PDA

View Full Version : Менструация



temenujkaaa
04-13-2009, 14:58
Каква може да е причината менструацията ми да се промени. Преди ми беше много дълга(около една седмица) и през първите 3-4 дни ми течеше много силно докато сега е по 5-6 дни и ми е силна само 1 най-много 2 дни. Принципно ми и много нередовен цикъла...закъснява ми с по 10тина дни.

summerlove66
04-13-2009, 15:02
Не е тук правилния раздел ! :)

FeelMe
04-13-2009, 15:16
на колко си ? ако цикъла ти е дошъл преди 2-3 години е напълно нормално да ти се променя,да закъснява и т.н. , а и не забравяй ,че и смяната на времето /климата/ оказва голямо влияние...

temenujkaaa
04-13-2009, 15:24
на колко си ? ако цикъла ти е дошъл преди 2-3 години е напълно нормално да ти се променя,да закъснява и т.н. , а и не забравяй ,че и смяната на времето /климата/ оказва голямо влияние...
На 15 съм но ми дойде много рано...когато бях на 10. Предполагам че всичко е нормално но все пак реших да питам :)

galu6a
04-13-2009, 15:37
ако водиш полов живот също може климат ,притеснение, нерви и т.н.

Dark_Angel_F
04-13-2009, 15:42
ако водиш полов живот също може климат ,притеснение, нерви и т.н.
Сани ще добавя и храна ( и промяна в начина на живот като цяло )

zvezdii4kaa
04-13-2009, 18:45
Резките промени на времето също указват влияние.

temenujkaaa
04-13-2009, 20:11
Ще задам още един въпрос тук за да не правя нова тема. Сега знам че ще има много хранене от страна на повечето хора ама нищо...бях на купон преди 2 дни и така стана че правих секс(най-вероятно без презерватив, но не съм много сигурна). Бях обаче в цикъл...точно послдните дни и почти не ми течеше. Аз доколкото знам по време на цикъл не може да се забременее нали така? Чудя се дали да не пия хапче но мисля че е малко късно...минаха вече към 45 часа оттогава а аз ще го пия най-рано утре сутринта така че май няма смисъл.
П.С. знам че постъпката ми е безотговорна няма нужда да ми го пишете това :(

sexyyyy93
04-13-2009, 20:31
temenujkaaa как може да не си сигурна дали си го направила с презервтив или не?!Пък и трябва да си разбрала дали е свършил в теб!И хапчето се пие до 72 часа след половия акт,но внимавай!Това не е аспирин!Пък за това дали си бременна,ако е свършил в теб има вероятност!Може да не е голяма,но все пак...

under_black_sky
04-13-2009, 20:32
И часовете си преброила даже :shock: По принцип не може да се забременее по време на месечния цикъл обаче може да се получат инфекции от страна на жената... така че не е за препоръчване не повтаряйте :) Говорят,че шанса е 1:1000, но има и обратните случаи.Разбирам, че в твоят случай бременността е нежелана и ти желая всичко да е наред. За всеки случай бъди по- внимателна относно следващия си цикъл и ако нещо те притеснява си вземи тест за бременност или отиди на гинеколог.
Занапред вземи мерки за обезопасяване на секса- презерватив или контрацептиви. А таблетки Постинор или някоя друга глупост е хубаво да имаш винаги в чантата си, точно заради такива инциденти. Те обаче са наистина само за спешни случаи, не бива да се употребяват често, защото могат да предизвикат кръвоизливи и други смущения.

Rofl4e
04-13-2009, 20:38
цикъла може да ти закъснее ако в последно време си пила витамин ц или си била на някакви антибиелтици,клима може да окаже голямо влияниее,ако след последната ти менсутруалция си правила за първи път секс.. също може да окаже влияние!
А ти е нередовен от това,че ти е дошъл на скоро(регулирва се за около 1-2год.)

а ако водиш полов живот и ти закъснява или променя най добре си направи тест за бременнсот защото може и да се окаже цвтна бременност(при нея количеството е по малка а цвета по различен)

foreverr
04-13-2009, 21:26
Причините не са известни, просто на всяка жена се случва цикъла и да се промени.Нормално е, просто промяна, която и аз не знам защо е , след време пак може да ти се промени цикъла, което пак ще е нормлано! :) СПОКО мацка .

FeelMe
04-14-2009, 14:09
цикъла може да ти закъснее ако в последно време си пила витамин ц или си била на някакви антибиелтици,клима може да окаже голямо влияниее,ако след последната ти менсутруалция си правила за първи път секс.. също може да окаже влияние!
А ти е нередовен от това,че ти е дошъл на скоро(регулирва се за около 1-2год.)

а ако водиш полов живот и ти закъснява или променя най добре си направи тест за бременнсот защото може и да се окаже цвтна бременност(при нея количеството е по малка а цвета по различен)
авторката много ясно каза,че й е дошло когато е била на 10,а сега е на 15 - тва са 5 години. :wink: преди да пишете мнения прочитайте всички дадени мнения :-x

singlelady123
04-18-2009, 18:37
Еми аз имам една приятелка на която и дойде август 2008 която не води полов живот да подчертая и не и е идвало от 2 месеца заради нерви! Така че ако имаш някакъв проблем не се притеснявай освен ако имаш основателна причина! :-) [/img]

singlelady123
04-18-2009, 18:37
Еми аз имам една приятелка на която и дойде август 2008 която не води полов живот да подчертая и не и е идвало от 2 месеца заради нерви! Така че ако имаш някакъв проблем не се притеснявай освен ако имаш основателна причина! :-)