PDA

View Full Version : Любов ли бе да го опишеш?(дългичка тема) :)



CucAgMuH
04-14-2009, 00:14
Да видим откъде да го подхвнем... :::

Първо да ви вкараме малко в ситуацията ;) Ситуацията е дразнеща, недъгава и ми действа на нервите отрицателно.

Става едно момиченце, което се пада кака на повечето от вас(че и на мен даже http://www.badmin.org/f/images/smilies/blink.gif ). Е, не е навлязла в предпенсионна възраст - само на 24 годинки е... Но пък се държи като на 12. Ама едно към едно. Няма бъзик.

Но да минем към нещото което ме дразни :) Това момиченце си намери приятел. Всъщност си намери двама приятели. 8-) Мултифункционална такава - предполагам сте виждали - с двама на веднъж. Интересното тук е, че двамата й приятели работят заедно. http://www.badmin.org/f/images/smilies/blink.gif Аз така, леко скептично като ми каза(преди около 7-8 месеца) и я сложих в графата "малко тъпа". Според нея нито един от двамата не знаел за другият.

Почесах се по тиквата умно, казах й "ти си болна, но ще се оправиш", след което бях застрелян със следващата новина, след няколко дена. И двамата с които "ходела" си имали приятелки. Такива бе официални приятелки. :shock: Стоях и го премислях, а пък тя продължаваше да бълва информация... те и двамата били обещали да зарежат прителките си за да тръгнат с нея. Единият щял да зареже приятелката си след 3 месеца, понеже имали резервация за някакъв си хотел за Нова Година, а пък другият бил обещал на приятелката си да й помогне да изплати нещо си, което ще изплащали до към Март 2009-та, след това щял да я зареже(а тогава беше септември-октомври 2008-ма). Тук вече се смях с пълно гърло.

Внимателно я извадих от категорията "леко тъпа" и я преместих в категорията "Че толкова тъпи има ли?". Спокойно й обясних, че понеже се познаваме от доста време, ще й разкрия една мъжка тайна(тука може да е очаквала някакво обяснение в любов, знаеш ли я...). Опитах се много спокойно да й обесня очевидното - че типовете знаят един за друг, и никой от тях няма намерение да си зарязва приятелката... Не ми повярва. Обяви ме за лош, гаден, тъп и че не я разбирам. До януари 2009-та ме избягваше по всички начини горкото... а и аз не изгарях от желание да я търся.

Появява се момиченцето януари и ми казва "бе ти май беше прав"... А, ами хубаво, я кажи какво стана. Минала Нова Година и ония тип не скъсал с приятелката си. Обаче обещал до края на февруари да скъса. А пък двамата още не знаели един за друг. За сметка на това за един месец имала само сексуални контакти с трети човек - пак колега на гореописаните двама... :shock: Нищо!

Извадих я внимателно от категорията "Че толкова тъпи има ли?", създадох нова категория специално за нея "Те такоа животно - нема" и я сложих там. Пак започнах да й обеснявам че тия двамата не са стока... Еле - захапа частично. Заряза единият - онзи с изплащането на нещото. Той пък взе че Март месец наистина заряза приятелката си и после момиченцето ми наду главата със "видиш ли". Добре че после се оказа че същият човек веднага си намерил друга приятелка и друга която да му се върже че ще зареже новата си приятелка...

Момиченцето остана само на ония дето уж краят на февруари щял да си зарязва приятелката... после променихме датата на 3-ти март... после на "краят на март"... Даже аз я бъзиках дали няма случайно да зареже прителката си на 1-ви април :lol: За него не поема. Стои и си му вярва безприкословно - каквото той каже - това е...

Човека имал кола 500 конски сили. Само на външно давала вид на Golf от 1988-ма. Иначе била с турбина от "Икарус" http://www.badmin.org/f/images/smilies/blink.gif Не че сме механици по двигатели с "вътрешно горенье", но все пак разбираме малко от малко - седнахме няколко нейни познати да й обесняваме че това е леко налудничава идея и няма как да е истина. Мне. Ние какво сме разбирали? Той човека така казал, така било... освен да се смеем от сърце всеки път като чуем за тоя човек и колата му - друго не постигнахме.

Оставете се, ами същият човек разбирал от компютри. Имал диплома. Даже това работи. Тука паднах, след като видях какъв компютър е продал на познатата ми и по какъв начин е "инсталиран windows-a". Този човек дипломата му вероятно е принтирана върху тоалетна хартия, за да става все пак за нещо. Всъщност има още. Повече! Човекът й е продал компютъра - с мъничка надценка. Да бе. Машина която струва(на части) около 250-300 лева, той я е пробутал за 550... :shock: Премълчах си. Обаче когато се опитах да си пусна музика и се чу звук като от стара радиоточка(накъсан, и с ехо - все едно се намираш в канализация) прихнах да се смея. За цената на компютъра не съм повдигал въпрос, че парите са й болна тема. Обаче за компютърните умения на "приятелят й" леко я избъзиках. Пак ми беше обяснено, че той знаел какво точно прави... най-вече с компютрите. Още един път въздъхнах и вдигнах рамене... все пак момичето си има собствена категория, тя е пионер и създава критериите там, какво повече искам...

Както си стоим с това момиченце и й обеснявам колко я лъже тоя човек, както й давам конкретни примери и тя се съгласява че я е излъгал, както ми се жалва че той тя вечер бил незнам си къде с приятелката си... и хоп - ония звъни. Тя като послушно кученце - троп, троп - при него. :shock: Буквално за части от секундата съзнанието й изтрива каквото сме си говорили, обеснява ми как трябвало да бърза, става и заминава при него... аз стоя втрещен около минута...(на нея й трябват около 10 секунди да се изниже...). И така до след няколко дена когато дойде и почне да ми се оплаква отново за същият тип - какво бил направил. Аз до едно време кимам и не обръщам внимание, обаче после ми писва само да слушам и пак почвам старателно да обеснявам за него - с примери.

Момиченцето заради тия странни типове си прекрати задочното образование(трудно е, но се получава - задочник да не си ходи на изпитите :) ). И на работа спряла да ходи. От миналата година по някое време. Смятай какъв мързел - цигарите отказала, ама на работа не се хваща... :lol: И няма намерение да се хваща душичката. Уникат е. От два месеца я юркам - резултата е кандидатстване за работа на която няма да я вземат. Не съм й го казал открито, ама... те други й го казаха. Нито образованието има за тая работа, нито квалификация, нито опит или пък връзки някой да я сложи там. Ама тя кандидаства, и то - само там. Опитах се да вкарам идеята "пробвай да си търсиш работа на няколко места", при което получих отговор "Ами ако там ме вземат?" http://www.badmin.org/f/images/smilies/blink.gif Не й казах на душичката че даже и с отказ няма да я удостоят, ами ще й метнат документите в някой кош...

Та цялата тая ситуация ми лази по нервите :) И понеже не ми допада да я гледам в подобна ситуация се опитвам да я изтикам. Ама не поема добитъка! Знае си неговото. Дай като ония е с приятелката си ще мрънкаме, ще лежим, ще трупаме сметки на телефона на майка си, ще се чудим поради каква причина ни е зле и не можем да работим/учим, а като ни звънне - забравяме всичко и айде на купона...

Пробвах да я запозная с няколко човека - а дано се харесат да се вземат. Дръжки. И то да кажеш че съм я запознал с някакви оръфляци - добре... ама не са оръфляци - все стабилни хора са си. Нямат двадесет и пет годишни коли, с турбини от петдесет годишни автобуси, нито претендират че са специалисти в нещо за което са чули преди месец-два... нито имат приятелки които да зарязват за да тръгнат с нея... А тя сяда и почва да им обеснява за "приятелят" си, който си имал "приятелка"... :shock: като стигне до частта със зарязването и те се заливат от смях... Ама поне за това се усети - на последният не му го представи така, защото я "досрамяло малко". 8-) Него го отчая по трийсетина други параграфа...

Общо взето искам да му помогна на това момиченце, ама до тук не успявам кой знае колко - за седем-осем месеца кажи речи нищо не съм постигнал... изчерпах се откъм идеи. Пък не е лоша каката. Не заслужава да води подобен живот - да стои гладна и безпарична(айде образованието отдавна сме го изпуснали... отписваме го), да се влачи по цял ден мрънкайки и да чака да й се обади ония тип, след което да стои и в захлас да попива измислиците му...

Давайте идеи как да му помогнем на това момиченце...

ПП. Ба, то пак дълго се получи http://www.badmin.org/f/images/smilies/blink.gif Съдба... Любов ли бе да го опишеш? На два реда?

ППП. Добитък такъв, ако си четеш тука историята - а дано те хване срам пред младежта и се оправиш малко от малко. Всъщност то с твоят компютър... 8-)

xSaShEtOx
04-14-2009, 03:50
За мен историята е бъзик, но е написана супер :D

Aicken
04-14-2009, 07:23
приятелката ми е на 25 и се учудвам кък може на тия години да има такова животно :-o

ниа ше те поебем пък ще си зарежем приятелките 8-) оргия 8-)

CucAgMuH
04-14-2009, 09:17
приятелката ми е на 25 и се учудвам кък може на тия години да има такова животно :-o

ниа ше те поебем пък ще си зарежем приятелките 8-) оргия 8-)

То де факто няма лошо да се забавляват... ама не е хубаво така да си вкарваш живота в трета глуха и да си унищожаваш бъдещето за едното забвление.


йоо, кво е дългооо :shock:

Гени, какво да правиш 8-)


За мен историята е бъзик...

Тц, не е. За съжаление...

GossipGirl89
04-14-2009, 09:35
Ахахаха ох извинявай, не ти е лесно и на теб, ама аз се спуках от смях докато я прочетох цялата история :lol: :lol: :lol:
Наистина как може да е на 24 и да разсъждава толкова плоско ? :-o
А защо не пробвате да уведомите за случващото се приятелката на "компютърно грамотния" ? Според мен ако тя разбере той може да се уплаши и да спре да контактува с твойта дружка и така лека-полека и тя да почне да си подрежда живота... макар че щом образованието си е зарязала заради някъв келеш, дето се гаври брутално с нея... :?

hottie
04-14-2009, 09:51
Ти винаги пишеш дълги теми и мнения, с това те помня 8-) ааа и с циганьорите 8-)

Според мен няма как да я2 избавиш от тази ситуация, след като вече си се опитал. То си е за нея. Нека сама разбере, че е сгрешила и така ще се научи от грешките си.

AnIcHkAtA
04-14-2009, 09:55
Ахахаха ох извинявай, не ти е лесно и на теб, ама аз се спуках от смях докато я прочетох цялата история :lol: :lol: :lol:
Наистина как може да е на 24 и да разсъждава толкова плоско ? :-o
А защо не пробвате да уведомите за случващото се приятелката на "компютърно грамотния" ? Според мен ако тя разбере той може да се уплаши и да спре да контактува с твойта дружка и така лека-полека и тя да почне да си подрежда живота... макар че щом образованието си е зарязала заради някъв келеш, дето се гаври брутално с нея... :?

Абсолютно съгласна :D

nebrejnata
04-14-2009, 10:41
хммм нещо не ми се вярва :-o

Blab
04-14-2009, 11:07
Авторе, ти ли си влюбен в добитъка?
Инак, не виждам защо се занимаваш...

CucAgMuH
04-14-2009, 11:25
Авторе, ти ли си влюбен в добитъка?
Инак, не виждам защо се занимаваш...

Мне. Да кажем че преди доста време добитъка ми е помогнал и се чувствам задължен да върна услугата.

А идеята за приятелката на компютърно грамотния е леко Sci-Fi, понеже не се познаваме, но тъй като това е единствената алтернатива(освен да й метна един хубв тупаник :) ) ще се постарая в най-скоро време с нея да се запознаем(дано тя поне излезе малко разумна, не да започна някакъв тип война между двете... последното което искам е да оганизирам за ония тип е двубой до смърт между момичета).

И... май не съм споменал - тоя много грозен бе? Единият от двата ми разговора с него беше:

Аз: Брей, изглеждаш ми състарен, на колко си?
Той: Само на 28...
Аз: И се сдуха тотално толкова бързо?

ПП. Оти Боти, няма време за дълги мнения, съжелявам... Заминавам при бате ти доцент д-р Симеонов, да ме учи какво е това компютър и как се яде 8-) После обаче ще си наваксам...

Aicken
04-14-2009, 11:31
добре бе колега сисадмин кажи ми извън темата защо athlon 64x2 4800+ не може да заработи с максималния множител на дъно asrock alivenf6g-dvi множитела му е 12.5 тои работи на 12 :o 8-) 8-) 8-)

cherinka
04-14-2009, 11:39
^ Искам аз да отговоря. :)

Aicken
04-14-2009, 11:44
^ Искам аз да отговоря. :)


моля те .. :( 100 мхз ми се губят така.. много е гадно

JahSoldier
04-14-2009, 11:54
Имам подобна тъпа позната .. На 15, ходи с 14 годишен, и двамата са фешан 8) 8-) Ходят уж от година и 5 месеца, като за това време са късали 20-30 пъти .. Последния път беше за 3 месеца .. Той за тва време с 2 е спал, а тя с 1, с който ходеше 5 дни .. И ся кво става ?! След тия 3 месеца пак са заедно и не са сметнали, че са били разделени за известно време, а директно пак си го праскат година и нещо ..

Схема:

1. Леко изостанал човек
2. Леко недоразвит
3. Леко тъп
4. Тъп
5. Много тъп
6. Яко тъп
7. Зверски тъп
8. Неописуемо тъп
9. Не е за планетата
10. Тя

8-)

ViolentSaint
04-14-2009, 12:34
омг прочетох го цялото ! възхитен съм от себе си :lol:

По темата.... ми хората казват, че човек се учи от грешките си и докато не се опари няма да разбере, ама явно тази твоя приятелка не схваща и така.
Не виждам какво повече можеш да направиш освен да затриеш този индивид от лицето на земята (за мъжкия говоря) и приятелката ти да прогледне...и не толкова бруталния начин просто изчакай.... може би трябва да мине още време да се очука хубаво по главата и тогава да стопли за кво става въпрос. (i hope it wont be too late.)

mirolubka
04-14-2009, 12:54
Съветвам те просто да се опиташ да я отделиш по някакъв начин от този нейния,защото,повярвай ми,с говорене няма да стане.Тя явно намира нещо в него(странно какво ли би могло да е),което много иска и няма да го остави,докато сама не види какъв боклук е.За това обаче се иска да се мисли малко,а доколкото разбирам на нея това не и се отдава много,много.Просто се нуждае от алтернатива....Успех.


p.s.Явно наистина ти е много добра приятелка.Ок,чувстваш се задължен,ама чак пък толкова.... :?

hottie
04-14-2009, 14:35
Като те видя да ме наричаш Оти Боти или там квото е ми иде да се хвърля отнякъде :o

CucAgMuH
04-14-2009, 17:39
^ Искам аз да отговоря. :)

Чувствай се свободна да го направиш. =D> Ако имате нужда от подсказване смигайте :smt011


...

p.s.Явно наистина ти е много добра приятелка.Ок,чувстваш се задължен,ама чак пък толкова.... :?

Някак си не съм от ония хора, които казват "Я, проблем... чакай да ти помогнем" и после "Ама то било голям проблем, дай някой по-малък" :) Хванал съм се да помагам, ще помагам...


Като те видя да ме наричаш Оти Боти или там квото е ми иде да се хвърля отнякъде :o

Оти Боти, само недей да се палиш :) И ако ще се хвърляш отнякъде, гледай да улучиш нещо меко - купчина възглавници, легло...(килимите и мокетите не сработват добре - пробвал съм. За теракот или мрамор дума да не става).

Ако ти кажа коя емотиконка ми изниква в главата, като напиша "Оти Боти, котетата нямат ли хоботи?"(последното по принцип го трия както забелязваш [-o< ) сигурно ще вземеш и да ми се разсърдиш... няма да ти казвам тогава пък... [-( Така че - спокойно, целта не е да те дразня :) Недей да се хвърляш необмислено от където и да е...

Колкото до темата - намерих къде работи приятелката на тоя тип :) Довечера "делегция по осведомяването" е на ресторант 8-) На място ще импровизираме вече...

Take_That
04-14-2009, 17:50
Ахахаха ох извинявай, не ти е лесно и на теб, ама аз се спуках от смях докато я прочетох цялата история :lol: :lol: :lol:
Наистина как може да е на 24 и да разсъждава толкова плоско ? :-o
А защо не пробвате да уведомите за случващото се приятелката на "компютърно грамотния" ? Според мен ако тя разбере той може да се уплаши и да спре да контактува с твойта дружка и така лека-полека и тя да почне да си подрежда живота... макар че щом образованието си е зарязала заради някъв келеш, дето се гаври брутално с нея... :?

Абсолютно съгласна :D

И аз и аз 8-)

hottie
04-14-2009, 18:35
Не, не ти се сърдя много ясно, знам че не е с лошо :) и все пак е лигаво :D

айде успех дръж ни в течение ромчето ми то 8-) :lol:

anonim4e2
04-14-2009, 19:02
уау!малко сбъркана е цялата тая работа,ама е факт,че и такива хорица има.в такъв филм влязох :-D 8-) айде успех и после да разказваш :D

Eddie
04-14-2009, 20:10
Човек докато расте доста се влияе от околното мнение до някъде към края на тинейджърската възраст и след това има своя представа за света и вече трудно се влияе от чуждото мнение защото то просто изглежда нелогично във вече възприетите представи. (за пример: винаги на децата казваме кое е правилно и кое не е, а понякога се оплакваме, че нашите родители имат остарели разбирания)

Бия на там, че твоята приятелка не разбира какво искаш да й кажеш защото тя възприема това което прави за нормално.

Според мен, колкото и брутално да звучи, трябва да я оставиш да се опари много здраво за да се усети какво става около нея. Другото което можеш да направиш е да не спираш да и обясняваш как стоят нещата ама както виждаш това почти няма действие.

GossipGirl89
04-14-2009, 20:18
Човек докато расте доста се влияе от околното мнение до някъде към края на тинейджърската възраст и след това има своя представа за света и вече трудно се влияе от чуждото мнение защото то просто изглежда нелогично във вече възприетите представи. (за пример: винаги на децата казваме кое е правилно и кое не е, а понякога се оплакваме, че нашите родители имат остарели разбирания)

Бия на там, че твоята приятелка не разбира какво искаш да й кажеш защото тя възприема това което прави за нормално.

Според мен, колкото и брутално да звучи, трябва да я оставиш да се опари много здраво за да се усети какво става около нея. Другото което можеш да направиш е да не спираш да и обясняваш как стоят нещата ама както виждаш това почти няма действие.

Е колко повече от това трябва да се опари ? :lol: Няма да се аправи скоро... Аз имам една позната дето е същата малоумница (с извинение) и прави абсолютно същите неща с момчетата - милион пъти се опарваше ама акъл не й дойде 8-) Опитвах се и аз като автора да вливам акъл ама нямаше никакъв напредък... В крайна сметка я оставих да прави каквото иска - за нейна сметка си е.

Съветвам автора и той да направи това. Пробвай с приятелката на момчето и ако и така не стане просто я остави твойта дружка да си троши главата... Живота си е неин, има си глава на раменете - като иска да се съсипва нейна работа си е. Ти си направил доста и след като не желае да те послуша тя ще си носи последствията, защото съм сигурна, че ще дойде ден, в който ще осъзнае колко глупава е същност и как сама си е пре*бала живота :)

CucAgMuH
04-15-2009, 02:44
Eто, държа ви в течение :)

в начале было слово

В нашият вариант, вместо "слово" беше "папо"(разбирай храна) под формата на пилешки хапчици със лютивичко към тях и разнообразни салатки. :) Коя от коя по-апетитни... отплеснах се(ами така де - остави един човек да живее сам четири години, при положение че не може да готви и после слушай как ти обеснява за храна озверял...)

слово породило ритм...

Разбирай - ускорявах... ускорявах си пилешкото към устата, или устата към пилешко - зависи как го погледнете(Айнщайн, теория на относителността 8) ).

ритм дал жизнь движению...

Замисляли ли сте се че пилетата имат един основен технически недостатък? Докато са живи - мърдат. Но след като ги сготвиш - спират да мърдат. Не скачат сами в устата ти. Тъпо, а? :-|

Тука ми се губи малко време... гледах замечтано-доволен с тъпо-доволна усмивка. Ами наядох се. 8-) За малко да забравя че съм отишъл в тоя ресторант по работа... :? (много тъпо щеше да се получи, ако бях забравил, нали? :-D )

А, да... та до мацката стигнахме.(Ама съм тактичен, нали? Преговори се водят на пълен корем. Да си припомням друг път че и на осъдените на смърт им дават да ядат преди екзекуция... както и на тия дето ги пращат на обречена мисия... всъщност те на много хора дават да ядат в днешни дни? http://www.badmin.org/f/images/smilies/blink.gif ) Пак се отплеснах... :oops:

Та седнахме да си говорим с онова момиченце. Аз така - заобиколно започнах. Изотдалече, да съм деликатен. Постепенно избистрих до същността... Хареса ми как през цялото време стоеше в поза "слуш". Това беше планирано. Обаче не беше планирано когато кажа каквото имх да казвам да ми се каже "И?". Тук искрено съжелявам че нямаше кой да ми снима физиономията. Не знам каква реакция съм очаквал, ама определено не беше тип "и заради това ли ми губиш ценното време http://www.badmin.org/f/images/smilies/blink.gif ".

Момиченцето(е, кака ми се пада май, съдейки по количеството грим, което изобщо не беше там да прикрива бръчките...) спокойно ми обясни как тя не била чак толкова тъпа - знаела че приятелят й си хойка по разни други. Ама(забележете) поне го правел скришно! http://www.badmin.org/f/images/smilies/blink.gif След като се убедих че ситуацията не я притеснява, ама по никакъв начин(понеже на онзи щяло да му "омръзне" и пак щял да си бъде с нея), го обърнах малко на любознателност. Така де - трябва да има някаква причина тоя човек да му вързват така...

Всъщност момиченцето не успя да ми изкара никаква причина защо точно е с тоя тип... http://www.badmin.org/f/images/smilies/blink.gif В тоя момент осъзнах че стоя пред клонинг на познатат ми - със същият промит мозък, ама в друго тяло. Ау, почувствах се колкото преял, толкова и прецакан...

Прибрах се, умислих се... жалвах се на огледалото, че ще се налага да правя курсова работа за Симеонов на някаква шантава тема. Разглеждах SQL таблици на отдалечен сървър. Вайках се още малко пред огледлото. После си пуснах музика и подменях MD5 хешове в SQL таблиците. Отворих си пощата с 5200+ непрочетени писма. Затворих я без да прочета и едно. Умислих се.

Едно: как може тоя тип да му вързват няколко жени на веднъж? Питал съм - не му е голямо "достойнството". И не го ползва по кой знае какъв начин... Грозничък е(не само според мен http://www.badmin.org/f/images/smilies/blink.gif). Пари няма кой знае колко. Образованието му е... ъъъ... странно? С какво успява да ги излъже толкова... странно. Отговор така и не намерих - ще си остане мистерия за мен.

Две: как може да има жени с такава липса на самоуважение, че да се занимават с него? http://www.badmin.org/f/images/smilies/blink.gif И тука не успях да си отговоря.

После взех генерално решение, че трябва да превключа на друг тип мислене. Отнякъде ми изникна спомена за Лиско. Че аз разсъждавах почти като него! :shock: За тези които не си спомнят, да припомня("Приключенията на Лиско" от Борис Априлов, не става дума за FireFox):


На трийсет и първия ден, след като свърши приключението в гнездото на орела, Лиско стоеше под едно голяма дърво и мислеше. Беше чувал, че най-добре се мисли, като се гледа непрекъснато в една точка. Понеже наблизо нямаше подходяща точка, Лиско гледаше право в хралупата на дървото. Хралупата беше много дълбока и от това мислите на Лиско ставаха дълбоки, стигаха до другия край на дънера, откъдето излизаха навън и се разпръскваха. „Разбирам… трийсет дни, но трийсет и един — не!… Трийсет дни можеш да бъдеш примерен, но трийсет и един — това е невъзможно. Трийсет и един ден никой не може да бъде послушен, колкото и послушен да е той.“

Опитах се да го адаптирам за ситуацията на която съм свидетел. Даже на моменти ми се получаваше, честно! После забих. Сложно ми дойде. И понеже вече беше 5 и 10, реших да си попиша малко - да се успокоя. Е, успокоих се. :) Сега ще пия едно кафе и ще си лягам, че работа ме чака...

hottie
04-15-2009, 05:58
Аз искам да те питам нещо - ти влюбен ли си в нея? Защото иначе от какъв зор ще и правиш услуги, при положение, че тя не хае?
Явно си влюбен иначе друга причина не виждам :?

Niakoitam
04-15-2009, 08:06
Такаааам,да се отчета и аз..Като първо щр кажа че отначалото както и сега приятелката ти се държи малко като курва.Доколкото разбрах от теб е и малко материалистка.Но попринцип тя си има глава на рамената и щом не ти е гадже и по този начин не те засяга пряко я остави да си живее живота и да се учи от грешките си.Казвай и ако искаш неща,които мислиш,като например за компютъра,без никакъв подигравателен тон.Просто и говори с разбиране и и кажи това,което мислиш най-спокойно и кротко за да разбере че е истина и и мислиш
доброто,а не го говориш от злоба,просто за да изложиш гаджето и пред нея.Тия присмехулки са малко гаднички.Освен това не и давай наклон какво да прави и какво не.Ако ти иска съвет даваш,ако не,не.Има си глава на рамената,живота си е неин.Повярвай ми много досадно и тъпо е понякога,когато някои се опитва да ти дава наклон и да те кара да живееш по неговите принципи и стереотипи.Гадно е.От личен опит ти го казвам.Ще ти дам един малък пример с мен:
Аз попринцип не си падам много,много по пиенето,но на купони,което не ми се случва кой знае колко често обичам да си подпийна,защото съм от малко по срамежливите,а алкохохола ме променя до неузнавуемост и всеки срам и повечето задръжки ми падат.Е,много,да не каже изключително много ми е досадно,когато съм някога с брат ми на купон(той е по-малък от мен),което се случва пък изключително рядко и той започва да ми мери чашките водка и да ми казва стига толкова,да ме поучава какво да правя и какво не и как да се държа според неговите критерии.Еми съжалявам ама ми е леко обидно това положение.Последният път като братовчед ми го пита НЕГО дали да ми сипе водка на МЕН,направо ми идеше вътрешно въпросният ми братовчед да го изхвърля през прозореца.Това е само един пример.В живота ми има неща като"Не бъди наивник,всеки те лъже,бъди едикакъв си"неща,който ужасно много ме изнервят.Човек трябва да се учи от грешките си,а не само като на някой инвалид да му
казват:Върви насам,върви натам,тука се спри я тука по бързо,чакай чакай малко.Всеки човек е индивидуалност и от личен опит мога да ти кажа че когато се опитват да те поучават как да не се насадиш на грешките на даден човек за да те предпази уж ти започваш да се стремиш точно към тези грешки,ей така напук,за да ги изпиташ.
Относно работата.Хората понякога чувстваме вътрешно в себе си пречки,за които обаче понякога не искаме да споделим пред всички,да не кажа пред никой,защото се страхуваме че никои няма да ни разбере и така хората отстрани си мислят че просто сме мързеливи,защото не искаме да кажем какво ни притеснява.Може пък и нея нещо да я притеснява.Няма да забравя моментите преди време,когато на бъзик са ми казвали:"Айде бе,не си ли намери
работа,пенсионер ще станеш вече".Външно съм се смял,обаче вътрешно ми е идвало да се покача на най високата сграда,която намеря и да направя един бънджи скок без бъджи обаче:-)
Ако толкова държиш да си намери работа се опитай да и помогнеш,но не като постоянно я подюркваш.Чел съм други твои теми.Стигнал съм до извода че си материално осигурен имаш връзки и си правил неща за гаджетата си,за които аз само мога да мечтая да правя в
близките 10-20-30 години.Опитай се да разбереш каква е евентуалната пречка,която не иска да сподели пред никой и поради,която се е отказала да учи и да работи.Имай впредвид че
гаджето и може да е само оправдание за пред хората и съответно и за пред теб.Пусни си връзките.Опитай се да и намериш хубаво работно място,като си готов и направи предложението и бъди готов да ти откаже.Аз лично ако бях на твое място така бих направил,но уви несъм.Сега сам със себе си немога да се оправя все още камо ли и на
някои друг да помагам по различен начин от с морална подкрепа.
Да обобщя всичко с няколко думи:Ако толкова искаш да и помогнеш помогни и.Изслушвай я,разбирай я,колкото и да ти е трудно това,побутни я,ако искаш както казах по нагоре директно и дай старт ако иска,но не и давай наклон спрямо твоя живот,критерии,
разбирания за нещата,предрасъдъците ти и т.н. Това е досадно,гадно и убидно и освен постепенно да я накараш да се отдръпне друго няма да постигнеш.

За протокола и аз мисля че ако не осъзнато,поне вътрешно я харесваш.Другият вариянт е да сте наистина добри приятели ама аз лично не бих нарекъл с тези епитети,с които ти наричаш момичето най-добрата си приятелка,даже и пред други хора..Пък и ти каза че не сте се виждали няколко месеца,което е доста трудно ако има тооолкова голямо приятелство между вас.На моменти в темата ти ми се набиват и лееееки нотки на ревност.

soul1199
04-15-2009, 08:38
прочетах вс. :shock: :shock: това момиче е мн зле! :shock: май с говорене няма да стане,ако я набиеш пак няма да се оправи,ами,ако поговориш с `приятеля й`/ :D /да я зареже най-сетне може да се осети,ама друг начин не виждам :?

smith88
04-15-2009, 11:18
Ха , за мене авторът е пълен комплексар. :razz: :razz:

CucAgMuH
04-15-2009, 11:39
Аварийно събуждане... :roll:


Аз искам да те питам нещо - ти влюбен ли си в нея? Защото иначе от какъв зор ще и правиш услуги, при положение, че тя не хае?
Явно си влюбен иначе друга причина не виждам :?

Оти Боти, в толкова ли изкривен свят живеем? Трябва ли да си влюбен в някой да направиш нещо за него? http://www.badmin.org/f/images/smilies/blink.gif

Не, сериозно. Ето ти примери. Ходя си и виждам балони. С хелии, дето като малък все съм искал, един път ми купиха и се спука :-# По една или друга причина повече не са ми купували... Имал съм само от ония спаружените балони - дето ги вързваш на конец и те висят към земята :( Преди няколко седмици, както казах - ходя си и ги виждам. С хелии, летящи... http://www.badmin.org/f/images/smilies/girl_in_love.gif заминавам да си купя. Естествено, като ме видяха ме одраха 12 лева, ама това няма значение в случея. Носех си го с кеф. Летеше :grin: Помъкнах си го няколко часа. Ама после за какво ми е вкъщи? Огледах се и го подарих на първото хлапе дето му се радваше наоколо. Сега какво, влюбен съм в детето, или в майката? Или в бащата? http://www.badmin.org/f/images/smilies/blink.gif Ами... не. Даже не ги познавам хората.

Niakoitam, и ти спокойно :) Всъщност я всичките спокойно :P Ако бях влюбен в това момиченце още преди години да съм направил нещо по въпроса. А това че й казвам добитък, изрод, трол, гадина и така нататък - що да не й викам така? :) Само на тия дето си влюбен в тях ли може? http://www.badmin.org/f/images/smilies/blink.gif Значи съм се объркал при много хора... включително мъже и деца 8-) Ще го имам в предвид, следващият път някой като ми заприлича на трол - ще се опитам да не се обърщам към него с "ей, трол".

Всъщност тя е доста далеч от типа жени в които мога да се влюбя :) Не ме влече по нито един начин, съжелявам. Практически е доказано. Щом сме се напивали като талпи и нищо не е станало - няма и да стане. Пък и жените в които се влюбя - бягат и се крият 8-) Тя пет години и още е тука, така че - ето ви още един критерии по който да си преценяте.

Колкото до това да я уредя на работа - аз вече съм я уреждал :( Три месеца я държаха заради мен, ама повече не смогнаха. Всеки ден редовно си закъсняваше така с половин-един час... аааайде - това как да е. Свикнали че зкъснява. Ама по някое време просто теглела ключа и заминавала нанякъде(я за кафенце, я за нещо друго...). Говорих с моят познат(собственика), убедих го да не я изхвърля - стигнахме до компромис - ще й реже по десет лева от заплатата всеки път като я хване да липсва... Всичко доволно, ама втоият месец взе някаква заплата под минималната. Само поради глоби и взимане на парички предсрочно, защото искала да си купи разни неща(жени, какво може да си купи - обувки които струват колкото половината й заплата...). Третият месец едва го изкара. После дойде ония тип и не искаше да си говорим, ами само да ми съобщи, че "всичко хубаво, ама...".

Та сега къде да й намеря работа? Повечето ми познати едно на ръка че в момента не тръсят, а ако търсят е за някой със квалификация - например Photoshop+Coreldraw. Tя шотоШОП не е пипала, да не си говорим за ползване на нивото което ще й трябва за работа. За корелчето да не говорим... там е тотален индианец. На сума места търсят хора за работа с компютри(а.к.а. "поддръжка", MSCA+CCNA). Ама на нея поддържането й пак е мътно(като не рaботи компютъра - ми к`во... чакаме, той сам ще се оправи). Сервитьорка/барманка не ще, дърпа се. Продавачка в магазин не ще... С нейната квалификация и сериозност не мога да й предложа кой знае какво. А съм пределно сигурен, че ще откаже ако не е някое "хубаво" място. Поне докато сме я юркали със сестра й(да тя и сестра има, отделен клиничен случай 8-) ) все казва нещо от сорта на "Как ще работя като... А стига бе, вие се бъзикате".

И да не си помислите че я юркаме усилено :) Ние полекичка. През два-три дни, като се видим невинно повдигам темата с "И какво става, как върви работата? :) " и оттука вече вариации... в най-добрият вариант може да спомена нещо от типа на "защо не се пробваш като..."(при което пак се чува "Как ще работя като... А стига бе, вие се бъзикате").

Де факто проблема идва че тя е с ония тип главно нощем, или ако не е с него - стои будна, прави някакви глупости и чака да й се обади. После цял ден спи(респективно не си търси работа). Да си намери работа означава да го отреже... затова го даваме полекичка с търсенето на работа :) А пък и да не забравяме - къде си подаде документите. За шефче бе. Заплатата й харесвала, работното време - може да лиспваш... как да не кандидатстваш за такава работа? :)

Всъщност споменах ли че отказа цигрите, ама не си намери работа(за да има пари с които да си купува цигари? http://www.badmin.org/f/images/smilies/blink.gif

Освен да продължа чат пат да й напомням в какво положение се намира и да се надявам да захапе, май други варианти не останаха...

ПП. Да, малко писах, навсякъде може да има грешки, объркан смисъл, ама съм недоспал, а пък сега трябва да зминавам и да се занимавам с "Решения за компютърни системи с висока производителност"... :roll:

YellowZ
04-15-2009, 19:34
:razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

по добре не се занимавай че нервите ше си съсипеш... :razz:

valdesbg
04-16-2009, 06:28
Авторе в момента съм изправен пред подобна ситуация, веселото е че моя добитък вдява, макар и не толкова бързичко. Затова съм убеден че ситуацията е истинска, и определено се смяхме много докато четохме темата. Авторе - правилно си се насочил - лекичко и внимателно побутваш:)

П.П. Поздравления за стла на писане!

hottie
04-16-2009, 07:45
Това с детето е съвсем различно. И аз правя като теб често, щом ми се отдаде възможност. Както понякога купувам закуски на твоите любими мургави малки приятелчета(децата в този случай).

Но това е съвсем различно, защото момичето очевидно е упорите, не отстъпва, а ти се бориш за нея. Разликата е голяма. Не го осъзнаваш явно, но според мен има нещо :)

Niakoitam
04-16-2009, 08:45
CucAgMuH това за харесването си е твоя работа и абсолютно не си длъжен да усведомяваш целият форум.Харесвал не харесвал,ти си знаеш.Гледам като че ли не си от много срамежливите,но мога да ти кажа няколко причини поради,които се притесняваш даже да си помислиш затова:
1.Тя ти е кака(незнам,този проблем може и да не те притеснява)
2.Не харесваш някои черти от характера и (е това може и да е голям проблем ако сте заедно)
3.Има си гадже(може да те притеснява разправия с по-голям от теб,а може просто да си от по принципните,които не се занимават с момичета с гаджета)
4.Както казах държи се малко като курва на моменти(е това вече си е сериозен проблем при една по качествена връзка)
и т.н. и т.н.

Ама както казах може и да не искаш сам на себе си да си признаеш,може пък и да го криеш,това ви засяга само вас двамата

Попадал съм на момче,което признало на момичето,но когато го попитах държеше че са само приятели.Не ми се занимаваше,защото не е моя работа да се интересувам въпреки че момичето ден преди това каза пред мен и едно друго момиче че и предложил ама го отрязала.Попадал съм и на момчета,които от 100 киломентра им личи че харесват дадено момиче,но се правят на мъжкари като казват че не е така,а просто се забавляват.Аз самият понякога съм се страхувал и пред себе си да призная че харесвам някое момиче и така и абсолютно никой не е разбирал и всеки ще се очуди ако разбере.
И последно ще кажа.Много на вътре нещо си го взел това момиче,стига сега балони с хелий и други работи и хората си оставят билетчетата в градският транспорт като не им трябват(това си е до човек).Но аз лично ако си харесвах дадено момиче и поради някакви причини се притеснявах да и кажа и бях с твойте финанси и връзки щях така усърдно да се стремя да помогна.
Относно приятелството-да,можеш да помогнеш на приятелка,но когато тя поиска,а не да се стремиш да промениш живота и.Да речем че дадена моя приятелка е курва.Е какво ми пука.Ако иска помощ или съвет ще и помогна доколкото мога или ще я посъветвам каквото мисля,но натам да се оправя,ако решиме да тръгваме тогава може да почна да засягам тези проблеми,защото не ми трябва курва за гадже.
Ама то си е до разбиране.И както казах не си длъжен да го оповестяваш на всеослушание,но според мен щом не си и родноина и си го приел толкова навътре значи все пак има нещо в нея,което харесваш.
Аз от личен опит мога да ти кажа че съм изпитал как якото дразнение към даден човек без да се усетиш може да премине в любов.
И впрочем аз съм си спокоен. :)

Lapin
04-16-2009, 09:12
Всякви ги има ... :shock:

CucAgMuH
04-17-2009, 00:45
Това с детето е съвсем различно. И аз правя като теб често, щом ми се отдаде възможност. Както понякога купувам закуски на твоите любими мургави малки приятелчета(децата в този случай).

Но това е съвсем различно, защото момичето очевидно е упорите, не отстъпва, а ти се бориш за нея. Разликата е голяма. Не го осъзнаваш явно, но според мен има нещо :)

Когато стигнах до "И аз правя като теб честичко" и се притесних че сме в един вид клуб на педофилите :-D Нещо като клуба на анонимните алкохолици, само дето не сме анонимни ;) Добре че допрочетох...

Оти Боти, както казах преди - направила е нещо което съм оценил високо. Няма аПсолютно никакви неосъзнати неща :) Момичето доста си е трошило главата с мен преди време. Май се налага да разказвам(то стана цял РОМан 8-) ).

Практикувам да не давам втори шансове. Ей така. Един път ако сбъркаш, това за мен означава че е въпрос на време да сбъркаш отново. Недопустимо. След първата грешка по моите правила си аут по тия параграфи. Ако натрупаш достатъчно параграфи по които да си аут(а понякога само един стига :) ) - тогава тотално те вадя от шахматната си дъска. Следващият живот може да се пробваш пак. За изключенията има ли смисъл да разяснявам? Че липсват? :) Естествено - позволявам на хората да грешат колкото си искат спрямо себе си или спрямо останалите. Това си е изцяло техен проблем. Не съм тръгнал да спасявам светът или нещо такова...

Да кажем че по едно време се наложи да извадя всичките си познати от шахматната си дъска :) Реших че е по-компактно вместо да вадя всички от дъската, просто да си намеря нова такава. Така да се каже - избрах по-интелигентният начин. По-интелигентен, но пък на семейството не му допада. Разбирах ги хората, но пък не можех да се съглася с тях... Че какво ще му е - аз срещу всички? :) Първите няколко дена даже ми беше забавно. До края на първата седмица вече осъзнавах реално ситуцията. До края на вторта седмица бях претърпял толкова неуспехи, че сериозно се бях отчаял. Беше петък, а си планирах капитулацията за неделя. Струваше ми се подходящ ден. Всъщност даже нямах никакви планове за тия два дни. Без да споменаваме евтината любовна история която се беше развихрила тогава :)

"and now they seem to be taking away it`s soul..." Мда. Искаше се от мен да зачерка всичко което съм постигнал за две седмици на новата си шахматна дъска(не че беше много - но си беше мое), да призная че съм сгрешил и да се върна на старта си шахманта дъска. Което пък означаваше да си наруша всичките принципи. Нали се сещаш че аз нямаше да съм аз ако го бях направил? :)

Това момиченце се застъпи за мен, точно тогава. Петък. Кой я знае защо :) Сигурно съм изглеждал много нещастен. Но факт - с няколко думички убеди тогавашният си приятел да ме вземе на работа(беше почти ясно че няма да ме вземе 8-) липсваше ми значително количество опит и знания). А в следващите три месеца да не споменавам още колко ми е помагала тя и сестра й :) В крайна сметка се оказа че "Аз срещу всички" не е оферта. Ама "Ние тримата срещу останалите" - върши перфектна работа. След три месеца вече си можех спокойно да мина на "Аз срещу всички" - имах съответните ресурси. Точно в тази точка семейството ми капитулира и реши да се помирим. Тоест, обявихме краят на "студената война".

Това обеснява ли ти добре, Оти Боти, защо съм склонен да правя много за определеното момиче(и за сестра й)? :) От една страна благодарност - никой не ги е карал насила да си губят времето и нервите с мен. Нито пък по онова време видяха реални ползи от действията си(а и не са и очаквали). А пък колкото съм си строг във принципите за грешките, толкова съм и щедър в обратната ситуация. Нали се сещаш че малко хора се ползват с техният статут в йерархията която съм си изградил? Изключвайки семейството ми са трима. За двечките вече разбра :)



1.Тя ти е кака(незнам,този проблем може и да не те притеснява)

Тя ми е кака, да :) Води ме с има-няма две години и няколко месеца там. Обаче имай предвид, че имам сестра с около 9 години по-голяма от мен. Свикнал съм да съм покрай каки :smt011 Хич не ми е проблем.


2.Не харесваш някои черти от характера и (е това може и да е голям проблем ако сте заедно)

Що пък да не ги харесвам? :) Имат своите приложения. Дори и най-отрицателните качества могат да бъдат полезни ако ги използваш правилно... Въпрос на възприятия и начин на мислене. Разчупи се малко ;) Ти виждаш добри и лоши качества. Аз виждам хора които знаят как да използват определени свои качества и не знаят как да използват другата си част(на тази част те й викат "лоши качества"/"лоши черти на характера").


3. Има си гадже(може да те притеснява разправия с по-голям от теб,а може просто да си от по принципните,които не се занимават с момичета с гаджета)

Хм. Викаш тоя да ме притеснява? 8-) Не, не мисля. Първо че съм от тия дето са трудно можеш да ги притесниш, второ че ако се опиташ да ме притесниш, e много вероятно още преди да си успял - теб да те притесни някой друг(аз я разбера нещо, я не... не съм конфликтна личност, за разлика от някои мои работодатели :twisted: ), и трето... тоя... ъъъ... виждал ли си мишок? Метър и шейсет и пет, с очилца - около 50-55 килца(май вече споменах че външният му вид не му е силна черта...). Не е от типа хора които налитат на бой :) Това че са заедно не би ме спряло ако исках нещо, вярвай ми...


4.Както казах държи се малко като к***а на моменти(е това вече си е сериозен проблем при една по качествена връзка)

Те пък моите връзки са едни качествени :) Аз обаче серизоно предлагам да спрете да ме сватосвате... не съм някой пубер да ми се гъбаркат хормоните и да не знам какво става наоколо... Практиката е показала че не ставам за любов, дайте да не ритаме срещу природата :smt011 Отдал съм се на едни мирни и кротки занимания - уча котарака си как се прекомпилира кернел на линукс, без графична среда. :) Не е много схватливо животичне, но поне гледа с интерес как мърдат нещата по екрана(отдавна сме се научили да не ги ловим, защото плоските монитори падат, чупят се и после стоим много време без рибка в чинийката...).

Ъ? Де факто, що приказваме за мен? Ето, не съм спал 36 часа - изкарал съм 3 часа лекции, минал съм 250-300 километра, компилирах с котарака три кернела и се сдухах тотално. Пиша глупости... :? (а по-лошото - няма кой да ме спре да ги постна...)

Ако имате идеи как точно да помогна на това момиченце - споделяйте, не се притеснявайте. Това което се опитвам да постигна като крайна цел(учудващо за всички вас предполагам) е просто да не се държат по подобен начин с нея и да вкара малко ред в живота си... тоест - да си има нормален живот момиченцето :)

woshata
04-17-2009, 06:38
:lol: :lol: :lol: :lol:
Човек първото което е .. пишеш адски увлекателно :D
Прочетох всичко и си мисля че това момиче наистина е безнадеждна .
Единственото което ми хрумва да я пратиш на някой самотен остров докато не се осъзнае и отърси от тоя идиот .. както го описваш .
Нз и тя също май е голяма вейка .. и има късмет че има някой който ПОНЕ се опитва да я вкара в правия път .

hottie
04-17-2009, 07:15
Еее така си е друга работа. Като започнеш от средата разбира се, че си очертавам сама историята. :)

Niakoitam
04-17-2009, 08:29
Добре,ти си знаеш.Може и да си и признателен и да искаш просто да и помогнеш.Така казано те разбирам и мога да ти се поставя на мястото.

Но...


Практиката е показала че не ставам за любов, дайте да не ритаме срещу природата

Както стана модно да се казва ке ке ке :razz: :razz: :razz:

Наистина не искам с нещо да те обидя,но просто не можах да се въздържа.Извинявай ама аз с моя не особено голям опит в живота съм виждал как луди плейбои,които иначе само се забавляват с момичетата се превръщат в "желе" и не знаят на кой свят се намират.А не е като да съм видял кой знае какво от живота.Като станеш на 90 години драсни няколко реда по интернет или там каквото има тогава и кажи същото реплика.Тогава може и да ти повярвам,но сега тази реплика предизвиква у мен само подобни емоции: :D :-D :grin: :) :P :-P :razz: :lol:

jghgh
04-17-2009, 10:44
^мани го тоя някойтам, пак за несъществени неща говори и май не те е схванал много...

бтв аз пък не мисля че я харесваш 8-)
просто щото съм същата
обожавам да разрешавам чуждите проблеми
толкова насърце ги взимам, особено ако са от такъв сорт, че чак "говедото" почва да си мисли че го харесвам, а то няма нищо такова...


по темата ти нямам идея какво да кажа... 12 годишните имат повече акъл!
съвсем се е оплело тва девойче
юркай, юркай и обяснявай, може и да се оправи
най-важното е да вземе да се почувства наистина унизена от цялата тая работа и да я заебе... просто защото определено няма да пожъне успех.. :lol:

babity
04-17-2009, 11:32
Понякога заради самия спорт може да е забавно. Едно състезанийце. Дали ще надделееш ти или другата. Може би сега и аз ще попадна в нейната категория, но е разбираемо. Хората са склонни да се съсредоточават точно над онова, което фактически нямат и да изключат всички остнали неща от живота. И аз допреди ден - два бях в такова... ъм, моето беше настроение. Зарязах си ученето (което в никакъв случай не може да изостане), за*бах и училището, и приятелите, и нашите... и седях и се вайках, че ТОЙ сигурно е с друга/просто е решил да ме отбягва/вече не го привличам и не знам си какво там още. И при това напълно осъзнавах факта, че плановете за реализирането ми в малко по - далечно бъдеще са на път да се сгромолясат с гръм и трясък пред очите ми. Това, което ме отрезви беше посещението на университета, в който искам да уча (въпросната голяма мечта). И изведнъж изскочиха тооолкова много по - важни неща от него. Проблема е, че въпросното момиче обожествява този тип. Ако намерите нещо/някой, който да го измести в класацията печелите битката!

valdesbg
04-17-2009, 12:16
Сис-админе бавно и полека и нещата стават, както казах в предния пост. Мойто добиче възприема и скоро ще има "сватба" :)

Между другото начина ти на писане е наистина уникален. Поздравления!

gLypChenCee
04-17-2009, 12:28
Тва момиче и има нещо ве .. 8-)