PDA

View Full Version : Външно оценяване 5 и 6 клас..



martinelka_kuklata
04-14-2009, 07:23
Значи отивам си аз вчера на даскало и на входната врата залепени едни списъци и пише, че на 16,17,18,22,23,24 ще имаме пробни изпити за тези дето са май месец, обаче пробните не идват от София ами учителите ни ги подготвят и аз направо съм в шок, защото мислех, че ще е след седмица поне, а те веднага след ваканцията. Вие от другите училища (аз съм от СОУ "Васил Левски" - Русе) ще имате ли пробни изпити и кога ще са??

П.П. отнася се за 5-ти и 6-ти клас

cherreshkata
04-14-2009, 07:45
не :grin:

master_of_disaster
04-14-2009, 08:51
Аз добре че тръгнах 1 година по рано и са нямам такива изпити :D :grin:

stefania444
04-14-2009, 10:13
Слава богу ние няма да имаме пробни изпити :grin: , но
от една страна пък няма да сме чак толкова подготвени за най-важните изпити 8) :-x

NIKY
04-14-2009, 11:12
На нас поне за сега не са ни казали (6 клас съм), а и казаха, че матурите ще започват от 3 юни :x Така няма да има време да си оправим оценкитее :(
А според мен тея пробни изпити са хубави, ако няма да се вписват оценките, защото ще видиш кво не знаеш и ще го научиш :)

martinelka_kuklata
04-14-2009, 16:43
Оценките ще се пишат, а проблема е,че по история и география съм ХИПЕР ЗЛЕ а трябва най-малко 5 да имам :cry: А може ли някой да ми каже ако знае кога започват истинските тестове ама със сигурност, защото днес класния каза, че са до 12 юни, а според мен е невъзможно, защото няма кога да разберем резултатите, а и тогава имам състезание и става супер бъгнато и се нервираааааааааммммммм :-x :smt013 :smt067

eli7yyy
04-14-2009, 16:53
И аз днес разбрах, че тия оценявания ще са от 3 до 12 юни. :? Не съм съгласна, защото е прекалено късно, пък и по това време да седна да уча... :? Миналата година беше къде, къде по-добре - през май месец. За предварителни изпити не съм чувала. Аз сега съм 6 клас и си спомням миналата година не ни писаха оценките, защото тия със слабите оценки имаха по над 20 точки (много преписваха). Сега също не ми се вярва да се пишат, защото моят клас преписва адски много и то повече от половината клас ще имат шестици. Някакси ще си проличи когато по математика (например) някой, който има само двойки и тройки, на ВО да има пет или шест :?

martinelka_kuklata
04-14-2009, 17:44
По принцип истинското Външно оценяване няма да се пишат никъде, обаче ние ще правим пробно, което е подготвено от нашите учители и ще се пишат :-# :-# :-#

eli7yyy
04-14-2009, 17:50
Гадно... :(

martinelka_kuklata
04-17-2009, 05:50
Който иска да знае кога ще бъдат - вчера питах заместник-директорката и тя каза, че е сигурне, че по български е на 9-ти май, а българския е първи, значи са от 9-ти май.. :) :)

eli7yyy
04-27-2009, 06:13
В петък в училище ни раздадоха един т.нар. "календар на ученика". Те са от МОН и пише важни дати (кога са изпитите след 7 клас, кога има почивни дни и други такива). Та мнението ми е друго - в него пише кога ще са външните оценявания след 5. и 6. клас:
3 юни - БЕЛ
4 юни - Математика
5 юни - Първи чужд език (при мен е английски)
9 юни - История и цивилизация
10 юни - География и икономика
11 юни - Човекът и природата

Честно казано не очаквах да има по история, география и ЧП. По бтв споменаха само за БЕЛ, матем. и първи чужд език, но явно съм се заблудила. :(

lolxd
05-31-2009, 18:02
Оценките ще се пишат, а проблема е,че по история и география съм ХИПЕР ЗЛЕ а трябва най-малко 5 да имам :cry: А може ли някой да ми каже ако знае кога започват истинските тестове ама със сигурност, защото днес класния каза, че са до 12 юни, а според мен е невъзможно, защото няма кога да разберем резултатите, а и тогава имам състезание и става супер бъгнато и се нервираааааааааммммммм :-x :smt013 :smt067
Ще бъдат До 12-ти резултатите ще се разбират ден за ден ! 8) да малко е гадно но така ще бъде :( (аз съм 6-ти калс)

CJIAgyPkO
05-10-2010, 09:30
Ето тук намерих новия тест за външно оценяване и някой ако се интерисува ето линка:
http://forum.bergon.net/viewtopic.php?f=6&t=52057
Сигурно ще качат и другите пак щото брат ми е 4ти кл и затва се интерисувам...