PDA

View Full Version : Колко искаш да живееш?



Canis_Dirus
04-12-2009, 20:42
Колко искате да живеете? Като години питам? 80? 90? 130?

Нашето и следващите поколения ще бъдат изправени пред този въпрос. С нарастващата продължителност на живота, която се очаква да бъде 150 години през 2050. По това време повечето от вас ще са между 55 и 65 и няма да са изживяли и половината си живот.

Бихте ли се подложили на евтаназия след определена възраст? Ако да - защо?

Как смятате, че това ще рефлектира на морала? Все пак е в строг конфликт с религията например.

А как земята ще се справи с това пренаселване? Спомнян си, че гледах един фантастичен филм за бъдещето, където всички израстват в общество, което е разделено на класи според възрастта и на 30 години отиваха в нещо като храм, където биваха буквално "изпарявани", а всеобщото вярване беше, че минават в друг живот, или нещо подобно.


Колко искате да живеете? Кога живота се превръща във вегетация?

RAWRRR
04-12-2009, 20:45
Ако са запазени темповете на стареене на тялото - до 75 години.

KoRnFlAkE
04-12-2009, 20:50
ако има възможност да живея до 150 години, не бих. ще си изживея живота както искам, без никакви сай-фай лайна.
~80 години. не искам да живея само за да ям и да има някой, който да ми сменя памперсите.

Extremescream
04-12-2009, 20:51
Интересен въпрос,но все още не мога да кажа.Ако има нещо,за което си струва да живея,да и до 150 бих живяла.Ако няма,и на 60 и на 150 пак същото.

Goddess
04-12-2009, 20:55
Докато все още се чувствам полезна за себе си и за околните...
Зависи.Аз може и до 100 да искам, но не и ако тогава съм жив труп.
Не искам да остаряваам... );

HeartOfRaven
04-12-2009, 20:57
Аз искам макс 80 - макар, че и това е доста. След 60 си супер безпомощен и макар и да има технологиии не бих се подложила на такова нещо. Това да зависиш постоянно от някой не си е живот. И съм против тези иновации - първо - пренаселването, което завлича след себе си 1000 други още по-серизони проблеми. Второ - колкото и къс да е живота си е достатъчен за този, който си изиграе добре картите. Относно религията - не съм вярваща и не изповясвам никаква религия, така че това не е проблем за мен.
Сега може да си отнеса много - против съм и срещу откриването на животоспасяващи лекарства. Защо ли? И преди е имало много сериозни болести, и сега ги има, и после ще ги има и ще са много по-жестоки. Но все пак един човек рано или късно умира.

shadow4e
04-12-2009, 20:58
То си зависи как ще се чувствам, животът не легло е тежък, но пък например дядо ми е на 83 години и си е направо супер, единственото, което му липсва е баба ми, която е починала на 40. Роден си е в София и зимно време си стои тук/сам живее/, но пролет, лято и есен си ходи на вилата, където си е сам постоянно, ходи за риба всеки ден с колелото, гледа си градината, ходи за разнообразие до кръчмата да пийне една чашка, получава си доста добра пенсия и здравословно е добре и въобще си живее добре човекът. Ако на неговите години съм така, би било чудесно, но на легло, да съм в тежест на роднините години наред да ми сменят памперсите, би било ужасно.

Dumb
04-12-2009, 21:01
Искам да живея докато откривам смисъл да го правя.
Да горя, започна ли да тлея- край.
50/60 много ли са? Не знам. Може би 45
Както се стекат обстоятелствата,но със сигурност не искам вила в планината с двор и цветя където да изживея старостта си.

Canis_Dirus
04-12-2009, 21:04
Никакъв поглед нямате над нещата значи. Какво мизерстване?

Работното време прогресивно ще намалява, понеже роботите ще изземват функциите ни, като тенденцията е разумите ни да се слеят с виртуални такива, защото ще изпитваме нужда от това. Преди 30 години никой не е изпитвал нужда от интернет, а днес много хора са зависими от него.

Колкото до стареенето - в момента са факт нано-роботи с дължина 4 мм (все още не е нано, но много близко). Подобни неща могат да носят солидно количество информация. Примерно до 20 години - десетки гигабайта. Та те ще прочистват артерии, унищожават рокови образувания и тн. после си ги изпикавате.

Всички занете закона, че изчислителната мощ на компютрите се удвоява на всеки 18 месеца. Този закон е в сила от 30 години. и знаете приказката, за наградата, която е поискал откривателят на шах-матната дъска. как от едно зрънце ориз за първото квадратче, две за второто, четири за третото накрая излиза лудата цифра ТОНОВЕ ориз.

А в бъдеще дори няма да са ни нужни тонове храна - нано-храна. Просто ще се повиши екисаността на употребяване на наличното.

ScionOfStorm
04-12-2009, 21:05
аз не съм сигурен, че ще доживея до повече от 25 така или иначе, ако не се променя.

иначе дори да имах възможност да цъкна над 120так, предвид промените в тялото и живота бих искал докъм 60 да избутам, примерно.

carinaNebula
04-12-2009, 21:07
макс 80-90,макар че имам чувството,че ще умра много,много по-млада.

Canis_Dirus
04-12-2009, 21:07
аз не съм сигурен, че ще доживея до повече от 25 така или иначе, ако не се променя.
:shock: :shock:
Ъъъъ тук повечето ми приятели са около тази възраст, или малко под.

Много се подценяваш. Бъди жилаво копеле!

ScionOfStorm
04-12-2009, 21:10
не е въпрос на жилавост, но не ми се говори, особено пред форум. пък и не е речено-сторено, ебаси, не ме приемай като бита карта, ахах :Д

тоя свят, дето го описа със скици малко по-горе, доста сериозно ме сдухва. ;) не знам колко хора ще искат да си удължат изкуствено живота.

SiegHeil
04-12-2009, 21:13
Ако удължат младостта - до към 65 идеално..
Иначе - до към 35..

Canis_Dirus
04-12-2009, 21:15
тоя свят, дето го описа със скици малко по-горе, доста сериозно ме сдухва. ;) не знам колко хора ще искат да си удължат изкуствено живота.
panta rei

Какво разбираш под изкуствено удължаване? Кувиьоза например е нещо такова. Байпаса, хемодиализата, кръвопреливането.

А при тези неща говорим и за качествено удължен живот. Младостта ще е по-дълга. Но не е казано, че ще се сбъдне. Ако прочетеш книга на някой футуролог ще видиш, че близките прогнози (примерно за 10 години) са много правдоподобни. Сега чета една такава писана 1999. Каквото е писано за 2009 е на 80% факт. Примерно wifi, миниатюрните palm-tops и тн.

С нарастване на периода се увеличават и неточностите. Но и за това си има методи за "изследване".

Spider4eto
04-12-2009, 21:16
Принципно бих искала да живея много, но ако нямам никакви здравословни проблеми, до момента в който няма да мога сама да си бърша гъза. Имам някакъв ужас да умра в легло, да не мога да стана и да направя 2 нормални крачки, да не мога да отида сама до тоалетната или пък да не мога да се сдържам. Тогава може би ще искам да се подложа на евтаназия. Аз не съм религиозна, не вярвам в Библията и тем подобни неща. Вярвам в Бог, но просто не в този, който описва християнството. Бог може да създава живота, но след като е направил човека така, че сам да може да си го отнеме, значи не е чак толкова нередно :)

Canis_Dirus
04-12-2009, 21:20
A да. Освен това да ви кажа, че адвокат е много перспективна професия, както и всичко свързано със забавленията - entertainment.

когато хората няма да работят, какво ще правят?
Ще се карат и ще се забавляват. Хляб и зрелища.

EroSennin
04-12-2009, 21:23
Нещо съм чувал разни хора да човорят че тялото било устроено да сме живеели по няколко века ама кислорода ни скавла, нз до колко е вярно но мисля че 93 ми стигат, по нататък може и да има корекция :)

b0Nb0n
04-12-2009, 21:54
до 60 и нещо ми стига

Pliok0019
04-12-2009, 22:11
а има и такива на 70-80,които си живеят добре,пият си,гледат си мачове по телевизията,ходят на планина и т.н. и живеят,а не просто съществуват..
Дядо ми е на 80 години. Ходи си на мачове на Левски и Левски Елин Пелин, почти всеки път, когато са домакини. Понякога с него ходим на кръчма и ядем шкембе с бира или пилешко с мента. :-D

Баба ми пък е на 72 и всяка година ходи на екскурзия в чужбина. След седмица заминава за Испания.

Това са най-забавните и позитивни хора, които съм срещала. И са с по-съвременно разбиране, от майка ми, например. Гледат си живота и толкова.

Аз бих живяла до 150, ако имам тази възможност.

FockidyFockFock
04-13-2009, 01:56
Честно казано, ако си запазя сегашното обкръжение, бих могъл да живея до към 60-70 без проблем. Стига да не "прихвана" нещо, дето да ме тръшне...

SWASTIKA
04-13-2009, 05:37
Докато мога да си бърша задника, ще живея.

AutumnTears
04-13-2009, 06:25
Аз лично не бих искала да доживея и да видя драстичните промени на планетата като цяло, бих искала да умра млада, със мечтите ми за един свят, който вече не може да се завърне... :D

hottie
04-13-2009, 08:48
Не знам до колко. Докато мога да се движа предполагам. Иначе съм ЗА евтаназията.

PainMonopoly
04-13-2009, 08:48
Живее ми се доста дълго, чисто и просто защото съм любопитен какво ще стане с този свят и искам да гледам. 8-)

Иначе искам да умра бързо. Да лежа последните 20 години от живота си и да трябва да нося памперс - е тогава бих се подложил на евтаназия, това си е унижение. Дядо ми беше на крак 5 дена преди да умре и кръстосваше улиците. Искам и аз така.

Jumbie483
04-13-2009, 10:20
Ще живея, докато има за какво.. и намирам смисъл в съществуването си.

MovieGirl
04-13-2009, 11:51
Еми зависи дали има смисъл и нещо/някого,за които да живея,ако да-може да избутам и до повече,ама си падам малко еогистка,затова предпочитам до към 50-60,защото после направо не е живот.
А за втория въпрос..определено,ако съм на легло и/или имам един куп затруднения да живея нормален и "спокоен" живот,бих се подложила на евтаназия,дори и близките ми да не са съгласни,защото при такива обстоятелства те ще страдат повече и от мен сиг.А за религията изобщо не се замислям, не съм от най-религиозните хора,а и смятам,че е много по-добре човек сам да взима решения за живота си... :)

Disrespect
04-13-2009, 11:58
възможно най-много..

iwka95
04-13-2009, 12:32
зависи :wink:

InnchetO
04-13-2009, 12:42
Живее ми се доста дълго, чисто и просто защото съм любопитен какво ще стане с този свят и искам да гледам. 8-)

Иначе искам да умра бързо. Да лежа последните 20 години от живота си и да трябва да нося памперс - е тогава бих се подложил на евтаназия, това си е унижение.
А, точно!
Искам да видя какво ще стане с земята.
Искам да видя как извънземните идват и спичат хората 8-) хахаа
Ако до тогава са измислили такива технологий, който да те задържат млад - ще живея, но, не докато мога да се движа и тн, а докато мога да мисля и да осъзнавам промените. Живота на земята в идните 100-150 години се очертава интересен. А и един живот не ми е достатъчен за да науча всичко, което искам. Така, че ако може и 300 да живея - искам. :)
Иначе, ако ги няма всичките тея глупости, до към 60-70 ми стигат. :)

ПП. Евтаназията.. против съм. Когато - тогава.

H8MACHINE
04-13-2009, 15:38
В моя род всички са измряли на по - 60 и кусур години...може би и аз до такава възраст ще достигна в най-добрия случей:) Но говорим много за напред...то не се знае дали утре ще сме живи, а сме тръгнали да обсъждаме дали ше сме живи след половин век и повече :D

Enough
04-13-2009, 15:40
Не искам да живея повече ....

Spider4eto
04-13-2009, 16:29
Не искам да живея повече .... Кухнята, ножа, банята, вените....

cherinka
04-13-2009, 18:59
Ще живея до 150г., бе, как няма да живея. Тва е ебати шанса да ти е се удължи толкова време съществуването на Земята.
Евтанази, простотии, глупости, как пък не. Кой дявол би ме накарал да се подложа на подобно нещо. Ще умра когато се случи. Дали от естествена смърт, дали при катастрофа, дали ще ме убие някой - окау, но никога евтаназия.
Сбръчкана, инемощяла, ала-бала, винаги има начин нещата да се оправят.
Пък и повечето като ви гледам колко скептично сте настроение за някъде след 40тата годишнина - лошо ми става. Няма гаранция, че ще бъдете 'безпомощни, яки, силни, красиви, сбръчкани, с проблеми, без проблеми. Не се знае.
Абе, ще се разбере след време кое как кво що 8-)

jghgh
04-13-2009, 19:22
ми аз не вярвам,че ще доживея дълбока старост. :)

живее ми се,но не искам да съм стар,сбръчкан,да ходя едвам-едвам и да мизерствам като повечето пенсионери.

Същата работа. Не искам да се сблъсквам с астеопороза, склероза, дископатия, etc, etc, не искам да се придвижвам бавно и внуците ми да ме съжаляват, а децата ми да берат грижи и болки покрай мен.


Както се пееше в една песен на Кокоша Глава - "Стана ли на 50, ще трябва да се мрееее".


А това за 2050 .. нещо не ми се вярва.. модерният човек не ми се види че се храни здравословно или живее в добра среда... ама знае ли човек...


И все пак не знам дали на 49тия ми рожден ден няма да ми се прище да доживея до 69, затова мисля че в такива теми човек не може да каже със сигурност колко му се живее.. Нали животът е пълен с изненади - тамън изникне нещо докато си решил да си теглиш артерията - тогава какво? 8-)

Абе ще живея докато ми е интересно и имам смислена цел.
Приключение да има...

FelisDirus
04-13-2009, 19:33
^

Сигурно е кофти да си сбръчкан и болен, но пък не искаш ли живот и здраве да видиш децата си успели, семейни, да се порадваш на внучета. Верно, няма партита и лудници, когато си на 70, но пък тогава приоритетите ти са други.

GbSy
04-13-2009, 20:04
Ще живея докато не умра.
Нямам намерение да си прекратявам живота, освен ако не съм ужасно тежко болна и съм само тежест и мъчение за близките си...
Фелис е много права.

teenems
04-13-2009, 20:38
ако има възможност да живея до 150 години, не бих. ще си изживея живота както искам, без никакви сай-фай лайна.
~80 години. не искам да живея само за да ям и да има някой, който да ми сменя памперсите.

и аз ,мъка ще е за мен ,мъка ще е и за този ,който ще ме гледа :(

Lestat357
04-14-2009, 07:26
Докато все още ми допада това, което виждам срещу себе си в огледалото. Докато все още не съм (или по-точно окончателно не осъзная че съм) изневерил на себе си твърде много, докато не прекаля с компромисите и примирението и докато не усетя колко далеч съм от онова, което... един човек (няма значение кой) би желал да бъда. (Като за начало – трябва да се науча да разбирам себе си по-добре, а това може да отнеме време.) Докато все още има хора зависими от мен и физическото ми съществуване, докато.. удържа на думата си. Или просто докато не се случи.>

И все пак – не, благодаря! Не повече от 50. Независимо от.. всичко останало. Поне така виждам нещата в наст. момент.

А Вие, г-н _Dirus?

Евтаназия – за! Твърдо! И само онези, които не са имали подобен случай на все пак значещ нещо за тях (близък) човек, биха били против. Поне от писалите в тази тема. Мое мнение, може и да греша, но надали. Дано не им се случва също.

P.S.: Относно ‘Червило’ – до неотдавна общувах с подобен човек, доста добре осигурен материално (дори познат на всички ни предполагам, но пояснението няма връзка с темата, затова ще го пропусна), белгиец на 48 – жалка картинка! Но така (погледнат отстрани) и по-отгоре, вероятно е по-трудно за осъзнаване. Нищо де.

*(ех, много въпроси, много нещо) Пренаселването е глобален проблем и не вярвам да бъде открито лесното му разрешение дори до 2050. Независимо wi-fi-a, компютрите и дори автомобилите без контакт с асфалта(още от 50-те-60-те години на XX век за 2000, мога и с линкове). Евентуално някоя друга война (не зад. световна) ще го ограничи за известно време. Ако не друго, то поне за този вид разрешаване на проблема и сега си ги имаме наличните предпоставки без съмнение.

Пишете, не се свенете!^^ Темата е добра, дори след малко повечко мнения би била перфектна за stick.

caseoftheex
04-14-2009, 08:24
не мога да се примиря, че ще стана на 31.

Jus7m3
04-14-2009, 08:31
Докато мога сам да си бърша задника,докато мога сам да се движа,докато мога сам да се храня,докато сам се издържам,докато ми е интересно да живея! предполагам 50 60 70.. а ако наистина ще живея до 150 значи искам до 130 .. все пак много инересни неща ще се случат :) хаха представете си 2050-та година някой ви пита кой набор сте.. ще го върнете едно хилядолетие назад :D

Евтаназия.. никога,самоубийството е по-вероятния избор за мене.. винаги съм си представял как летя с мотора с 300 и да литна през някой мост или ако съм из планините през някоя скала. Естествено преди това ще се улея с бензин и вмомента в който хвръквам искам да си драсна клечката :) Защо ми е скучна смърт подяволите ? :)

sweet_bubka
04-14-2009, 11:43
До толкова,че да мога да изгледам децата си,да им помагам.Искам и да имам внуци....... амм до 80-90години.Стига да съм здрава,а не на легло,но никой не ме пита.....Бог си знае работата :)

Blab
04-14-2009, 11:50
Ще живея, докато не се сбъдна. Всеки миг след това(ако имам щастието да ми се случи) ще е, за да (му) се наслаждавам.

За нищо на света не ще(/искам) да завися физически от някого, който и да е той!

EarthShaker
04-14-2009, 13:31
искам да живея докогато реша :) и въпреки тва съм против евтаназията :D самоубийството си е много по-яко по всички параграфи! кво по-яко да се метнеш отнякъде.. 1 път в живота :D

acdcfenka
04-14-2009, 13:40
Чичо Канис, 8-) не плаши дечицата в този форум. Винаги съм се чудила защо като ти чета темите, ми се приисква да съм емчо. :razz:

PainMonopoly
04-14-2009, 15:08
искам да живея докогато реша :) и въпреки тва съм против евтаназията :D самоубийството си е много по-яко по всички параграфи! кво по-яко да се метнеш отнякъде.. 1 път в живота :DПонякога не си в състояние да го направиш.

DJEB
04-14-2009, 18:58
искам да живея докогато реша :) и въпреки тва съм против евтаназията :D самоубийството си е много по-яко по всички параграфи! кво по-яко да се метнеш отнякъде.. 1 път в живота :DПонякога не си в състояние да го направиш.
не бе,то не си и струва... има друг вариант-бънджи :lol:

EarthShaker
04-14-2009, 19:23
да, помислих си че не винаги може да се самоубиеш,но.. :)

при бънджито знаеш, че няма да умреш 8-)

mArMaLaDkA
04-14-2009, 22:27
Искам да живея,дотолкова,че да отгледам децата си,да ги видя как се женят,да играя с внуците си на "Не се сърди човече" и "Черен Петър" ,както едната ми баба си играеше с мен,но никога не бих искала да си отида като нея.Толкова мъчително и ужасно.Жената беше цял месец в болница,заради разрушаващ се всеки ден по-малко панкреас.Ужасно е да се будиш всеки ден в една бяла изолирана стая,да ти мирише на лекарства,към тялото ти да са прикрепени маркучи и игли,за да следят 100 апарата състоянието ти и всяка минута да се питаш дали пък следващата вече няма да ти се е отровила кръвта,и да бъде твърде късно.По-мъчително нещо от това НЯМА-да знаеш,че ще умреш!До последно съм вярвала,че ще се оправи,вярвах,че въпреки 15-те % шанс,тя ще е една от щастливките,ще се пребори..да беше в кома,можеха да се изключат апаратите,човека може да се каже,че е полумъртъв.Но как да кажеш да бият или да извадят маркучите,които обират гной от корема на жената,която е допринесла за малкото щастливи моменти в живота ти,за хубавите спомени?Вие сега си мислите,че няма да понесете да сте с памперси,да сте в легло,казвате,че бихте се самоубили,но вярвате ли го изобщо?Като попаднете в такава ситуация,нещата ще ви изглеждат друго ядче.Колкото и да си болен,каквото и унижение да е примерно да стоиш в болница,чисто гол,само завит с чаршаф и памперс,просто забравяш гордостта и желаеш да прекараш,колкото се може повече с близките си,защото ги обичаш и животът ти минава на лента.Честно казано,думите ми по-горе...най-вероятно няма да ми пука,ако се разболея от нещо,от което ще умра,че ще е болезнено,дълго и мъчително.Ще желая да съм само с децата и внуците си,да им пожелая да се изучат,да се обичат,да са сплотени,другото няма да има значение.Баба ми накрая умря от отравяне на кръвта,въпреки 3 операции(за месец),които уж зачистваха гнойта,за да не се разпространи.Отидох само веднъж.Беше ме страх,бях малка.Сега ще правя на 14,значи тогава да съм била на..10-11.Със сигурност не бих се самоубила,ако съм тежко болна.Общо-взето това са ми приоритетите,и за това бих живяла.Като станеш на 60-70-80 вече...децата са изгледани,имат си свой живот.Един възрастен човек в такъв случай би могъл да им помага,с каквото може и да се радва на внуците.

clever
04-17-2009, 15:25
искам да живея много
колкото може повече
ако можеше да съм безсмъpтен- най-добре :grin:

Joc
04-17-2009, 15:30
аз искам да живея щастливо... а пък колко... не е важно!

StayFly
04-17-2009, 21:46
И тва ми стига.

gabri3lla
04-19-2009, 19:49
колкото ми е писано :)

Gerr
04-19-2009, 19:55
Искам да живея докато знам на кой свят съм и докато мога да се раздавам. После е безсмислено съществуването ми.

acdcfenka
04-19-2009, 20:37
Мармаладке, много е брутално да ги разбереш тези неща докато си малък, но пък това е много добър урок в живота на всеки
човек.

guinessgirl
04-19-2009, 21:03
искам да живея много..

искам след 40 или 50 годишнината ми да се преместя някъде в чужбина,където да си имам огромна къща с огромна градина и лозя..
и ще си живея самичка в пустоща.само аз,фенека ми,плодовете и зеленчуците.и там ще пиша,нали..

или пък когато стана супер известната писателка,да си имам голяма къща в гората,със дървени стълбички отвън,огромна библиотека и кабинет,пълен с разни музейни експонати и исторически документи..и в кабинета ще е камината,а точно срещу нея бюрото и ще си пиша книгите докато слушам пращенето на дървата в огъня..
ще си имам руски джип и ще ходя веднъж седмично до магазина в близкия град/село,ще се запасявам с храна,пиене и цигари и ще си живуркам съвсем,съвсем сама. :)
всъщност точно това искам^

PainMonopoly
04-19-2009, 21:40
искам да живея много..

искам след 40 или 50 годишнината ми да се преместя някъде в чужбина,където да си имам огромна къща с огромна градина и лозя..
и ще си живея самичка в пустоща.само аз,фенека ми,плодовете и зеленчуците.и там ще пиша,нали..

или пък когато стана супер известната писателка,да си имам голяма къща в гората,със дървени стълбички отвън,огромна библиотека и кабинет,пълен с разни музейни експонати и исторически документи..и в кабинета ще е камината,а точно срещу нея бюрото и ще си пиша книгите докато слушам пращенето на дървата в огъня..
ще си имам руски джип и ще ходя веднъж седмично до магазина в близкия град/село,ще се запасявам с храна,пиене и цигари и ще си живуркам съвсем,съвсем сама. :)
всъщност точно това искам^Ще пишеш... в тийнпроблем. 8-)

guinessgirl
04-19-2009, 21:50
искам да живея много..

искам след 40 или 50 годишнината ми да се преместя някъде в чужбина,където да си имам огромна къща с огромна градина и лозя..
и ще си живея самичка в пустоща.само аз,фенека ми,плодовете и зеленчуците.и там ще пиша,нали..

или пък когато стана супер известната писателка,да си имам голяма къща в гората,със дървени стълбички отвън,огромна библиотека и кабинет,пълен с разни музейни експонати и исторически документи..и в кабинета ще е камината,а точно срещу нея бюрото и ще си пиша книгите докато слушам пращенето на дървата в огъня..
ще си имам руски джип и ще ходя веднъж седмично до магазина в близкия град/село,ще се запасявам с храна,пиене и цигари и ще си живуркам съвсем,съвсем сама. :)
всъщност точно това искам^Ще пишеш... в тийнпроблем. 8-)

ама ти не ми ли вярваш? 8-)
оо,ще видиш,нещо голямо ще излезе от мен,няма цял живот да съм провал!!!

ULTRA_LEVSKI
04-20-2009, 08:28
:razz:

ебаси откровенията

ScionOfStorm
04-20-2009, 10:15
фенек бяха много крехки същества май...лесно мрат :?

productivesoul
04-21-2009, 08:31
и аз искам да живея много.... въпреки че ще е гадно, ако всичките ми приятели измрат и остана само аз.. много ми се пътува насам- натам по целия свят. ей това ми се прави... :-D ... ще пътувам супермного и щ се запознавам с много хора... така като умра ще има със сигурност кой да ме помни поне за известно време...

RichKidsOnLSD
04-21-2009, 10:00
Аз на 45 години отивам да вдигам революция по Африка или Латинска Америка и да мра романтично :)

snufff
04-21-2009, 11:05
82