PDA

View Full Version : Tок в тялото (без допир до ел.уреди или вълна) - batkodoki?



MrUndaztood
04-14-2009, 22:33
Искам да попитам нещо.Значи от 1 месец и половина получавам,как да го обясня,изведнъж докато си стоя все едно ме ужилва много силно пчела на гърба,не ведънж съм карал хората да ми видят лопатката дали има някакво насекомо,пъпка или рана,няма,всичко е чисто на 100%.Така през няколко дни става,същото когато те удари ток едно дразнещо и дълбоко болезнено.А днеска докато си карах колело се появи същото на основата на пениса ми изведнъж :shock: ,после на гърба ми и накрая на левият крак,така по 2х на всяко в рамките на 10 на минути,от което едва не паднах от колелото,просто все едно много силен ток ме удря.
На някой да му се е случвало,къде да се обърна (личната ми е на 500 км от тук)...мамка му ето пак сега,отново на лопатката,винаги на 1 и също място,какво да направя.
Озни ден вуйчо ми случайно ме пипна за ръката и го удари ток и подскочи,после каза че като си сложил ръката след това усещал напрежение и нещо като бръждене по ръката ми,на баба ми се случи същото. :shock:

Ако може батко доки даде някакъв съвет,не знам... :(
17 момче.

rauwkost
04-15-2009, 08:20
Да не се наелектризирваш от дрехите? :neutral:

s1NNer
04-15-2009, 08:23
На мен ми се е получавало само 1 път на гърба .. адски гадно е! Не мога да ти дам никакъв съвет просто си нямам идея от какво се получава :/ ..

afterforever
04-15-2009, 09:34
off: Иди в АЕЦ, и пари щи дават!

MrUndaztood
04-15-2009, 10:21
Да не се наелектризирваш от дрехите? :neutral:


Еми не.Всеки път съм с различни.Памучни,анцузи и т.н.
Днс примерно съм с памучна и ме удари за първи и 1 път на десният палец и отново на лявата лопатка (всичко почна от там и от целият гръб,само там ме "удря").Кожата ми е чиста,дори не е червена,няма нищо забучило се или пък да ме е охапало,просто нищо.Направо не знам,много гадно и някак болезнено.

john95
04-15-2009, 10:59
?!?! Как се къпеш ? :shock:

Предлагам ти да отидеш на някакъв лекар, за да ти каже какво ти има.
Ако трябва ще си платиш - По-добре да ти се откъснат едни 15 лв от сърцето отколкото след време да си блъскаш главата "Защо не отидох по рано "

MrUndaztood
04-15-2009, 11:11
Абе аз не съм като някой магистрален проводник.Всичко става за секунди.Все едно те жили пчела,но по-болезнено,ожилва те и докато се усетиш я няма

Madn3s5
04-15-2009, 12:02
Абе аз не съм като някой магистрален проводник.Всичко става за секунди.Все едно те жили пчела,но по-болезнено,ожилва те и докато се усетиш я няма

При мен става така на дясното рамо :-o много е гадно ..

ViciouSs
04-15-2009, 12:09
Това във всеки случей не е ток. А от статично електричество неможе да се получи какъвто и да е било токов удар, защото няма как да се генерира достатъчно високо напрежение.
Според мен имаш някакъв проблем с нервната система. Тя е изградена от нерви, които пренасят информацията до мозака чрез токови импулси. Затова ти го чувстваш като ток.

Това е моето мнение, дано да греша, но не е лошо да се консултираш с лекар.

clever
04-15-2009, 12:16
Това във всеки случей не е ток. А от статично електричество неможе да се получи какъвто и да е било токов удар, защото няма как да се генерира достатъчно високо напрежение.
Според мен имаш някакъв проблем с нервната система. Тя е изградена от нерви, които пренасят информацията до мозака чрез токови импулси. Затова ти го чувстваш като ток.

Това е моето мнение, дано да греша, но не е лошо да се консултираш с лекар.
и аз мисля така :-o по-добре наистина отиди на лекар...

MrUndaztood
04-15-2009, 12:29
Това във всеки случей не е ток. А от статично електричество неможе да се получи какъвто и да е било токов удар, защото няма как да се генерира достатъчно високо напрежение.
Според мен имаш някакъв проблем с нервната система. Тя е изградена от нерви, които пренасят информацията до мозака чрез токови импулси. Затова ти го чувстваш като ток.

Това е моето мнение, дано да греша, но не е лошо да се консултираш с лекар.

Точно.Просто го описах като ток,нямаше друг начин,по който да го опиша.Мисля си,че трябва да ходя при невролог,но не знам,защото както казах личната ми е на 500 км от тук,пък и се надям БаткоДоки да ме консултира нещо

clever
04-15-2009, 12:38
Едва ли там където живееш няма лекари. :-o Отиди при някой и дори да е без направление.БаткоДоки и да дойде ще предположи и ще ти каже какво може да ти има ,обаче и той сигурно ще ти каже да ходиш на лекар.

MrUndaztood
04-15-2009, 12:40
Задължително ще отида на лекар,но пък те са ... не знам си колко,просто не знам при какъв.Невролог ли,друг ли...нз

clever
04-15-2009, 12:50
Смятам ,че трябва да се консултираш с невролог.
Успех! :wink:
после кажи какво ти е :)

chf0
04-15-2009, 16:40
като ти се случи такова нещо осещаш ли нещо като прескачане
??

MrUndaztood
04-15-2009, 17:52
като ти се случи такова нещо осещаш ли нещо като прескачане
??

на сърцето ли? не.





clever,благодаря,ще кажа

rauwkost
04-15-2009, 18:05
като ти се случи такова нещо осещаш ли нещо като прескачане
??

на сърцето ли? не.





clever,благодаря,ще кажа
Мисля че има впредвид, да не ти се е прескочила някоя жилка? Случвало ли ти се е на врата, като се обърнеш рязко и все едно те ужилва пчела и се загрява, едно много силно такова?

clever
04-15-2009, 18:10
като ти се случи такова нещо осещаш ли нещо като прескачане
??

на сърцето ли? не.





clever,благодаря,ще кажа
за нищо :)

chf0
04-15-2009, 18:20
Да тва имах наизпредвид.

Glorious
04-16-2009, 11:16
Статично електричество дрън дрън... На мен ми се чуства доста често да се събуждам заради подобно нещо. По няколко пъти в месеца се събуждам от нещо като спазъм, остра болка в гърба... нещо като ток... Доста е кофти свиквай.

MrUndaztood
04-16-2009, 17:06
като ти се случи такова нещо осещаш ли нещо като прескачане
??

на сърцето ли? не.





clever,благодаря,ще кажа
Мисля че има впредвид, да не ти се е прескочила някоя жилка? Случвало ли ти се е на врата, като се обърнеш рязко и все едно те ужилва пчела и се загрява, едно много силно такова?


В последно време врата ме болеше,но пък беше май от съня ми.А за това,да ти кажа,не съм обръщал внимание,дори да е имало.
Но пък левият ми крак се схваща.


Статично електричество дрън дрън... На мен ми се чуства доста често да се събуждам заради подобно нещо. По няколко пъти в месеца се събуждам от нещо като спазъм, остра болка в гърба... нещо като ток... Доста е кофти свиквай.
Точно.Ъпсурт да е статично,щото излиза,че трябва да ходя абсолютно гол,за да не ме удря,още повече и на някои оголени места като пръста ми,отделно и дори да е статично,то е за 2-3 секунди,а не да ми върви напрежение по цялата дясна ръка.Не знам.В понеделник ще ходя на доктор.

batkodoki
04-16-2009, 18:37
Искам да попитам нещо.Значи от 1 месец и половина получавам,как да го обясня,изведнъж докато си стоя все едно ме ужилва много силно пчела на гърба,не ведънж съм карал хората да ми видят лопатката дали има някакво насекомо,пъпка или рана,няма,всичко е чисто на 100%.Така през няколко дни става,същото когато те удари ток едно дразнещо и дълбоко болезнено.А днеска докато си карах колело се появи същото на основата на пениса ми изведнъж :shock: ,после на гърба ми и накрая на левият крак,така по 2х на всяко в рамките на 10 на минути,от което едва не паднах от колелото,просто все едно много силен ток ме удря.
На някой да му се е случвало,къде да се обърна (личната ми е на 500 км от тук)...мамка му ето пак сега,отново на лопатката,винаги на 1 и също място,какво да направя.
Озни ден вуйчо ми случайно ме пипна за ръката и го удари ток и подскочи,после каза че като си сложил ръката след това усещал напрежение и нещо като бръждене по ръката ми,на баба ми се случи същото. :shock:

Ако може батко доки даде някакъв съвет,не знам... :(
17 момче.

здр :)


трябва да те види много добър НЕВРОЛОГ с много голям клиничен опит!

описаното индикира проблем в нервно-мускулното предаване и може да бъде симптом на различни неща: от безобидни и преходни до крайно сериозни, но винаги налага повишено внимание и търсене на основна причнина, която да го обясни мотивирано!

на първо време настоявай ОПЛ да направи стандартните общи + задължително изследване на кръвните електролити: калий, магнезий, натрий, калций, хлор, фосфат, бикарбонат. с тях при невролог. ако са ОК той ще пусне други. по метода на пресяването трябва да се стигне до причина! не забравяй да споделиш с невролога за вратна скованост и изтръпване на крайник.

ако ти сложат диагнозата "нищо ти няма", а тези
"неща" продължат: търси второ, трето, пето мнение и настоявай за ЕМГ но с иглен електрод в мускул където най-често се появяват тези "изпразвания".

до тогава: без кафе, алкохол, тютюн и всеки вид стимулатори!

на 17 е крайно рядко вероятно да е нещо много сериозно и дълбоко се надявам да е само някакво преходно нарушение!

chf0
04-16-2009, 18:56
После кажи какво ти е имало , че ми е интересно и дано ти няма нищо де.

MrUndaztood
04-16-2009, 21:03
Искам да попитам нещо.Значи от 1 месец и половина получавам,как да го обясня,изведнъж докато си стоя все едно ме ужилва много силно пчела на гърба,не ведънж съм карал хората да ми видят лопатката дали има някакво насекомо,пъпка или рана,няма,всичко е чисто на 100%.Така през няколко дни става,същото когато те удари ток едно дразнещо и дълбоко болезнено.А днеска докато си карах колело се появи същото на основата на пениса ми изведнъж :shock: ,после на гърба ми и накрая на левият крак,така по 2х на всяко в рамките на 10 на минути,от което едва не паднах от колелото,просто все едно много силен ток ме удря.
На някой да му се е случвало,къде да се обърна (личната ми е на 500 км от тук)...мамка му ето пак сега,отново на лопатката,винаги на 1 и също място,какво да направя.
Озни ден вуйчо ми случайно ме пипна за ръката и го удари ток и подскочи,после каза че като си сложил ръката след това усещал напрежение и нещо като бръждене по ръката ми,на баба ми се случи същото. :shock:

Ако може батко доки даде някакъв съвет,не знам... :(
17 момче.

здр :)


трябва да те види много добър НЕВРОЛОГ с много голям клиничен опит!

описаното индикира проблем в нервно-мускулното предаване и може да бъде симптом на различни неща: от безобидни и преходни до крайно сериозни, но винаги налага повишено внимание и търсене на основна причнина, която да го обясни мотивирано!

на първо време настоявай ОПЛ да направи стандартните общи + задължително изследване на кръвните електролити: калий, магнезий, натрий, калций, хлор, фосфат, бикарбонат. с тях при невролог. ако са ОК той ще пусне други. по метода на пресяването трябва да се стигне до причина! не забравяй да споделиш с невролога за вратна скованост и изтръпване на крайник.

ако ти сложат диагнозата "нищо ти няма", а тези
"неща" продължат: търси второ, трето, пето мнение и настоявай за ЕМГ но с иглен електрод в мускул където най-често се появяват тези "изпразвания".

до тогава: без кафе, алкохол, тютюн и всеки вид стимулатори!

на 17 е крайно рядко вероятно да е нещо много сериозно и дълбоко се надявам да е само някакво преходно нарушение!

Благодаря ти искренно.Само да те попитам ЕМГ и ОПЛ - какво ще речат?
ПРеди година имах възплаен лицев нерв,който ми доведе артроза артритис (май така се пишеше,не помня) на двете челюстни стави и не мога да си отварям устата на моменти.Та възможно ли е да е нещо свързано?
Явно ще го направя когато си се прибера във Варна,че тука,на първото и послдното ми ходене,получих "нищо ти няма на ръката" и ходих 2 седмици със счупена ръка и никой не ми вярваше.

Стимуланти не пия,освен кола,но пък ще я спра.

batkodoki
04-16-2009, 23:23
Искам да попитам нещо.Значи от 1 месец и половина получавам,как да го обясня,изведнъж докато си стоя все едно ме ужилва много силно пчела на гърба,не ведънж съм карал хората да ми видят лопатката дали има някакво насекомо,пъпка или рана,няма,всичко е чисто на 100%.Така през няколко дни става,същото когато те удари ток едно дразнещо и дълбоко болезнено.А днеска докато си карах колело се появи същото на основата на пениса ми изведнъж :shock: ,после на гърба ми и накрая на левият крак,така по 2х на всяко в рамките на 10 на минути,от което едва не паднах от колелото,просто все едно много силен ток ме удря.
На някой да му се е случвало,къде да се обърна (личната ми е на 500 км от тук)...мамка му ето пак сега,отново на лопатката,винаги на 1 и също място,какво да направя.
Озни ден вуйчо ми случайно ме пипна за ръката и го удари ток и подскочи,после каза че като си сложил ръката след това усещал напрежение и нещо като бръждене по ръката ми,на баба ми се случи същото. :shock:

Ако може батко доки даде някакъв съвет,не знам... :(
17 момче.

здр :)


трябва да те види много добър НЕВРОЛОГ с много голям клиничен опит!

описаното индикира проблем в нервно-мускулното предаване и може да бъде симптом на различни неща: от безобидни и преходни до крайно сериозни, но винаги налага повишено внимание и търсене на основна причнина, която да го обясни мотивирано!

на първо време настоявай ОПЛ да направи стандартните общи + задължително изследване на кръвните електролити: калий, магнезий, натрий, калций, хлор, фосфат, бикарбонат. с тях при невролог. ако са ОК той ще пусне други. по метода на пресяването трябва да се стигне до причина! не забравяй да споделиш с невролога за вратна скованост и изтръпване на крайник.

ако ти сложат диагнозата "нищо ти няма", а тези
"неща" продължат: търси второ, трето, пето мнение и настоявай за ЕМГ но с иглен електрод в мускул където най-често се появяват тези "изпразвания".

до тогава: без кафе, алкохол, тютюн и всеки вид стимулатори!

на 17 е крайно рядко вероятно да е нещо много сериозно и дълбоко се надявам да е само някакво преходно нарушение!

Благодаря ти искренно.Само да те попитам ЕМГ и ОПЛ - какво ще речат?
ПРеди година имах възплаен лицев нерв,който ми доведе артроза артритис (май така се пишеше,не помня) на двете челюстни стави и не мога да си отварям устата на моменти.Та възможно ли е да е нещо свързано?
Явно ще го направя когато си се прибера във Варна,че тука,на първото и послдното ми ходене,получих "нищо ти няма на ръката" и ходих 2 седмици със счупена ръка и никой не ми вярваше.

Стимуланти не пия,освен кола,но пък ще я спра.


ОПЛ=ОбщоПрактикуващЛекар=С емеенЛекар=ФамиленЛекар=Ли ченЛекар.

ЕМГ=Електромиография. метод на изследване показващ функционалното състояние на комплекса нерв-мускул. безвредно е. когато се прави с контактен електрод - той се лепи в/у мускула и регистрира пасивно измененията в него на стимулация и в покой. с иглен електрод (бодва се игличка като косъм в мускула) се подават стимулационни сигнали, финият отговор на които се записва и диагностицира работата на нервният елемент по хода на целият изследван нерв от точка до точка.

"ПРеди година имах възплаен лицев нерв,който ми доведе артроза артритис (май така се пишеше,не помня) на двете челюстни стави и не мога да си отварям устата на моменти.Та възможно ли е да е нещо свързано?" - ДА, вероятно е свързано!
бил си на 16 тогава.
трябвало е да изровят мотивирана причина!!!

поне за Лаймска болест, ухапване от кърлежи изследваха ли те?

MrUndaztood
04-17-2009, 14:11
ОПЛ=ОбщоПрактикуващЛекар=С емеенЛекар=ФамиленЛекар=Ли ченЛекар.

ЕМГ=Електромиография. метод на изследване показващ функционалното състояние на комплекса нерв-мускул. безвредно е. когато се прави с контактен електрод - той се лепи в/у мускула и регистрира пасивно измененията в него на стимулация и в покой. с иглен електрод (бодва се игличка като косъм в мускула) се подават стимулационни сигнали, финият отговор на които се записва и диагностицира работата на нервният елемент по хода на целият изследван нерв от точка до точка.

"ПРеди година имах възплаен лицев нерв,който ми доведе артроза артритис (май така се пишеше,не помня) на двете челюстни стави и не мога да си отварям устата на моменти.Та възможно ли е да е нещо свързано?" - ДА, вероятно е свързано!
бил си на 16 тогава.
трябвало е да изровят мотивирана причина!!!

поне за Лаймска болест, ухапване от кърлежи изследваха ли те?

Благодаря много.
Еми не,никаква кръв не ми взимаха.До колкото знам се предава чрез кърлежи,не ме хапал кърлеж никога.Но пък може и да е,но пък да не съм го забелязал.Направиха ми единствено панорамна и на цялата глава снимка и ми обясняха,че минискуса на 2-те страни изкачал от мястото си и от там устата ми запецва и не можех/мога да я отварям.Ходих и на физиотерапии 2 седмици,но пък нямаше ефек,пих и хапчета (Милгама и другото го забравих),също нямаше.Само ме "успокоиха" като ми казаха,че вече станало хронично и ако съм искал да ми го оправили ли,така и не разбрах,трябвало да ми боде ставите с ижнекция...как па не и т.н.
И искам да попитам,мога ли да си свършва всичко това без родител,щото по принцип нашите,когато не се отнася за тях,са на прицнипа "ще ти мине,почни да се движиш и пазиш още много повече" и вече ми са втрънсли?

Rayon
04-17-2009, 17:00
Братле ти почваш да изграждаш свръхсили ся се научи да ги използваш 8-)

LovEsIckk
04-17-2009, 17:39
..ток по тялотооооо усещам пак при мисълта за тебеееееееееееее 8) 8) :-({|= :-({|=

MimOSiNitY
04-21-2009, 17:16
ихааа може да имаш някви способности , уший си костюм и ходи да електризираш The Bad Guys 8-)



шегата настрана ся: за първи път чувам такова нещо :lol:

el.ze.16
04-04-2015, 08:29
Случайно попаднах този форум и мисля, че трябва да споделя малко опит; от продължителното седене пред компютър, в кола и т.н. се получават едни ошипявания или удебелявания на гръбначните прешлени; удрянето на т.н. ток защото наистина усещането е такова се дължи на притискането на нерв от мустул или някой шип; не зная до колко и как се лекува, но аз намазвам вечер мястото с гел с конски кестен, който загрява и леко масажирам за да се отпуснат мускулите; иначе най-добре е да плувате и то по възможност в топъл басеин колкото се може по-често.
Последните години грипните щамове са много гадни, защото поразяват именно нервната система, както някой спомена възпален нерв. Има едно много добро мазило което се казва ПЕЙН БАЛМ, на индийската марка Румалая - продава се в аптеките без рецепта и се прилага външно, защото вс. медикаменти за възпалени нерви ти съсипват стомаха.
Дано съм помогнала.

tonybadams
04-15-2015, 23:31
Пиши ми на лични
явно си токопроводим.
Аз дълго време бях така.
Нмевролог не може да ти помогне.По принцип това е едно от боестните състояния на децата индиго.Но все пак . Пий повече вода сутрин,Най-добре изворна .Природата и дърветата отнемат електричеството

tonybadams
04-17-2015, 19:06
Приятелю ,ако наистина имаш ток в тялото това ми е много познато. На мен ми отне 7 год за да се справя с това.Ако искаш помош ми пиши на лични