PDA

View Full Version : Хора, давайте някакъв съвет!



Bianca
04-12-2009, 19:06
Добър вечер. Днес разбрах, че ме е обхванало ужасното желание... да си дръпна от нечия цигара. Навсякъде около мен всичко живо пуши, ужасно е. о.О Тази вечер просто ме обзе мнооого странно чувство. Нещо ме теглеше към цигарата. Винаги досега съм мразела дима, самото нещо, блях.
Основната ми идея е, че искам да ви помоля да кажете някакви трикове. Да не мисля за това, да се отърва от това желание. Защото се познавам много добре, дръпна ли веднъж – край, ставам заклет пушач. А наистина не искам да става така, нямам насита по отношение на нищо. В момента нещо ме тегли към кутията с цигари в другата стая......
П. П. Съжалявам, просто исках да споделя и да ви питам. о.О
Осъзнавам, че темата ми е до болка тъпа.

x3eme
04-12-2009, 19:08
Не е гаранция,че като дръпнеш веднъж няма да може да ги спреш повече.Единствения начин да преодолееш изкушението е да му се отдадеш.Опитай и сама прецени заслужава ли си да продължиш.

Pliok0019
04-12-2009, 19:12
Темата ми е ужасно странна.

Опитвала ли си цигари досега?

Joc
04-12-2009, 19:13
вземи 1 цигарка син ротманс, олигави я обилно и запали... дръпни силно на гърди и повече няма да ти се иска никога..

zloto
04-12-2009, 19:13
Няма да станеш пушачка от една цигара. Дръпни си, закашляй се и забрави (:
Малко хора са харесали цигарите от първия път, даже не знам да има такива.
Ако беше толкова лесно да се пристрастиш, всички щяхме да сме наркомани, пушачи и алкохолици. И аз понякога от нерви или скука съм си искала цигара, но не съм си и помисляла, че може да ми стане навик. Редовно се мотая с пушачите в междучасието и нищо ми няма.

Jumbie483
04-12-2009, 19:13
Ако една цигара те пречупи, това говори лошо за теб..
Просто не пали и готово.. това желание е временно :)

RAWRRR
04-12-2009, 19:13
Сети се за колана на татко :)


(пуши ми се и на мен)

TellMeYourName
04-12-2009, 19:13
http://www.sonofthesouth.net/uncle-sam/images/funny-no-smoking-sign.jpg

:D

LovEsIckk
04-12-2009, 19:15
Напиши стихотворение.
Като ти се пуши,върви си купи една кутия цигари и опъни да усетиш как влиза..
След 3-4 месеца ще очакваме тема "Обзело ме е желание да спра да пуша"
.
.Ама да не ти пука ;] пали цигарката

Bianca
04-12-2009, 19:16
^ Не живея с тате. 8-)
Но пък се сещам много добре за маминия...... :-o

Canis_Dirus
04-12-2009, 19:20
Иди си изпуши една цигара. Мен ми се случва да изпуша 3-4 цигари на година. Не ме е убило, нямам рак на дроба, нито са ми замърсили съвестта.

cherinka
04-12-2009, 19:25
пуши, кака, трови са :)

Seducti0n
04-12-2009, 20:31
:? учудваш ме...
който го е страх от мечки не ходи в гората :wink:

аз започнах средата на 8-ми клас, сега съм 10-ти
имало е периоди, не съм пушила/няколко месеца/, не съм усещала никотинов глад /и не това определено не е било опит да ги откажа-просто не ми се пушеше/ и все си мисля, че никога няма да се пристрастя... но ще видим, нищо не се знае
Сама си решаваш.И все пак не мисля, че ще се пристрастиш от 1 цигара /това не е хероин, просто 1 цигара/... но ти си решаваш

MakeMeLaugh
04-12-2009, 20:53
И това го очаквах, само че ти дори подрани.. ;д

Преди говореше против разни поведения, снимки, идеали.
Сега започваш лека-полека да ставаш част от тях.

Както и да е. В тоя случай или си пушач или не. Дърпаш, вижда дали ти харесва и си преценяш.
Щото да стоиш и да се мъчиш, пък акъла ти да е все в цигарите рано или късно ще ти избият баласите.

Ако разполагаш с пари и искаш да ги изхарчиш за нещо глупаво, а не да идеш на кино да речем или на кафе с приятели, искаш да вуниш на гадно и да изглеждаш по-зле, да се задухваш повече от другите като тичаш и да покашляш след някоя годинка като мои приятели, и накрая евентуално да умреш по-млада но по-сбръчкана от другите - това е твоят избор, всичко е в твоите ръце ;)

Честито за избора! Докажи, че си лабилна или пък не?...

FockidyFockFock
04-13-2009, 01:00
И аз имах такива желания...
До преди 2 години, можеше да се каже, че пуша. Сега също се случва да припаля цигара, но не изпитвам нужда.

SWASTIKA
04-13-2009, 04:34
Добър вечер. Днес разбрах, че ме е обхванало ужасното желание... да си дръпна от нечия цигара. Навсякъде около мен всичко живо пуши, ужасно е. о.О Тази вечер просто ме обзе мнооого странно чувство. Нещо ме теглеше към цигарата. Винаги досега съм мразела дима, самото нещо, блях.
Основната ми идея е, че искам да ви помоля да кажете някакви трикове. Да не мисля за това, да се отърва от това желание. Защото се познавам много добре, дръпна ли веднъж – край, ставам заклет пушач. А наистина не искам да става така, нямам насита по отношение на нищо. В момента нещо ме тегли към кутията с цигари в другата стая......
П. П. Съжалявам, просто исках да споделя и да ви питам. о.О
Осъзнавам, че темата ми е до болка тъпа.

Всичко е в главата. Такова нещо като теглене няма.
Такова нещо като да не можеш да се контролираш - има, но, ако има, прекръсти се и отиди на психиатър.
Научи се да си контролираш мислите, желанията, движенията...

MovieGirl
04-13-2009, 11:01
Принципно аз съм твърдо против пушенето,ама веднъж и на мене ми се случи да изпитам точно някакво чувство да пуша и исках! :shock: ,но после се замислих защо винаги съм мразела цигарите,за всичките им вреди и т.н...и пак се върнах на старата вълна анти-цигари :grin:
Просто сама трябва да решиш за себе си какво искаш,няма такива неща като трикове да искаш-да не искаш,да мислиш-да не мислиш... :)

Bianca
04-13-2009, 16:59
Да ви се похваля, не съм пушила, нито мисля да го правя скоро. 8-) Изкушението премина донякъде, хахах.

Spider4eto
04-13-2009, 17:10
Аз също съм имала такива усещания, даже съм си и запалвала цигара, не е като да се пристрастих 8-)

GbSy
04-13-2009, 19:02
Абе, аз онзи ден сънувах, че пуша... и ми харесва... ама много ме кефеше. :-o
Сега като се сетя въобще не ми се струва яко и не ми се пуши.
Предпочитам да изям нещо вместо това. :D

Cable
04-13-2009, 19:47
Иди,запали,опъни пък после ще видим..

Хората кафяво ги влече ти тука за някви цигари ..

clever
04-13-2009, 20:07
Добре ,че осъзнаваш проблема си ,а не дръпваш.
Търси в нета инфо за рака на белия дроб и най-вече потърси снимка."Наслади се" на гледката и след това ще искаш да си далеч от тези ,които пушат.Представяй си ,че като пушиш ще поемаш катран и никотин и разни вещества, които ще те задушат.Представи си ,че ако почнеш да пушиш ще мреш на 40 в мъчителна и бавна смърт ,а преди това ще се душиш ще получаваш пристъпи и ще ти се налага да обикаляш спешното и реанимациите, вместо да се забавляваш.
Еее просто е-като видиш цигари си представи най-лошото! :booooomb:
Успех! :) 8)

guinessgirl
04-14-2009, 15:40
от една цигара не се умира,камо ли от просто дръпване..

Sensuality
04-14-2009, 15:57
Миналата седмица и мен ме беше обзело желанието да изпуша 1, 2 цигарки,но се отказах. :)

Loshotia
04-14-2009, 16:05
Пробвай, за да се убедиш, че нищо няма да ти стане. А и не мисля, че ще ти хареса, за да продължиш.

ProstoAz
04-14-2009, 16:54
След моите безбройни опити да спра цигарите, накрая се убедих, че просто трябва да се отвратиш от тях, за да не искаш да ги докосваш. След пушене по 2 кутии на ден и то лятото в най-големите жеги и една настинка точно по това време (ах, тези студени вечери по морето и гадния климатик в рейса), не съм пушила от 8 месеца! :) Самата мисъл ме отвращава. Който иска да откаже цигарите, може да пробва. :D :D :D

Bianca
04-14-2009, 17:52
Знам, че няма да ми стане нищо от първото дръпване, знам и че ще ми е гадно и ще горчи. Но една приятелка ме посъветва да не опитвам, защото има ли първи път – ще има и втори, тогава вече ще привикна.

guinessgirl
04-14-2009, 17:57
не е задължително да има втори път,
както не е задължително да е гадно и да горчи. :D

TERRORMACHINE
04-14-2009, 19:41
пийни биричка, ще ти мине :)

clever
04-14-2009, 21:09
http://teenid.net/f/viewtopic.php?t=241911
^^^ Можеш и да разгледаш тази полезна и старателно написана темичка. :)
Успех! :wink:

KoRnFlAkE
04-14-2009, 21:32
дръпни си и като се закашляш, няма да искаш повече. :)
иначе надали ше ти мине мерака.

RAWRRR
04-14-2009, 22:47
http://vbox7.com/play:462d578f

от мен,от сърце
да ти е за поука !!

:) :) :) :)

Riot
04-15-2009, 07:22
боцни се

ULTRA_LEVSKI
04-15-2009, 07:39
Пушачите, смЕшници (както казва релефа), които нямат воля!