PDA

View Full Version : 90 килограма



nikoleta93
04-12-2009, 16:07
здрвейте момиче на 15 сьм и имам проблем с килограмите висока сьм 1.74 и сьм 90 килограма искам да сваля 25 кг обаче ми е много трудно предложете някаква ефикасна диета отчаяна сьм :( :( :(

tonie__
04-12-2009, 16:26
Пиер Дюкан :)

Sissy90
04-12-2009, 16:31
аз бих ти препоръчала да отидеш на диетолог - щом имаш 25 кг за сваляне, може би имаш някакъв здравословен проблем. А дори и да нямаш, ако се опиташ да ги свалиш бързо, можеш да си навредиш. Едно е да си на диета 3-4 седмици и да свалиш 2-3-4 кг, друго е да искаш да свалиш 25. А и на 15 години ако отслабнеш рязко, може да ти спре цикъла, да ти се образуват стрии и т. н., което едно че не е приятно, друго че може и да бъде опасно (особено с цикъла де, стриите просто не са естетични).

sladur4etyYy
04-12-2009, 16:34
а за спорт не ти ли е хрумвало?!

иначе и аз мисля, че трябва първо да идеш на диетолог, но обезателно, ако започнеш някаква диета, трябва да се съчетае със спорт, в противен случай, кожата ти ще се отпусне страшно много.

tonie__
04-12-2009, 16:40
а защо наистина първо се започнеш със спорта вместо с диетите ? :) запиши се на някакъв спорт(не ти препоръчвам много волейбола,понеже си висока и не ти трябва повече) виш как ти се отразява и ако ти хареса спортувай по-често,ограничи газираното и сладкото и те нещата малко по малко ще се наредят

П.с:Малко се отклонявам,ама ми стана интересно-четох темата за майка ти и обескосмяването..как се развиват нещата ? :-o :-)

shell
04-12-2009, 16:42
аз бих ти препоръчала да отидеш на диетолог - щом имаш 25 кг за сваляне, може би имаш някакъв здравословен проблем. А дори и да нямаш, ако се опиташ да ги свалиш бързо, можеш да си навредиш. Едно е да си на диета 3-4 седмици и да свалиш 2-3-4 кг, друго е да искаш да свалиш 25. А и на 15 години ако отслабнеш рязко, може да ти спре цикъла, да ти се образуват стрии и т. н., което едно че не е приятно, друго че може и да бъде опасно (особено с цикъла де, стриите просто не са естетични).
+1 а след като отслабнеш трябва да включиш и спор и така отслабването ще е и по-ефикасно :)

SunSmile
04-12-2009, 16:45
По - добре се консултирай с диетолог!
Отиди на фитнес, където да ти направят хубава програма! Ако нямаш възможност попитай някой, който ходи или започни упражнения от нета.
Най - важна е волята! За пореден път се убеждавам, че трябва много воля, инат, упоритост и постоянство!!! :)

DivoTo_KoTe
04-12-2009, 16:53
Мисля,че това не са 5-10 килограма,който да свалиш с определена диета.
Според мен е най-добре да се консултираш с диетолог и да спортуваш нещо било то и танци.
Успех и помни,че невъзможни неща няма всичко е голяма воля.

vanilla
04-12-2009, 17:23
Диетата е добре да се съгласува с мнението на диетолог.
Все пак си още тийнейджър. Не е хубаво да се хръвляш на драстични диети и да се лишаваш от важни за огранизма ти продукти.

А относно спорта, силно ти препоръчвам плуване или народни танци, танци като цяло. Не се хвърляй на спорт с тичане, за да не си набиеш петите. Баща ми така страда до ден днешен. Тежичък беше. Ходеше да тича. И после болки...

И не се отчайвай! Имай търпението, волята, упоритостта и ако щеш ината да постигнеш това, което ти искаш. Не забравяй, че в началото ще свалиш бързо, после ще има застой. Важното е него да изтраеш. После вече става лесно.

Успех, миличка най-сърдечно ти желая!

ChOcOlaTEsTar
04-12-2009, 18:17
Отиди при Огнян Симеонов -диетолог в Сф . Една фр с отслабна с 20 кг постепенно и здравословно. В нета имаше някъде телефона му

clever
04-12-2009, 18:28
Диетолог :!:

MrUndaztood
04-12-2009, 18:33
НЕ се захващай с
Пиер Дюкан :) !!!

t1n4e7o
04-12-2009, 18:42
Ако беше поне на 17-18 и аз бих ти препоръчала Дюкан, но ти си още малка.. Не мога да ти препоръчам диетолог, но ако отидеш до личния си лекар и му кажеш че искаш да отслабнеш и да ти даде направление за някои специалист и вече ще говориш с него. Може да му кажеш да ти сложи по- лек режим и да започнеш малко по малко да спортуваш. Успех :) :-)

SiSsKkAa
04-12-2009, 18:49
Пиер Дюкан не е препоръчителен за 15-годишно момиче

mysterious93
04-12-2009, 18:49
Както ти казаха най - добре отиди на диетолог , защото това не са 5-6 килограма, а 25... и все пак не мисля че трябва да се захващаш със спорт веднага :-o дълги разходки и много ходене като цяло - да, но с това тегло не се нахвърляй веднага да бягаш и т.н... макар че то предполагам че диетолога ще ти даде и някви съвети знам ли.. а ти защо чак сега се сети...

In4iTu_
04-12-2009, 18:50
НЕ се захващай с
Пиер Дюкан :) !!!

colymoly
04-12-2009, 18:52
никаквъв Дюкан, не започвай с тези от рода на разделното хранене, защото след като отслабнеш с тях(колкото и да си свалила) ще си ги върнеш, не вярвам да искаш да караш цял живот така, трябва ти диетолог, не се отчайвай, не пии никакви хапчета за отслабване или добавки, може да правиш преси, да караш колело или плуване...

mimsssssss
04-12-2009, 18:58
Както ти казаха най - добре отиди на диетолог , защото това не са 5-6 килограма, а 25... и все пак не мисля че трябва да се захващаш със спорт веднага :-o дълги разходки и много ходене като цяло - да, но с това тегло не се нахвърляй веднага да бягаш и т.н... макар че то предполагам че диетолога ще ти даде и някви съвети знам ли.. а ти защо чак сега се сети...
именно.как се е стигнало до тея 90кг :-o но няма да те упреквам ти си знаеш.по темата-казаха вече отиди при специалист диетолог

babylofzz
04-13-2009, 11:17
никаквъв Дюкан, не започвай с тези от рода на разделното хранене, защото след като отслабнеш с тях(колкото и да си свалила) ще си ги върнеш, не вярвам да искаш да караш цял живот така, трябва ти диетолог, не се отчайвай, не пии никакви хапчета за отслабване или добавки, може да правиш преси, да караш колело или плуване... :)

iwka95
04-13-2009, 11:59
със спорт :)

colymoly
04-13-2009, 12:48
аз преди 2 месеца, се отказах от всякакви тестени изделия, пържено, газирано и сладко, на моменти се отпускам, но сега вече има видим резултат, въпреки, че отначало се оплаших, че никога няма да мога да отслабна :-D сега вече правя преси, упори скачам на въже и правя всякакви упражнения за корем и бедра, може да пробваш мисля, че за по малко от година ще успееш да станеш макс 60 и най-добрата ми прогноза 55 :) което ще е чудесно

miss_headstrong
04-13-2009, 19:31
аз съм на 14
1.58 ръст
68 кг
трябва да отслабна с 20 кг
бях на прегледи казаха ми да спортувам и да не ям тестени глупости