PDA

View Full Version : Боя или къна



love_you_baby__
04-13-2009, 14:36
здрвеите 4удя се дали да се каносам или боядисам.вие какво мислите с кое е по добре..говоря за 4ерен цвят :)

guinessgirl
04-13-2009, 15:44
с къна,за да не си гориш косата..
ако искаш червено или черно,къната е най-добрия избор,за другите цветове-боя.

gabri3lla
04-13-2009, 15:46
Къна според мен е по-удачния вариант :)

Spider4eto
04-13-2009, 15:46
AКо ползваш редовно сешоар или преса- боя 100% :)

zloto
04-13-2009, 15:52
С къната много скоро ще се загуби първоначалния цвят, но оттенъка може да си стои и половин година.
А ако цветът на боята много се различава от естествения ти цвят, а нямаш намерение да се боядисваш често, ще стои грозно. При къната всичко е постепенно.
Ти си решаваш, де. В днешно време и произхода на къната не е много надежден, качеството й също. Ако все пак не искаш къна, пробвай с безамонячна боя. По-малко вредна е.

galu6a
04-13-2009, 18:47
по принцип каната не е толкова вредна ,но съм чувала лоши неща за ние ,че мн трудно падала :)

caseoftheex
04-13-2009, 19:00
къна 100% , имайки предвид, че съм пробвала и 2те. ;)

_princess_
04-13-2009, 19:43
Ако често си сменяш мненията, по-добрият вариант е боята, тай като след като веднъж се къносаш после боя не хваща. Иначе спор няма, че къната подхранва.

love_you_baby__
04-15-2009, 12:12
хм ами някои може ли да ми обясни как се приготвя къната?взех си от тази която не се вари и т.н :)

gLypChenCee
04-15-2009, 12:20
Къна според мен е по-удачния вариант :)

love_you_baby__
05-18-2009, 21:46
Никои ли неможе да каже как да си приготвя къната :((((

POLLINA
05-18-2009, 21:56
Oooo какви са тия кани ?! ти знаеш ли след 1 месец на кво ша ти замяса косата... точно като циганка ще си... вземи си една хубава немска или италиянска боя без амоняк и си готова... :lol:

Carmen_Kass
05-18-2009, 21:58
Oooo какви са тия кани ?! ти знаеш ли след 1 месец на кво ша ти замяса косата... точно като циганка ще си... вземи си една хубава немска или италиянска боя без амоняк и си готова... :lol:

+1

masal
05-19-2009, 05:24
Oooo какви са тия кани ?! ти знаеш ли след 1 месец на кво ша ти замяса косата... точно като циганка ще си... вземи си една хубава немска или италиянска боя без амоняк и си готова... :lol:

+1 ++++++++++++ И кЪната при мен изобщо не подхрани косата,а ми стана на метла,така че...

nellllly
05-19-2009, 05:45
В какъв смисъл щяла да стне като циганка? :-D :lol:
Не, че нещо, ама аз си къносвам косата от около 2 години - 2 и половина и косата ми си е добре - и блясък си има и всичко е наред.
Дори онзи ден излизаме на кафе аз, една приятелка и майка й (да отбележа, че 4 месеца не съм си къносвала косата, цвета не е паднал почти и косата ми придоби един много мек черен цвет с кестеняви отблясъци), аз преди да изляза се изкъпах и беше леко влажна като тръгнах, обаче като ме видя майката на приятелката ми, ме попита какво съм си била правела косата, че изглеждала като коприна?! В крайна сметка, според мен си е от къната...

Това показва, че на мен ми действа добре, но не изключвам факта, че при някои момичета действието на къната е не чак толкова положително...

Hilary_
05-19-2009, 07:00
с къна,за да не си гориш косата..
ако искаш червено или черно,къната е най-добрия избор,за другите цветове-боя.
+ 1 ... 8)

laila_94
05-19-2009, 07:59
БОЯ .. къната след това не може да падне както трябва и ако решиш да се боядисаш по светла няма да ти хване .. :) :)

SoFarSoG00d
05-19-2009, 08:20
По-добре използвай безамонячна боя,поне няма да ти навреди косата.
Лично ти препоръчвам да НЕ използваш L'Oreal Casting Creme Gloss-черният цвят се отмива доста бързо,по-добре вземи на Marion,много съм доволна от нея и има идеално покритие,ако ти е по-дълга косата вземи две опаковки,струва само 2.30лв,пък наистина е доста добра и придава адски блясък.

dark_wings
05-19-2009, 08:35
Къна.С боята косата ше ти стане ужасна-гори,започва много да цъфти..А и що м искаш черен цвят ше те хване и къната,нема смисъл да слагаш боя.А ако цвета на косата ти е светъл ше требва често да си слагаш,така че много ше я увредиш с боя


БОЯ .. къната след това не може да падне както трябва и ако решиш да се боядисаш по светла няма да ти хване .. Smile Smile


Не е верно,по принцип боя върху къна хваща.То ако е по-светъл цвят и върху боя да е пак нема да се получи както требва.

SoFarSoG00d
05-19-2009, 08:51
Безамонячната боя не е вредна,дори къната може да навреди много повече на косата,защото вече няма натурална къна,натуралната къна оцветява косата само в червеникав нанс,другите съдържат супер вредни оцветители,дори и оцветител за кожа.

sweet_bubka
05-19-2009, 09:34
Ако мислиш цял живот да си с черен цвят къна,но ако не боя!Понеже къната пада супер трудно аз направих тази грешка да се каносам и вече около 6 месеца чакам да изпада изцяло,но доста ще почакам още докато дойде време да се боядисам:) 8)

dark_wings
05-19-2009, 10:13
Безамонячната боя не е вредна,дори къната може да навреди много повече на косата,защото вече няма натурална къна,натуралната къна оцветява косата само в червеникав нанс,другите съдържат супер вредни оцветители,дори и оцветител за кожа.

Не знам много за тази безамонячна боя,може и да си права.Ама много не ми се верва да е без оцветители.

missapple
05-19-2009, 11:03
определено къна !!! :-D

SoFarSoG00d
05-19-2009, 11:19
Безамонячната боя не е вредна,дори къната може да навреди много повече на косата,защото вече няма натурална къна,натуралната къна оцветява косата само в червеникав нанс,другите съдържат супер вредни оцветители,дори и оцветител за кожа.

Не знам много за тази безамонячна боя,може и да си права.Ама много не ми се верва да е без оцветители.
Казвам от личен опит,че не нанася никакви щети на косата,то не може да без оцветител ,защото няма как да се получи цвят,но принципно е по-безвредна от къната.

dark_wings
05-19-2009, 12:57
^Ок,нека момичето си вземе такава боя :)

pandem0nium94
06-28-2011, 05:42
Хора, искам да ви кажа че боя върху къна хваща. До преди два дни бях с червена къна и ми хрумна щурата идея, че искам да съм руса. Просто отидох до най-близкия магазин от който мога да си купя боя или къна и обясних какво искам да постигна. Продавачката ме гледаше с изумление и ми каза, че нямало как от червена да стана руса. Но аз съм си инат и все пак си купих 2 бои-едната беше с цвят натурално рус, а другата карамел (колебаех се за нещо средно между двата цвята и реших да ги смеся). Купих си и Блонд (супра). И като за начало си сложих обезцветителя. Жената от магазина ми каза, че щяла съм да стана някакво рижаво, затова пробвах само на един кичур да проверя какъв ще е резултата. И резултата беше - бяло русо. Направих си цялата коса със обезцветителя, но може би заради количеството което сложих на първия кичур, и това на цялата коса, косата ми не стана бяло руса а оранжева. Много и се радвах, защото никога не съм си помисляла да си направя косата оранжева. Стоях с оранжевия цвят 2 дни и след това си сложих и боята за коса. И в момента съм с много приятен медено рус цвят. И сигурно ще кажете че съм си изгорила много косата, но честно казано не мисля така, не съм прекалила, а и видът и е прекрасен - гладка е, бляскава, не съм си изгубила обема. Така че къната може да се махне стига да имаш желание. :-D

malka_sladkka
06-28-2011, 06:27
Oooo какви са тия кани ?! ти знаеш ли след 1 месец на кво ша ти замяса косата... точно като циганка ще си... вземи си една хубава немска или италиянска боя без амоняк и си готова... :lol:

Съгласна съм :) Използвах кана в началото, тва нещо падане няма :? И косата ми ставаше една суха и гадна... вече използвам боя и съм много доволна ;) Косата ми дори не цъфти