PDA

View Full Version : Някой пробвал ли е това? Аз съм удивена...



sexita
04-13-2009, 07:18
http://www.book.store.bg/c/p-p/m-469/id-9600/kak-da-otslabnem-zavinagi-pier-diukan.html

Вижте коментарите под книгата само...поразпитах приятели и се оказа, че много мои близки я имат и са адски доволни. Не чух негативен коментар и всички са свалили по 10-20 килограма...
На мен ми трябва малко за вталяване, но си я поръчах и аз от сайта :)

Днес или утре ще ми дойде книжката, но искам да питам някой от тук опитвал ли я е?

caseoftheex
04-13-2009, 07:29
тая книга от толкова отдавна се върти по форума, че не е истина ..
конкретно по темата - леля ми я използва и е наистина доволна - мина през всички етапи и сега определено има ефект. Личи си, че е отслабнала.

rauwkost
04-13-2009, 07:30
Диетата наистина е много ефикасна, но уврежда бъбреците и не ти предлагам да я пробваш, но ако вече си решила пий много витамини (не само витамин С).

Madness
04-13-2009, 07:39
една приятелка си прееба бъбеците така,да
после доктори дрън дрън и са пак е на диета
троши си главата

slim__shadygirl
04-13-2009, 07:58
Диетата наистина е много ефикасна, но уврежда бъбреците и не ти предлагам да я пробваш, но ако вече си решила пий много витамини (не само витамин С).
+1 ;-)

SiSsKkAa
04-13-2009, 08:19
Виж темата Пиер Дюкан във форума.Аз съм на тази диета и за 1 месец съм 9кг по-лека.Говорила съм с лекар,заради тези бъбреци и жената ми каза,че сме още млади и ако си пием минимум по 2 литра вода на ден няма да имаме проблеми с бъбреците

mim4ety_sara
04-13-2009, 08:37
Мама я има,но още не е почнала диетите...за мен няма смисъл от диети.Ако си дебел,да,но за няколко килограма,най-добре спорт! :) Както си решиш. :-D

SiSsKkAa
04-13-2009, 08:38
Мама я има,но още не е почнала диетите...за мен няма смисъл от диети.Ако си дебел,да,но за няколко килограма,най-добре спорт! :) Както си решиш. :-D

Да права си.Ако трябва да се смъкнат 5кг не е нужно такива драстични диети,но вече ако говорим за 10-20 кг трябва и малко ограничения

Undying
04-13-2009, 09:06
Имам книгата и пробвах да я правя, но нещо не се получи, ходя на даскало, а там няма какво да си купя от позволените неща в менюто. И все пак мисля отново да я пробвам скоро. :)

SiSsKkAa
04-13-2009, 09:13
Купувай си едно мляко 0.1% като си на училище

In4iTu_
04-13-2009, 09:43
Свалих 6 кг, но покрай коледните празници пак качих, не всички, но.. Сега пак съм на същата диета. Определено има ефект, стига да имаш воля, първия път ми беше много трудно - почвах я, спирах я, докато накрая не се реших. Успех! :)

galu6a
04-13-2009, 10:46
аз значе ,че е мн вредна за целуя органицам даже имам позната ,която е вкарана в болница :(

KadifWerewolf
04-13-2009, 10:47
аз значе ,че е мн вредна за целуя органицам даже имам позната ,която е вкарана в болница :(
не е мн подходяща за тинейджъри, но като цяло е супер
една приятелка на майка ми свали супер много с тази диета

shell
04-13-2009, 15:06
чувала съм положителни отзиви за тази диета :) имам познати ,които свалиха и споделяха,че докато са на тази диета не се чувстват толкова гладни :) но наисина ако става въпрос само за няколко кг по-добре спор от колкото диета

guinessgirl
04-13-2009, 15:49
нашите свалиха по 5-6 килограма, една моя позната-8.

така че е ефикасна :)

vanilla
04-13-2009, 16:20
Аз в момента съм на нея. И съм доволна за сега. Прочети я внимателно, следвай съветите (особено този за течностите!) и ако е подходяща за теб диетата, мисля, че ще постигнеш желания резултат. Като я започнеш, сама ще прецениш дали се чувстваш добре и дали да продължаваш. Има хора, на които не им понася. Има такива, на които много им помага. Позната на майка ми свали около 35кг.

MrUndaztood
04-13-2009, 16:22
Увряха ви главите най-сетне.Колко месеца говорих,че уврежда бъбреците и ако не се появят симпомите,то ще се появят след време,а вие туа все развивате теории за вода и някакви простотии.Ама щом 5 кила са по-важни от 2 бъбрека и сумати органи,личен избор.

sexita(навърташ се и в med faculty нали :) ),не се захващай с такива диети,това е нож с две остриета.Ако толкова искаш диета виж 90 дневната.Но лично аз свалих 15 килограма (предполагам ти нямаш да сваляш кой знае колко) преди година и половина само за 1 1/2 - 2 месеца,без диети и да си призная минимално спорт (много стълби изкачвах,много!).Спрях абсолютно всичко сладко,газирано,брашно тип 500 и пържено,храних се с портокали,мандарини,ябълки и салати,защото нямаше друго,а беше зима, и ги свалих.

CaribbeanGirl
04-13-2009, 16:41
Майка ми също я има и успя да свали цели 25 кг! Разлика естествено има и то много голяма! А и не е вярно, че вреди на бъбреците! Ако пиеш по 2 литра вода на ден няма да имаш никакви проблеми!

^Петко, ако пиеш много вода няма да имаш проблем с диетата на Дюкан!!!

MrUndaztood
04-13-2009, 17:54
Майка ми също я има и успя да свали цели 25 кг! Разлика естествено има и то много голяма! А и не е вярно, че вреди на бъбреците! Ако пиеш по 2 литра вода на ден няма да имаш никакви проблеми!

^Петко, ако пиеш много вода няма да имаш проблем с диетата на Дюкан!!!

Бебс,тъй като теб си те respect много,няма да ти говоря много,щото ще се запаля пак :-D
Само ще кажа,че това за водата е мит.Тъй белтъците от многото месо,което се приема се наслояват в бъбреците,което затруднява много работата и им забавя работата,което ги уврежда.И тъй като водата и всички течности минават през бъбреците всеки си мисли,че "прочиства" белтъците.А белтъците не са песанчинки или камъни в бъбреците,които излизат,чрез консумирането на голямо количество H2O.

Но както казах-въпрос на личен изобор ;) 8)

sexita
04-13-2009, 18:58
Увряха ви главите най-сетне.Колко месеца говорих,че уврежда бъбреците и ако не се появят симпомите,то ще се появят след време,а вие туа все развивате теории за вода и някакви простотии.Ама щом 5 кила са по-важни от 2 бъбрека и сумати органи,личен избор.

sexita(навърташ се и в med faculty нали :) ),не се захващай с такива диети,това е нож с две остриета.Ако толкова искаш диета виж 90 дневната.Но лично аз свалих 15 килограма (предполагам ти нямаш да сваляш кой знае колко) преди година и половина само за 1 1/2 - 2 месеца,без диети и да си призная минимално спорт (много стълби изкачвах,много!).Спрях абсолютно всичко сладко,газирано,брашно тип 500 и пържено,храних се с портокали,мандарини,ябълки и салати,защото нямаше друго,а беше зима, и ги свалих.

В med faculty се навъртам, от време на време, дам...за новини за кандидатстването :Р
Та за диетата...аз мисля да сваля 5 килца и да я спра...сега съм 58... по принцип съм 55, но съм си доста височка и не ми личи, но пък сега имам коремче, което искам да минимизирам малко :)
За бъбреците...подочух само, но не разбрах...сега като обясни ми стана ясно...но аз ако карам 2 седмици или не знам и аз колко...не знам с каква бързина ще си сваля килограмите...та... ако не е голям периода на диетата не мисля,че ще се увредя много...
Иначе спортувам активно 2 пъти в седмицата след работа, но не мога да разчитам на това. От известно време се тъпча като прасе и постоянно съм гладна, което мисля, не е никак добре.

CaribbeanGirl
04-13-2009, 19:23
Окей, MrUndaztood, няма да споря...понеже и аз много те уважавам! Аз нямам представа от диетата на Дюкан, но питах мама иии тя така каза! Затова го и написах де! :)

SunSmile
04-13-2009, 19:51
Аз я имам тази книга, прочетох я г/д. Сега опитвам друга диета и после мисля да видя как да задържа постигнатото.
Бъбреците наистина се увреждат от всякакви диети главно поради малкото количество течности, което се приема. Аз лично пия много вода, да не кажа, че се наливам почти 3-4 литра вода на ден минимум пия. Голямо количество изпивам след училище.
Чувала съм много добри отзиви на по - големи от мен жени, които наистина са отслабнали видимо и нямат проблеми със здравето си :)

adkis
04-13-2009, 20:21
Тази диета изобщо не е за ПОДРАСТВАЩИ!!!!!!!!!! НЕ си увреждаите организма , после ще страдате..Както казва Дюкан тази диета през живота може да се прилага до 2 пъти..не мислите ли че след раждане ще ви е по нужна отколкото сега????!??! Внимавайте!!!

kalpazanka
04-18-2009, 16:22
! А и не е вярно, че вреди на бъбреците! Ако пиеш по 2 литра вода на ден няма да имаш никакви проблеми!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Гола и боса си на тема метаболизъм и диети, пролича си. Не казвай и дума повече!

sexita, поразрови се малко, почети биохимия и си направи списък с 10 причини, поради които не искаш да започваш диетата на Дюкан. :-) Не си причинявай подобно нещо. :-)

bloodyF
04-18-2009, 18:34
за тийнейджъри и за хора,които имат да смъкват по 5-10 кг по-добре е само 3тата фаза ,даже се предпочита спорт вместо диети ;)

CaribbeanGirl
04-19-2009, 12:40
Калпазанке говоря каквото ми каза майка ми, която е чела книгата, и се е ровила из форуми и т.н.! Няма нужда да обиждаш! Пфф елементарно момиченце!

Mihailova
04-19-2009, 15:26
Всичко друго , абсолютно всичко само не и тази диета. Познавам 6 човека правили тази диета и при всички се появиха странични НЕЖЕЛАНИ ефекти - КОСОПАД , нередовен стомах , проблеми в бъбреците и ЙО-ЙО ефект , въпреки , че си спазваха всяка седмица 1 ден - четвъртък отново да спазват правилата на Дюкан. Две от тях отново са на Дюкан за втори път.. Без коментар.
Да подчертая , че от 6-тимата ми познати - един е на 45 години , един на 35 , един на 22 , един на 20 и две по на 15.

kalpazanka
04-20-2009, 18:21
Калпазанке говоря каквото ми каза майка ми, която е чела книгата, и се е ровила из форуми и т.н.! Няма нужда да обиждаш! Пфф елементарно момиченце!
Елементарна ще казваш на майка ти! А за това, че съм момиченце, ще те черпя. И още нещо, елементарно момиченце- скрий се ти и майка ти с вашето ровене в интернет и вземи прочети някой друг учебник по темата за обмяната, за да не ревете някой ден защо имате подагра или защо сте контингент на отделението по хемодиализа!!!!!!! Не че колегите няма да ви се зарадват /все пак и те семейства хранят/, но по-добре е да не се стига до там.

CaribbeanGirl
04-20-2009, 19:06
^ Няма нужда да се заяждаш!!! Писала съм по-нагоре, че казвам каквото са ми казали, а ти пак продължаваш да се заяждаш! Мислех, че всеки може да каже каквото иска, ама явно не е така...

И не е нужно да обиждаш майка ми, защото всеки може да дрънка празни приказки без да знае за кого точно говори! А и не мисля, че ще ти е много приятно ако аз започна да говоря за твоята майка, или се бъркам ?!?!?!

kalpazanka
04-20-2009, 19:53
Не се заяждам- нарече ме глупаво момиченце и те поставих на място. Това, че обиждаш непознати и тона, с който го правиш, говори достатъчно за теб.

caseoftheex
04-20-2009, 19:57
Всичко друго , абсолютно всичко само не и тази диета. Познавам 6 човека правили тази диета и при всички се появиха странични НЕЖЕЛАНИ ефекти - КОСОПАД , нередовен стомах , проблеми в бъбреците и ЙО-ЙО ефект , въпреки , че си спазваха всяка седмица 1 ден - четвъртък отново да спазват правилата на Дюкан. Две от тях отново са на Дюкан за втори път.. Без коментар.
Да подчертая , че от 6-тимата ми познати - един е на 45 години , един на 35 , един на 22 , един на 20 и две по на 15.

!

LifeIsGood
04-21-2009, 03:53
Не съм чувала за тази книга но аз живея в САЩ от доста време обаче като прочетох за какво става въпрос ми прилича много на Аткинс

billytalent
04-21-2009, 10:10
Всичко друго , абсолютно всичко само не и тази диета. Познавам 6 човека правили тази диета и при всички се появиха странични НЕЖЕЛАНИ ефекти - КОСОПАД , нередовен стомах , проблеми в бъбреците и ЙО-ЙО ефект , въпреки , че си спазваха всяка седмица 1 ден - четвъртък отново да спазват правилата на Дюкан. Две от тях отново са на Дюкан за втори път.. Без коментар.
Да подчертая , че от 6-тимата ми познати - един е на 45 години , един на 35 , един на 22 , един на 20 и две по на 15.

+ 1 и аз имах проблеми от тази диета

Adwokat
04-21-2009, 11:10
http://www.book.store.bg/c/p-p/m-469/id-9600/kak-da-otslabnem-zavinagi-pier-diukan.html

Вижте коментарите под книгата само...поразпитах приятели и се оказа, че много мои близки я имат и са адски доволни. Не чух негативен коментар и всички са свалили по 10-20 килограма...
На мен ми трябва малко за вталяване, но си я поръчах и аз от сайта :)

Днес или утре ще ми дойде книжката, но искам да питам някой от тук опитвал ли я е?

Нищо лично като те гледам колко слаба... че и още да отслабнеш :-o малко страно ми се струва :D :D

krem4et0
04-23-2009, 05:37
Има огромна тема за диетата на Пиер Дюкан. Ориентирайте се натам...