PDA

View Full Version : Коя е любимата ви книга и за какво се разказва в нея?



alex4e7y
04-13-2009, 20:18
Искам някоя интересна,завладяваща,заба вна(без екшъни и такива) книга...Дайте някакви идейки. :-o 8)

plmn
04-13-2009, 20:29
посети бибилиотека, книжарница. потърси интересни заглавия из нета. това, което се е харесало на един, въобще може да не ти допадне.

witchblade
04-13-2009, 20:30
Лично аз сега чета една мноого интересна кхига.Казва се "Орки".За автора не се сещам в момента :oops: ,но книгата наистина е много вълнуваща и като стигнеш поне средата осъзнаваш, че тези създания вече не са ти толкова противни и одвратителни.Наистина си заслужава...

Jumbie483
04-13-2009, 21:07
Има поне още 5 такива теми.. даже наскоро писах в една :x ползвай търсачката :booooomb:

пп; задължително прочети "Последният валс на Матилда"

pomochko
04-14-2009, 07:49
"Великата четворка" на Агата Кристи супер ме завладя

Boyman
04-14-2009, 20:58
Има прекрасни български книги, които задължително трябва да бъдат прочетени, все пак по литература трябва да са ви споменавали нещо :lol:

eXpl0d3
04-15-2009, 10:35
HTML, CSS, mySQL , PHP , JavaSrcipt ;

Друго не ,чета.

kalashnik
04-15-2009, 11:00
"Повест за истинския човек" на Борис Полевой. Разказава се за един военен пилот, чийто самолет серазбива на сред пустоща, той обаче въпреки счупените си крака стига до най-близкото село, от там е изпратен при най-добрите лекари, въпреки това му ампутират краката, той обаче отново иска да лети и въпреки привидно невъзможното му желание отново става пилот и завършва войната успешно. Книгато обаче може да я намериш само в някоя библиотека, вече не се издава.

john95
04-15-2009, 11:02
Седемте смъртоносни чудеса - Матю Райли

Нещо като Индиана Джоунс само че на книга, с много яки факти, герои, дъхът спиращи моменти и други :)

Продължението на тази е "Шестте свещенни камъка"

alex4e7y
04-16-2009, 15:01
"Шестте свещени камъка" вече съм я чела (sun)

Ar7aN
04-16-2009, 15:42
Малко книги съм си харесвал през мойте 18 години живот. Една от тях определено е "Властелинът на пръстените". Другите са всички серий от "Хари Потър". Мисля че всички знаете за какво става въпрос в тях.

diksi
04-16-2009, 17:00
Не искам да звуча като тия проклетии-фенките на Здрач, но що не прочетеш Новолуние, разбира се ако си гледал здрач или си чел книгата...Ако те интересува ми кажи ще ти дам сайта от където можеш да си изтеглиш книгите напълно безплатно :D

Chrisy
04-16-2009, 17:35
''Воля" е подобна на ''Повест за истинския човек''.

kalashnik
04-16-2009, 18:17
''Воля" е подобна на ''Повест за истинския човек''.
Аз предлагам цялата тази поредица на "Военно издателство" от 70-те годин:
Повест за истинския човек, Непокорените, Град върху тресавище, Поколение, Хроника, Страници за подвига, Втора рота, Звездите над нас, Морска душа, Голи сред вълци, Гончар, Седмият кръст, Ти помниш Альоша, Бистрият тамир, Последно лято, Хората не се раждат войници, Репортаж писан с примка на шията - тов са книгите, в тях най-точно се показва какво означава да имаш воля, да не се предаваш, да знаеш какво искаш и да можеш да го постигнеш.

yahhooo
04-16-2009, 18:36
"Десет малки негърчета" на Агата Кристи. Разказва се за 10 човека които отиват на остров и се оказват убийци, но са невинни от закона така да се каже. И има една песничка за 10 малки негърчета, която започва така "Десет малки негърчета похапваха добре, задави се едното, сега са девет те. Девет малки негърчета до късно поседяха, заспа едното непробудно и вече осем бяха" и точно по песента ги убиват и не могат да се измъкнат от острова защото има буря. Абе с две думи това е най-добрият роман на Агата Кристи.

moon_flower
04-16-2009, 18:55
Прочетете на Хорхе Букай книгите.Много са хубави.Има само приказки и разкази,които обаче накрая се свързват с днешния живот,а не са просто измислица.Намираш поука в тях. :)
Иначе наистина е по-добре да отидеш в някоя книжарница,защото всеки има различен вкус.