PDA

View Full Version : за или против ФДТ?



toolostinyou
04-12-2009, 13:18
за или против ФДТ?

LovelyGirl
04-12-2009, 13:26
За, но да не се прекалява с него.

Mihailova
04-12-2009, 13:34
За , но съм за , само за маркова козметика типаж - La roche , Vichy.

Goddess
04-12-2009, 13:38
За , но съм за , само за маркова кзометика типаж - La roche , Vichy.
Именно. За съм и ползвам на Vichy.

По принцип за мен това отдавна са глупости за вредата - сигурно има такава, но за мен е преувеличено. Не винаги съм ползвала Виши, ползвала съм и от по - евтините преди, лицето си ми е супер.
Козметиките на Max Factor, L'oreal и т.н също са добри.

Izzy_
04-12-2009, 13:40
Попринцип за,но да не е с цяла тубичка и като си мацате лицата,айде поне и на врата слагайте,щото иначе е адски смешно.

Mihailova
04-12-2009, 13:40
Goddess Аз използвам La roche-posay - Toleriane http://www.aptekaslonik.pl/images/prod/1765/toleriane_fluid_2.jpg и съм страшно доволна от него. И двете марки са медицинска козметика и по никакъв начин не влияят негативно върху кожата , з аразлиак от Л'ореал , Мейбълин и така нататъка , които са масова козметика ;)

toolostinyou
04-12-2009, 13:45
а тези от еивън вредни ли са защото аз имам от него и ни съм доволна никак. :evil:

NIKY
04-12-2009, 13:45
Попринцип за, но за мен няма смисъл момичета 7 - 8 клас да си клепат лицата, като още нямат кво да прикриват като бръчки и т.н.

Mihailova
04-12-2009, 13:48
toolostinyou Щом сама казваш , че не си доволна какъв е смисълът да питаш нас ? Това е масова козметика , какво очакваш - брилиянтно качество ?

YouCantStopMe
04-12-2009, 13:55
за,но в умерени количества.. а не да се намажеш и да излеждаш като мазна горила!

sexa_na_kompleksa
04-12-2009, 13:58
Не мисля, че ни е небходим в тази ранна възраст. ; )

bloodyF
04-12-2009, 14:04
Не мисля, че ни е небходим в тази ранна възраст. ; )

+1

LifeIsGood
04-12-2009, 14:43
И аз съм за, но за мен дори и марковата козметика не е напълно безобидна. Има много кансерогенни токсини дори и в марковите фон дьо тени...Заради това ползвам минерални- pur minerals, everyday minerals, bare essentials. Не само са по полезни но и стоят по добре на кожата, сливат се по добре!

Goddess
04-12-2009, 14:52
Goddess Аз използвам La roche-posay - Toleriane http://www.aptekaslonik.pl/images/prod/1765/toleriane_fluid_2.jpg и съм страшно доволна от него. И двете марки са медицинска козметика и по никакъв начин не влияят негативно върху кожата , з аразлиак от Л'ореал , Мейбълин и така нататъка , които са масова козметика ;)
Да, на La roche също са хубави продуктите им като цяло.И да, точно, че са медицински, не запушват порите и седят супер естествено. :)
А за масовата козметика - така е, от тях е възможно да има вреда върху по - чувствителните кожи, но пак са по - добър вариант от Golden Rose, Avon и всякакви такива. :Р

LittlePrincess
04-12-2009, 14:53
За, когато трябва да се прикрие нещо.

sladur4etyYy
04-12-2009, 14:58
Goddess Аз използвам La roche-posay - Toleriane http://www.aptekaslonik.pl/images/prod/1765/toleriane_fluid_2.jpg и съм страшно доволна от него. И двете марки са медицинска козметика и по никакъв начин не влияят негативно върху кожата , з аразлиак от Л'ореал , Мейбълин и така нататъка , които са масова козметика ;)

каква му е цената на този? :)

иначе съм ЗА, стига да не се прекалява, да не е от някоя смотана марка и цвета да е съобразен с цвета на кожата, а не с 5 тона по- тъмен/светъл :D

GbSy
04-12-2009, 15:07
Хмм, аз попринцип не съм "за", защото не мога да си позволя да дам толкова пари за скъп фон дьо тен, а евтините смамо вредят. Да не говорим, че мацките, наклепани с 3 тона фон дьо тен стават оранжеви и смешни...
Пудрата е по-удачно решение, особено анти-бактериалната, въпреки че сега няма да ползвам нито едно от двете.
Пък и ако няма какво да прикриваш, не ти трябват мазила.
Естествената красота преди всичко! ;)

GabisiTa
04-12-2009, 15:13
За мен няма такова нещо "за" и "против" .. Който иска и има нужда използва, който не иска - не използва :)

Goddess
04-12-2009, 15:19
Goddess Аз използвам La roche-posay - Toleriane http://www.aptekaslonik.pl/images/prod/1765/toleriane_fluid_2.jpg и съм страшно доволна от него. И двете марки са медицинска козметика и по никакъв начин не влияят негативно върху кожата , з аразлиак от Л'ореал , Мейбълин и така нататъка , които са масова козметика ;)

каква му е цената на този? :)

иначе съм ЗА, стига да не се прекалява, да не е от някоя смотана марка и цвета да е съобразен с цвета на кожата, а не с 5 тона по- тъмен/светъл :D

35 лева мисля, че беше. Около 30...

taNcheto93
04-12-2009, 15:23
За, но в умерени количества

Mihailova
04-12-2009, 15:24
sladur4etyYy Аз си го взимам за 38 лева от аптеки "Санита" във Варна. Същата е цената и на Vichy.
Goddess Дори кожата да не е чувствителна , ако искат да им бъде здрава , хубава и не с бръчки , няма да използват масова козметика. На Л'ореал фон дю тените признавам използването им след една определена възраст и при условие , че са наясно с кожите си. Половината хал хабер си нямат относно гримове , фон дю тени и качествена козметика , но дуднат как те запушвали порите :lol:

TraPPed
04-12-2009, 15:24
Gabisita има право...все пак едва ли някой ще тръгне да си маже лицето с нещо което не му е нужно...но не бива и да се прекалява...че става адски гнусно :?

Goddess
04-12-2009, 15:30
sladur4etyYy Аз си го взимам за 38 лева от аптеки "Санита" във Варна. Същата е цената и на Vichy.
Goddess Дори кожата да не е чувствителна , ако искат да им бъде здрава , хубава и не с бръчки , няма да използват масова козметика. На Л'ореал фон дю тените признавам използването им след една определена възраст и при условие , че са наясно с кожите си. Половината хал хабер си нямат относно гримове , фон дю тени и качествена козметика , но дуднат как те запушвали порите :lol:
Аз на Виши си го взимам за 28. :) Виждала съм и за 25.
Иначе съгласявам се, да. При всекидневно използване на фон дъо тен е много по - добре ако е от медицинска козметика. Но има хора, които си слагат рядко, само за специални случаи и тези на Л'ореал и другите производни, им вършат работа. :)

Mihailova
04-12-2009, 15:33
Goddess Възможно е да си купуваш за 25 , но може би говорим за различни серии на марката :)
Иначе , дори за рядко изпозлване , не трябва да си превръщате лицето в кошче за боклук.

Crystaline
04-12-2009, 15:36
ми мн ясно ЗА

Swinkenhoffer
04-12-2009, 15:42
Хубавите момичета нямат нужда от такива неща.
Проблемите трябва да се лекуват, а не да се прикриват.
И да, против съм. 8-)

Goddess
04-12-2009, 15:43
Goddess Възможно е да си купуваш за 25 , но може би говорим за различни серии на марката :)
Иначе , дори за рядко изпозлване , не трябва да си превръщате лицето в кошче за боклук.

Ми не знам, моя е такъв: http://www.leguidesante.eu/images/produits/7932876-2.jpg

Вероятно този в тубичката е по - скъпия ?

Mihailova
04-12-2009, 15:47
Да , в тубичките са по-скъпи. И на Vichy и на La roche-posay цената им е еднаква - 38 лева. Плюс това да отбележа , че аз си купувам La roche-posay за чувствителна кожа.

mArMaLaDkA
04-12-2009, 15:47
Какво от сега ще се клепате с пудри и фон дьо тенове?Да не сте на по 30-40?Какво толкова имате да ми прикривате,не ми е ясно.Като имате проблем с кожата-ми лекувайте го.Грижете се за кожата на лицето,всекидневно почистване на лицето,когато ви излезе пъпка или черна точка,мажете с нещо ефикасно,не да клепате отгоре фон дьо тен и/или пудра.Ако имате неравномерен тен,си купувате някакво кремче и така.Вие сте млади момичета,как може да си съсипвате по този начин кожата?Минерални,антбактер иални и всякакви такива глупости вече слушах.Колкото и да е,запушва порите.Фон дьо тен приемам да се сложи само за абитуриентски бал или сватба,някакво значимо събитие.Излезе ви малка пъпчица,веднага се шашкате,почвате да мацате отгоре тонове грим,за да я заличите,което си е същинска глупост.Да не говорим,че на мен ми е непосилно да дам 30-50 лв. само за един фон дьо тен.Първо,че не е честно да харча парите на баща ми за толкова скъпи боклуци,второ,че на мен сърце не ми дава да дам толкова за някакъв си грим.Сега знам,че ще ми наливат акъл и ще ми приказват "ах,ама минералната ми пудра","оу,антибактериалния ми фон дьо тен" и т.н.Моето мнение е,че сте млади момичета,имате свежо лице и пак ще го кажа:
-като имате проблемна кожа,купувайте си ефикасна козметика,някакъв антибиотик за мазане,за да я възстановите.Не да се мацате отгоре и да се опитвате да прикривате.Плюс това,вие сега сте в пубертет,хормоните не могат да се урегулират и е нормално да имате проблеми с кожата
-Вие пък,които имате хубава кожа,защо се клепате с такива глупости?Едно хубаво лице е хубаво,подчертано и красиво,без да се налага да му мацате отгоре фдт.

LifeIsGood
04-12-2009, 15:53
Какво от сега ще се клепате с пудри и фон дьо тенове?Да не сте на по 30-40?Какво толкова имате да ми прикривате,не ми е ясно.Като имате проблем с кожата-ми лекувайте го.Грижете се за кожата на лицето,всекидневно почистване на лицето,когато ви излезе пъпка или черна точка,мажете с нещо ефикасно,не да клепате отгоре фон дьо тен и/или пудра.Ако имате неравномерен тен,си купувате някакво кремче и така.Вие сте млади момичета,как може да си съсипвате по този начин кожата?Минерални,антбактер иални и всякакви такива глупости вече слушах.Колкото и да е,запушва порите.Фон дьо тен приемам да се сложи само за абитуриентски бал или сватба,някакво значимо събитие.Излезе ви малка пъпчица,веднага се шашкате,почвате да мацате отгоре тонове грим,за да я заличите,което си е същинска глупост.Да не говорим,че на мен ми е непосилно да дам 30-50 лв. само за един фон дьо тен.Първо,че не е честно да харча парите на баща ми за толкова скъпи боклуци,второ,че на мен сърце не ми дава да дам толкова за някакъв си грим.Сега знам,че ще ми наливат акъл и ще ми приказват "ах,ама минералната ми пудра","оу,антибактериалния ми фон дьо тен" и т.н.Моето мнение е,че сте млади момичета,имате свежо лице и пак ще го кажа:
-като имате проблемна кожа,купувайте си ефикасна козметика,някакъв антибиотик за мазане,за да я възстановите.Не да се мацате отгоре и да се опитвате да прикривате.Плюс това,вие сега сте в пубертет,хормоните не могат да се урегулират и е нормално да имате проблеми с кожата
-Вие пък,които имате хубава кожа,защо се клепате с такива глупости?Едно хубаво лице е хубаво,подчертано и красиво,без да се налага да му мацате отгоре фдт.

Не е само за прикриване, прави лицето по красиво. Аз слагам също руж - по тъмен на кухините на бузите и по светъл/розов на носа, бузите, челото и брадичката.....ФДТа ми е минерален под формата на пудра, друго не слагам...А и коректор под очите- ВСЕКИ ИМА ТЪМНИНИ ПОД ОЧИТЕ НЯМА ЧОВЕК КОЙТО ДА НЯМА!! За това коректор е задължителен..
Но съм съгласна че най важното е миенето на лицето, да се използва защитата от слънцето редовно като се излиза и кремове...Ако кожата ви е с пъпки и т.н. тя ще е грозна дори и с един тон ФДТ...

Mihailova
04-12-2009, 16:01
mArMaLaDkA Моля те , скъпа - не си наясно. Дори влажнината на въздуха се отразява върху кожата , а един качествен фон дю тен я предпазва от лошите метериологични влияния. Не виждам да е нужно да си на 30 години , за да изпозлваш каквито и да е гримове , въпроса е не колко гримове използваш - а какви са. И нямам предвит под каква форма , а марка.

sladur4etyYy
04-12-2009, 16:06
а за да не пускам нова тема, кажете какво мислите за L'oreal - True Match Minerals. дали е също толкова добро като Vichy и La roche? защото нали уж е минерално..? тия дни и без тва ще искам пари на баща ми за някое ново гримче, поне да знам какво ще си купя ;д

Mihailova
04-12-2009, 16:12
sladur4etyYy Ще ти обясня разликите. Л'ореал , като цяло , а дори и L'oreal - True Match Minerals е масова козметика. Съответно в нея има много малко неща - не се конкретизира според вида на кожата , чувствителността и така нататък , което предразполага към алергии независимо дали кожата е чувствителна или не.
Vichy и La roche-posay са специализирана козметика , която предпазва кожата от всякакви негативни влияния. Антиалергични са , особено аз гарантирам за La roche-posay , тъй като го ползвам.Фон дю тенът стои естествено , добре попива и по никакъв начин не вреди на кожата-напротив. Кожата ми диша преспокойно , достоверен факт е това , че нямам комедони.
Сама прецени според кожата си , аз лично не рискувам , преди ползвах Л'ореал дълго време , но сега ползвайки La roche-posay , никога няма да се върна към него. Лицето ми се чувства много по-добре.

sladkish_14
04-12-2009, 16:13
Ами всъщност съм против използването на фон дьо тен .. Кожите ни на всички са още млади и не вярвам наистина някой от тука да има истинска нужда от фон дьо тен .. Аз лично не използвам , защото имам лунички и колкото и да слагам от него няма кой знае колко голям ефект само ми замръчква лицето ..

LifeIsGood
04-12-2009, 16:13
а за да не пускам нова тема, кажете какво мислите за L'oreal - True Match Minerals. дали е също толкова добро като Vichy и La roche? защото нали уж е минерално..? тия дни и без тва ще искам пари на баща ми за някое ново гримче, поне да знам какво ще си купя ;д

Според мен зависи...Аз бих предпочела True Match Minerals защото си ползвам крем които има всичките тези предпази които ги имат медицинските ФДТи...Крема го ползвам редовно но не слагам ФДТ толкова редовно колкото крем.
Минералните са по-безобидни и стоят много добре на кожата.

sladur4etyYy
04-12-2009, 16:19
Mihailova, LifeIsGood, мерси и на 2-те ви. а последно да питам- може ли да ми кажете някаква пудра, която също да не вреди на кожата, и от която сте доволни, защото наистина забелязвам, че моята на Манхатън не е особено добра...

Mihailova
04-12-2009, 16:22
Ако си купуваш от масова козметика , купи си съответно и от масова козметика пудра.
Ако си купуваш от медицинската - Vichy , La roche-posay ;)

sladur4etyYy
04-12-2009, 16:25
добре, намясто ще си реша дали Виши или La roche ;д мерси за инфото :P

KoRnFlAkE
04-12-2009, 16:36
против.
не виждам защо на момичета под 20 години да им трябва такова нещо.

SunSmile
04-12-2009, 16:42
Аз съм ЗА!
Ако ФДТ е качествен и хубав, тония номер и да не е в огромни количества! Не изглежда толкова лесно да покриеш хубаво лицето си, да не прекалиш, да е твоя цвят и да стои естествено, да подчертава естествената ти кожа!
Много против съм 7-8- клас с една тубичка ФДТ, който няма нищо общо с техния цвят на кожата. Смешна работа!
Всичко е хубаво в умерени количества! И ФДТ е хубаво да се използва, когато е нужен, а не да се гримирате като ходите да хвърлите боклука :lol:

Vladkoy
04-12-2009, 16:42
За съм, но определено трябва да е някакви граници.. не може да си сложиш 1 пръст слой и като се почешиш да става дупка..

mArMaLaDkA
04-12-2009, 17:02
Егати теорията,честно,заклевам се!Михайлова,един хубав крем няма ли да свърши същата работа(да предпази от вредните UV лъчи,сух въздух и т.н)?Та вие тук повечето сте на по 15-16,какво е това гримиране?Пудра,фон дьо тен,руж?Използвайте си,ама поне да не е всекидневно.А и ми пропускате другия въпрос-от къде 40 лв за фон дьо тен?Вашите пари ли кихат?Не ви ли питат къде отидоха 40-те лева,които са ви дали вчера?

дано,когато си родя дете,да е момче!дано,дано,дано!

Mihailova
04-12-2009, 17:06
mArMaLaDkA Не , скъпа - кремовете не са достатъчни. На всичкото отгоре - коя беше ти , че да ме поучаваш? Както искам и с каквото искам се гримирам . И на въпроса ти ще отговоря , че всичко зависи от стандарта на живот. Не , не кихат пари ,а ги изкарват и те са ни предостатъчно. А дали ме питат ? - Не , не ме питат , наясно са каква козметика използвам , какви парфюми и така нататък. Качеството над всичко. Всичко зависи отново ще се повторя от стандарта на живот. Ти имаш един , аз друг , нормално е ;)

mechtaq_za_teb
04-12-2009, 17:44
За, когато наистина има нужда.
Против, когато нямаме.

Converse333
04-12-2009, 19:06
Ами аз съм За.Използвам на Буржоа и съм много доволна.Не ми излизат пъпки,както някои хора се оплакват.Но все пак си зависи от типа кожа,какъв ФДТ използваш и т.н. ... :)

Sarra1
04-12-2009, 19:12
Стандарт на живот, а? Пхах, по-скоро стандарт на мислене.. :?

In4iTu_
04-12-2009, 19:12
Ползвам от много време, не знам дали вреди..може би, ноне мога да си представя да изляза без фдт. Естествено някои доста прекаляват с количеството и стои доста смешно, ноо всеки да си се оправя :D

DivoTo_KoTe
04-12-2009, 20:23
Какво от сега ще се клепате с пудри и фон дьо тенове?Да не сте на по 30-40?Какво толкова имате да ми прикривате,не ми е ясно.Като имате проблем с кожата-ми лекувайте го.Грижете се за кожата на лицето,всекидневно почистване на лицето,когато ви излезе пъпка или черна точка,мажете с нещо ефикасно,не да клепате отгоре фон дьо тен и/или пудра.Ако имате неравномерен тен,си купувате някакво кремче и така.Вие сте млади момичета,как може да си съсипвате по този начин кожата?Минерални,антбактер иални и всякакви такива глупости вече слушах.Колкото и да е,запушва порите.Фон дьо тен приемам да се сложи само за абитуриентски бал или сватба,някакво значимо събитие.Излезе ви малка пъпчица,веднага се шашкате,почвате да мацате отгоре тонове грим,за да я заличите,което си е същинска глупост.Да не говорим,че на мен ми е непосилно да дам 30-50 лв. само за един фон дьо тен.Първо,че не е честно да харча парите на баща ми за толкова скъпи боклуци,второ,че на мен сърце не ми дава да дам толкова за някакъв си грим.Сега знам,че ще ми наливат акъл и ще ми приказват "ах,ама минералната ми пудра","оу,антибактериалния ми фон дьо тен" и т.н.Моето мнение е,че сте млади момичета,имате свежо лице и пак ще го кажа:
-като имате проблемна кожа,купувайте си ефикасна козметика,някакъв антибиотик за мазане,за да я възстановите.Не да се мацате отгоре и да се опитвате да прикривате.Плюс това,вие сега сте в пубертет,хормоните не могат да се урегулират и е нормално да имате проблеми с кожата
-Вие пък,които имате хубава кожа,защо се клепате с такива глупости?Едно хубаво лице е хубаво,подчертано и красиво,без да се налага да му мацате отгоре фдт.


Не съм съгласна.Един добър фон дьо тен отговарящ на кожата на лицето може да направи чудеса.Това,че лицата са ни млади няма нищо,ама нищо общо.Мога да ти кажа,че аз използвам фон дьо тен от година и нещо и кожата ми стана по-хубава.Когато кожата на лицето е естествена по-лесно се замърсява,а вечер като си изчистиш фон дьо тена всичко се маха.А и мисля,че,когато се правят и маски кожата ще е перфектна.

mArMaLaDkA
04-13-2009, 08:43
Казах ли,че ще почнат да ми вливат акъл? :razz: Мацайте се там и тихо!Нито ще ми промените мнението,като сте 2-3 и повтаряте едно и също,нито аз ще променя вашето.

Shia
04-13-2009, 10:42
На официално събитие-бала примерно бих направили компромис да сложа на лицето си ФДТ и пудра за ефекта,все пак бал и трябва да блести от всякъде.Иначе не слагам на лицето си нищо,нямам проблемна кожа и не ми трябва.Едиствено,когато ми излезе някаква червенинка(от комар примерно) мазвам в тази зона леко и толкова.
Стои супер неестесвтено и някои момичета(от моето даскало) си взимат няколко тона по-тъмен ФДТ за "тен" и резултата е плачевен,стои им като маска :?

guinessgirl
04-13-2009, 16:15
за,когато има нужда от него

sweet_bubka
04-13-2009, 22:29
За, но да не се прекалява с него.
+1

LifeIsGood
04-13-2009, 22:40
Хора не забравяйте, гримът се носи не за да прикрие грознотата, а за да подчертае вашата красота!! Ако имате проблемна кожа ФДТа ще ви стои ужасно грозно и по добре използвайте препарати за да се оправи и тогава мислете какъв грим да сложите!! А който има хъбава кожа ФДТа подчетава нейната красота и я прави страхотна!!
Ако искате да изглеждате така красиви само на бал или сватба, тогава носете ФДТ само тогава. Аз го нося като излизам вечер, но не и всеки ден на даскало. Може би петък, събота и неделя го нося....

Infinity
04-14-2009, 08:09
Еми ако някой не се чувства комфортно може да си слага каквото иска и никой не може да му забрани,аз не съм против,но момичетата със много фдт,яко екстейшъни и лещи са най-смешните същества :D

marin4itu
04-14-2009, 11:54
Който иска да си носи (стига да не е е огромни количества), аз лично не ползвам фон дьо тен, бих сложила на абитуриенската ми... И какво толкоз вече се впечатлявате, че кожата ви е станала по-хубава.. дрън дрън.. това е декоративна козметика... На всичкото отгоре 40 лева.. Като сама започна да си изкарвам парите и преценя, че мога да дам толкова пари за козметика, тогава ще ги давам...

и ся пак ще почнете да повтаряте едни и същи наизустени неща... 8-)