PDA

View Full Version : ПГИМ-Пазарджик



ludotokrise
04-14-2009, 18:35
Някой от обл Пазарджик или дори да не е от там, може ли да ми каже какви паралелки има след 8клас тази година в ПГИМ-Пазарджик, как ще се приема(със или без изпит и по какво)Защото миналата година до последно е било с изпит по математика, но накрая са го отменили само по диплома.Моля ви ако някой знае нещо да пише тук.Също така какви са г/д задачите на изпита.На коя част от математиката трябва да наблягам повече.

SuperBadSuperFresh
04-14-2009, 19:37
И тази година е по дилпома до колкото знам.Даже отккриват 1 паралелка повече за след 8 клас и дори една след 9...Все пак не съм много убедена,просто си припомням какво каза класната ми

sladkish_14
04-15-2009, 06:39
Както ти самата каза , миналата година до последно беше с изпит и накрая го отмениха .. затова ,че тази година по - добре се подготви за изпит , пък ако пак няма поне да си била подготвена , не се знае какво ще им дойде на акъла .. Миналата година паралелките бяха само 2 - "Финансова Отчетност" и "Малък и среден бизнес" .. За тази година предполагам , че сигурна информация ще се пусне в началото на юни ..


П.С - Училището е супер яко :grin: :-)

ludotokrise
04-15-2009, 19:41
Моля ви ако разберете нещо пишете тук или на ЛС,защото се интересувам от у-щето.Търся и сайт на у-щето където да пише информация, но не намирам.Ако има такъв, как е?

TheSadGirl
04-15-2009, 21:06
1. Няма сайт
2. Информация, точна и сигурна, чакай на изложението или както там го водят, в Младежкия дом, не знам кога ще е, но там ще направят презентации за паралелките и всичко останало.
3. Аз лично ако сега трябваше да избирам бих избрала: "Малък и среден бизнес"
4. Наистина това е най- доброто училище и като училище и като материална база .



:) :) :) :) :)

CescArsenal
04-21-2009, 12:06
извинете , нов съм . ПГИМ е икономиката в ПЗ нали ? Щото искам да кандидатсвам там :) . Ако е така моля кажете дали ще е без изпит или ще е със изпит да знам дали да уча . Мерси предварително :) ... Ако знаете какви ще са паралелките още по-добре :) Аз искам след 7-ми клас да кандидатсвам :)

TheSadGirl
04-21-2009, 12:51
извинете , нов съм . ПГИМ е икономиката в ПЗ нали ? Щото искам да кандидатсвам там :) . Ако е така моля кажете дали ще е без изпит или ще е със изпит да знам дали да уча . Мерси предварително :) ... Ако знаете какви ще са паралелките още по-добре :) Аз искам след 7-ми клас да кандидатсвам :)

Да за Пз става въпрос и след седми е с изпит. Паралелките са същите като преди:

1.Икономическа информатика(мисля че даже 2 класа ше са с тази специалност ),
2. Банково дело(препоръчвам),
3. Счетоводна отчетност,
4. Митническа и данъчна администрация

и мисля че трябва да има Икономика , но за нея не съм сигурна :) и повтарям: Информация, точна и сигурна, чакай на изложението или както там го водят, в Младежкия дом, не знам кога ще е, но там ще направят презентации за паралелките и всичко останало. :)

Aко нещо друго ви интересува, може да питате, ако мога ще помогня :) :) :)

ludotokrise
04-23-2009, 18:39
TheSadGirl ти там ли учиш, от Пз ли си?Ако учиш и си от там ще може ли да пишеш информацията, която чуваш, защото се интересувам от ПГИМ, но не съм от града а съм на 30-35км и ми е малко трудно да следя, тъй като в месеца ходя смао по 1-2пъти.Ще съм ти много благодарна :-)

TheSadGirl
04-24-2009, 13:21
ако имате някакви конкретни въпроси питайте, аз ще се поинтересувам :) така не мога да ви кажа нещо повече, защото не ми трябва тази информация :) :) :)

ludotokrise
04-24-2009, 14:47
На мен ми трябва информация за приема след 8ми клас.
Как ще приемат(с изпит или не)?
Какви специалности?
Горе-долу сроковете за подаване на документи(а ако евентуално има изпит-кога ще е)
Това са въпросите, които ме интересуват.Ще съм много благодарна :-)

TheSadGirl
04-25-2009, 13:51
ще поразпитам :wink:

SuperBadSuperFresh
04-25-2009, 19:28
Наистина на изложението ще си има всичко.Аз миналата година бях там и обеснявай на зайчетата 8-) То това за паралелките май даже самите преподаватели не знаят със сигурност,но мисля че ще има една повече от миналата година.Така поне казваше заместник-директорката

Mementomori
04-25-2009, 21:15
И аз знам,че преди беше без изпит,а по диплома.Просто се поинтересувайте на място и готово,така или иначе ще трябва да отидете за подаване на документи и прочие.Не иска ли някой да учи в Немската или МГ-то?Колкото това дали Икономиката е най-доброто училище,може да се поспори.

SuperBadSuperFresh
04-26-2009, 18:27
Mementomori ми спори си,ама не с нас.Хората са си решили да учат в Икономиката,или поне са заинтересовани

TheSadGirl
04-26-2009, 22:05
няма място за спор 8)

ludotokrise
05-02-2009, 13:49
Няма ли новини от училището :S

tonity95
05-05-2009, 17:06
И аз знам,че преди беше без изпит,а по диплома.Просто се поинтересувайте на място и готово,така или иначе ще трябва да отидете за подаване на документи и прочие.Не иска ли някой да учи в Немската или МГ-то?Колкото това дали Икономиката е най-доброто училище,може да се поспори.

Аз искам в Немската .. :-)

ludotokrise
05-07-2009, 19:50
Моля ви помагайте, защото времето минава, а все още нищо незнам.Моля вии :-)

Gerito2911
05-09-2009, 18:16
Аз миналата година го завърших това училище.Мога ви помогна по някой въпроси.Мога и савети да давам всичко му знам на това училище. Ако някой ще ходи в ПГИМ да ми пише ЛС!

TheSadGirl
05-20-2009, 12:25
извинявам се че чак сега пиша :(

така .. след 8 клас ще е без изпит . Паралелките са 3 :

- Финансова отчетност
- Малък и среден бизнес
- Митническо и данъчно обслужване

Балообразуване:

1. Утроена оценка по математика от свидетелството за завършено осн. образование
2. Оценката по БЕЛ от същото свидетелство
3. Оценката по география от същото свидетелство


При равен бал се взема в предвид обшия успех от свидетелството.

ако ви интересуват дати .. пишете :)

guffy90
06-01-2009, 10:24
1. Няма сайт
2. Информация, точна и сигурна, чакай на изложението или както там го водят, в Младежкия дом, не знам кога ще е, но там ще направят презентации за паралелките и всичко останало.
3. Аз лично ако сега трябваше да избирам бих избрала: "Малък и среден бизнес"
4. Наистина това е най- доброто училище и като училище и като материална база .



:) :) :) :) :)

Училището има сайт и форум има, не знам колко биха помогнали на кандидатстващите, но.. се надявам се да откриете нужната информация. Тъй като съм "гост" не мога да пусна линк, но просто напишете в гугъл "форум на ПГИМ Пазарджик" и ще излезе а от него ще видите и сайта на училището.
Тази година завърших ПГИМ и съм съгласна с мнението, че това е най-добрата гимназия като материална база и като подготовка и... бе.. ще ми е много мъчно :(

vesSynkaa
07-07-2009, 11:46
Има 3 специалности -финансова отчетност,малък и среден бизнес , митническо и данъчно обслужване ,,
Балообразуване:
1.Утроена оценка по математика от свидетелството за завършено основно образование.
2.Оценката по БЕЛ от свидетелството за завършено основно образование.
3.Оценката по география от свидетелството за завършено основно образование.
При равен бал се взема в предвид общия успех от от свидетелството за завършено основно образование.

Ако искате още информация питайте , защото тази година и аз ще ходя там и знам доста :)

zuzito00
04-02-2010, 10:48
Уфф, хора има сайт!!!
www.pgim2005.hit.bg
Би трябвало да има инфо за приемите. Аз влязох след 7 клас със изпит по БЕЛ и математика :x ще се поинтересувам как са влязли тези след 8 клас и ще пиша. Но се разровете в сайта! \:D/ :-$

BloodyGoddess
01-25-2011, 16:59
Охаа като гледам доста зайци са се засилили за нашето скъпо училище :D Поздравления на тези, които ще успеят да се набутат сред всички други желаещи. 1-во е Митническа и данъчна АДМИНИСТРАЦИЯ 2-ро всеки желаещ хубаво трява да си прецени защото никак не е лесно. Все пак се полага изпит по специалността накрая, но и всеки преценява дали икономическите специалности го влечат. Успех с милите ни учители, ще имате много забавни моменти с повечето от тях :P