PDA

View Full Version : Гърция - развитие?



MoMoXiXi
04-14-2009, 14:30
Здравейте
Тъй като знам, че в този форум определено има някой, който знае повече по история нека да ме образова малко :D
В учебника имаме една карта:
http://i44.tinypic.com/2wqejnn.jpg
малко кофти качество ама както и да е.
Та тази карта е от освобождението на България.
С зелен цвят се вижда малката тогава Гърция.
Искам да разбера как от толкова малка става почти три пъти по-голяма и пет пъти по-развита от България??
И ако може още нещо...
Виждаме Македония къде се намира на морето, далече от сегашното си местоположение. Как така цяла държава се премества от едно място на друго място и освен това в такъв случай правилно ли е да се казва "земите на Македония" след като миналото и въобще не е било на сегашното място. (е, не само за Македония и за другия страни, ако щете и България да кажем).
:)

kristo
04-14-2009, 14:37
Картата е "леко" сбъркана- Македония е дооста по-насевер отколкото са я дали :)

Diam0nD
04-14-2009, 14:57
* Гърция - Егейска Македония - с приблизително половината територия на Македония, разделена в административните области Западна Македония, Централна Македония и Източна Македония и Тракия;
* Република Македония с приблизително 38 %, обхващаща по-голямата част от Вардарска Македония (останалата днес е в Сърбия)
* България с около 11% в Пиринска Македония (част от Област Благоевград)
* Много малка част от Македония — областта Мала Преспа, разположена в района около Преспанското езеро, както и районът на запад и юг от Охридското езеро се намира днес в Албания.

ето защо май са го направили така :)
а защо са по развити ? хах гледат си интереса . През балканските войни ние имаме големи претенци и то към територии засягащи 3 страни . Те имат кадърни политици ,съюзават се и курец за нас . След това вече е късно за обединение ... според мен :)