PDA

View Full Version : Ще ми навреди ли,ако се къпя всеки ден?



bonbon4e_to
04-14-2009, 12:40
по принцип мн обичам да се къпя,обожавам да съм чистичка и се къпя през 2 или 3 дена (става въпрос за цялостно къпане +косата) а иначе си отмивам тялото всеки ден,но искам да питам проблем ли ще е ако се къпя (+косата) всеки ден? момиче съм и питам ,защото съм чувала че това може да навреди на косата ми?или да я изтощи?
Според вас? :)

rusova
04-14-2009, 12:45
то4но 4е може недей:)

krem4et0
04-14-2009, 12:53
Не, не е добра идея. Освен ако не плуваш в басейн или в морето всеки ден. повече от 2 пъти седмично е вредно. Аз лично моята я мия 1 път седмично. Сега е мита в петък и в момента е толкова чиста, пухкава и мека...

Infinity
04-14-2009, 12:57
^Ох, да ти кажа не ми се вярва да е толкова пухкава и чистичка пък,при положение,че си я мила чак в петък!? :-o
А по темата:Попринцип не е добре,така че по-добре недей. :)

galu6a
04-14-2009, 12:57
ами да косаата ти ще се омазнява по-бързо

teenems
04-14-2009, 13:14
ами да косаата ти ще се омазнява по-бързо


и аз така съм чувала ,мий си само тялото и тяло+коса през 2 дена :wink:

lunichkataaa
04-14-2009, 13:19
ами да косаата ти ще се омазнява по-бързо

Мда,аз моята преди я миех през 1 ден и се омазняваше страшно бързо. Много се дразнех така,защото като я измия вечерта и до сътринта тя вече на нищо не приличаше.Сега се пооправи и някъде по 2 пъти седмично я мия.Затова по-добре недей да я миеш толкова често,къпи си се всеки ден,но без косата.

krem4et0
04-14-2009, 13:21
^Ох, да ти кажа не ми се вярва да е толкова пухкава и чистичка пък,при положение,че си я мила чак в петък!? :-o
А по темата:Попринцип не е добре,така че по-добре недей. :)

Ела да пипнеш, де :D

Моята е къдрава, а вчера я понаваля дъжда. Стана като памук. Иначе най-хубава ми е в деня, в който реша да я мия. Стои супер, накъдрена е на прекрасни вълни и изобщо да има как да не я мия...колкото по-мръсна, толкова по-добре изглежда. Правило при къдравите коси. Първите 3 дни след миене не мога да се гледам....доста бухнала и непокорна :-D

Infinity
04-14-2009, 13:30
^На мене ли го казваш? :D Имам дооста къдрава коса и на сутринта след като съм се изкъпала е доста страшна гледка :o .И да наистина е така при къдравите коси.

SiSsKkAa
04-14-2009, 14:04
Мий я поне през ден даже през два,защото ще започне да ти се омазнява много бързо.Аз бях направила тая грешка и половин година си патих.Недей ако питаш мен да я миеш всеки ден

Maimunche_f
04-14-2009, 14:39
И мнение от човек, който се къпе всеки ден....Може би от 3-4 години се къпя всеки божи ден (коса+тяло). Имам хубава, гъста коса. Започнах да се къпя всеки ден, защото косата ми се омазняваше. Вече може и факта че я мия често да оказва влияние за бързото омазняване, но по-добре да си се мия отколкото да ходя с мазна и сплескана коса. И все пак всички казват, че не е полезно, но аз пък аз виждам, че с нищо не ми вреди.... Косата ми си е все така хубава, както и когато я миех по-рядко. Общо взето си е въпрос на лична преценка и хигиена :wink:

SiSsKkAa
04-14-2009, 14:41
Е ти няма как да видиш дали ти се омазнява след като я миеш всеки ден.Представи си,че някой ден не я измиеш и гледай какво става....

Maimunche_f
04-14-2009, 14:45
Къпя е предимно вечер. Ако на следваща вечер не я измия, през деня е омазнена в корените. Знам, че това, че я мия всеки ден оказва влияние за омазняването. Но както казах си е въпрос на избор. Аз лично предпочитам да съм с чиста коса! А и косата ми не е изтощена...така че с нищо не ми вреди това че я мия :)

Sissy90
04-14-2009, 15:11
И мнение от човек, който се къпе всеки ден....Може би от 3-4 години се къпя всеки божи ден (коса+тяло). Имам хубава, гъста коса. Започнах да се къпя всеки ден, защото косата ми се омазняваше. Вече може и факта че я мия често да оказва влияние за бързото омазняване, но по-добре да си се мия отколкото да ходя с мазна и сплескана коса. И все пак всички казват, че не е полезно, но аз пък аз виждам, че с нищо не ми вреди.... Косата ми си е все така хубава, както и когато я миех по-рядко. Общо взето си е въпрос на лична преценка и хигиена :wink:
Да, но твоята е мазна. Моята коса например е точно обратното - къдрава и суха. През живота си съм я виждала точно два пъти лееко омазнена - единия път бях прекалила с кристалите за коса :D , другия път не помня какво беше, но май пак бях слагала нещо стилизиращо в по-голямо количество. Ако я мия прекалено често, не й действа добре. Частно казано, не съм се замисляла колко често я мия, но е около 2-3 пъти седмично. По-рядко не мога, защото като тичам или правя аеробика, или нещо такова, се изпотява и не мога да я търпя така.

Swinkenhoffer
04-14-2009, 15:17
Аз моята я мия всеки ден само с вода и два/три пъти с шампоан. Не е мазна, здрава е и общо взето хубава. :) Но пък е доста къса... не знам как би се отразило ежедневното къпане с шампоан на дълга коса.
Може да пробващ със сапунена вода. В една чашка слагаш вода + шампоан и така. Изглежда ми по-щадящо.

bibi90
04-14-2009, 15:25
Това за миенето на косата е доста спорен въпрос.Аз моята я мия през ден,вече съм свинкала от няколко години така и не мога да я мия по-рядко,но не съм забелязала да й вреди.
Всеки ден обаче май идва малко прекалено,ако решиш все пак задължително използвай шампоан за честа употреба и я мий всеки ден само ако наистина е наложително,естествено че ако изглежда зле,няма да ходиш с мръсна и мазна коса.

sineochkaa
04-14-2009, 15:45
Зависи от косата ти :)

shell
04-14-2009, 15:53
да си миеш тялото всеки ден няма нищо лошо-даже е супер ,защото след душ се чувсташ свеж и отпочинал (поне аз).За косата обаче -мий си я с честотата ккато до сега :)

LifeIsGood
04-14-2009, 17:02
Аз си мия косата през ден. Преди я миех всеки ден, също съм я миела и веднъж на седмица. В момента ако не я измия на третия ден косата ми е ужасно мазна и черепа почва да ме сърби!!! Когато я миех веднъж в седмицата нямах такъв проблем. Искам пак да я мия по рядко но просто не мога да я изтърпя повече от 2 дена защото толкова ме сърби и ми се омазнява....

pinki
04-14-2009, 17:36
Категорично НЕ! :) Ще останеш без коса (в най-лошия случай) или косата ти ще стане като метла (по-добрия, НО също неприятен вариянт) :-D за тялото няма проблеми ама косата поне на 3 дни я мий :)

yozii
04-14-2009, 19:31
Категорично НЕ! :) Ще останеш без коса (в най-лошия случай) или косата ти ще стане като метла (по-добрия, НО също неприятен вариянт) :-D за тялото няма проблеми ама косата поне на 3 дни я мий :)

smiLe49
04-14-2009, 19:58
Еми то всяка коса е различна.Някой се омазняват по-бързо други не.И всеки си преценява на колко време да я мие.Ама това всеки ден е прекалено... Всеки божи ден от години :shock: Аз моята лично я мия 2 пъти седмично.Сряда и неделя.И си ми е добре така.Не мисля,че има нужда от по-често миене. :grin:

HIM_fenka
04-14-2009, 20:43
Еми то всяка коса е различна.Някой се омазняват по-бързо други не.И всеки си преценява на колко време да я мие.Ама това всеки ден е прекалено... Всеки божи ден от години :shock: Аз моята лично я мия 2 пъти седмично.Сряда и неделя.И си ми е добре така.Не мисля,че има нужда от по-често миене. :grin:

И аз съм така :grin: Тъкмо утре ще се къпя :D

rauwkost
04-14-2009, 20:52
^На мене ли го казваш? :D Имам дооста къдрава коса и на сутринта след като съм се изкъпала е доста страшна гледка :o .И да наистина е така при къдравите коси.
И при мен е така. :D

Undying
04-14-2009, 20:53
Аз моята коса я мия 2 пъти седмично, и смятам че това е предостатъчно. Всеки ден - абсурд.

CaribbeanGirl
04-14-2009, 21:24
Дааа, и аз си я мия в сряда и неделя :grin: :D :-P Иии м/у др и аз съм чувала, че се омазнява по-бързо ако се мие всеки ден, и затова на мен си ми е идеално като я мия 2 пъти седмично :grin: Моята е дълга и чуплива, като я измия и става някаква ,,весела'' имам чувсвото, че е някак си по-лека :-D А иначе ако не съм я мила примерно 5 дена ии я чувствам някак си по-тежка ии сякаш е уморена :? Може и аз да си втълпявам, не знам :-D

Seducti0n
04-14-2009, 22:08
Ако започнеш да я миеш всеки ден, задължително използвай шампоан за ежеднена употреба.Различава се от останалите с това, че самата формула е по-лека и щадяща косата. :wink:

п-с-по мое мнение, не е хубаво така, вс.ден... :?

KoRnFlAkE
04-15-2009, 00:59
аз моята я мия всеки ден или през ден. и я боядисвам.
не знам, на мен не ми влияе, косата ми е суупер мека и въобще не прилича на слама. но ако не я мия повече от два дена, става мазна. за това сега се старая да я мия през ден, а не всеки ден.
абе, ако не ти се омазнява, не я мий всеки ден.

Dundy
04-15-2009, 06:58
Ми аз моята я мия през ден,защото колкото и да е вредно и т.н,във всички случаи е по-добре от колкото да ходя с мазна коса.Щото преди беше така и не само,че е грозно,но е и по-вредно.Косата когато е мазна е по-податлива на разни външни влияния(слънце,ала-бала).Та според мен не е чак толкова вредно и няма да ти окапе косата ако я миеш всеки ден,но е досадно наистина,пък и не вярвам чааак толкова да ти се омазнява косата.Но казвам ви-по-вредно е да си с мазна коса,отколкото да я къпеш честичко

bonbon4e_to
04-15-2009, 11:06
Всъщност косата ми изобщо не се омазнява...никак даже. :)
Просто ми харесва да се къпя всеки ден...направо не издържам на изкушението да влезна под душа и да не се изкъпя цялостно :-D

fluffka1
04-15-2009, 11:33
ми незнам.... за кво ти е всеки ден да си я миеш коста?? :-D като не ти се омазнява..... казват че се изтощава косата, и си е така, щото примерно лятото като ходя на плаж всеки ден и всеки ден си мия косата и доста се изтощава :?

Maimunche_f
04-15-2009, 11:37
Явно всичко си е строго индивидуално. Всичко зависи от типа коса. Моята не се изтощава от това, че я мия всеки ден :)

clever
04-15-2009, 13:31
Къпи се с косата 2-макс 3 пъти.Да-така е.Правилно си разбрала;ако се къпеш всеки ден ще ти навреди.Ако е лято след морето можеш да се къпеш всеки ден или през ден. :)

stealthyGirl
04-15-2009, 15:45
Да, на косата ще ти навреди.

sexa_na_kompleksa
04-15-2009, 16:02
Зависи от косата, но според мен не е добра идея.

FancyGirl
04-15-2009, 16:08
Моята я мия всеки ден..защото като се върна от фитнес не се понасям а и по принцип, но вчера забелязах, че е започнала да се изтощява и мисля вече през ден два...

SpAcE_LaDy
04-15-2009, 16:19
Адски много ще навреди, къпи се само по празниците като мен - ето сега, например, идва Великден :) после лятото, според мен веднъж ще ти е напъъълно достатъчно, после за 15 септември, после Коледа и НГ.. после пак на Великден догодина.. ще ухаеш перфектно и всички много ще ти се радват!

ЕСТ, че НЕ.. къпи се всеки ден, щом обичаш! просто си вземи шампоан за ежедневна употреба и си готова

Giva
04-15-2009, 16:24
Ще започне да се омазнява много бързо и ще се изтощи повече (зависи и от косъма но е вероятно да стане).Мисля че до 2-3 пъти на седмица е нормално да се мие косата като се има впредвид всичкия прах и мръсотия,които полепват.

blue_ice
04-15-2009, 17:46
дам 100% ще ти навреди...сестра ми преди се къпеше много често и косата й започна да се омазнява мн по-бързо, и фризьорката й каза, че е вредно :(

BigFakeSmile
04-15-2009, 19:50
аз пък се къпя през ден...
искам всеки ден...но нямам достатъчно време..
иначе съм чела, че колкото по-често си миеш косата, толкова по-добре...не е вярно, че ще стане нещо..
а тва, че щяла да се омазнява по-бързо - не я бърка, защото като я мие всеки ден..няма начин да си личи :) 8)

mArMaLaDkA
04-15-2009, 20:09
Има хора,чиято коса не е мазна. ;) Моята примерно никога не се е омазнявала,да чукам на дърво.Всеки ден да мориш косата с шампоан..Дори и да си вземеш един за ежедневна употреба,не виждам какъв е смисъла от това шампонисване всеки ден.Аз лично си къпя косата през ден-два,но понякога ме обхваща мания и се получава няколко дни подред да я къпя.Но наистина не виждам смисъл да я миеш всеки ден с шампоан.Ако искаш да се оправи формата й,само с вода я преплаквай.Моята я мия с шампоан,и следващите ден-два я мия само с вода,ако почувствам,че има нужда.Но това да си изкъпеш косата с шампоан и после 3-4 дена да не я изплакваш с вода дори...чиста мърлявщина ми е,съжалявам.Особено при гъстите коси,кожата на главата се запарва,плюс това като се изпотите,нали косата обира.Да не говорим и за мръсотиите,които полепват през деня. :?

CaribbeanGirl
04-15-2009, 20:28
^,,Но това да си изкъпеш косата с шампоан и после 3-4 дена да не я изплакваш с вода дори...чиста мърлявщина ми е,съжалявам." Е твоето пък вече е превземане! Чак с вода да я мия всеки ден...живо превземане си е тва! Все едно да си режеш ноктите всеки ден :lol: Ако си ги изрежеш един път на другия ден няма да има смисъл да ги режеш пак, нали?! Същото е и с косата!

moon_flower
04-15-2009, 20:37
Шампоаните не вредят на косата вече.Особено ако си купуваш качествени.Щом мислиш,че имаш нужда да я миеш всеки ден,мий я.Аз бях така няколко години,но преди 1-2 седмици започнах през ден,защото установих,че не ми се омазнява толкова бързо,но пък не мога и да трая да не си мия косата всеки ден... :D Принципно много държа на хигиената.
Та..да..няма да ти навреди.Моята коса е дълга и много гъста,суша я всеки ден и нищо и няма. :) А 1 години всеки ден и с преса я горях и пак си е екстра,ама това е друга тема. :)

mArMaLaDkA
04-15-2009, 21:05
^,,Но това да си изкъпеш косата с шампоан и после 3-4 дена да не я изплакваш с вода дори...чиста мърлявщина ми е,съжалявам." Е твоето пък вече е превземане! Чак с вода да я мия всеки ден...живо превземане си е тва! Все едно да си режеш ноктите всеки ден :lol: Ако си ги изрежеш един път на другия ден няма да има смисъл да ги режеш пак, нали?! Същото е и с косата!

Не я мия баш всеки ден с вода,и мен ме домързява на моменти.Но пък да я изкъпя с шампоан и 3-4,да не кажем 5 дни,да не я преплакна поне с чиста вода,изключваме шампоана..не си го представям.За теб е лигавщина-на мен ми е навик и такива са ми разбиранията. ;)

CaribbeanGirl
04-16-2009, 07:59
^ Добре! Само да поясня, че не те обиждам, а просто изказвам личното си мнение! Все пак всеки си има различни навици и разбирания! :) М/у др аз пък си мия косата през 2-3-4 дена /различно/ ии може би се доближавам до твоите разбирания, само че аз използвам и шампоан! :)

Snuffles
04-16-2009, 09:50
Мисля, че е вредно за косата. :?

bibi90
04-16-2009, 11:30
И какъв е смисъла да си миеш косата само с вода? :-o

Wrathchild
04-16-2009, 12:22
Започнах да я мия всеки ден след проблеми с пърхота. Бях като наваляна от сняг в главата... И никакви шампоани не помогнаха.
И честно казано, аз по-хубава коса от сега никога не съм имала!

Neprikosnovena
04-16-2009, 12:48
Преди и аз бях така.Реших да си я мия всеки ден-това не помогна даже още по-зле стана.(още по-мазна). Затова по-добре не я мии всеки ден,а поне през ден-два. ;-)

MDG
04-16-2009, 21:41
Колкото по-рядко я миеш, толкова по-добре 8-)

Darkkiss
04-17-2009, 03:22
се къпеш всеки ден??? :shock:
ти уред ли си ма
веднъж месечно е пре достатъчно

evityyy
06-28-2012, 23:45
Къпя се всеки ден + косата. Това, че косата се омазнявала, когато я къпеш всеки ден са пълни глупости, знам го от личен опит ...

nekva ligla
06-29-2012, 06:02
Не я мий всеки ден - ще се изтощи и ще ти се омазнява много бързо ! Мисля, че през 2-3 дни е нормално ! Аз моята коса през 2-3 дни я мия иначе ми се омазнява !

pepochko
06-29-2012, 06:08
аз съм момче през зимата и пролетта се къпех всеки ден (тяло+коса) защото бях с дълга коса и сутрин за да е приведа в в някъкъв нормален вид трябваше да си я измия а сега лятото си къпя косата през ден защото вече ми е къса нямам никакви проблеми с косата винаги е вдигната нагоре все едно съм с гел но няма мокрия ефект и игличките :D и мисля че не ми е омазнена

valentinadr
06-29-2012, 07:16
На моята коса и стига три пъти седмично,лично фризьор ми е казал,че повече от това е вредно и се отразявя след години,а иначе тялото по 2 пъти на ден

UniCoWN
06-29-2012, 14:18
Мия си косата всеки ден, 3-4 години вече. Случвало се е лятото и по 2 пъти на ден.
За толкова време не съм видяла негативни промени, напротив, мисля, че стана по-хубава.
Добре ми е да си ми е чистичка, да мирише на хубаво, да е мека и жизнена (а моята натурално си е много гъста, мека и жизнена - фризьорката така каза :D )
И не, не е вярно, че ако случайно прескоча едно миене и на втория ден вече капе олио от нея, случвало се е да прескоча наистина и след втория ден и третата сутрин пак беше прилично хубава.
Въпрос на коса, явно е индивидуално :)

slynchoo
06-29-2012, 14:34
Не е хубаво да се мие косата всеки ден...явно при някои от вас ефекта е друг,тоест не ви се омазнява косата,но имам приятелка която си я мие всеки ден защото просто й се омазнява супер много от миенето всеки ден..а и все пак в шампоана има химии а-у,които не се отразяват добре на косата ако си я миете всеки ден
аз си я мия през 2-3 дни и мога да кажа,че имам много хубава коса-гъста,мекичка и расте много бързо ;)

пAteNцЕ
06-29-2012, 14:35
то в тия жеги без душ не може
не можеш ли само тялото да минаваш? косата ще я изтощиш така (освен ако не е с всекидневен шампоан но пак не хубаво всеки ден)

Blessed_
06-29-2012, 20:08
Темата е от 2009. :D

SmilezZz
06-30-2012, 08:40
Аз също моята си я мия всеки ден или почти всеки ден, и не съм забелязала да имам някакви проблеми - нито се омазнява, когато пропусна да се измия два дена, например, или нещо такова. Даже си ми изглежда много по - хубава, за мекотата е ясно. Ползвам и подхранващ шампоан. :]

sweetycherry33
06-30-2012, 08:43
Вредно е според мен, и аз така съм чувала.Аз моята си я мия веднъж на 3 - 4 дни.

Glam0rous
06-30-2012, 08:49
Вредно - трънки! А е по-добре в тая жега да се потиш, да събираш прах и мръсотия, дим (евентуално) и да се пазиш да не си измиеш косата и да ходиш с всичко това, полепнало по нея. Е за това смърди в градския и се пускат теми за тоя и оня, дето ходи като нестригана овца със сплъстено руно на главата.

gummybear
06-30-2012, 10:07
Не е хубаво да я миеш всеки ден.. хубаво е 2 пъти в седмицата НАЙ-МНОГО ТРИ!

MegiBoOm
06-30-2012, 11:23
^Айде моля ти се! Как ще кажеш на някой, на когото му се омазнява косата бързо да си я мие два пъти в седмицата?
ПС: Косата се мие, когато има нужда!

glorito
07-01-2012, 20:35
hmmm, az se kypq vseki den ine mi yvredena( a az se izpeavqm vseki den) no vse pak i az ne mislq che trqbva... sega zapochvam 4 pyti sedmichno i she gi namalqvam :) no ako si reshila da se kypish vseki den izpolzvai po kachestveni produkti :)

ledenakrasota
07-02-2012, 14:38
Вече си мия косата на всеки трети ден. Ако не ти става мазна всеки ден, по-добре не я мий.

HollyGolightly
07-06-2012, 00:44
Аз моята я мия всеки ден и нищо и няма. Нито капе, нито се омазнява по-бързо.

Hilary_
07-06-2012, 05:27
Темата е от 2009 ма няма значение .. хах
По принцип не е препоръчително да се мие всекидневно, особено ако шампоанът е силно измиващ.

Dqvolchetooo
07-06-2012, 11:01
Аз моята коса я мия 2 пъти седмично, и смятам че това е предостатъчно. Всеки ден - абсурд.

+1

horacio
07-06-2012, 11:31
Купи си бебешки шампоан и си я мий ако искаш и 2 пъти на ден ;д аз с такъв се къпя всеки ден, а дори не е и като да е мазна на следващия ден ;д не вреди с нищо