PDA

View Full Version : пиене



Nadelina
04-12-2009, 08:52
Когато си във връзка, несъмнено правиш компромиси, но интересно до къде трябва да се стига с тези компромиси. Чувствали ли сте понякога, че потъпквате себе си и желанията си, за да "не му стане гадно" на НЕГО? Чувствали ли сте се виновни за неща, които сте искали да направите? Защо след като съм на 20 години, не мога да пия на воля, не мога да танцувам на воля и да се забавлявам, така както се забавляват всички или ако го правя се чувствам виновна, защото ТОЙ не харесва това? Снощи един приятел ми каза \"Прави, каквото искаш, никoй няма право да те командва!\"... Но до колко е прав......

P.С. Не искам да ГО наранявам, а го правя, защото искам да буда себе си. Къде греша? Къде е вярната посока?

BeboP
04-12-2009, 08:53
А не трябва ли той да те обича именно заради това, което си?

valdesbg
04-12-2009, 08:55
Постави себе си на първо място и ще разбереш докъде може да стигнеш с компромисите. В момента вървиш по доста опасен и лош път.

Nadelina
04-12-2009, 08:56
Nikoi ne e idealen. Mojesh da obichash nqkogo ot cqloto si syrce i pak da ima neshta, koito ne haresvash v nego i ot neshtata, koito pravi.

BeboP
04-12-2009, 09:00
Да, разбира се. Така е. Но по този начин, за да се съобразиш с неговото мнение, потъпкваш себе си. А дали си струва? В името на любовта, ще кажеш. Да, но каква е тази любов, ако не можеш да си ТИ... По-скоро той би трябвало да направи компромис.

Nadelina
04-12-2009, 09:08
МОДЕРАТОРИ?!?!?
Не знаех, че вече е забранено писането на латиница, съжалявам. :)

BlueDream16
04-12-2009, 09:11
Гледай първо себе си,както той иска на него да му е добре така и ти..А той съобразява ли се,че и ти имаш нужди и не си залепена за него ?! :-o Няма място да се чувстваш виновна,щом ти е хубаво да си пиеш и да си танцуваш и т.н,той би трябвало да се съобрази с желанията ти,както ти се съобразяваш с неговите.. :?

3oPuTy
04-12-2009, 09:15
Миии явно ти няма доверие ... :-|
Може би е забелязал някакво неприемливо държание в теб след употребата на повече алкохол или по време на танците в диското :-|
Добре,че ние с моя не сме така,че иначе ще трябва да си стоим вкъщи :D
Поговори с него и разбери,каква е причината за тези забрани :)

Take_That
04-12-2009, 09:43
Миии явно ти няма доверие ... :-|
Може би е забелязал някакво неприемливо държание в теб след употребата на повече алкохол или по време на танците в диското :-|
Поговори с него и разбери,каква е причината за тези забрани :)

++++++

myNameIsImmortal
04-12-2009, 09:43
Трябва да те обича такава, каквато си..
Хубаво е че мислиш да не нараниш човека да себеси със своите действия и много малко хора го правят..

Решението е да говориш с НЕГО, и ако не се примири да му кажеш или да го преодолее, и да свикне с това което си или.. да си намериш друг, който ще те обича такава каквато си :)

Nadelina
04-12-2009, 10:02
Защо смятате, че аз не съм говорила с него за това? Говорили сме много пъти и именно в това е парадокса - аз искам нещо, а той е наранен от това нещо, сблъсък на две гледни точки. И направих темата не с цел да ми кажете да говоря с него и да изясня нещата, а да видя вие до къде стигате с компромисите и да получа съвет дали да правя, каквото искам или да бъда добро момиче и да направя компромиса, за да се чувства добре ТОЙ.

valdesbg
04-12-2009, 10:04
Постави себе си на първо място и ще разбереш докъде може да стигнеш с компромисите. В момента вървиш по доста опасен и лош път.

Компромисите се правят ако отсреща ги оценяват и си сигурна че също са готови да правят компромиси. В противен случай компромиса се превръща в отстъпчивост и страх.

Take_That
04-12-2009, 10:07
Защо смятате, че аз не съм говорила с него за това? Говорили сме много пъти и именно в това е парадокса - аз искам нещо, а той е наранен от това нещо, сблъсък на две гледни точки. И направих темата не с цел да ми кажете да говоря с него и да изясня нещата, а да видя вие до къде стигате с компромисите и да получа съвет дали да правя, каквото искам или да бъда добро момиче и да направя компромиса, за да се чувства добре ТОЙ.

От темата ти разбирам, че явно си правила доста компромиси, но не става така... то търпиш, търпиш, но всичко си има граници :) В крайна сметка не е той човека, който ще те променя и ще ти казва какво да правиш... НАЙ-ГОЛЯМА ГРЕШКА, която можеш да допуснеш е да ИЗГУБИШ СЕБЕ СИ, ИСТИНСКАТА СИ СЪЩНОСТ, ЗАРАДИ НЯКОЙ ДРУГ - НЕДЕЙЙЙЙЙ!!!!!! :?

moneycomeme
04-12-2009, 10:10
Мила преди да заобичаш друг,първо трябва да заобичаш себе си.Преди да го караш да се чувства щастлив и да му дадеш любовта си първо ти трябва да откриеш свободата си и да освободиш мисленето си от подобни задръжки.....какво да ти кажа,моя съвет и да се съобразяваш с него,но в конкретния случай едно голямо НЕ!Ако те обича ще приеме че и ти си човек и искаш да се забавляваш,ако не те подкрепи много лошо за връзката ви,защото виждам че го обичаш ;]

butty
04-12-2009, 11:03
Компромиси трябват винаги. Преди и при нас беше така.. не можех да ида спокойно на кафе, купон или някъде другаде, без той да ми звънни постоянно, да ме пита къде съм, с кого и т.н.- с една дума..ревнуваше ужасно много.. НО аз не издържах и му казах, че аз така не мога да живея и ми трябва свобода, говорихме доста дълго и той ме разбра. Започва да ревнува доста по-малко и да ми вярва какво правя. Знае, че никога няма да се напия до такава степен, че да правя глупости и т.н. В доверието е ключът. През седмицата сме разделени, защото сме в 2 различни града и въпреки това никога не сме се лъгали..

Iv4eTy
04-12-2009, 11:35
Нормално в една връзка да има компромиси, но не и ограничения. Ти си отделен човек и си имаш глава на раменете. Можеш сама да решиш кое е добре и кое не за теб. Поговори с него, обясни му че си голям човек и че той нетрябва да те ограничава, само защото на него не му изнася. Така колкото и да го обичаш, в един момент ще осъзнаеш, че в сремежа си да си с него си изгубила себе си и вече сама не се харесваш. Ще ти писне да си това, което на него му харесва и просто ще се отдръпнеш.

sadsad
04-12-2009, 11:49
Здрасти Наде! Забравихме се с тебе.. :)
Ще ти дам пример със себе си, а и без това знаеш някои неща за мен. :-D Преди и пиех и пушех, но той беше против това. Известно време пушех без той да знае, спрях де, но започна да ми тежи някак си. Казах му, доверието му замина..Сега не пуша, но преди преди време се бяхме скарали и аз пуших и той знаеше и не го прие никак добре. Сега и да се скараме просто не пуша. Написала си темата "пиене", защо ти е да пиеш? Не можете ли да се забавлявате без алкохол?!? Вероятно го прави за твое добро. Танците..може да ревнува, нормално е. Като ти се танцува иди с него някъде, с него танцувай. Той не прави ли компромиси за теб? Помисли си какво би ти било, ако предпочетеш танците и алкохола и изгубиш него.
П.С. Да не си си сменила скайпа ?

[B]a[N]D[i]T[k]a
04-12-2009, 13:16
vsi4ko si ima granici... ponqkoga i az se 4ustvam kato teb no kato se opitam da go pogledna ot vun i vijdam 4e ne sum samo az s kompromisite.. toi sushto pravi ;] i + napulno sum suglasna sus sadsad ;]

soul1199
04-12-2009, 14:39
Гледай първо себе си,както той иска на него да му е добре така и ти..А той съобразява ли се,че и ти имаш нужди и не си залепена за него ?! :-o Няма място да се чувстваш виновна,щом ти е хубаво да си пиеш и да си танцуваш и т.н,той би трябвало да се съобрази с желанията ти,както ти се съобразяваш с неговите.. :?+1 но и аз поставям понякога неговите желания,а не моите,поговори с него!

cinderella_gugutka
04-12-2009, 14:46
прави каквото искаш-никой не може да ти казва какво да правиш и какво да не правиш.ако той те оби4а достатъ4но ще се примери 4е не може да те контролира(според теб ако гаджето ти трябва да избира между това да не е с теб и това да е с теб но без да те контролира кое би трябвало да избере ???)

sadsad
04-12-2009, 15:03
прави каквото искаш-никой не може да ти казва какво да правиш и какво да не правиш.ако той те оби4а достатъ4но ще се примери 4е не може да те контролира(според теб ако гаджето ти трябва да избира между това да не е с теб и това да е с теб но без да те контролира кое би трябвало да избере ???)
Не е така. Тази дума контролира не е подходяща. Той го прави за нейно добро. Защо мислиш е против тя да пие, за да има повече за него ли ? 8-)

Slawi92
04-12-2009, 15:19
Мила преди да заобичаш друг,първо трябва да заобичаш себе си.Преди да го караш да се чувства щастлив и да му дадеш любовта си първо ти трябва да откриеш свободата си и да освободиш мисленето си от подобни задръжки.....какво да ти кажа,моя съвет и да се съобразяваш с него,но в конкретния случай едно голямо НЕ!Ако те обича ще приеме че и ти си човек и искаш да се забавляваш,ако не те подкрепи много лошо за връзката ви,защото виждам че го обичаш ;]+1 не си някаква робияна басии, а той сигурно може си праи квото иска, а ти не :-o :-o

vihrenco
04-13-2009, 17:31
без доверие няма истинска връзка ,а иначе ти да не си некова бещ или собственост че само с него да се съобразяваш ,ако те обича ще те търпи такава каквато си и тва е

summerlove66
04-13-2009, 17:35
Тъпо постъпва :) .. Като те ограничава по този начин те кара да искаш все по-силно да пиеш , да танцуваш .. Е каква може да е тая любов .. За мене това са окови по точно или някаква силна степен на ревност .. Явно мисли , че някой друг може да те хареса знам ли .. :) Ти трябва да вземеш решение .. Или да го търпиш , да се промени или да му кажеш : "Тази вечер имаш много здраве" .. :)

FiRe_LaDy
04-13-2009, 19:10
Приятеля ми нямаше нищо против да пия и да танцувам.Да си правя кефа както аз си знам,но искаше да е там и да е сигурен,че няма да направя някоя глупост.Нито ми пречеше,нито ме спираше.Когато видеше,че прекалявам само ми казваше да внимавам.Тъпо е някой да ти забранява да правиш нещата,които обичаш.Едва на 20 си!Ако от сега се съобразяваш какво иска той ... а като се омъжиш?Няма смисал от такива забрани .. прави си кефа и това е!Ако те обича и държи на теб ще те разбере и няма да има нищо против.Но преди това поговори с него и му обясни,че ти е хубаво да правиш тези неща и не искаш да ти забранява ... айде успех :-)

Nadelina
04-25-2009, 07:41
Приятеля ми нямаше нищо против да пия и да танцувам.Да си правя кефа както аз си знам,но искаше да е там и да е сигурен,че няма да направя някоя глупост.Нито ми пречеше,нито ме спираше.Когато видеше,че прекалявам само ми казваше да внимавам.
Именно това не е ли пак забраната - без него не можеш да пиеш, за да не направиш някоя глупост, а когато прекалиш, ти го казва. Аз не мога да съм постоянно с приятеля ми, това значи ли, че без него аз не мога да си "правя кефа" (както сама се изрази)? Тъпо е по всички параграфи, ебаси!

GabisiTa
04-25-2009, 07:43
Явно ти няма доверие.. Но ако го обичаш и му го показваш постоянно, не виждам защо го прави :?

titinkaa
04-25-2009, 08:01
компромиси всеки прави,но не допускай да се стигне твърде далеч!

GossipGirl89
04-25-2009, 08:06
Виж ся мацка - всеки си има право на лична свобода! А приятелят ти НЯМА право да ти я отнема... Да се веселиш и да пиеш /но в нормални колечиства разбира се/ няма нищо лошо и не виждам това какво му пречи? Да не би да е ревнив и да го е страх, че може да се поддадеш на изкушение? Говори с него и ги изяснете тия неща. Предполагам, че той също има приятели, с които си забавлява, а ти не си му забранила...

dark0s
04-25-2009, 08:53
Когато си във връзка, несъмнено правиш компромиси, но интересно до къде трябва да се стига с тези компромиси. Чувствали ли сте понякога, че потъпквате себе си и желанията си, за да "не му стане гадно" на НЕГО? Чувствали ли сте се виновни за неща, които сте искали да направите? Защо след като съм на 20 години, не мога да пия на воля, не мога да танцувам на воля и да се забавлявам, така както се забавляват всички или ако го правя се чувствам виновна, защото ТОЙ не харесва това? Снощи един приятел ми каза \"Прави, каквото искаш, никoй няма право да те командва!\" ... Но до колко е прав......

P.С. Не искам да ГО наранявам, а го правя, защото искам да буда себе си. Къде греша? Къде е вярната посока?

докато обръщаш внимание на такива хора вечно ще си задаваш въпроси и ще има съмнения