти си вярващ и няма нужда да го подкрепяш, така ли? А тези християнски чудеса се случват с течение на обстоятелствата... Организма му или е по-резистентен, или се бори повече от нормалното, в следствие на което - хоп - ХРИСТИЯНСКОТО ЧУДО... :D Хаххаах... И това може да се нарече еволюция.

Както еволюирането на маймуните в хора. Чарлз Дарвин. До скоро църквата е смятала, че Земята била плоска (или нещо от сорта)... Цялата религия е създадена за контролиране на масите. Това разбра ли го?
Всичко най-добро.

Alabalanqkoisi
04-14-2009, 18:47
Момци :) хареса ми много темата обаче ако ще спорим да спорим както трябва с факти :) иначе никой няма да може да опровергае другият
1 Факт и доста сложен е че никой не може да каже как са мислели точно хората преди 2000 години :) когато се ражда Христос. Аз лично не знам на какво интелектуално ниво са били тогавашните хота и ще се радвам ако се показват факти за да може сами да си изградим теория за този феномен РЕЛИГИЯТА

SiegHeil
04-14-2009, 18:56
Оржията не убиват хора, хората убиват хора :)
Църквата екплоатира и е създадена за да се възползва хората..религията сама по себе си е била много хубаво нещо..

А еволюцията е доста хубава теория, само че човешката еволюция изобщо не пасва в нея..

Човек болен от месеци от рак без надежда за оздравяване се възтановява напълно за 2 седмици..може и да не е Бог ама от науката не може да се обясни..

53downfall
04-14-2009, 19:26
Никога не съм подкрепял църквата.
Дарвин се отрича от теорията си на смъртно легло,пък и все още няма неупровержими доказатлства за еволюция.
На мен са се случвали чудеса така че не се опитвай да ги иронизираш :?

SiegHeil
04-14-2009, 19:40
На мен са се случвали чудеса така че не се опитвай да ги иронизираш :?
Кви ? :>
А и не иронизирах :D

53downfall
04-14-2009, 20:27
На мен са се случвали чудеса така че не се опитвай да ги иронизираш :?
Кви ? :>
А и не иронизирах :D

Това го знаят само най-близките ми приятели,така че просто ще кажа че на няколко пъти съм бил на косъм от смъртта.

SolusChristus
04-15-2009, 05:37
Тази тема съответства с интересите ми.

Bimmer
04-15-2009, 07:12
Даунфал, не иронизирам твоите случки, а това, че ги наричаш християнски.

lsd43
04-15-2009, 07:59
ПРинципно това определено не е първата тема пускана тук и за жалост едва ли ще е последната .

Факт е ,че има хора ,които вярват в това хмм... нещо ,но има и хора ,които не вярват ,това е спор на принципи и вярвания ,може да го има ,може и да го няма. За момента няма 100% сигурно доказателстов,че има Бог или ,че го няма тъй че от подобни теми и спорове няма голям смисъл . Има един комик Джордж Карлин ,който много добре се изказа за религията с простичката дума bullshit ,но както и да е ,това е въпрос на принципи и вярвания ,може и да има,но за мен лично няма .

Kman
04-15-2009, 15:19
И все пак е красиво!

И все пак ще умреш,което ще е най-тъпата и идиотска смърт,точно както онова растение на което му забравих името се затваря и изяда някоя друга заблудена мухица,привлечена от красивите му цветове,казнала на него!




Като си го гледаш от вас няма да те нарани нали?

Е ся ако го съсерцаваш в продължение на часове и дни ще те нарани.

Те уж и рекламите не нараняват,обаче яко поразяват джобовете ни подсъзнателно нали!?!?!?!?!?!




Самоубий се защото заради такива като теб света ще загуби и малкото си смисъл.

Няма да ти доставя това удоволствие....пукни се от яд!


Няма еволюция

Ти не си кретен....ти си ПЪЛЕН КРЕТЕН!

"доказателствата за това са напълно недостатъчни и даже не е приета официално,а просто е най-разпространената теория. "

ХахХАХАХА Но доказателствата за еволюцията са доста повече от колкото са тези че бог съществува!



Бог се пише с главна буква

За мен той не съществува и НЕ ИСКАМ да оказвам абсолютно никакво уважени,пишейки с голяма буква,нещо което ен съществува и нещо заради което за измрели милиони трилиони хора!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Казах произволно бе дебил

Дори едно хвърляне,уж произволно може да се изчисли и да се определи трайктория,растояние и т.н. Ти май въобще не си учил физика...."бе дебил"!


Да има 2 възможности,какво общо има това с цветовете?Ти тъп ли си?
Това е пример бре,ти знаеш ли изобщо как се защитава теза в спор...чрез примери и факти!
Май като гледам тъпия си ти след като казваш че еволюцията не съществува.
Не не не не....просто за мен,човек който казва че еволюцията не съществува е или глупак или промит мозък!!!!!!!!!


Никой не те кара да вярваш!

Е да...само ме заплашват с ад,апокалипсис и тука преди някъв ме заплашваше че щял да прати писмо до папата за да ме съдили....много мразя да ме заплашват,колкото повече ме заплашвате,толкова повече ще критикувам фанатизираните ви илюзии!



А ако вярваш,значи вярваш в Бог и следваш заповедите му.
А ако вярваш в розовия еднорог....а ако вярваш в него,но не следваш заповедите му,а ако ги следваш,но не вярваш в него!?!?!?!?!?!

Ти знаеш ли какво е насилствен мир,знаеш ли какво е подсъзнателно контролиране,знаеш ли какво е промиване на мозъка....аз съм виждал такива хора и въобще не е приятна картинка и веднъж промит им мозъка с разни религиозни глупости стават кукли на конци.....камикадсета,масови самоубийства,вещици на клади,кръстоносни походи,забраняване на пресервативи и аборти,атентати и т.н......всичко това е защото на хората им промиват мозъците с религия!
Ти осъзнаваш ли че християнския бог е бог на насилствения мир?Карате чрез заплахи да му се подчиняваш и да го обичаш,не ти дава никакво право на избор и заради него...по точно заради библията са измрели много повече от милиони!
Но на теб не ти пука че вярваш в същото това нещо,заради което и днес се убиват хора!


Всички библий са едни и същи но за жалост някой институций променят текстовете с куп различни цели.
Е нали уж еднакви,ама променени... и не само от институций,а от всички!


Това са някои книги от библията и съвпадат с тази която ползваме днес

Ами той и корана съвпада с библията!


И кой ти го каза това че любовта е хормони

Факта че любовта е хормони е също толкова вярно,колкото е вярно че има и гравитация....я като съм се сетил сега.....
Я кажи защо мислиш че няма еволюция....хайде бе отворко дай доказателства,за да ти ги опровергая....всъщност аз вече съм го направил в предишни постове,така че неможеш да дадеш нито един свестно доказателство че не съществува еволюцията!


ИСТИНСКИТЕ християнски среди
ХАХАХАХАХАХАххахах дай ми пример за една истинска християнска сред и тогава ще ти кажа как стават!!!!


Как сакат прохожда или сляп проглежда?
Да си чувал за фокуси,да си чувал за неврони,за временни ослепявания....аз съм чувал за човек който до такава степен разбира от наместване на кости,че е разглобявал едно живо пиле и го е разкекерчвал така че да не може да мръдне и после пак го зглобява като коструктор лего и пилето веднага тръгва да бяга!!!!!




Оржията не убиват хора, хората убиват хора
Хората убиват хора чрез оръжия,а моде и с голи ръце,ако са прота.


религията сама по себе си е била много хубаво нещо
Но вече пречи на развиващата и напреднала мисъл...пречи на развитието,защото религията е консерватизъм.


само че човешката еволюция изобщо не пасва в нея

Кооооооооооолко пъти да казвам че еволюцията,тоест адаптацията зависи от заобикалящата среда.
А подяволите как можеш така ва глупост,хората постоянно еволюират,но еволюцията е бавен процес и трудно се забелязва.
Ако средата е враждебна,то организма започва да се нагажда и естествения подбор си казва думата....или край на вида или оцеляване,чрез еволюция.Когато организма се е развил достатъчно за да живурка в определена сред,еволюционните процеси започват да намаляват.Преди когато е нямало тези технологии,хората не са можели да си набъкват главите с толкова много информация,а сега има много по голям процент хора с голям коефицент на интелигентност в сравнение с преди.


Човек болен от месеци от рак без надежда за оздравяване се възтановява напълно за 2 седмици..може и да не е Бог ама от науката не може да се обясни..
Ти гледаш ли д-р Хаус....може диагнозата да е била объркана и въобще да не е било рак.Медицината все още се развива,но с идването на нанотехнологиите и напредналите технологии медицината ще става все по точно и все по точно,така че тея чудеса съвсем ще намалеят.


Дарвин се отрича от теорията си на смъртно легло,пък и все още няма неупровержими доказатлства за еволюция.

Тцтцтцтцтцт Ако Дарвин е твърдял такова нещо е щял да бъде сигурно обесен от църквата,а той не е!!!!!Единственното което е казал че имаме най-общи белези с маймуните!!!!!!!!!!


феномен РЕЛИГИЯТА

Религията не е феномен,а оръжие и винаги е била използвана като оръжие и продължава да се използва като оръжие!



Това го знаят само най-близките ми приятели,така че просто ще кажа че на няколко пъти съм бил на косъм от смъртта.
И аз също и много други хора също....то голямо чудо!

Джордж Карлин е голяма работа определено!

Мдам....тя и червената шапчица неможе да бъде доказана дали съществува или не.

ziumbul
04-15-2009, 16:33
Аз лично не вярвам в религията, но вярвам в Бог. Ясно ми е, че не е белобрад дядо, който ме следи, а по- скоро някаква енергия... Доста забавно е как K'man цитира всички и излага аргументите си... Явно си доста агресивен, но предполагам че си слабичък и избиваш комплекси по форумите, като обиждаш тези, които не са на твоето мнение :D

Bimmer
04-15-2009, 16:50
Не той започна да обижда.

ziumbul
04-15-2009, 18:32
Не става дума само за тази тема...

kasidy
04-15-2009, 19:26
Добре,а Той как се е появил?Наистина се надявам на отговор различен от "него винаги го е имало"...

Добър въпрос! Тъй като аз определено не спадам към групата на философите, а не съм и историк, че да мога да докажа теорията си по някакъв начин с факти, ще си кажа простичко мнението.

За мен Бог е създаден от хората. Той е нещо като мисъл, от която се нуждаят. Представата за някой "пазител" е била примамлива и ето защо човека в един момент я е създал. След време тя е започнала да се приема на готово и реалната причина се е размила и променила. Твърдението, че Бог избира дали да отидем в рая или ада е реално "въртрешното гласче" в нас, което се опитва да разбере как да живеем живота си - като добър или лош човек. Съдбата на хората също зависи от самите тях. Реално всички функций на Бог са нещо като вътрешни размисли на самите хора. Някои имат нужда да създават предсавите са взевишен, който им казва какво да правят, други просто се доверяват на себе си.

Voila моите размисли :D

Kman
04-16-2009, 09:15
Доста забавно е как K'man цитира всички и излага аргументите си... Явно си доста агресивен, но предполагам че си слабичък и избиваш комплекси по форумите, като обиждаш тези, които не са на твоето мнение

темперамента ми е холеричен,не съм виновен че такъв съм роден...
Слабичък....имам сравнително добре развита мускулатура и структура на тялото за годините си,а и обиждам само когато бъда предизвикан или заплашен или има някаква причина....сори ся ама да се твърди че еволюцията не съществува си е как да ти кажа с по необидни думи.... липса на мозъчни гънки....този въпрос е и доста подходящ и за хората с които споря.


За мен Бог е създаден от хората. Той е нещо като мисъл, от която се нуждаят. Представата за някой "пазител" е била примамлива и ето защо човека в един момент я е създал. След време тя е започнала да се приема на готово и реалната причина се е размила и променила. Твърдението, че Бог избира дали да отидем в рая или ада е реално "въртрешното гласче" в нас, което се опитва да разбере как да живеем живота си - като добър или лош човек. Съдбата на хората също зависи от самите тях. Реално всички функций на Бог са нещо като вътрешни размисли на самите хора. Някой имат нужда да създават предсавите са взевишен, който им казва какво да правят, други просто се доверяват на себе си.
+1

SolusChristus
04-16-2009, 19:12
God created existence.

Kman
04-16-2009, 19:25
existence created God!

lsd43
04-16-2009, 21:22
Хората в миналото са искали справедливост,за тях това ,че луд император ги е управлявал ,плаща ли са огромни данъци и са живеели по-зле от кучета е било нечестно ,а какъв по-добър начин да се утешат от това да си измислят "по-висша инстанция" ,а именно добрия ,честен Бог ,който накзва нечестивите и възнаграждава праведните ... дам ,но тук идват и глупавите работи -какъв е бил израза "Бог да пази краля!" .Иронията е ,че "Бог" пази именно този ,заради когото е бил измислен. Да не забравяме и тази "малка " подробност ,в Стария Завет ,колкото и да си обичал Бог ,колкото и да си му служил ,пак е трябвало да се бъхтиш в Ада ,докато не се роди Исус ,за да ти спаси мъченическия задник ,което е странно ,при положение,че Бог на теория обича "творенията" си и се грижи за тях ,ако е толкова всемогъщ ,защо още тогава не е спасил последователите си ? Още един интересен факт , Йехова е единственото божество ,което не се появява пред хората (говоря за стария завет) в другите митологии всички същества са слизали при хората Атина ,Зевс ,Озирис ,Один ,Тор и тнт? Така де ,защо ,щом е безгрешен и всемогъщ е създал Сатаната ,при положение ,че на теория е знаел ,какво ще се случи ? Щом Бог е съдба ,защо не може да променя бъдещето или миналото ? Как може да имаш свободен избор ,при положение ,че Бог знае ,как ще живееш и ти не може да промениш съдбата си(нещо определено не се връзва)? И защо по дяволите Исус е трябвало да бъде заченат ,като Бог със своите безкрайни сили просто е можел да се превъплъти в човешки образ ,без да му се налага да чака 33 години ,за да се "докаже",нещо повече ,ако бях божество и имах грам логика ,не бих създал хора ,та те са слаби ,неверни и глупави същества сравнение с мен ,защо мамка му ми трябват? Защо ,като съм толкова силен ,не унищожа злото и хоп да си имам идеалния план ,защо ако съм свръх силен не мога да създам всичко за 1 ден ,а ми трябват цели 6 и понеже съм безкрайно силен ми се налага да си почина седмия...

Извод- Бог е една недообмислена красива приказка,която за жалост е заблуждавала и продължава да заблуждава твърде много хора и до днес ,красивите истории за справедливост и равенство си остават само в приказките ,крайно време е хората да осъзнаят ,че дори и да има нещо... то едва ли е всесилно ,добро ,а най-вероятно си е просто една красива измислица ,за човекът Бог -който обичаше всички хора...дам определено красиво ,но си остава приказка.

PoPPy
04-17-2009, 12:08
Хората в миналото са искали справедливост,за тях това ,че луд император ги е управлявал ,плаща ли са огромни данъци и са живеели по-зле от кучета е било нечестно ,а какъв по-добър начин да се утешат от това да си измислят "по-висша инстанция" ,а именно добрия ,честен Бог ,който накзва нечестивите и възнаграждава праведните ... дам ,но тук идват и глупавите работи -какъв е бил израза "Бог да пази краля!" .Иронията е ,че "Бог" пази именно този ,заради когото е бил измислен.

По-глупави редове не бях чел, честно.

fire_magic
04-17-2009, 12:15
Хората в миналото са искали справедливост,за тях това ,че луд император ги е управлявал ,плаща ли са огромни данъци и са живеели по-зле от кучета е било нечестно ,а какъв по-добър начин да се утешат от това да си измислят "по-висша инстанция" ,а именно добрия ,честен Бог ,който накзва нечестивите и възнаграждава праведните ... дам ,но тук идват и глупавите работи -какъв е бил израза "Бог да пази краля!" .Иронията е ,че "Бог" пази именно този ,заради когото е бил измислен.

По-глупави редове не бях чел, честно.
+1 8-)

"Ти осъзнаваш ли че християнския бог е бог на насилствения мир?Карате чрез заплахи да му се подчиняваш и да го обичаш,не ти дава никакво право на избор и заради него...по точно заради библията са измрели много повече от милиони! "

И за тва съм съгласен,може би. :-o

Ама след смъртта какво ли става никой незнае, неможе просто така да изчезнемсе едно ни няма.Все пак има сигурно някакав вид енегрия или кой знае какво иима друг живот или прераждане ддз ??

Kman
04-17-2009, 16:13
Ама след смъртта какво ли става никой незнае

Най-вероятно защото то няма какво да става...тялото умира=мозъка спира да бачка=няма мисловна дейност=няма чувства и страхове,а нали точно тях ги наричате душата!

fire_magic
04-17-2009, 17:32
Ама след смъртта какво ли става никой незнае

Най-вероятно защото то няма какво да става...тялото умира=мозъка спира да бачка=няма мисловна дейност=няма чувства и страхове,а нали точно тях ги наричате душата!
Как си обясняваш всичко толкова бързо, немислиш ли,че може да има неща които немогат да се обяснат само с наука и никой неги знае(дори ти :lol: )
П.С.В какво вярваш тогава и какав си записан там християнин,помак,турчин кав си?(нече има значение)

Bimmer
04-17-2009, 18:12
А сигурно въпроса ти беше интелигентен? Дето коментираш lsd4... Не знам за kman, но аз не мисля, че хората са задължени да вярват в нещо?!
Комунизма поне открито казва, че е идеология, които другите са длъжни да следват, а не "така между другото" да ти дава заповеди и да ти казва, че ще отидеш на "някакво гадно място", ако не го слушаш...

lsd43
04-17-2009, 18:17
Хората в миналото са искали справедливост,за тях това ,че луд император ги е управлявал ,плаща ли са огромни данъци и са живеели по-зле от кучета е било нечестно ,а какъв по-добър начин да се утешат от това да си измислят "по-висша инстанция" ,а именно добрия ,честен Бог ,който накзва нечестивите и възнаграждава праведните ... дам ,но тук идват и глупавите работи -какъв е бил израза "Бог да пази краля!" .Иронията е ,че "Бог" пази именно този ,заради когото е бил измислен.

По-глупави редове не бях чел, честно.

И защо да са глупави ,страх те е от нещо ,за това трябва да си измислиш ,нещо ,което да плаши страшното-хората му казват логика ,ако някой закача по-малкия ти брат ,ти ще отидеш да се занимаваш с този ,който го тормози ,само че ако няма по-голям брат ,тогава ,за да се защити детето ще си измисли някого ,зад чийто гръб да стои . Грешката е твоя ,ако си разбрал буквално думите "Бог да пази краля" ,иронията е следната ,хората измислят нещо по-висшо от светската власт,тогава тази власт започва да ползва религията ,за да затвърди положението си ,какъв по-добър начин да манипулираш масата хора от това ,да привлечеш собственият им Бог на своя страна ? Ако хората не са се страхували от Бог е нямало да се плашат и от тези ,на които той е дал власт ,тогава всичките папи ,патриарси и тем подобни нямаше да имат грам власт над хората .

SolusChristus
04-17-2009, 18:20
Добре...




Бог създава свят. Създава пространство, време, материя, физични закони, и тн.

Бог създава самото съществуване.

От тук:

На Бог трябват ли Му пространство, време и материя, за да съществува?


Ако не, какво е нелогичното?

lsd43
04-17-2009, 18:37
Кое създава Бог ? Няма опция за отговор "нищо" ,всичко ,абсолютно всичко има начало.

SolusChristus
04-17-2009, 18:42
Кое създава Бог ? Няма опция за отговор "нищо" ,всичко ,абсолютно всичко има начало.

Всичко в нашата Вселена.

При Бог няма време.

kasidy
04-17-2009, 19:46
А вселената как е създадена тогава :D И защо за БОГ няма време?

П.С За живота след смъртта - може пък и да има. И не задължително в рая или ада. Защото това приема, че Бог съществува. Реално, просто може сегашното тяло да умира, душата да се "преселва", "телепортира" или нещо подобно , който както му харесва, някъде другъде, паралелно пространство, което няма нищо общо с нас и няма как да се докаже че съществува. Това дали има живот след смъртта или не си е личен избор :D

bishop
04-17-2009, 19:49
Хората в миналото са искали справедливост,за тях това ,че луд император ги е управлявал ,плаща ли са огромни данъци и са живеели по-зле от кучета е било нечестно ,а какъв по-добър начин да се утешат от това да си измислят "по-висша инстанция" ,а именно добрия ,честен Бог ,който накзва нечестивите и възнаграждава праведните ... дам ,но тук идват и глупавите работи -какъв е бил израза "Бог да пази краля!" .Иронията е ,че "Бог" пази именно този ,заради когото е бил измислен.

По-глупави редове не бях чел, честно.
+1 8-)

"Ти осъзнаваш ли че християнския бог е бог на насилствения мир?Карате чрез заплахи да му се подчиняваш и да го обичаш,не ти дава никакво право на избор и заради него...по точно заради библията са измрели много повече от милиони! "

И за тва съм съгласен,може би. :-o

Ама след смъртта какво ли става никой незнае, неможе просто така да изчезнемсе едно ни няма.Все пак има сигурно някакав вид енегрия или кой знае какво иима друг живот или прераждане ддз ??

Бях си обещал да спра да пиша тук, обаче наистина не мога да се сдържа. Нищо не може да е сигурно, ако не е подкрепено с някакъв факт (независимо колко е мизерен, ако го има, има и някаква вероятност съответното нещо да е сигурно :lol:). Та въпросът ми е, защо е сигурно?

kasidy
04-17-2009, 19:57
Хората в миналото са искали справедливост,за тях това ,че луд император ги е управлявал ,плаща ли са огромни данъци и са живеели по-зле от кучета е било нечестно ,а какъв по-добър начин да се утешат от това да си измислят "по-висша инстанция" ,а именно добрия ,честен Бог ,който накзва нечестивите и възнаграждава праведните ... дам ,но тук идват и глупавите работи -какъв е бил израза "Бог да пази краля!" .Иронията е ,че "Бог" пази именно този ,заради когото е бил измислен.

По-глупави редове не бях чел, честно.
+1 8-)

"Ти осъзнаваш ли че християнския бог е бог на насилствения мир?Карате чрез заплахи да му се подчиняваш и да го обичаш,не ти дава никакво право на избор и заради него...по точно заради библията са измрели много повече от милиони! "

И за тва съм съгласен,може би. :-o

Ама след смъртта какво ли става никой незнае, неможе просто така да изчезнемсе едно ни няма.Все пак има сигурно някакав вид енегрия или кой знае какво иима друг живот или прераждане ддз ??

Бях си обещал да спра да пиша тук, обаче наистина не мога да се сдържа. Нищо не може да е сигурно, ако не е подкрепено с някакъв факт (независимо колко е мизерен, ако го има, има и някаква вероятност съответното нещо да е сигурно :lol:). Та въпросът ми е, защо е сигурно?

Но това не го и изключва. Всъщност докато нещото не е подкрепено от факт, си зависи единствено от дадения човек дали да му вярва или не. Все пак за да се намери "доказателство" трябва да вярваш поне малко, че има вероятност това нещо да съществува :-D

SolusChristus
04-17-2009, 21:00
И защо за БОГ няма време?

Защото Той е създал времето, следователно е съществувал преди то да започне.

Liar
04-17-2009, 21:35
Хубаво,ама въпросите за Неговия създател,начина и т.н. пак остават...
По поста за lsd43...Вижда се,че за доста хора тук Бог е една красива история за мир и любов,като Библията е "скалъпен" от различни институции писмен израз на тези мир и любов с цел манипулация и безусловно подчинение,я на църквата,я на владетеля.За последния нали се е смятало,че е наместник на Бога на земята и противопоставянето срещу него е противопоставяне срещу Него,което знаем до какво води.Ако обърнем на другата страница и вземем правната част от Библията,ако приемем,че тя е първоизточникът на Светото писание,кой би застанал против нея?Има ли тогава значение има ли Бог или не и без това до еднозначен отговор едва ли ще се стигне.Въпреки това винаги съм се чудила на хората,което просто могат да отсекат "не,няма",винаги има поне едно "ако" и хиляди въпроси.При безусловно вярващите в доста от случаите играят роля лични преживявания,което ме подсети за разказът на едно момиче от друг форум.Разправяше,че била на косъм да умре,която сънувала Господ,който я питал дали иска да премине отвъд или да остане на земята и когато предпочела второто се събудила.Споделяше,че никой не и вярвал.Всъщност,аз и вярвам,но дали наистина се срещнала с Него е друг въпрос,хората сънуват какво ли не..

kasidy
04-17-2009, 21:52
Абе дори и Бог да не съществува точно както е описано в Библията, това не значи, че не може да носи душевен мир и тем подобни. Аз не вярвам в Бог, според представите в Завета, но пък обичам всички Християнски празници, ходя си на църква и така нататък ... Дреме ми дали реално го има или не - нали ми носи щастие :D

Kman
04-18-2009, 07:41
В какво вярваш тогава и какав си записан там християнин,помак,турчин кав си?(нече има значение)

Имам чист български произход.кръщаван съм,но се отрекох от християнството и съм атеист....и ти ли незнаеш дефиницията на тая дума..."Безверник" е дефиницията.
Нямам вяра!


Защото Той е създал времето, следователно е съществувал преди то да започне

Преди времето какво е имало...вечност,то и вечност неможе да има без време!Значи бог е съществувал преди да сътвори съществуването!?

Вече ми стана ясно,че никой християнин неможе да отговори на въпросите които задавам за относно съществуването на господ(като например какво е правил господ преди да ни създаде и защо аджаба ни е създал)....вие просто вярвате,а не мислите!

Kman
04-18-2009, 07:56
http://bezbog.blogspot.com/
"Спорът за смисъла и безсмислието на религията завладя Испания така както никога досега. Броят на строго религиозните испанци намалява непрекъснато."
...Наслаждавайте се!

Kman
04-18-2009, 11:34
На бог му трябват хора да поддържат 'живота му'.
Тоест е егеоистично коп*ленце.

Liar
04-18-2009, 12:00
Абе дори и Бог да не съществува точно както е описано в Библията, това не значи, че не може да носи душевен мир и тем подобни. Аз не вярвам в Бог, според представите в Завета, но пък обичам всички Християнски празници, ходя си на църква и така нататък ... Дреме ми дали реално го има или не - нали ми носи щастие :D
Съгласна съм,че човек трябва да прави това,което му носи душевен мир(стига да не е психично болен,разбира се).За "по-слабите" вярата носи спокойствие и сигурност,при "по-силните" липсата й- усещането за контрол над собствения живот,което те търсят.Ако след смъртта всичко просто свърша,едва ли някой някой ще се притеснява дали начинът,по който е живял е бил "правилният".Ако не свърша и душата е вечна,начинът,по който сме живяли за определен период от време не е нещо непоправимо.По времето на османското владичество регилията е била упора на българския народ,ето още една причина,поради което е била необходима.Заради нея са били избити хиляди души,но така не са ли искали някои управници просто да премахнат "неудобните"...В днешно време продължава да бъде необходима като утеха за много хора,само че съвременният и вариант не би трябвало да противоречи в известна степен на правата на човека-т.e. без заплахи и което и да е друго,което лишава от свободата.Например изгарянето на душата в ада...С действията си човек избира начина,по който да живее,като всеки избор му дава и взима нещо.Ако си измамник например,след време губиш доверието на околните в себе си,сам се наказваш,защо трябва да бъдеш съден два пъти-втория след като умреш,щом вече си си платил...

Kman
04-18-2009, 12:27
"Religion is excellent stuff for keeping common people quiet"
"Religion is what keeps the poor from murdering the rich"
Napoleon Bonaparte
И много други владетели са се изказвали по подобен начин,защото религията е била перфектния начин да се поддържане мира в миналото когато държавата се е управлявала от един човек...но вече управлението е безлично.
Колкото по-добра става системата на управление и колкото по-безлична става,толкова по безмислена е религията и това си личи вече.

Liar
04-18-2009, 12:40
Подкрепям религията като средство лична нематериална изгода,не като средство за масов контрол.Ако вземем тази част от Библията,която съответска с човешките права,второто отпада.

53downfall
04-18-2009, 13:21
kman моля ти се кажи ми само първото си име,не фамилия не местоживеене,само първото ти име.

Kman
04-18-2009, 13:23
Да не би да искаш да го провериш в онея сайтчета за разтълкуване на личността и характера на човека по името му.....Камен.

53downfall
04-18-2009, 13:24
Не просто бях вече доста убеден че те познавам,но не те знам.

PainMonopoly
04-18-2009, 17:00
Баба Яга, джуджета, елфи, Торбалан, бог... все същите измислици.

Kman
04-18-2009, 20:06
yeah me too

bishop
04-18-2009, 20:12
Хората в миналото са искали справедливост,за тях това ,че луд император ги е управлявал ,плаща ли са огромни данъци и са живеели по-зле от кучета е било нечестно ,а какъв по-добър начин да се утешат от това да си измислят "по-висша инстанция" ,а именно добрия ,честен Бог ,който накзва нечестивите и възнаграждава праведните ... дам ,но тук идват и глупавите работи -какъв е бил израза "Бог да пази краля!" .Иронията е ,че "Бог" пази именно този ,заради когото е бил измислен.

По-глупави редове не бях чел, честно.
+1 8-)

"Ти осъзнаваш ли че християнския бог е бог на насилствения мир?Карате чрез заплахи да му се подчиняваш и да го обичаш,не ти дава никакво право на избор и заради него...по точно заради библията са измрели много повече от милиони! "

И за тва съм съгласен,може би. :-o

Ама след смъртта какво ли става никой незнае, неможе просто така да изчезнемсе едно ни няма.Все пак има сигурно някакав вид енегрия или кой знае какво иима друг живот или прераждане ддз ??

Бях си обещал да спра да пиша тук, обаче наистина не мога да се сдържа. Нищо не може да е сигурно, ако не е подкрепено с някакъв факт (независимо колко е мизерен, ако го има, има и някаква вероятност съответното нещо да е сигурно :lol:). Та въпросът ми е, защо е сигурно?

Но това не го и изключва. Всъщност докато нещото не е подкрепено от факт, си зависи единствено от дадения човек дали да му вярва или не. Все пак за да се намери "доказателство" трябва да вярваш поне малко, че има вероятност това нещо да съществува :-D

безспорно, но един интелигентен човек има нужда от нещо повече от думи за да повярва в нещо. като се замислиш със същия успех можем да повярваме и в невидимия розов еднорог (ich komme aus japan), Саурон/Валарите (Толкин), Тъмния/Създателя (Джордан), Великата А'Туин (Пратчет). Нали?
Доказателства се намират, когато някой направи допускане за нещо и после го докаже. Но тези доказателства все пак са основани върху нещо. Айнщайн не е написал теорията на относителността като основавайки се на краен оптимизъм, надежди и нужда от покровителство. Нютон го е ударила ябълката по главата и това е му е дало идеята за гравитацията. В случая с бог (и гореспоменатите фантастични космични сили) няма нито доказателства, нито дори нещо което да загатва по какъвто и да било начин съществуването му.

kasidy
04-18-2009, 22:00
Хората в миналото са искали справедливост,за тях това ,че луд император ги е управлявал ,плаща ли са огромни данъци и са живеели по-зле от кучета е било нечестно ,а какъв по-добър начин да се утешат от това да си измислят "по-висша инстанция" ,а именно добрия ,честен Бог ,който накзва нечестивите и възнаграждава праведните ... дам ,но тук идват и глупавите работи -какъв е бил израза "Бог да пази краля!" .Иронията е ,че "Бог" пази именно този ,заради когото е бил измислен.

По-глупави редове не бях чел, честно.
+1 8-)

"Ти осъзнаваш ли че християнския бог е бог на насилствения мир?Карате чрез заплахи да му се подчиняваш и да го обичаш,не ти дава никакво право на избор и заради него...по точно заради библията са измрели много повече от милиони! "

И за тва съм съгласен,може би. :-o

Ама след смъртта какво ли става никой незнае, неможе просто така да изчезнемсе едно ни няма.Все пак има сигурно някакав вид енегрия или кой знае какво иима друг живот или прераждане ддз ??

Бях си обещал да спра да пиша тук, обаче наистина не мога да се сдържа. Нищо не може да е сигурно, ако не е подкрепено с някакъв факт (независимо колко е мизерен, ако го има, има и някаква вероятност съответното нещо да е сигурно :lol:). Та въпросът ми е, защо е сигурно?

Но това не го и изключва. Всъщност докато нещото не е подкрепено от факт, си зависи единствено от дадения човек дали да му вярва или не. Все пак за да се намери "доказателство" трябва да вярваш поне малко, че има вероятност това нещо да съществува :-D

безспорно, но един интелигентен човек има нужда от нещо повече от думи за да повярва в нещо. като се замислиш със същия успех можем да повярваме и в невидимия розов еднорог (ich komme aus japan), Саурон/Валарите (Толкин), Тъмния/Създателя (Джордан), Великата А'Туин (Пратчет). Нали?
Доказателства се намират, когато някой направи допускане за нещо и после го докаже. Но тези доказателства все пак са основани върху нещо. Айнщайн не е написал теорията на относителността като основавайки се на краен оптимизъм, надежди и нужда от покровителство. Нютон го е ударила ябълката по главата и това е му е дало идеята за гравитацията. В случая с бог (и гореспоменатите фантастични космични сили) няма нито доказателства, нито дори нещо което да загатва по какъвто и да било начин съществуването му.

Е съгласна съм , че трябва малко фантазия, за да се вярва в нещо такова. И не говорех толкова за Айнщайн и компания (физици, химици, математици ии тем подобните точни науки ) а за разните откриватели. ( да кажем) Абее дълга и широка е тази тема и наистина навярно няма да се стигне до единодушно мнение. :D Просто някои хора се оповават на вяра, други на своята фантазия, трети на фактите и така нататък - различни хора, различни разбирания : ) :D

got2Bthe1
04-18-2009, 22:26
Лично аз вярвам че има някаква сила по-висша от нас...не е казано това да е Исус Христос,JHWH,Буда,Алах или някой друг,имам предивид че животът самият живот неможе просто да свършва със смъртта.Аз се водя христянин но не съм особено набожен по официалните стандарти защото просто не вярвам в църквата и в това което тя проповядва.Аз искам да вярвам че има по висша сила...

kasidy
04-18-2009, 22:30
Висша сила, която прави какво?

got2Bthe1
04-18-2009, 22:51
неензам :D ...не е важно за мен важното е да има нещо повече и сичко да не се изчерпва със смъртта.

kasidy
04-18-2009, 22:55
Хаха :D Добре де, ако имаш избор за живот след смъртта какъв искаш да бъде той. В смисъл да се преродиш в друго тяло и просто да продължиш да си живееш на този свят или в някакви други пространства, под друга форма, да правиш незнайни неща :D

got2Bthe1
04-18-2009, 23:00
Предполагам че ще мисля много но на прима виста бих избрал този живот.Тъка ми харесва така да се каже :D :grin:

Naman07
04-19-2009, 01:22
Колкото пъти се престрашавам да погледна в този раздел, толкова пъти се убеждавам, че е безнадежден. И аз все така ще си задам вечния въпрос - какво се опитвате да постигнете с подобни теми? Напълно безсмислени са. Доказателство, че има или че няма Бог, не съществува. Може би пишите подобни четки за езика за да постигнете удовлетворение, че сте накарали някой да замълчи, о каква каква наслада!?...може би поредната "химична реакция" на безмозъчната глава на кманчо. Проблемът ви е, че приемате Бог като норма, ако Бог е норма то и аз се отричам от нея....кой не би?!
На няколко места споменавате реалнос, и разбира се професора на този раздел, годподин "чел съм много литература" ( :lol: не ставай смешен) отново се изказа емблематично тъпо. Реалността е разтегливо понятие и ако наистина си чел "много" литература, то би трябвало да го знаеш.
tqnko...сърказмът ти е на плачевно ниво и е съвсем ненужен, то е ясно, че не можеш да сформираш едно хубаво коментарче, поне не натрапвай олигофреничното си присъствие след всеки пост.
Споменава се и Айнщайн, надявам се знаете, че той е бил крайно набожен. И въпреки това е много глупаво, според мен, да се крепиш единствено и само на "факти" след като живеем в свят препълнен с парадокси и тайни.

Стига сте дъфкали гравитацията, химичните реакции и следователно математиките, физики, химии, биологии, Бог и прочие. Това, че учените са наименовали нещо и са си го "обяснили", непременно означава, че то е така? От 1-2 месеца не съм влизал във форума и не прочетох нищо ново, освен заглавията на темите и как Кман се плюнчи с гравитацията и да изтъква как е прочел "многото" си литература ( :lol: отново), онзи другия да задава малоумния си въпрос за Бог и камъка, третия да се мярка през 2 поста с противоречащата си, комична личност...kids today :lol: . Ако искате да научите що е това Бог, какво всъщност е реалността, в какво се състой смисъла на живота...еми излесте навън, вземете си една разхлаждаща напитка по избор (ако времето е горещо), седнете някъде в приятна обстановка и се замислете над всичката помия, която изляхте и продалжавате да изливате.
Пак споменавам, че абсолютно нищо не постигате и няма да постигнете тук освен да си подхранвате комплексираните, дребни личности...оо, не, не отричайте :smt011 . Весели празници и останете със здраве.

П.П. радвайте се на живота бе кретеняци, не съществуват проблеми има само възможности!
http://www.book.store.bg/c/p-p/m-639/id-6669/podsyznanieto-mozhe-vsichko-dzhon-kehou.html не е никак трудна, чете се за един следобед и една малка част от истината, която не е никак грозна и която не се крие зад красива завеса...(наистина кманчо, престани със баналните си фрази и когато цитираш някой, поне имай доблеста да слагаш кавички. Всякаш сме сляпи и не можем да видим, че твойте разсъждения и идеи се състоят само в това да натискаш клавишите.)

Bimmer
04-19-2009, 08:24
Tи на мен няма да ми казваш какъв съм. Кретеняк ще викаш на... някой друг. И, замислих се над помията, и пак не намирам отговор. Сигурно щото съм кретеняк. Много хубава дума, между другото. За първи път я чувам. Но, явно, ти си най-умния тук и аз спирам. :)

Kman
04-19-2009, 08:52
@got2Bthe1 Твоето се нарича агностицизъм

Наманчо ти пак ли се завръщаш....и да ти огроворя на въпроса.Защото си упражнявам умението да споря и защото истината се крие в спора!

SiegHeil
04-19-2009, 09:59
Истината не съществува ^

Kman
04-19-2009, 10:06
Истината не съществува ^
Докажи го...

Riot
04-19-2009, 10:15
Според мен всичко е измислено по онова време
за да накара глупавия, неграмотен човек
да повярва в нещо, да бъде обединена голяма група от хора в едно
все пак главно се е воювало...

kristo
04-19-2009, 10:23
Естествено, че Бог е реалност! Както се вижда в лицето на Спасителя Христос той приема и човешко тяло, за да може да се изпълни мечтата на всеки един човек- да го видим. А освен това има множество- и библейски(християнски) и небиблейски(нехристиянски) доказателства за историческата личност Исус Христос, за учението му, делата му, Възкресението му!

Така че радвайте се, Той наистина е с нас, Той Възкръсна и до края на света, а и след това, винаги ще бъде с нас :)

Имайте вярата, защото в нея е Бог- Той е най-висшата степен на вярата!

SiegHeil
04-19-2009, 14:43
Истината не съществува ^
Докажи го...
Нещата не са такива каквито са, а каквито ги виждаме ние.
Например - днес всичко е взаимодействие на атоми, утре - съвсем друго, квантовата физика се развива постоянно и са почнали да правят доста любопитни разкрития :)
Един човек може да бъде дявол за едните и спасител за другите, двете не се изключват.

Bimmer
04-19-2009, 17:33
Естествено, че Бог е реалност! Както се вижда в лицето на Спасителя Христос той приема и човешко тяло, за да може да се изпълни мечтата на всеки един човек- да го видим. А освен това има множество- и библейски(християнски) и небиблейски(нехристиянски) доказателства за историческата личност Исус Христос, за учението му, делата му, Възкресението му!

Така че радвайте се, Той наистина е с нас, Той Възкръсна и до края на света, а и след това, винаги ще бъде с нас :)

Имайте вярата, защото в нея е Бог- Той е най-висшата степен на вярата!
Кристо, ясно, че Исус Христос е съществувал, но как е възможно той да е жив? Първо, как е възможно да е възкръснал, второ, как е възможно да живее 2009 години? А Христос е спасител от какво? Между другото, аз него не съм го виждал. За делата му се съмнявам, че са реалност...

kristo
04-19-2009, 18:21
А според теб какво е правил Христос? Въртял е едър бизнес ли?

Има огромен брой исторически документи от 1-2 век, които показват ясно и точно делата му и учението му, свидетелстват и категорично, че е Възкръснал. Ако всички в Християнството беше едно фалшиво учение или мит, то със сигурност днеска нямаше да има и един християнин.

А иначе казваш не си виждал Христос. Ами аз не съм виждал Гай Юлий Цезар, значи ли да се съмнявам, че той е съществувал :)

Разбирам защо не можеш да разбереш защо и как Христос е възкръснал, все пак си атеист. Каквито и факти да се излагат ти ще се съмняваш и няма да ги приемаш, защото няма да искаш. Ще казваш "няма логика" и оттам нататък няма да им обърнеш внимание дори да са най-категорични :oops:

ПП. да те питам за Свещения огън, който вчера за поредна година дойде в Йерусалим, гледа ли прякото излъчване? Според теб и тука ли има някакви "трикове" или "шмекерии" на християните-фанатици, които "лъжат" народа... защото в храма не се внесе никакъв запалителен материал, вратата пък беше запечатана. А и ако забеляза самият огън не изгаряше- хората спокойно го пипаха, докосваха го до себе си и нищо!

Bimmer
04-19-2009, 18:36
Еми не знам дали е въртял бизнес, всичко е възможно :D

Не съм чел достатъчно, явно.

Казвам, че не съм виждал Христос, защото ти написа, че е създаден, за да го видят хората и аз затова.

Еми не съм точно атеист, просто не вярвам в Бог, и не одобрявам целите, с които се използва религията. Всяка.

Е да, ама не съм ти казал ти си е*аси т**ака дето вярваш в Бог, или НЕ НА ХРИСТИЯНСТВОТООО!! Просто явно съм глупав и не мога да проумея истината, която явно е толкова очевидна.

Не съм гледал това за свещенния огън.

kristo
04-19-2009, 18:43
Еми не знам дали е въртял бизнес, всичко е възможно :D

Не съм чел достатъчно, явно.

Казвам, че не съм виждал Христос, защото ти написа, че е създаден, за да го видят хората и аз затова.

Еми не съм точно атеист, просто не вярвам в Бог, и не одобрявам целите, с които се използва религията. Всяка.

Е да, ама не съм ти казал ти си е*аси т**ака дето вярваш в Бог, или НЕ НА ХРИСТИЯНСТВОТООО!! Просто явно съм глупав и не мога да проумея истината, която явно е толкова очевидна.

Не съм гледал това за свещенния огън.
Приятелю много навътре приемаш нещата и всякаш се обиждаш, а аз изобщо нямам намерение да обиждам когото и да било, още по-малко интелигентен и умерен човек като теб. Не виждам защо да те смятам за "глупав", напротив. Просто за мен си предубеден по отношение на вярата в Бога и затова някакси не искаш да се поразровиш и да прочетеш това-онова, защото ще се натъкнеш на много факти, които не могат да си ги обясниш по друг начин, освен като чудеса. Като например за Свещения огън.

По други теми, особено в раздел Политика оставам с впечатлението, че си доста навътре в нещата и затова никога няма да те нарека "глупав", пак ти го повтарям. А и както ти казах е приятно да се спори с опонент като теб

А за вярата в Бога не са ни нужни висше образование и научни степени, защото има както високо образовани, така и изцяло необразовани вярващи. Не образованието е важно в случая, друго е по-важното :)

Bimmer
04-19-2009, 18:55
Не, Кристо, нямам предвид, че си ми казал, че съм глупав, просто понякога избухвам и приказвам глупости :D

А според теб Бог какво прави?

kristo
04-19-2009, 18:59
Ок ясно, и аз понякога съм избухлив :)

В какъв смисъл какво прави Бог :) ?

Bimmer
04-19-2009, 19:06
В смисъл, какво мислиш ти, че Той прави. Защото според теб съществува... Каква е ролята Му? Какви са плановете Му? Какво прави с хората?

got2Bthe1
04-19-2009, 19:29
Кристо знаеш ли че първото евангелие е написано 40 години след смъртта на Исус Христос.По груби сметки тогава човекът който го е писал или е асистирал при писането му за да бъде съвременник на Христос трябва да е бил на повече от 60 години мислиш ли че по онова време някой от учениците му е бил жив?А знаеш ли че освен официалните 4 евангелиета има още много които го описват като човек?Знаеш ли че е било решено Исус Христос да се обяви за бог след приемането на Христянството като официална религия след Никейски Събор където това е било разисквано?

Като ми дадеш неуспорими доказателства в подкрепа на тезата ти ше я приема но на вяра при мене не става.!

kristo
04-19-2009, 22:36
Кристо знаеш ли че първото евангелие е написано 40 години след смъртта на Исус Христос.По груби сметки тогава човекът който го е писал или е асистирал при писането му за да бъде съвременник на Христос трябва да е бил на повече от 60 години мислиш ли че по онова време някой от учениците му е бил жив?А знаеш ли че освен официалните 4 евангелиета има още много които го описват като човек?Знаеш ли че е било решено Исус Христос да се обяви за бог след приемането на Христянството като официална религия след Никейски Събор където това е било разисквано?

Като ми дадеш неуспорими доказателства в подкрепа на тезата ти ше я приема но на вяра при мене не става.!
Айде бе, а учениците му и останалите негови последователи са го смятали за млекар, нали?

Ще намеря да ти цитирам точно кога са написани Евангелията, за да не кажеш, че си измислям. Чел съм доста литература по въпроса- първите Евангелия са написани около 20-тина години след смъртта и Възкресението на Христос. Първото е на Матей, то е най-ранното, другите са написани в промеждутък от 10-20 години след него. Последно е писанието на Йоан Богослов, то е най-късно, около 80-та година. Така че знам много добре кога са написани Евангелията, още повече, че това са единствените исторически материали, които имат десетки, ако не и стотици преписи, което доказва популярността им. А тези апокрифни псевдоисторични апокрифни "евангелия" на Тома и незнам си кой не ми ги пробутвай. Чел съм откъси от тях и знам за какви щуротии става дума. Нямат нищо общо с историческата действителност и факти. Ето това са вече митологични и легендарни материали, докато четирите Евангелия на Матей, Марко, Лука и Йоан са нещо коренно различно- в тях има пълен синхрон на исторически факти, на събития, споменават се само исторически лица, засвидетелствани в редица други исторически свидетелства.

А самите свидетелства за Христос извън Евангелията са също много- прочети темата, която съм пуснал за историческите свидетелства за Христос и сам се убеди. Там има свидетелства на очевидци-нехристияни за делата Му и учението Му, както и за всичко, свързано с делото Му!

В смисъл, какво мислиш ти, че Той прави. Защото според теб съществува... Каква е ролята Му? Какви са плановете Му? Какво прави с хората?
Защо съществува? За да имаме шанс да съществуваме и ние. Иначе следва въпроса защо съществуваме ние и какъв е смисъла в това след като всичко се е получило "от нищото" и е "безсмислено" ако се следва богоотрицателната логика :)

Ролята Му е ясна- на Творец на всичко живо и неживо, на всичко съществуващо.

Плановете Му- с две думи дългосрочни :)

Какво прави с нас хората- създал ни е, вдъхнал ни е живот, дал ни е свобода да избираме своя път по който да живеем и да се развиваме. Помага ни винаги когато се обърнем към него с Вяра. Дава ни възможност да осъзнаем колко силни можем да бъдем ако се изпълним истински с нея и как можем да преодоляваме всички трудности в този живот чрез нея, защото Бог е най-висшето въплъщение на вярата :)

Naman07
04-20-2009, 02:23
Tи на мен няма да ми казваш какъв съм. Кретеняк ще викаш на... някой друг. И, замислих се над помията, и пак не намирам отговор. Сигурно щото съм кретеняк. Много хубава дума, между другото. За първи път я чувам. Но, явно, ти си най-умния тук и аз спирам. :)

Че кой говори за теб конкретно, бе готин, ако се чувстваш като кретеняк...ми нямам нищо против.

Дали има или няма Бог за мен или за който и да било, не би трябвало да ви интересува (след като се вземате за ненадминати философи и майстори на спора). Аз съм приел една истина и се чувствам щастлив с нея и не изпитвам никакво желание, някой да ми казва "ей там му е майката!". Напълно безсмислено, и най-вече непосилно е за вас да убедите някого, че мирогледът му е скапан и не струва, и че ако не приеме вашия то тогава той е непоправим глупец. От всичката помия която изчетох до момента оставам с впечатлението, че именно целите само, и единствено да си начешете крастата. 15 теми се събраха на тази тема, само че с различен словоред на заглавията и едни и същи хора лаят и скимтят кое как стояло в този живот...жалко е. Жалко е също да четеш небивалици и да си напълно наясно, че безмозъчният червей отсреща действително си вярва. В крайна сметка за вашият "кеф" ли ще живеем?

Не се хабете, е моят съвет. Тези неща които пишете и се мислите за много хитри мога, и съм ги гледал по дискавъри, джеографика, хисторито...половината "аргументи" на кманчо са изкопирани от youtube, учебника или чичо гоогле (и както казах, лично неговата дейност се свежда до това да го препише тук, както и повечето от вас).

Все едно, както казах аз лично се чувствам много добре по пътя, по който съм тръгнал и не изпитвам никакво желание някой да ми казва на къде да тръгна, че да не изглеждам като глупак сред група тъпаци.

За повече терзания - ЛС.

Naman07
04-20-2009, 02:32
@got2Bthe1 Твоето се нарича агностицизъм

Наманчо ти пак ли се завръщаш....и да ти огроворя на въпроса.Защото си упражнявам умението да споря и защото истината се крие в спора!

Аз не се завръщам, друже, мисли за мен като за фантом :lol: . Истината в спор няма да намериш, гарантирам ти с цялото си същество, а колкото до умението ти да водиш спор...нека този път да ти го спестя :) . Остани със здраве.

smileforyou12
04-20-2009, 02:54
бог е сатворение на дедите ни с цел да вярваме в нещо което не съществува .аз не вярвам че съществува

Belair
04-20-2009, 09:42
Бог е плод на глупостта,незнанието и алчността

RichKidsOnLSD
04-20-2009, 09:56
Бог е непознаваем и изобщо не ми дреме дали го има или не.

Bimmer
04-20-2009, 10:16
В смисъл, какво мислиш ти, че Той прави. Защото според теб съществува... Каква е ролята Му? Какви са плановете Му? Какво прави с хората?
Защо съществува? За да имаме шанс да съществуваме и ние. Иначе следва въпроса защо съществуваме ние и какъв е смисъла в това след като всичко се е получило "от нищото" и е "безсмислено" ако се следва богоотрицателната логика :)

Ролята Му е ясна- на Творец на всичко живо и неживо, на всичко съществуващо.

Плановете Му- с две думи дългосрочни :)

Какво прави с нас хората- създал ни е, вдъхнал ни е живот, дал ни е свобода да избираме своя път по който да живеем и да се развиваме. Помага ни винаги когато се обърнем към него с Вяра. Дава ни възможност да осъзнаем колко силни можем да бъдем ако се изпълним истински с нея и как можем да преодоляваме всички трудности в този живот чрез нея, защото Бог е най-висшето въплъщение на вярата :)

Ами според мен пък, метеорит, с живот на него,е ударил Земята. И оттам е тръгнал живота. Не мога да си обясня (както ти спомена, че ще кажа), че просто някой ни е създал...

Обръщал съм се към Него в много случаи, но само един, ЕДИН важен случай, и...познай... Няма да казвам какво е станало, просто не мисля, че нещо или Някой отговаря на молитвите.




Че кой говори за теб конкретно, бе готин, ако се чувстваш като кретеняк...ми нямам нищо против.

Дали има или няма Бог за мен или за който и да било, не би трябвало да ви интересува (след като се вземате за ненадминати философи и майстори на спора). Аз съм приел една истина и се чувствам щастлив с нея и не изпитвам никакво желание, някой да ми казва "ей там му е майката!". Напълно безсмислено, и най-вече непосилно е за вас да убедите някого, че мирогледът му е скапан и не струва, и че ако не приеме вашия то тогава той е непоправим глупец. От всичката помия която изчетох до момента оставам с впечатлението, че именно целите само, и единствено да си начешете крастата. 15 теми се събраха на тази тема, само че с различен словоред на заглавията и едни и същи хора лаят и скимтят кое как стояло в този живот...жалко е. Жалко е също да четеш небивалици и да си напълно наясно, че безмозъчният червей отсреща действително си вярва. В крайна сметка за вашият "кеф" ли ще живеем?

Не се хабете, е моят съвет. Тези неща които пишете и се мислите за много хитри мога, и съм ги гледал по дискавъри, джеографика, хисторито...половината "аргументи" на кманчо са изкопирани от youtube, учебника или чичо гоогле (и както казах, лично неговата дейност се свежда до това да го препише тук, както и повечето от вас).

Все едно, както казах аз лично се чувствам много добре по пътя, по който съм тръгнал и не изпитвам никакво желание някой да ми казва на къде да тръгна, че да не изглеждам като глупак сред група тъпаци.

За повече терзания - ЛС.

Приех го лично, защото според мен ти писа за всички, които "си чешат крастата" като говорят за това как Бог не съществува. Сега приемам лично и това, което написа, затова аз ще отговоря. Не знам колко теми е имало, аз заговорих за това с Кристо в раздел политика и впоследствие се направи тема. Не съм участвал в никои други относто Бог и отричането му. Не се мисля за "големия философ", просто си изразявам мнението и провеждаме лек спор тук :D . Аз още мисля на 3та страница написах, че нямам намерение да пиша "Бог НЕ СЪЩЕСТВУВА!" или "ХРИСТИЯНСТВОТО Е ТЪПОТИЯ", а просто писах каквото си мисля. Аргументите на kman няма да ги коментирам, защото не ме засяга. Нямам намерение да казвам на някого, че "мирогледът му е скапан и не струва". Това е от мен :)

Kman
04-20-2009, 10:32
Нещата не са такива каквито са, а каквито ги виждаме ние.

"Нищо не е такова каквото излежда че е"

Исус е бил истнска реална личност....една от многото разпънати на кръст заради богохулства,заради проповядване на друга религия и редица други провинения...ЕДИН ОТ МНОГОТО!По онова време е имало стотици религии и секти,чиито последователи са проповядвали по улиците!

Имало било доказателства че бил възкръснал......аз на писаници на оглупели старчоци от преди близо 2 хил години не вярвам!!!!!!!

....задава се поредния промит мозък,който да се опита да защити религията,чиито край е неизбежен.

Значи вярваш на приказките на един оглупял народ от преди около 2 хил години...тоя народ ако сега видят как ние живеем веднага ще приемат всеки един от нас за бог.Всичко ще мислят за магия и ще обожествяват всичко,което не разбират как "става"....един фокус им покажи и веднага си техен бог и навскъде из драсканиците им ще те има като безпорен бог и сега няма да спорим за безименния християнски бог,а за теб.....ТИ СИ НЯМАШ И НА ИДЕЯ как са мислели тогава хората и колко е лесно е било да се манипулират и заблудят!!!!!
Дори филмите не представят добре психологията им......колкоото по малко е информиран човек,колкото по малко знания има,толкова по лесно ще се контролира....това е едно от първите закони на манипулацията!!!!!!


Айде бе, а учениците му и останалите негови последователи са го смятали за млекар, нали?

Те са го смятали за месия,а по онова време е било бъкано от месии!!!!!

А и между другото какво мислиш за евангелието на Юда!?!?!?!?!?
...и за многото други които не са приети...нали са евангелия!!!!



Защо съществува? За да имаме шанс да съществуваме и ние.
Нито съм му искал шансовете нито нищо!


Ролята Му е ясна- на Творец

А него кой го е сътворил или той от нищото...или той вечно си е съществувал....опа ама то тогава той не е бил създал още времето и няма как да има вечност.И какво е правил цяла вечност без да създаде нищо и защо чак сега му хрумва да създава и защо изобщо ни създава...за да не му е скучно докато просъществува из вечността ли!?!?!?!

"Всички мислещи хора са атеисти"Хемингуей!!!

Дългосрочни....а какво мисли да прави след като ни унищожи и защо изобщо е сътворил нещо като е знаел че ще трябва да го унищожи...егати и твореца,един човек неможе да създаде като хората!!!!



дал ни е свобода да избираме своя път по който да живеем и да се развиваме.
А божествения му план....той ни е дал илюзия за свобода,защото той вече ни е предопределил какъв избор да направим и когато следващия път направиш нещо лошо обвинявай бог,защото той така е искал и така е написал в божествения си план.
Бог е виновен че съм атеист,все пак той така ми е предопределил съдбата в неговия си божествен план...него обвинявайте че съм атеист,а не сатаната,защото сатаната няма такъв план и такава книга,той дества първосигнално...

Трудно ще намериш границата между сарказъма и сериозността ми,но кво да се прави....обвинявай бог за дето ме е създал такъв.

"Децата не принадлежат на родителите им,а на бог" .....как можа такава простотия да се извърти по телевизията....един голям среден пръст имате от мене,всички които твърдите това нещо!

И обвинявайте бог задето ви показва среден пръст,понеже такава е неговата воля и така е написано в божествения му план!

Това че казваш Намане че истината няма да излезе от спора,свидетелства само и единственно за глупост,защото това е казано и потвърдено от много философи,а и самата философия означава съмение.....
cogito ergo sum(до колкото си спомням как се пише),а вие вярващите просто вярвате,не мислите,защото ако бяхте мислещи щяхте да се отречете от религията!



гарантирам ти с цялото си същество
Най сега си отнеми живота и си направи харакири,защото гаранцията която ми даде е на вятъра!
За пореден път засвидетелства за своята неинформираност!
Ти до преди време не познаваше религията си,а сега си ми тръгнал да ми даваш ганарции,че от спора няма да се роди истината....е историята потвърждава че от спора се ражда истината,проблема си е твои че не си запознат с философията и науката.
http://www.bgfactor.org/index_.php?cm=4&id=18900
Наслади се на едно от новите творения на науката...и да знаеш че науката няма да спре да се развива,за разлика от религията!В природата,това което не се развива умира!


Бог е плод на глупостта,незнанието и алчността
+1
Забрави и отмъщението и физическата и емоционална слабост.

kristo
04-20-2009, 11:19
Нещата не са такива каквито са, а каквито ги виждаме ние.

"Нищо не е такова каквото излежда че е"

Исус е бил истнска реална личност....една от многото разпънати на кръст заради богохулства,заради проповядване на друга религия и редица други провинения...ЕДИН ОТ МНОГОТО!По онова време е имало стотици религии и секти,чиито последователи са проповядвали по улиците!

Имало било доказателства че бил възкръснал......аз на писаници на оглупели старчоци от преди близо 2 хил години не вярвам!!!!!!!

....задава се поредния промит мозък,който да се опита да защити религията,чиито край е неизбежен.

Значи вярваш на приказките на един оглупял народ от преди около 2 хил години...тоя народ ако сега видят как ние живеем веднага ще приемат всеки един от нас за бог.Всичко ще мислят за магия и ще обожествяват всичко,което не разбират как "става"....един фокус им покажи и веднага си техен бог и навскъде из драсканиците им ще те има като безпорен бог и сега няма да спорим за безименния християнски бог,а за теб.....ТИ СИ НЯМАШ И НА ИДЕЯ как са мислели тогава хората и колко е лесно е било да се манипулират и заблудят!!!!!
Дори филмите не представят добре психологията им......колкоото по малко е информиран човек,колкото по малко знания има,толкова по лесно ще се контролира....това е едно от първите закони на манипулацията!!!!!!


Айде бе, а учениците му и останалите негови последователи са го смятали за млекар, нали?

Те са го смятали за месия,а по онова време е било бъкано от месии!!!!!

А и между другото какво мислиш за евангелието на Юда!?!?!?!?!?
...и за многото други които не са приети...нали са евангелия!!!!



Защо съществува? За да имаме шанс да съществуваме и ние.
Нито съм му искал шансовете нито нищо!


Ролята Му е ясна- на Творец

А него кой го е сътворил или той от нищото...или той вечно си е съществувал....опа ама то тогава той не е бил създал още времето и няма как да има вечност.И какво е правил цяла вечност без да създаде нищо и защо чак сега му хрумва да създава и защо изобщо ни създава...за да не му е скучно докато просъществува из вечността ли!?!?!?!

"Всички мислещи хора са атеисти"Хемингуей!!!

Дългосрочни....а какво мисли да прави след като ни унищожи и защо изобщо е сътворил нещо като е знаел че ще трябва да го унищожи...егати и твореца,един човек неможе да създаде като хората!!!!



дал ни е свобода да избираме своя път по който да живеем и да се развиваме.
А божествения му план....той ни е дал илюзия за свобода,защото той вече ни е предопределил какъв избор да направим и когато следващия път направиш нещо лошо обвинявай бог,защото той така е искал и така е написал в божествения си план.
Бог е виновен че съм атеист,все пак той така ми е предопределил съдбата в неговия си божествен план...него обвинявайте че съм атеист,а не сатаната,защото сатаната няма такъв план и такава книга,той дества първосигнално...

Трудно ще намериш границата между сарказъма и сериозността ми,но кво да се прави....обвинявай бог за дето ме е създал такъв.

"Децата не принадлежат на родителите им,а на бог" .....как можа такава простотия да се извърти по телевизията....един голям среден пръст имате от мене,всички които твърдите това нещо!

И обвинявайте бог задето ви показва среден пръст,понеже такава е неговата воля и така е написано в божествения му план!

Това че казваш Намане че истината няма да излезе от спора,свидетелства само и единственно за глупост,защото това е казано и потвърдено от много философи,а и самата философия означава съмение.....
cogito ergo sum(до колкото си спомням как се пише),а вие вярващите просто вярвате,не мислите,защото ако бяхте мислещи щяхте да се отречете от религията!



гарантирам ти с цялото си същество
Най сега си отнеми живота и си направи харакири,защото гаранцията която ми даде е на вятъра!
За пореден път засвидетелства за своята неинформираност!
Ти до преди време не познаваше религията си,а сега си ми тръгнал да ми даваш ганарции,че от спора няма да се роди истината....е историята потвърждава че от спора се ражда истината,проблема си е твои че не си запознат с философията и науката.
http://www.bgfactor.org/index_.php?cm=4&id=18900
Наслади се на едно от новите творения на науката...и да знаеш че науката няма да спре да се развива,за разлика от религията!В природата,това което не се развива умира!


Бог е плод на глупостта,незнанието и алчността
+1
Забрави и отмъщението и физическата и емоционална слабост.
Ами ти тогава не вярвай на византийските хронисти, които описват победата на цар Симеон Велики над византийците при Ахелой, и те са били възрастни и можем да ги обявим за "оглупели" по тази логика?! А Възкръсналия Христос в един момент го виждат над 300 човека, голяма част от които не са били негови последователи, освен това са били и доста младички доста от тях.

Нещо повече! Биографа на Пилат Понтийски, гърка Хермидий, е бил един от онези, които е искал да се "убеди", че Христос "няма" да възкъсне, но го вижда Възкръснал и лично описва събитието. Разбира се, той е бил яростен анти-християнин и не иска да повярва в това, което вижда, затова мисли, че християните са направили някакъв вид "шмекерия" за да се сбъдне пророчеството. Но шмекерия няма освен за тези, които искате да изкарате под вола теле.

Какво да коментирам фалшификата, наречен "евангелие" на Юда?! Това нещо е писано в средата на 3 век, тоест много след Христа... Четирите канонични Евангелия са писани 20-30 години след след смъртта и Възкресението на Христос. Сам си направи сметката на кои от тези източници ще се довериш...

И да- Бог никой не Го е създал. Ти си нямаш никаква представа какво означава Бог просто щом разсъждаваш като някое хлапе от детската градина, ако не и ясла. Бог е извън нашето време и пространство, Той е трансцедентен, но не е самодостатъчен, затова и ни създава. Смешно е да се разсъждава защо в един момент решил да ни създаде- защото такъв е бил плана му както ти сам отбеляза. А самото Сътворение е нещо твърде висше и недостижимо за да може елементарната човешка наука, която по нищо не може да се съизмери със Свръхвисшата Наука, наречена Бог да си го обясни точно как и поради какви причини е станало. Такива обяснения като метеорити, пълни с живот, дали началото на света са също толкова елементарни- кой им е дал живота на тези метеорити- сигурно "сами" са го създали? Иначе чисто технологично може да се създаде света по всякакъв начин щом Бог го създава, може и да не е точно така, както е описано в Битие на Библията, но по какъвто и начин да е създаден света и живота въобще, то е от тази Сила, наречена Бог. Някой могат да я нарекат по всякакъв друг начин, но винаги се отнася за тази Свръхразумна Сила, която създава всичко и го подрежда. Всичко във вселената, природата и космоса е изплетено от закономерности, които не са дело на "нищото" и "хаоса" или пък "случайността", а на точно този Свръхразум.

И не защитавам самата религия като понятие, а вярата. Религията като ритуали наистина може да си отиде в един момент, но вярата- никога. самият живот е живот чрез и във вярата, всичко останало води до разруха и гибел, цялата същност на съществуването и живота се изчерпва без нея :)

got2Bthe1
04-20-2009, 13:29
Кристо сичко което каза хубаво да приемем че аз бъркам ама можеш ли да ми обясниш щом има свидетели на възкресението на Христос защо на Никеиския Събор (приемането на Христянството като официална религия в Римската империя) се е разисквало дали Исус Христос се е преродил тоест дали е бил Бог?Щом толкова много хора са станали свидетели на възкресението защо се е разисквало а не се е приела на доверие???И защо от всичките Евангелиета са приети само 4 в които "случайно" се описват чудесата на Христос?И защо ако император Константин (човекът приел Христянството като официална религия на Никеиския Събор) си е останал езичник?Той така и не е приел Христянството до самата си смърт...

Kman
04-20-2009, 15:27
@kristo,
Не съм ти чел цялото излеяние,защото в момента нямам много време,но имам да ти кажа няколко неща....ти в момента защитаваш християнската религия,а не вярата.....щом говориш така,означава че не знаеш дефиницията на вяра!

И трябва да се запознаеш в психическата манипулация и контрола на ума,защото това стои в основата на религията....точно както рекламите по телевизията постоянно повтарят че еди кой си продукт е хубав и като го чуеш това нещо 200 пъти и накрая и ти ще почнеш да мислиш че е хубав,въпреки че личното ти мнение е че не е хубав еди кой си препарат!

НИЩО НЕ Е ТАКОВА КАКВОТО ИЗГЛЕЖДА!

Прочети цитата,който съм написал в подписа си на Лао Дзъ!В библията всичко е разказано с такива красиви приказки,само и само за да привлича повече клиентела!

Отговори на въпросите на @got2Bthe1 !

и като за финал,мога да ти кажа че си още много зелен и заблуден....и аз мислех като теб,когато бях 5-6 клас!

kristo
04-20-2009, 17:24
Ще цитирам две свидетелства на двама от най-великите езически автори на I век, които не са съвременници на Христос, но са родени скоро след смъртта и Възкресението му, а освен това са имали пряк досег със свидетелите около всички събития, случили се с Христос. Като казвам свидетели имам в предвид и християни, и нехристияни(юдеи, римляни, гърци).


Ето какво говори Йосиф Флавий в съчинението си "Юдейски древности" за личността на Иисус Христос. Това място гласи дословно:

"По това време (при управлението на Пилат Понтийски в Юдея – б.а.) живееше също и Иисус, мъдър мъж, доколкото той може да бъде наречен човек, защото той извършваше удивителни дела като учител на хората, които приемаха истината с радост. Той привлече към себе си много юдеи, както и мнозина елини. И този беше Христос (Месия – б.а.). Макар Пилат по обвинения на нашите народни първенци да го подхвърли на кръстна смърт, останаха му верни тези, които го бяха обикнали отначало. Тогава той им се яви на третия ден отново жив, както пророците Божии бяха предсказали това, а също така и хиляди други чудни неща за него. И до днес съществува община от християни, които се наричат така по неговото име." [Josefus Flavius. Antiquitates Judaicae, lib. XVІІІ. cap. ІІІ 3. (Flavii Josephi Opera. Graece et latine Recognovit Guilemus Dindorfius. Paris 1865 Volumen І. p. 699).]



Най-изтъкнатият римски историк Тацит /55-117 г./ свързва името и произхода на християните с името на Кристус, който по времето на император Тиберий умира, осъден на смърт от прокуратора Пилат Понтийски.
Управителят на римските провинции Витания и Понт в Мала Азия, в писмото си до император Траян търси съвет как да постъпи с християните. В писмото си той описва нравствената им чистота, която особено много цени, нежеланието им да крадат, да прелюбодействат, да злоупотребяват с доказаното им доверие. „Те пеят песни на Христос като на Бог...” –пише в писмото си Плиний Млади.
ПП. Йосиф Флавий е най-изтъкнатия юдейски историк през първи век, освен това не е бил християнин, макари очевидно да не е зле настроен среу Християнството. Това първо.

И второ: в сведението на Плиний Млади, което е написано в началото на II век ясно се казва, че християните почитат Христос като Бог. Това е втори век, а Никейския събор got2Bthe1 е едва в началото на IV век. Тоест няма съмнение, че Христос е приеман като Бог и че се е вярвало силно във Възкресението Му!

Kman
04-20-2009, 17:52
Христос е бог....уоу...а аз си мислех,че е роден от майка му,която заченала от "светия дух",което го прави...син на бог.

Както казах...полекувай малко хората,говори мъдри приказки,направи някое друго "чудо" и си вече бог за хората....защото не могат да си обяснят как го правиш това.Ако знаеха и можеха да правят същите неща,които и Христос е правил,дали е щяло да им направи впечатление.

Гледай филма "Илюзионистът"....ей тоя човек,ако е живял и е правел същите работи по времето на Исус е щял да му "изяде хляба",както се казва.

got2Bthe1
04-20-2009, 19:20
Дайте и аз да се включа в цитатите :
Папа Лъв Х през ХVIвек
"Митът за Христос ни свърши много добра работа..."

Kman
04-20-2009, 19:22
Дайте и аз да се включа в цитатите :
Папа Лъв Х през ХVIвек
"Митът за Христос ни свърши много добра работа..."

:grin: Тоя цитат ми е любим,бях го позабравил...

kristo
04-20-2009, 19:51
Какъв мит, ходете се лекувайте, историческите свидетелства за Христос са повече отколкото за всички негови велики съвременници. Цитирах ви само една много малка част от тях, а те са десетки, ако не и стотици.

Да, чудеса се случват, но само чрез и във вярата. А във вярата няма никакъв мит, никакви магии, никакви фокуси. Няма как болни хора да бъдат лекувани чрез внушение и други подобни. Самия факт, че и днес чудотворни икони, в които е Духа Божий извършват чудеса и лекуват хора, които са били цял живот болни, сакати или слепи доказва, че всичко по времето на Христос и всичко свързано с него е истина и факт. Само неверниците не могат да усетят и видят чудо, защото не искат. Неверието е просто за слабите, бедните и низшите духом, това е истината гаменчо или къ-менчо както ти е там прякорчето :)

Bimmer
04-21-2009, 09:14
Не мисля, че ако имаш собствено мнение, различно от хорското, си слаб ;)

Kman
04-21-2009, 09:36
Христос е истински реален човек,но нещата които са изписани за него са в голямата си част "митове"!
@kristo Не се прави на по разбиращ от Папа!
Щом един Папа се е изказал по тозио критичен начин по адрес на собствената си религия,значи не е случайно!

got2Bthe1
04-21-2009, 16:24
Христос е истински реален човек,но нещата които са изписани за него са в голямата си част "митове"!
@kristo Не се прави на по разбиращ от Папа!
Щом един Папа се е изказал по тозио критичен начин по адрес на собствената си религия,значи не е случайно!
+1

smeshnik
04-21-2009, 17:58
Всеки може да си вярва в каквото иска, никой не може да промени убежденията на друг особено пък по тази тема ;)
Едно семейство близки приятели на нашето не вярваха изобщо - "глупости", докато детето им не се разболя много тежко! Започнаха да обикалят по манастири и Свети места ;) В крайна сметка детето им се оправи, което не знам дали се дължи на посещенията на въпросните места, но за мен това изгради едно мнение, че вярата е нещо.. не знам и аз как да го кажа .. дори и да не вярваш в Бог, когато се стигне до ситуация, в която ти си безсилен рано или късно се обръщаш към него, за мен вярата не е нещо, което трябва да показваш - да си фанатизиран, да ходиш всеки ден на църква и т.н., а просто да я имаш като "нещо", към което можеш да се обърнеш, когато имаш проблем и ти олеква, надяваш се този Бог да помогне, въпреки че не вярваш в това, но все пак имаш някаква надежда, която те крепи ;)

Та накратко - за всички хора Бог съществува и рано или късно под каквато и да е форма се обръщаме към него ;)

got2Bthe1
04-21-2009, 18:29
Всеки може да си вярва в каквото иска, никой не може да промени убежденията на друг особено пък по тази тема ;)
Едно семейство близки приятели на нашето не вярваха изобщо - "глупости", докато детето им не се разболя много тежко! Започнаха да обикалят по манастири и Свети места ;) В крайна сметка детето им се оправи, което не знам дали се дължи на посещенията на въпросните места, но за мен това изгради едно мнение, че вярата е нещо.. не знам и аз как да го кажа .. дори и да не вярваш в Бог, когато се стигне до ситуация, в която ти си безсилен рано или късно се обръщаш към него, за мен вярата не е нещо, което трябва да показваш - да си фанатизиран, да ходиш всеки ден на църква и т.н., а просто да я имаш като "нещо", към което можеш да се обърнеш, когато имаш проблем и ти олеква, надяваш се този Бог да помогне, въпреки че не вярваш в това, но все пак имаш някаква надежда, която те крепи ;)

Та накратко - за всички хора Бог съществува и рано или късно под каквато и да е форма се обръщаме към него ;)

еее неможе да кажеш 4е 2-3 камъка или няколко греди са го излекували детето...иначе си прав хората едва ли ше си променят малоумните вярвания...

smeshnik
04-21-2009, 19:02
Не твърдя, че са го излекували, както и не твърдя обратното :)

BlueDream16
04-21-2009, 19:03
За мен лично Бог няма,макар че се водя християнка..Просто от време на време се случват чудеса и хората като мен просто си отваряме вратичка,ако все пак Го има ;) :)

Kman
04-22-2009, 09:26
Ето на това му се вика несериозност и лигавщина...от време на време какви по точно чудеса се случват!?

kalashnik
04-22-2009, 10:25
Бат Бойко май иска да станем теократична страна?

Борисов: Вместо да се сърдим, ще си правим църкви
22 април 2009 / News.dir.bg
Столичният кмет Бойко Борисов присъства на молебена по повод откриването на новата фасада и парковото пространство на храм „Йоан Богослов” в район Подуяне.
Парковото пространство около храма е изцяло обновено, изграден е и паркинг, който ще работи за хората, желаещи да посетят храма, предаде БТА.
Кметът Бойко Борисов обясни, че църквата е била строена 15 години, но в последния етап се е бързало и са останали доста неизкусурени детайли по нея, в това число и напуканата външна фасада на храма, предаде "Фокус". По думите му сега храмът е приведен във вид, в който свещениците ще служат без да се срамуват. На сградата е направена и изолация, за да се запазят по добре иконописите.
„Вместо да се сърдим на другите, ние ще си правим църкви, ще почитаме религията и така всичко ще си дойде на мястото от само себе си”, каза още Борисов. Той обясни, че следващата неделя в Годеч ще бъде открит ремонтиран храм, на който са доизградени две нови камбанарии.
Столичният кмет поиска съвет от Знеполския епископ Йоан за идеята на ГЕРБ Разпети петък да стана официален неработен ден. Според епископа, това е добра идея, защото Разпети петък е свят ден, в който хората трябва да се подготвят духовно за един от най-големите християнски празници – Възкресение Христово (Великден).

Kman
04-22-2009, 13:55
бла бла бла....бла бла бла...три дни пили и се веселили,всички заживяли весело и щастливо до края на дните си...

got2Bthe1
04-22-2009, 16:11
Липсва ми kristo той цитира най-яките глупости... :D

lsd43
04-22-2009, 20:45
Да убедиш фанатик ,че няма Бог е все едно да докажеш съществуването му на Учен Биолог...

За мен Бог е бил необходимост измислена от хората ,чето време да си отиде е дошло ,а нещата вървят в тази насока .

Kman
04-22-2009, 21:14
Да убедиш фанатик ,че няма Бог е все едно да докажеш съществуването му на Учен Биолог...

За мен Бог е бил необходимост измислена от хората ,чето време да си отиде е дошло ,а нещата вървят в тази насока .

Именно,но проблема е там,че тези фанатици,са така яко манипулирани,че едва ли не си мислят,че света се върти заради тях...

vamp
04-23-2009, 15:09
Да убедиш фанатик ,че няма Бог е все едно да докажеш съществуването му на Учен Биолог...

За мен Бог е бил необходимост измислена от хората ,чето време да си отиде е дошло ,а нещата вървят в тази насока .

Именно,но проблема е там,че тези фанатици,са така яко манипулирани,че едва ли не си мислят,че света се върти заради тях...

Батка,случвало ли ти се е нещо гадно?Нещо от което отиваш към гроба или болници.Самите лекари ти казват,че няма оправия,хората,познатите съжаляват те и си мислят,че вече си плазмодий и няма да си същия.
Ти им казваш/показваш да вървят майната им.И тогава пич всеки ден правиш каквото си искаш и вярваш,че всичко ще се оправи.Минава време и всичко се оправя.Преживях нещо такова молих се дори,бях безсилен в един момент и тогава се надигнах и повярвах.Опитах да стана по-добър(тук мисля,че се провалих и станах дори по-лош).
Сега съм много по-силен от повечето хора,страхувам се от НЕГО обаче,този пред който не успявам да си изпълня обещанията.
Вие може да казвате,че няма БОГ,но има и рано или късно ТОЙ ще ни съди...

got2Bthe1
04-23-2009, 15:41
Да убедиш фанатик ,че няма Бог е все едно да докажеш съществуването му на Учен Биолог...

За мен Бог е бил необходимост измислена от хората ,чето време да си отиде е дошло ,а нещата вървят в тази насока .

Именно,но проблема е там,че тези фанатици,са така яко манипулирани,че едва ли не си мислят,че света се върти заради тях...

Батка,случвало ли ти се е нещо гадно?Нещо от което отиваш към гроба или болници.Самите лекари ти казват,че няма оправия,хората,познатите съжаляват те и си мислят,че вече си плазмодий и няма да си същия.
Ти им казваш/показваш да вървят майната им.И тогава пич всеки ден правиш каквото си искаш и вярваш,че всичко ще се оправи.Минава време и всичко се оправя.Преживях нещо такова молих се дори,бях безсилен в един момент и тогава се надигнах и повярвах.Опитах да стана по-добър(тук мисля,че се провалих и станах дори по-лош).
Сега съм много по-силен от повечето хора,страхувам се от НЕГО обаче,този пред който не успявам да си изпълня обещанията.
Вие може да казвате,че няма БОГ,но има и рано или късно ТОЙ ще ни съди...

Така като спомена случвало ми се е...не точно безнадеждност но замалко да ослепея.И не Бог ме спаси а един лекар в Антверпен Белгия...все още съм полусляп с едното око ама от алтернативата ме спаси един лекар не Бог...

Kman
04-23-2009, 18:31
Батка,случвало ли ти се е нещо гадно?Нещо от което отиваш към гроба или болници.Самите лекари ти казват,че няма оправия,хората,познатите съжаляват те и си мислят,че вече си плазмодий и няма да си същия.

Много пъти...и точно тези моменти ми калиха характера.
"Това което не ме убива,ме прави по-силен",казал го е Ницше!

Обикалял съм болници с часове и съм обикалял десетки болнични кабнети,бил съм мачкан психически,агонизирал съм от болка не един път,но стисках зъби и това ме направи по силен психически.

lsd43
04-23-2009, 18:43
Да убедиш фанатик ,че няма Бог е все едно да докажеш съществуването му на Учен Биолог...

За мен Бог е бил необходимост измислена от хората ,чето време да си отиде е дошло ,а нещата вървят в тази насока .

Именно,но проблема е там,че тези фанатици,са така яко манипулирани,че едва ли не си мислят,че света се върти заради тях...

Батка,случвало ли ти се е нещо гадно?Нещо от което отиваш към гроба или болници.Самите лекари ти казват,че няма оправия,хората,познатите съжаляват те и си мислят,че вече си плазмодий и няма да си същия.
Ти им казваш/показваш да вървят майната им.И тогава пич всеки ден правиш каквото си искаш и вярваш,че всичко ще се оправи.Минава време и всичко се оправя.Преживях нещо такова молих се дори,бях безсилен в един момент и тогава се надигнах и повярвах.Опитах да стана по-добър(тук мисля,че се провалих и станах дори по-лош).
Сега съм много по-силен от повечето хора,страхувам се от НЕГО обаче,този пред който не успявам да си изпълня обещанията.
Вие може да казвате,че няма БОГ,но има и рано или късно ТОЙ ще ни съди...

Така ,а ако Бог е толкова добър ,тогава защо позволява на поклонниците му да се случват такива работи ? И защо оставя много от тях да умрат ? Нима това е добро ?Нима е справедливо той да даде една "жертва" в замяна на милиарди ?Много ми е смешно ,като кажат :"Исус се жертва за нас" ,ако Исус наистина е бил Бог ,тогава той е безсмъртен ,което прави "жертвата" никаква ,това е все едно аз да не мога да умра и да скоча от някъде ,смисъл никакъв. Ако човек е направен по образа на Бог ,той просто няма как да бъде добър . (Нищо ,че принципно няма такъв)

ПП
В живота ми са се случвали и продължават да се случват много гадости ,преди вярвах в тази идиократична мизерия наречена Бог и познайте какво-ДА отговора е нищо ,тогава в един прекрасен ден разбрах ,че няма Бог ,че човек е сам. Ако не бях го осъзнал сега щях да съм няколко метра под Земята ,така че малките "странни" неща в живота са си просто случайност ,а не Бог.

Bimmer
04-24-2009, 19:54
vmap, не разбрах много-много мнението ти, но си мисля, че някой твой близък е бил в болница от нещо опасно и се е оправил. Ако е така просто и аз да ти кажа, и аз съм бил по болници и гробища. И аз съм се молил, когато съм се почуствал безпомощен. И аз съм се надявал на най-доброто. Но то не стана. Ти ще ми кажеш, че в края на краищата всеки човек умира. А дванадесетгодишно момиче? А всички тези деца и юноши, които всеки ден умират? Всички тези хора, пред които има живот, повече откокото са изминали? Какво ще кажеш за тях и близките им? И те трябва да вярват в Бог. Те трябва да вярват, че "просто времето им е дошло". Че "може би са направили нещо грешно". И че аз "трябва да продължа живота си"?! Да вярвам в Бог, след като толкова ужасни неща се случват всеки ден?

Разбира се, че на тези, на които им се е случило нещо лошо, ще вярват по-малко или въобще няма да вярват в Него, а щастливците ще си мислят, че те са избраните, и че "Бог е добър".

Жалкото е, че тези, на които им се е случило нещо лошо, или на техните близки, са повече.

Както споменах по-горе, всеки ден виждам гадости. И се случват, които не виждам. Замислям се над тази помия, и се сещам, че може би има Бог. Замислям се, че "Бог ни поставя изпитания", но не виждам логика в тези изпитания да загиват и страдат хора. Човешки същества.
Не мога да се примиря, че АКО има Бог, той не може да направи положението малко по-хубаво. По-щастливо. По-лесно.

Идва и това, че хората се учат от грешките си. Причинени също от хора. Да не се огледаш, а някой да кара несъобразено? Това е изпитанието, грешката ти? От това трябва да се научиш? А ако умреш след това? Къде е поуката?!

kykyto
04-25-2009, 05:17
Битие 1-20.произведе водата ВЛЕЧУГИ. 1-21 -всякакъв вид животни- ВЛЕЧУГИ. 27. И сътвори Бог ЧОВЕКА по Свой образ? 2-7 И създаде Господ Бог ЧОВЕКА от земна пръст???
Може ли някой да обясни защо господ създава човека 2 пъти???????

Kman
04-25-2009, 09:28
Щот първия път не го е сътворил като хората,а между другото ей това че бил създал човека от пръстта е крадено от друга религия и трябва да си доста зле,за да вярваш че човека наистина е създаден от пръст.

got2Bthe1
04-25-2009, 14:01
Щот първия път не го е сътворил като хората,а между другото ей това че бил създал човека от пръстта е крадено от друга религия и трябва да си доста зле,за да вярваш че човека наистина е създаден от пръст.

То не само тва е крадено има супер мн неща в христянството крадени от други религии за да се направи по лесна за възприемане и също за да може по късно да се превърне в велика сила...

PoPPy
04-26-2009, 01:38
То не само тва е крадено има супер мн неща в христянството крадени от други религии за да се направи по лесна за възприемане и също за да може по късно да се превърне в велика сила...

Pic, or it didn't happen.

Kman
04-26-2009, 08:58
Всъщност преди време,немога да се сетя точно къде,но четох че тя работа с десете заповеди е крадена от египетските вярвания,само дето докато в християнството са заповедни,в египетските вярвания за като декларации и са 42,като например...не съм убивал,не съм лъгал и т.н.

Liar
05-01-2009, 21:12
Идва и това, че хората се учат от грешките си. Причинени също от хора. Да не се огледаш, а някой да кара несъобразено? Това е изпитанието, грешката ти? От това трябва да се научиш? А ако умреш след това? Къде е поуката?!
Поуката е за този зад волана...Самият инцидент е поука за още много хора.Ако след смъртта няма нищо,потърпевшиа едва ли ще се притеснява,ако душата е вечна,какво са 50 години живот на земята...
Относно т.н. гадости...Хората ги правят сами на себе си,те трябва да ги изкоренят от съзнанието изобщо.

kael
05-01-2009, 21:41
незнам ко се оплаквате, християнството е доста либерална религия ( поне православното ) дори да не вярвам пак го удобрявам, религията крепи по слабите

Kman
05-03-2009, 13:10
религията крепи по слабите

Крепи най-слабите и кара силните станат слаби....религията е подтискане на храбростта,смелостта,борбе ността....силните характери.Според религиозните принципи ти трябва да се молиш за прошка,да обръщаш другата буза,да си смирен,да си подвластен и да не се противиш...
Казваш че православните били най-мирни...а защо искат постоянно да се намърдат в образованието,в управлението на държатвата,науката и т.н...

ZipFail
05-04-2009, 10:03
Религията няма нищо общо с църквата...
Сложи си го в подписа най-после, че да те подсеща като отново напишеш някоя глупост.

Kman
05-04-2009, 10:25
Я първо се обоснови!

ZipFail
05-04-2009, 14:18
Църквата е гадна, корумпирана секта. Всяко хлапе го знае.

Kman
05-04-2009, 17:59
Имах на предвид да се обосновиш за това: "Религията няма нищо общо с църквата... "

ZipFail
05-05-2009, 10:03
Това твойто е все едно да искаш да махнеш парите, понеже някои хора злоупотребяват с тях...не оръжието е виновно, а хората ;)
Религията работи за щастието на хората, а църквата - за своето собствено...коренно различно е ^

Kman
05-05-2009, 14:48
В голяма грешка си....ако религията ти забранява да ядеш някво месо то значи кво...виновна ти е примерно църквата или джамията ли!?
Виновна ти е религията защото според нея трябва да убиваш неверниците с камъни,не трябва да ядеш еди си кво и т.н.....не го пише в устава на църквата,а в БИБЛИЯТА която е основа на РЕЛИГИЯТА!

Ако цял живот съжаляваш,страдаш в името на вярата си,лишаваш се и си хабиш нервите няма да ти е виновна църквата за дето си умрял от сърдечен инфракт или нервна криза,а религията....понеже това са принципи на самата религия!

clever
05-05-2009, 18:40
според мен Бог не съществува :)

CeLyVka
05-05-2009, 18:41
Бог е loser :D

ZipFail
05-05-2009, 20:45
В голяма грешка си....ако религията ти забранява да ядеш някво месо то значи кво...виновна ти е примерно църквата или джамията ли!?
Виновна ти е религията защото според нея трябва да убиваш неверниците с камъни,не трябва да ядеш еди си кво и т.н.....не го пише в устава на църквата,а в БИБЛИЯТА която е основа на РЕЛИГИЯТА!

Ако цял живот съжаляваш,страдаш в името на вярата си,лишаваш се и си хабиш нервите няма да ти е виновна църквата за дето си умрял от сърдечен инфракт или нервна криза,а религията....понеже това са принципи на самата религия!

Затова никой не те кара да вярваш насилствено, ако искаш - вярваш, ако не те кефи кво пише - не...не е е особено сложно, нали ?

Църквата е принуждавала хората да вярват, а не религията...

Joro951
05-06-2009, 07:05
Ако вярваш в Бог, той за теб съществува..
Не знам защо хората са останали с впечатление, че Господ е длъжен да им помага, да ги праи щастливи и т.н.
Нз, ама лично аз си имам друго разбиране за Господ, не това, в което повечето вярват. :)

Joro951
05-06-2009, 08:55
Ако вярваш в Бог, той за теб съществува..
А ако не вярваш в него не съществува. Желязна логика, само дето едно нещо или го има или го няма.Не, не, не се изразих правилно.. 8-)
Хм..честно казано и аз не знам какво искам да кажа..сложно е.. 8-)
Абе лично аз си имам различни разбирания относно Бог и ... вселената и всичко останало.Сложно е 8-)

Kman
05-06-2009, 10:57
Пф.....според религията ако не вярваш ще се пържеш в ада и ще страдаш вовеки веков,така че религията е еднакво виновна колкото е виновна и църквата!

ZipFail
05-08-2009, 07:00
Според атеизма ако няма Бог умираш и изчезваш завинаги...не е много различно..

Samoten89
05-08-2009, 07:42
Според атеизма ако няма Бог умираш и изчезваш завинаги...не е много различно..Да но поне не страдаш в друг задгробен живот, а това е голяма разлика. Все едно най-големите ти кошмари се сбъдват! И то за винаги. Е не знам за теб ама по-добре да не живееш в страх, че ще идеш в Ада :) =). Религиозните казват, че ада е под земята в земните недра където е горещо! КАДЕ? КАДЕ точно се намира този Ад искам да знам :) =). Друг проблем ми е, каде на небето се намира РАЯ?! Там трябва да има поне 1-2 милиарда ангелчета/души ама нещо не ги виждаме. Как се побират, ако са на едно скрито място?!

53downfall
05-08-2009, 11:13
Кой идиот ти е казал че ада е в земните недра?

xcomplicatedx
05-10-2009, 19:28
.........

DimovB
05-11-2009, 08:44
Ако цял живот съжаляваш,страдаш в името на вярата си,лишаваш се и си хабиш нервите...

... значи си неистов глупак. :lol: :lol:

Има само една вяра, която възпитава самостоятелното, философско мислене и учи хората да разчитат на собствените си сили в справянето с житейските трудности, и това е будизма.

SWASTIKA
05-11-2009, 10:13
Пф.....според религията ако не вярваш ще се пържеш в ада и ще страдаш вовеки веков,така че религията е еднакво виновна колкото е виновна и църквата!

Бог е казал, че ще пази и тези, които не вярват в него.


Нали знаеш? "Прости им Боже... Те не знаят какво правят!"

Това го казва, когато е бичуван и мачкан като куче.

Никъде не се споменава такава простотия, повярвай ми. :)
Жалкото е, че спориш и говориш простотии, без дори да си прочел Библията.




ПП: Имаш ли желание да се научиш на правилно писане? :)

Sevgincho
05-27-2009, 14:02
ами кво да кажа , едни вярват други не ... аз казвам дано да го има Бог , рая и ада , че живота тогава няма да е безмислен и ще си мислиш да крадеш да убиваш и т.н. .. Момента само това спира човека вярата към Бог , иначе ще настъпи пълен хаос и хората ще се трепят и това може би ще е края .. Аз мисля така

Sevgincho
05-27-2009, 14:02
ами кво да кажа , едни вярват други не ... аз казвам дано да го има Бог , рая и ада , че живота тогава няма да е безмислен и ще си мислиш да крадеш да убиваш и т.н. .. Момента само това спира човека вярата към Бог , иначе ще настъпи пълен хаос и хората ще се трепят и това може би ще е края .. Аз мисля така

AutumnTears
05-29-2009, 05:30
самият факт, че повечето от вас възприемат "бог" като създание от мъжки род и прочие... може да се счита за измислица

afterforever
05-29-2009, 07:54
самият факт, че повечето от вас възприемат "бог" като създание от мъжки род и прочие... може да се счита за измислица

А нима и Господ искате да го направите жена? Нали е създал първият човек (който по мои спомени беше доста мъжко създание) по свой образ и подобие... Нима Господ е жена?

P.S. "Бог" и "Господ" се пишат с главна буква.

AutumnTears
05-29-2009, 08:46
самият факт, че повечето от вас възприемат "бог" като създание от мъжки род и прочие... може да се счита за измислица

А нима и Господ искате да го направите жена? Нали е създал първият човек (който по мои спомени беше доста мъжко създание) по свой образ и подобие... Нима Господ е жена?

P.S. "Бог" и "Господ" се пишат с главна буква.
ти да не ме следиш къде пиша и да ме цитираш? :D
всички тези неща, които ми написа уж за някакво убеждение и аргументи, за мен те са нищо, както и "бог" във вашите представи и да ще продължавам да го пиша с малка буква :-D

Ilikeliljon
05-29-2009, 08:48
самият факт, че повечето от вас възприемат "бог" като създание от мъжки род и прочие... може да се счита за измислица

А нима и Господ искате да го направите жена? Нали е създал първият човек (който по мои спомени беше доста мъжко създание) по свой образ и подобие... Нима Господ е жена?

P.S. "Бог" и "Господ" се пишат с главна буква.

Това е така, защото християнството е патриархално-авторитарна религия. Впоследствие с времето и Новия завет елементи на хуманистична религия се появяват чрез учението на Исус. Та сега християнството е смесена религия. Исляма е принципно матриархална религия, макар че е изкриване и сега патриархата я е завзел :) :) А защо Господ да не е жена? Не е ли именно това показващо, че е патриархална. И още нещо началото на Библията показва, че Бог създава живот и материя чрез словото, Логоса, а жената принципно си е надарена с тази способност. Помислете над това. :) :)

ShiZo
05-29-2009, 12:56
очаквах и този спор да е стигнал до някъде.
естествено докато ги има Тези и Онези, всичко ще си остане на едно място.
Ами... отгледана съм така, че да вярвам, защото съм християнка. :smt028
Но в даден момент, осъзнаваш, че всеки ден виждаш НЛО, което се спуска за да си купи вафла от бакалията; че хората летят и спасяват други от Годзила беснееща в центъра на града ; че хората си купуват парцели на Луната?!? ; че хора се телепортират на всеки четири и половина минути и .... за сравнение, Библията не изглежда много по различна от милиардите книги и филми които си гледал.
А защо хората те гледат като "грешник", когато отречеш съществуването на некъв брадат пич, там горе непонятно къде в безатмосферното пространство...
Хората имат нужда да вярват в нещо, защото рядко вярват дори в собствените си способности и не вярват,че ще се справят сами, когато е по-тежко от всякога.
Благодаря,че го има в съзнанията на мнозина, ако помага да се настроят психически,че още някой им помага и ги държи здраво да не залитнат. Благодаря,че Той успява.
Тези които не вярват (аз), са много. Някой се боят да го кажат, някой не, дори натрапват мнението си, даже не наясно дали го мислят. Някой си мислят,че знаят истината.
Аз не я знам.
Но ми е добре така. Сега отивам до магазина, надявам се да няма задръстване и Прищълците да не са изпили мозъка със сламка, на любимия ми продавач на целулитен нитрогеномозис.
:smt012

Kman
05-31-2009, 17:05
"отгледана съм така, че да вярвам, защото съм християнка."
По скоро си християнка ,защото си отгледана така че да вярваш...незнам...да ти съчувствам ли!?
Grow!

ShiZo
06-04-2009, 06:55
"отгледана съм така, че да вярвам, защото съм християнка."
По скоро си християнка ,защото си отгледана така че да вярваш...незнам...да ти съчувствам ли!?
Grow!

You know what.. breaking the rules and all... but please do me a fucking favour and shove your dick into your arse, go insanely deep and start fuckin' yourself. "Jesus", you're just so.. patheticly ridiculous. Am i suppose to listen to all your shit and respond?! U amaze me. In the worst "not worth to wipe your ass with him" way.
and so.
you caught the only flaw in my statement, and you're mark is perffectly right.
still "grow" isn't most likely the word you would like to say to me, you stupid shitface.
go get a life sweetie. if i were you, i would've :booooomb: myself by now.
Or, of course, grew.



PS: and knowing your "u talking to me?" nature, you might try to come up with a witty answer, which is surely goin to make me feel "devastated" aand... just a lil request. Spare me. :smt061

SolusChristus
06-04-2009, 07:24
http://img4.imageshack.us/img4/1940/holyfacepalmf.jpg

ZipFail
06-04-2009, 13:38
"отгледана съм така, че да вярвам, защото съм християнка."
По скоро си християнка ,защото си отгледана така че да вярваш...незнам...да ти съчувствам ли!?
Grow!

You know what.. breaking the rules and all... but please do me a fucking favour and shove your dick into your arse, go insanely deep and start fuckin' yourself. "Jesus", you're just so.. patheticly ridiculous. Am i suppose to listen to all your shit and respond?! U amaze me. In the worst "not worth to wipe your ass with him" way.
and so.
you caught the only flaw in my statement, and you're mark is perffectly right.
still "grow" isn't most likely the word you would like to say to me, you stupid shitface.
go get a life sweetie. if i were you, i would've :booooomb: myself by now.
Or, of course, grew.



PS: and knowing your "u talking to me?" nature, you might try to come up with a witty answer, which is surely goin to make me feel "devastated" aand... just a lil request. Spare me. :smt061

МНОГО филми ! :booooomb:

ShiZo
06-05-2009, 10:03
"отгледана съм така, че да вярвам, защото съм християнка."
По скоро си християнка ,защото си отгледана така че да вярваш...незнам...да ти съчувствам ли!?
Grow!

You know what.. breaking the rules and all... but please do me a fucking favour and shove your dick into your arse, go insanely deep and start fuckin' yourself. "Jesus", you're just so.. patheticly ridiculous. Am i suppose to listen to all your shit and respond?! U amaze me. In the worst "not worth to wipe your ass with him" way.
and so.
you caught the only flaw in my statement, and you're mark is perffectly right.
still "grow" isn't most likely the word you would like to say to me, you stupid shitface.
go get a life sweetie. if i were you, i would've :booooomb: myself by now.
Or, of course, grew.



PS: and knowing your "u talking to me?" nature, you might try to come up with a witty answer, which is surely goin to make me feel "devastated" aand... just a lil request. Spare me. :smt061

МНОГО филми ! :booooomb:

:-) сладур!

alex4yy
06-05-2009, 14:22
според мен няма Бог няма рай няма Дявол няма ад...хората са си създали тези илюзии и вярват в тях. това е моето мнение :D преди вярвах че има само ад и само Сатана но сега не вярвам в нищо просто си живея живота :oops:

Nam3less3
06-08-2009, 00:19
според мен няма Бог няма рай няма Дявол няма ад...хората са си създали тези илюзии и вярват в тях. това е моето мнение :D преди вярвах че има само ад и само Сатана но сега не вярвам в нищо просто си живея живота :oops:Рая и ада са символи, както и сатаната. Всъщност те са навсякъде около нас.

ZipFail
07-26-2009, 15:24
+5 за горния пост ^

Dgaduin
07-26-2009, 21:03
Тогава какво - без зло как ще оцениш доброто. Човек пак трябва да има с какво да сравнява. Не можеш да осъзнаеш тъмнината без да си видял светлина.Няма извори само на добро. Всичко си върви в комплект с гадост. А за Бог - и да има и да няма - не ми пука. Живота си е мой и ще го живея както аз искам, а не както някой друг е решил.

Xitap
07-26-2009, 21:16
Винаги има баланс. И всичко върви ръка за ръка. Дали има Бог? Аз съм убеден, че има! Този екзистенциален въпрос тормози всички ни, но едва ли ще разберем отговора му в този живот!

Nam3less3
07-27-2009, 03:25
според мен няма Бог няма рай няма Дявол няма ад...хората са си създали тези илюзии и вярват в тях. това е моето мнение :D преди вярвах че има само ад и само Сатана но сега не вярвам в нищо просто си живея живота :oops:Рая и ада са символи, както и сатаната. Всъщност те са навсякъде около нас.Сатаната или дявола или изобщо злото НЕ съществува..
Важно е хората да го проумеят.
Всичките зли неща се случват просто, защото се потиска потока на доброто.Тази вселена е основана на благополучие..Няма извори на болести, на нещастие, на бедност..Има само на благополучие.Повечето хора просто потискат това благополучие и затова се случват нещата, които не желаят :)

Иначе .. честно казано объркан съм относно съществуването на бог, но знам, че ако Бог съществува, то той НЕ е това, за което го представят.
Не вярвам в простотията, че някой друг решава как да ме накаже, как да ми подреди живота и в това, че трябва да му се кланявам и през живота си да страдам, само и само да чакам някакво възнаграждение.За мен това е богохулство всъщност.Злото определено съществува, в нашите мисли, действия, душа и т.н.
Все едно, ти твърдиш, че "ако Бог съществува, то той НЕ е това, за което го представят". Ти как си го представяш?

Nam3less3
07-27-2009, 04:18
Не вярвам в простотията, че някой друг решава как да ме накаже, как да ми подреди живота и в това, че трябва да му се кланявам и през живота си да страдам, само и само да чакам някакво възнаграждение.За мен това е богохулство всъщност.Не някой друг решава. Бог е направил така, че който върши зло и безпричинно вреди на другите, да бъде наказан. По-точно справедливост е това. Възнаграждението е в това, че като вършиш добро, и на теб ще ти вършат. Не трябва да се кланяш, а да обичаш Бог. Прочети Новият Завет и ще разбереш за какво ти говоря, не говори наизуст.

Otep
08-01-2009, 07:23
Много интересно защо наказва някое бебе да е сакато, то още няма възможност да прави лошо и вече е "наказано" :-x какъв е тоя, че да решава кой да се мъчи и кой не?! Аз съм атеист. С всеки ден все повече разбирам, че Бог НЯМА. Има толкова лоши хора, които правят мизерии, а той (вашият мил Бог) наказва добрите хора :shock: Нали ни учи да прощаваме, да си подадем другата буза, нали уж прошката е много важна. Защо той ни праща в Ада, та нали ни обича :x Чела съм и новия и стария завет и да ти кажа не си казах "еха колко истини", а я каква приказка :smt010 И те така мило ми мишуенце :wink:

SolusChristus
08-01-2009, 09:15
:razz:

backiss
08-03-2009, 11:17
Принципите на комунизма и религията са едни и същи..."подчинявай се или ще страдаш" и двете водят до насилствен мир чрез заплахи и насилие."Мир" който да могат лесно да моделират според техните си прищявки!


пич какво знаеш за комунизма
кога се ражда кой са парвите хора които говорят за него и т.н.
какво знаеш за религията
каде в християнската религия е казано да се подчиняваш на бог
та дори и бог никаде не казва че е единствен макар че исляма казва подчини се
християнството казва избирай
така че религията не е да се подчиняваш

ZipFail
08-03-2009, 11:29
Принципите на комунизма и религията са едни и същи..."подчинявай се или ще страдаш" и двете водят до насилствен мир чрез заплахи и насилие."Мир" който да могат лесно да моделират според техните си прищявки!


пич какво знаеш за комунизма
кога се ражда кой са парвите хора които говорят за него и т.н.
какво знаеш за религията
каде в християнската религия е казано да се подчиняваш на бог
та дори и бог никаде не казва че е единствен макар че исляма казва подчини се
християнството казва избирай
така че религията не е да се подчиняваш

Очевидно не си чел Библията..

backiss
08-03-2009, 11:37
Принципите на комунизма и религията са едни и същи..."подчинявай се или ще страдаш" и двете водят до насилствен мир чрез заплахи и насилие."Мир" който да могат лесно да моделират според техните си прищявки!


пич какво знаеш за комунизма
кога се ражда кой са парвите хора които говорят за него и т.н.
какво знаеш за религията
каде в християнската религия е казано да се подчиняваш на бог
та дори и бог никаде не казва че е единствен макар че исляма казва подчини се
християнството казва избирай
така че религията не е да се подчиняваш

Очевидно не си чел Библията..


напротив прочел съм я затова казвам че не струва защото самата тя си противоречи

ZipFail
08-03-2009, 12:12
Избора в Библията е "подчини се или се мъчи за вечни времена в огньове", голям избор, няма що..
Християнството казва че Бог е едиствен.
Прочети я пак..

Xitap
08-03-2009, 12:21
Не е идеята да се подчиняваш, а да следваш. Има разлика. Комунизма пък тук няма нищо общо. То комунизъм дори никъде не е имало! Това е идеал, който много народ е искал да стигне. Равноправие за всички и изобилие без пари. Няма такъв филм.

backiss
08-03-2009, 12:32
Избора в Библията е "подчини се или се мъчи за вечни времена в огньове", голям избор, няма що..
Християнството казва че Бог е едиствен.
Прочети я пак..


в десетте божи заповеди се казва
да нямаш други богове освен мен
- господ не отрича присъствието на другите богове
а ти казва да следваш него а не останалите

ZipFail
08-03-2009, 12:32
Цитатче ?

backiss
08-03-2009, 12:52
Цитатче ?
мисля че не е нужно
но ето това са началните заповеди
изход
[20:2] Аз съм Господ, Бог твой, Който те изведох от Египетската земя, от дома на робството; [20:3] да нямаш други богове, освен Мене. [20:4] Не си прави кумир и никакво изображение на онова, що е горе на небето, що е долу на земята, и що е във водата под земята; [20:5] не им се кланяй и не им служи, защото Аз съм Господ, Бог твой, Бог ревнител, Който за греха на бащи наказвам до трета и четвърта рода децата, които Ме мразят,

Nam3less3
08-04-2009, 12:03
Избора в Библията е "подчини се или се мъчи за вечни времена в огньове", голям избор, няма що..
Християнството казва че Бог е едиствен.
Прочети я пак..Избора винаги е един - доброто или злото. Като вършиш злини, има и възмездие. Това е ада и Божия гняв - възмездието и наказанието. Престъпление и наказание. Така е навсякъде. Така че, не виждам друг избор, нито може да съществува друг. Ти просто го интерпретираш по такъв начин, за да изкараш християнството в лоша светлина. Библията просто ти казва факти.

blader
08-21-2009, 12:55
Избора в Библията е "подчини се или се мъчи за вечни времена в огньове", голям избор, няма що..
Християнството казва че Бог е едиствен.
Прочети я пак..Избора винаги е един - доброто или злото. Като вършиш злини, има и възмездие. Това е ада и Божия гняв - възмездието и наказанието. Престъпление и наказание. Така е навсякъде. Така че, не виждам друг избор, нито може да съществува друг. Ти просто го интерпретираш по такъв начин, за да изкараш християнството в лоша светлина. Библията просто ти казва факти.
това отново ме кара да повтарям че смисъла на религията християнство и библията като един вид неин кодекс и формулировка на нейната същност под формата на разкази не е нищо повече от примери и правила които да следваме за да живеем донякъде спокойно...и които можем спокойно да прилагаме без никаква връзка с която и да е религия и без да ни пука ни най-малко за никакви Иисус-овци и ангелчета и господ 'n' stuff...

Nam3less3
08-21-2009, 13:01
Избора в Библията е "подчини се или се мъчи за вечни времена в огньове", голям избор, няма що..
Християнството казва че Бог е едиствен.
Прочети я пак..Избора винаги е един - доброто или злото. Като вършиш злини, има и възмездие. Това е ада и Божия гняв - възмездието и наказанието. Престъпление и наказание. Така е навсякъде. Така че, не виждам друг избор, нито може да съществува друг. Ти просто го интерпретираш по такъв начин, за да изкараш християнството в лоша светлина. Библията просто ти казва факти.
това отново ме кара да повтарям че смисъла на религията християнство и библията като един вид неин кодекс и формулировка на нейната същност под формата на разкази не е нищо повече от примери и правила които да следваме за да живеем донякъде спокойно...и които можем спокойно да прилагаме без никаква връзка с която и да е религия и без да ни пука ни най-малко за никакви Иисус-овци и ангелчета и господ 'n' stuff...Живей си с измислените теории, спасението е чрез Исус Христос.

blader
08-21-2009, 13:31
Избора в Библията е "подчини се или се мъчи за вечни времена в огньове", голям избор, няма що..
Християнството казва че Бог е едиствен.
Прочети я пак..Избора винаги е един - доброто или злото. Като вършиш злини, има и възмездие. Това е ада и Божия гняв - възмездието и наказанието. Престъпление и наказание. Така е навсякъде. Така че, не виждам друг избор, нито може да съществува друг. Ти просто го интерпретираш по такъв начин, за да изкараш християнството в лоша светлина. Библията просто ти казва факти.
това отново ме кара да повтарям че смисъла на религията християнство и библията като един вид неин кодекс и формулировка на нейната същност под формата на разкази не е нищо повече от примери и правила които да следваме за да живеем донякъде спокойно...и които можем спокойно да прилагаме без никаква връзка с която и да е религия и без да ни пука ни най-малко за никакви Иисус-овци и ангелчета и господ 'n' stuff...Живей си с измислените теории, спасението е чрез Исус Христос.

:razz:
както и да е...
отново опряхме до сляпата вяра...'спасението е чрез Исус Христос' колко по-неадекватно може да го каже човек?...
ти си прав а другото е неправоверно и измислено и спасението било 'чрез Иисус(забелязваш ли двойното 'и' о вярващи?...не мисля че е канонично да го пропускаш...)...ок...щом си казал...
добре е беше Иисус да ме спасява цял живот...и душата ми сигурно цяла вечност ще се пържи в пламъците на ада а?...ок...щом се налага...с всичко се свиква за цяла вечост...неоспоримо е...

Nam3less3
08-21-2009, 13:36
Твърдиш, че си чел библията, но май нищо не си прочел или разбрал, иначе нямаше да говориш така.

Naman07
08-21-2009, 13:40
Аз пък съм напълно(!) убеден, че не е прочел цялата Библия. 'В нета знаеш всичко', човек написал, че се свиквало с всичко и при това неоспоримо граничи само с празноглавие и липса на каквато и да е твърда повърхност под краката. Със здраве.

blader
08-21-2009, 13:53
нима една вечност не стига за да свикнеш с каквото и да е?...имайте впредвид че вечността е респективно и безсмъртие...а смъртта е отколешен най-голям страх за човека..инстинктивно е...инстинкта за самосъхранение е създаден не да предотвратява главоболие а смърт...
в тази връзка във вечноста на каквото и да е подлаган човек ще свикне неминуемо...няма как просто...
отделно...ами..четох библията когато бях малък...преди около 9-10 години...и както казах не ми беше интересно(нормално...) но беше голям отпечатък върху моео съзнание...тогава още се водех вярващ и християнин и там какво ли не...но това беше просто защото съзнанието ми бше заето с мисли за 'по-важни' неща като например кога ще изляза да играя и така нататък...
в последните години обаче установих че просто нямам нужда от тези формални ограничения в мисленето си и тези християнски религиозни глупости без които живота ми е много по-безгрижен и лек...и смятам че не съм навредил на никого...защото спазвам много правила за добро поведение...толерантен съм до степен която граничи с глупост...и нямам нищо против никого...и не съм християнин...някакси...смята м че човек може да едобър и без да е вярващ...точно това ме убеди че религията няма никакъв смисълл...нужно е просто да вярваш в нещо кото ти дава надежда и воля за живот...за мен това е любовта...човека който да придава смисъл на всеки твой ден и секунда...това е моя бог...моята вяра...и го казвам не защото съм влюбен в момента и си нямам друга работа...нито съм влюбен нито съм лишен от ангажименти...просто...с течение на последните няколко години установих че а мен това е най-хубавото и смислено нещо...нещото за което си заслужава човек да живее...дори и понякога(ако е по-сбъркан...или поставен в ситуация на ултиматум...) да умре...
за друг това би било нещо друго..ето това имах впредвид като казах че вярата е нещо строго индивидуално...религията не позволява да се съсредоточиш върху нещо свое така както би могъл ако не си вярващ...затова я отричам...религията би ми пречила...

Naman07
08-21-2009, 13:55
Спокойно те слагам в листата с хора, които говорят много, а не казват нищо :lol: . И не ме интересува, че не те интересува.

blader
08-21-2009, 14:07
Спокойно те слагам в листата с хора, които говорят много, а не казват нищо :lol: . И не ме интересува, че не те интересува.
предполагам така и трябва...
така де...
аз съм на същия принцип...замислял съм се и ъм установявал че не ми пука почти за нищо...това прави живота толкова лесен...много е яко...
а колкото до това дали казвам нещо...амиии...въпроса е ти доколко си склонен да поразчупиш конвенционалното си мислене и да си позволиш да използваш интелигентноста която несъмнено природата ти е дала и да разбереш думите ми...тогава вероятно ако не приемеш моята гледна точка като 'правилната'(което ако направиш също било тъпо тъй като в случая няма правилна...)то поне като 'една от възможните'...

Naman07
08-21-2009, 14:14
Изведнъж доста добре ме опозна, че да смееш да твърдиш какво е мисленето ми :lol: . Както казах, приел съм своята истина и се чувствам добре с нея, и не си ти този, който да ми казва къде му е цаката. Толкова пъти съм го казвал из темите и толкова пъти съм заявявал, че смислена тема в този раздел, няма. Просто не съществува атеист, който да тръгне да ти обяснява, че просто няма как да е според теб. Както и няма християнин, който да налага мнението си на който и да било.

Nam3less3
08-21-2009, 14:15
Както и няма християнин, който да налага мнението си на който и да било.Това е проповядване :D

blader
08-21-2009, 14:19
ето защо приравнявам и теизма(във всичките му форми официално изразени с религия...) и атеизма към 0...
просто...човек има своята вяра и своите убеждения независимо коло хиляди или милиони други ги имат същите или пък напълно противоположни...
в крайна сметка всичко опира до това да си добър човек зачитащ правилата на обществото в което живееш(доколкото това не противоречи на индивидуалната свобода на изборра и начина на живот..) и да обичаш ближния си...и далечния(не е лошо като идея...)

Naman07
08-21-2009, 14:23
Ближният, е човека, независимо къде се намира :D . Така или инак, радвам се, че изяснихме нещата.

blader
08-21-2009, 14:31
да...и аз...отпускащо е( то бива писане ама...какво да се прави...такъв съм си...страшно обстоятелствен...и казвам всичко което имам да казвам...не съм търпелив човек...извинявам се за което..просто особеност на характера и изказа...)
а сега се праждосвам оттука че се схванах...малко ще мръдна и после се връщам...до довечера се н надявам на нови и забавни мнения...

моля...
и чао...

titinkaa
09-13-2009, 18:55
Реалност!

Psawyer
09-15-2009, 13:17
Никой не може да докаже че има...

SolusChristus
09-15-2009, 13:59
Никой не може да докаже че има...

...или че няма.

LunaTriCk
09-15-2009, 16:54
Е то като повтаряш една лъжа хиляди пъти накрая става истина.

gandalfepi4
09-20-2009, 10:46
Za6to ima spor po vaprosa dali sa6testvuva ne6to koeto ne moje da bade dokazano? Az viarvam 4e ima mnogo ne6ta koito ne znam. Moje da ima bog, a moje i da niama moje toi da e allah, moje da e iehova ili po osavremenenata mu hristianska proekcia, moje i da e jkshdfkjhds ot ostrova ksssssha vse pak. Az li4no sam 100% uveren 4e bog ima ama ne i takav kakavto vie si go predstaviate tapi teisti takiva AKO TOLKOVA MNOGO VERVATE V NEGO 6TO GO PRAVITE NA GAZ A!??! bog e perfekten-v prevod ne moje da se razviva, bog e vsevi6en- zna4i e otgovoren za vsi4ki laina tai kato e v prirodata na horata da gi praviat, bog e tva bog e onova, ako mu proglu6im u6ite s "molia te izlekuvai pepi, molia te iskam ferari, molia te pena da mi lapa, molia te napravi me gangsta" to kade e smisala da ima bog izob6to? az viarvam 4e ima bog koito ne moje da bade opisan i koito prosto e tolkova nad nas kolkoto i zavisim ot nas i ne moga da go obiasnia, no me pravi 6tastliv kakvoto i da mi se slu4va! no ako 6ibanite teisti viarvat v svoia bog to togava napravo mi stava ma4no za nego! are nevedomi pati6ta, rai i tn. oba4e ima mnog ne6ta koito sa boja rabota i prosto ne mogat da badat opravdani!!!
PRIMER-rajda se malko i sladko beb4e, takmo se nau4ava da se smee i se okazva 4e ima rak na debeloto 4ervo i 6te umre v bolka skoro. kade e opravdanieto a ? 4e 6te otide v raia li-a za6to trebe d se rodi i da umre v bolka za tva? za6to ima takiva izvergi koito si qdat hora, koito otvli4at iznasilvat, izma4vat i posle variat s kartofi jertvite si? tova ne e po vinata na VSEVI6NIA LI ili e 4ast ot plana? za6to 6ibania bogoizbran narod vmesto da si vzeme partake6ite i da se omete ot egipet taino trebe da 4aka da gi pusnat izma4eni ot 4uma skakalci cirei i mor tapaci I ZA6TO TOVA NE STANE NA TEZI KOITO GO ZASLUJAVAT? IMA HORA KOITO PRAVIAT GREHOVE KOITO SA UJASNI SPORED VSEKI NO SE IZMAKVAT, IMA NE6TASTIA IMA BOLKA STRADANIE IMA TOLKOVA MNOGO LAINA I TE SA ZA KAKVO? DA MI SE TESTVA VIARATA LI? I KVO KATO SE TESTVA 6TE MI PI6E NEKOI 6ESTICA ILI 6TE OTIDA V RAIA? AZ MOGA DA SI VERVAM, AKO BOG E vseznae6t nema da mu se nalaga da mi ubivat i iznasilvat post mortem maikata za da vidi dali pak 6te sam izpalnen s liubov!!!!!! Ako iskate da pravite dobro pravete ,ako iskate da pravite lo6o 6te se nameri niakakva forma na sad no ako iskate da si imate bradat 4i4ka na nebeto koito da vi bar6e zadnicite i da se griji za vas ako ste stoiali v nekva sgrada i ste si misleli za hubavi ne6ta to sorry ama ne stava taka dobroto! a vse pak moje i da gre6a de vse pk nevedomi sa pati6tata gospodni zatva ke se "molia" na onia biznesmeni ot carkvata koito s parite si mogat da nahraniat i izlekuvat polovina afrika ama nemat polza he he he. pikam vi na jalkite me4ti da si imate golem bradur na nebeto koito da vi gleda i da mu puka i da se griji za vas kogato se okajete nekompetenti ili onepravdani 6tom mu se pomolite kato nekvi jalki de4ica koito nemat realno vlast! "molia"-ebati jalkoto vse pak ne mislite li, moli6 se i polu4ava6 nagrada ne se moli6 i te nakazvat PONEJE ME OBI4AT???? E PA BLAGODARIM NA IISUS I KOMPANIA NA ALLAH NA JKHGKJHDSF OT KHHHHS I NA CELII PANTEON DETO 6TE ME SLOJAT V NEKVO MESTO NA KOETO 6TE SI BIA 4EKII DO KRAIA NA VREMETO V ZAMIANA NA POVEDENIETO MI TIP OVCA, pone 6te moga da pokazvam sreden prast na drugite obi4ni bojii savar6enni tvorenia koito se parjat v ada za tova 4e kato sa se rodili na buni6te prodali sa gi za detska pornografia iznasilil gi e bik prebili sa gi 4engeta i sa umirali ot ujasna bolest sa se samoubili za da sprat stradanieto si sa zaslujili ve4no zatvariane v ada za koeto sami sa si vinovni!!! are obi4aite se obi4aite koito si bog iskate molete se i po4iteite darjavnicite si koito s edinstvenite s nekva oblaga v cialata rabota-vse pak na koi sa mu pritriabvali hora koito sa obrazovani(vkusili nekav lo6 plod demek), silni i se opovavat na sebe si vmesto nekvi tapi ovci koito praviat kvoto i se kaje i kato gi mlati6 se kefat i ti podavat drugata dupk i kato imat ne6to gadno v jivota si misliat 4e to ne e tolkova vajno 6toto posle 6te otidat v nekva mnogo po dobra vselena kadeto 6te jiveiat kato konsumatori SLED KATO UMRAT(!?!?) nema lo6o vse pak to kato ti kazva baba 4e bog ima zna4i ima tva 4e ima suma ti fakti v podkrepa na protivnoto nema zna4enie vajno e 4e nie vevame i na6ata viara ke izdarji IZPITANIETO i ke stanem po dobri ot "drugite" koito 6te otidat v lo6oto mesto da im e gadno 6toto sa ni upravliavali ili bili ili ne6to takova-tova izob6to ne e filosofiata na nekva raia v nai istinskia smisal na dumata tova e na4in da postigne6 savar6enstvo i duhovno prevazhodstvo-ni6to 4e var6i rabota kato umre6 4ak to ima mnoo hora koito sa se varnali i sa kazali nie zatva vervame ne ponejeni e kef da si postim i da se molim i da stoime na kolene i d ne otvra6tame kogato ni biat, a poneje sme sigurni 4e taka stavame po-silni i dobri. nabliagam na dobri, dobria 4ovek ne stava umen za da se nau4i kak da pomaga na drugite(tova e protiv bog niakaksi) toi ne e silen 6toto silata ne moje da se izpolzva da stane6 po-prigoden da se spravia6 s lo6otii (tova ozna4ava 4e toi 6te stane lo6???) toi E poslu6en i raboti i ne se oplakva i hodi na voina kogato mu kajat poneje taka e pravilno!!!! to4no kakto si misli kravata na koiato i doiat cicite predi da i tegliat noja i da q napraviat na burger...

zazzo
09-20-2009, 20:43
Такам :grin: таман се записах в сайта и БУМ любимата ми тема :D

Такам не знам дали няма да повторя нечие мнение но ме домързя да изчета всички мнения затова прощавайте колеги ако се повтарям!!!
Така :D нека да разсъждаваме логически!Какво е Бог - най-голямата илюзия или нищо от което да се страхуваме и на което да се кланиме!?!?Виждалили сме го и имали научни доказателства, че той е някъде там и бди над нас?
За да си отговорим на тези въпросчета ще се наложи и да сасегнем част от древността.Според библията Господ Бог наказва неверниците като ги изпраща в ада -- Добре де ами хората от античността???Те какво не са вярвали в нашия Бог какво ще рече това тогава???Че те се пекат автоматично в ада само за това че са били "невежи" относно Бог? -- Дам наиснина интересен въпрос върху който може доста да се порасъждава но нека сега да се замислим. Дам хората през това време не са били и много образовани и всичко са си обяснявали чрез боговете нали говорим за гърците - Зевс - повилителя на мълнийте и т.н. Добре нека да си кажем не са знаели не са се покръстили айде живи здрави простено ви е гърци :D Ето и още едно интересно твърдение от библията- Бог има много лица???WTF???Значи отново съ връщаме в отправната си точка коета ще рече -- Ми че то те са си вярвали в бог само че са го почитали по различен начин.--- Ок ама защо тогава е имало такиза жестоки походи за покръстване на неверниците-езичниците??? :? Нима те не вярват в идно поне от многото лица на Бог!?!? Интересно ако питате мене.

Но стига разсъждения нека си кажа и мнението - БОГ НЕ СЪЩЕСТВУВА - поне не по начина по който си представяме! Ние всички сме БОГ ние правим Бог реалност!Нашата вяра го прави РЕАЛЕН и неизменна част от ежедневието ни, но все пак лично аз вярвам, че има по-висша сила някъде там или ние сме тази висша сила (говоря за чудесата) А религията - това вече си е чиста пропоганда!!!

vuryss
09-21-2009, 22:21
Йоан 20:29
Исус му казва: Понеже Ме видя, ти повярва, блажени ония, които, без да видят, са повярвали.

Naman07
09-22-2009, 11:00
Йоан 20:29
Исус му казва: Понеже Ме видя, ти повярва, блажени ония, които, без да видят, са повярвали.Амин, братко, амин.

IronShirt
09-22-2009, 17:08
В началото на Средновековието религията започва да се използва за консолидиране на властта. Тя е харесвана, понеже всички владетели по онова време, както и българските имат централизаторски амбиции. Тя също означавала и равноправие с другите държави (арогантните вярвания в невидим мъж водели до нетърпимост - християни срещу езичници). Религията прави законно експлоатирането на селяните в новата феодална система. Тя е просто начин да налагаш властта си над другите - от тогава вече се казва, че "блажен е покорният". Бог е най-лощото нещо, което се е случвало на Човечеството. Отворете си очите... Религията не е нищо повече от голяма ГЛУПОСТ.

Бог е измислица. И не забравяйте, че той обича всички, които варват в него. Затова ще дава на вашите деца мазни хамбургери и всевъзможни забавления, а в Африка ще умира по един вярващ за всеки кюфтак, който натъпчете в грозните си гърла. :-D :razz:

Allemande
09-22-2009, 17:35
Съгласен съм ,че християнството е вселенска грешка ,но това не означава че няма богове.

IronShirt
09-22-2009, 21:57
Боговете, които съществуват имат смъртно лице - човешко или някакво друго, но не и това, в което ние вярваме сляпо.

Kaley
01-22-2010, 17:06
Йоан 20:29
Исус му казва: Понеже Ме видя, ти повярва, блажени ония, които, без да видят, са повярвали.Амин, братко, амин.

АМИН! Затапи ги сичките 8)

Kaley
01-22-2010, 17:11
Не вярвам в простотията, че някой друг решава как да ме накаже, как да ми подреди живота и в това, че трябва да му се кланявам и през живота си да страдам, само и само да чакам някакво възнаграждение.За мен това е богохулство всъщност.Не някой друг решава. Бог е направил така, че който върши зло и безпричинно вреди на другите, да бъде наказан. По-точно справедливост е това. Възнаграждението е в това, че като вършиш добро, и на теб ще ти вършат. Не трябва да се кланяш, а да обичаш Бог. Прочети Новият Завет и ще разбереш за какво ти говоря, не говори наизуст.

+5! Който не е чел Библията по добре да не се обажда с подобни тъпи изказвания