PDA

View Full Version : Какъв е този file ?



suitable
04-13-2009, 09:25
Говоря за ето този: http://www.prikachi.com/users/suitable/81i.jpg
Намира се във всяка една папка, която качих от дисковете, след като си преинсталирах Windows-а. За какво служи този файл ? Проблем ли ще да е ако го изтрия ? Оо

Samoten89
04-13-2009, 09:30
Това по-принцип са временни файлове. Използват се за прочитане от устройства. Мисля, че съдържат имената на песните и продължителността им, но не съм 100% сигурен. Не е вирус и няма мсисъл да го пипаш. Мисля, че е проблем да се изтрие. Системата щом го прави има нужда от него.

LizZz
04-13-2009, 10:56
Картинките на иконите са в тоя файл. Примерно аудио файловете са с една икона, видео файловете с друга, а текстовите - със съвсем различна. Тези работи са в него.

suitable
04-13-2009, 13:48
Чудно защо този файл липсваше преди да си преинсталирам всичко.. Забелязах, че го няма във всяка папка.. има и такива, които съдържат само това, което трябва.. и тази глупост я няма..

LizZz
04-13-2009, 20:02
Вистата е настроена да показва и скритите файлове.
Какво толкова ти пречи??

suitable
04-13-2009, 20:50
Едно, че не съм на Vista и другото, е че искам да знам за какво е, не казвам, че ми пречи. Ако имаш пъпка на носа и не ти вреди, няма ли да ти е интересно как да я махнеш ? :Р

CucAgMuH
04-13-2009, 20:59
Едно, че не съм на Vista и другото, е че искам да знам за какво е, не казвам, че ми пречи. Ако имаш пъпка на носа и не ти вреди, няма ли да ти е интересно как да я махнеш ? :Р

Не ти е пъпка на носа, спокойно :)

thumbs са буферирани изображения на иконките за файловете(а често и други подробности) ускоряващи процеса на показване на иконките(подробностите).

Т.е като отвориш директория(а.к.а. "папка") с 500 файла да речем, всеки по 2мб, изображения/видео/т.н. системата няма да си играе всеки път да им генерира иконки, а го прави един път на определено време, после ги записва като thumbnails и ги зарежда от съответният фаил при нужда.

Ако го изтриеш, при отваряне на съответната директория(папка) отново ще бъде генериран подобен фаил, а самото отваряне докато се генерира ще бъде по-бавно(всеки фаил се чете и асоциира с иконка според типа). Кое според теб е по-логично: 500 заявки към диска за иконки, или 1 заявка за всички 500 файла? :smt011

suitable
04-14-2009, 09:00
Да, сега ми стана ясно.. ; ) ..следователно ще го оставя.. а само да попитам.. какво ще стане ако направя файла hidden.. ? Ще си работи ли пак или.. ?

Samoten89
04-14-2009, 09:04
Да, сега ми стана ясно.. ; ) ..следователно ще го оставя.. а само да попитам.. какво ще стане ако направя файла hidden.. ? Ще си работи ли пак или.. ?Hidden не променя работата на файловете. Проблема, е че по-принцип тези файлове са скрити на ХП и явно ти си настройл да се виждат. Иначе пак ще си работи. Но не се прави във всяка директория според мен ами зависи явно от бройка/видове формати нещо такова би трябвало да влияе на системата дали да генерира или не такъв файл.

suitable
04-14-2009, 10:40
Да, сега ми стана ясно.. ; ) ..следователно ще го оставя.. а само да попитам.. какво ще стане ако направя файла hidden.. ? Ще си работи ли пак или.. ?Hidden не променя работата на файловете. Проблема, е че по-принцип тези файлове са скрити на ХП и явно ти си настройл да се виждат. Иначе пак ще си работи. Но не се прави във всяка директория според мен ами зависи явно от бройка/видове формати нещо такова би трябвало да влияе на системата дали да генерира или не такъв файл.

Има ли отметка някъде, с която мога да ги скрия всичките, а не един по един.. ?

relax4o
04-14-2009, 11:04
Control Panel->Appearance and Themes->Folder Options->View->Маркираш Do not show hidden files and folders

suitable
04-14-2009, 11:39
Control Panel->Appearance and Themes->Folder Options->View->Маркираш Do not show hidden files and folders

Не се говори за това.. ; )

relax4o
04-14-2009, 16:43
Control Panel->Appearance and Themes->Folder Options->View->Маркираш Do not show hidden files and folders

Не се говори за това.. ; )

Ми за какво става тогава?