PDA

View Full Version : Eсе...



danchety14
04-14-2009, 11:51
Трябва ми едно есе на тема: " Човекът загубва или открива себе си чрез природата ". Темата за есето е свързана с " Нежната спирала " - Йордан Радичков,но не трябва да се разсъждава по текста.Моля някой да ми помогне понеже не ми е много ясна самата тема. :-k

love_sdv
04-14-2009, 15:04
хехе ;) виж какво писах допреди две минути:
love_sdv
Голям фен



Регистриран на: 17 Авг 2006
Мнения: 253

Пуснато на: Вто Апр 14, 2009 4:55 pm Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

Винаги съм се питала защо когато някой помоли за помощ вие тръгвате да му вършите работата...
Виж сега, писането на есе ама ИЗОБЩО не е сложна работа, даже напротив.
Това е единствената смислена форма, която се учи в училище... ако не се натройваш отрицателно ще разбереш това и в бъдеще ще ти бъде много лесно...
Идеята на есето е да кажеш какво мислиш ТИ. И даже и да искажеш най-идиотското мнение на планетата, важното е да си го защитиш добре.. А пък ти щом си си изградил дадена представа за проблема, би следвало да знаеш и причините за това си мнение.
Така че сега спри да се чудиш кой какво и как да ти даде и седни сам с един химикал в ръката срещу тетрадката. Замисли се кое те наранява, кое те дразни, дори какво е онова, което трябва да пребориш в себе си(винаги има по нещо)... И после се замисли и какво е това, което те кара да се усмихваш, което кара другите да се усмихват.. За какво смяташ, че си струва да се живее на този свят. И просто го напиши, без да му мислиш много много, с идеята че пишеш есе, а просто сякаш си говориш с някого...
Айде успех
И като е готово, постни го тук да видим какво е станало
_________________
It's a truth of life that every one lies! The only variable is about what. Dr. House


И на треб казвам същото...
Иначе темата не е сложна... Просто се очаква да пишеш, че хората са част от природата, че тя е нещо супер велико и могъщо, че сме зависими от нея, бла-бла... сега е модерна екотематиката, така че ще се оцени и ако след като я нахвалиш едно хубаво отбележиш, че колкото ние зависим от нея, толкова и тя от нас, щото антропогенния фактор я трепепо главата ;)
Лично аз бих писала нещо от сорта, че дрън дрън в наше време често се говори как природата ни влияе и как ние вличем на природата и прочие, но лично аз смятам, че ние също сме нейно творение и че всеки един от нас всъщност е отражение на природата, с цялото и величие и могъщество, сам по себе си и чрз личността си... И че търсейки и загубвайки се, човешката личност всъщност е обърнта по-скоро към себе си като въплащение на природата, отколкото към външните и измерения....
Увлякох се...
:) айде ина теб успех
и и ти пиши като го измислиш