PDA

View Full Version : Иде и данък върху потребения ток от домакинствата



MrUndaztood
04-15-2009, 12:25
В доклад Световната банка ни нареди на първо място в Европа по потребление на електроенергия.

Енергоемкостта ни е почти 1,20% от брутния вътрешен продукт. За сравнение Германия потребява 0,17%, съобщи БНР.

Експертите на организацията предлагат данък, който да намали потреблението на ток у нас.

В момента с данъци се облага само електроенергията за производствени нужди, но не и за бита.

Увеличението на цените ще доведе дотам домакинствата да свият потреблението си, коментират експертите.


Не знам какво да коментирам. :booooomb:

Bimmer
04-15-2009, 17:17
xxx

kalashnik
04-15-2009, 17:32
Дееба, аз затова искам в ОНД, аре се махаме от ЕС.

Bimmer
04-15-2009, 18:20
xxx

kalashnik
04-15-2009, 18:28
Какво е това ОНД? Малее... Чувствам се глупав... :D Общност на независимите държави (на руски е СНГ обаче, Содружество Независимых Государств). Да речем руския вариант на ЕС, но свободите на държавите са много по-голями. Но имат винаги уруската подкрепа. С тъмнолилаво са реалните членове, а със светло лилаво до розово асоциираните, Груция напусна през 2008 преди войната.

kalashnik
04-15-2009, 18:32
ОНД е обаче организация само за политическа подкрепа, ако искаме икономическа, пак има източен вариант Евразийското икономическо съобщество (Евразийское экономическое сообщество, ЕврАзЭС) в което отново свободите са големи. За тяхния шенген не се чака определени годин, щом влезеш веднага става, освен това няма никакви глоби и други гадни работи.

Bimmer
04-15-2009, 18:32
xxx

kalashnik
04-15-2009, 19:15
Ами те нашите идиоти, постоянно лижат г*за на янките и на "европейците", че не вярвам руснаците да ни приемат отново, за което съжелявам... И РОССИЯ е много по-силен партньор във всяко едно отношение от "европейските" държави... За жалост, обаче, както казах в един друг пост, никой никого не пита... Руснаците винаги ще ни приемат отново. Защото те знаят, че народа ни е свестен, за разлика от управниците.

kristo
04-15-2009, 21:17
Какво е това ОНД? Малее... Чувствам се глупав... :D Общност на независимите държави (на руски е СНГ обаче, Содружество Независимых Государств). Да речем руския вариант на ЕС, но свободите на държавите са много по-голями. Но имат винаги уруската подкрепа. С тъмнолилаво са реалните членове, а със светло лилаво до розово асоциираните, Груция напусна през 2008 преди войната.
Аха, само дето "леко" се съмнявам да ги има тези свободи, за които говориш. Но на карта и в ЕС има огромни свободи ама големите ни определят правилата. Същото ще бъде в ОНД- Русия ще си ни командори както иска и родните политици-палячовци ще козируват покорно на другарите Медведев и Путин и ще изпълняват безропотно повелите им. Общо взето същото, затова нито ЕС, нито ОНД лично ако питате мене. По-скоро ако успеем да сформираме политическа и икономическа общност със страни като Унгария и Хърватска с които сме както се казва от една черга чак тогава може да последва нещо наистина добро и да има реална свобода и независимост :wink:

Ами те нашите идиоти, постоянно лижат г*за на янките и на "европейците", че не вярвам руснаците да ни приемат отново, за което съжелявам... И РОССИЯ е много по-силен партньор във всяко едно отношение от "европейските" държави... За жалост, обаче, както казах в един друг пост, никой никого не пита...
Чакай де, ние също сме европейци :)
А иначе съм против да лижем задника на когото и да било- дали на САЩ, ЕС или Русия- резултата е все същия за нас- отрицателен.
А от западноевропейските страни си заслужава да бъдем партньори само с германците- те са доказали, че са лоялни с нас поне :)

Bimmer
04-16-2009, 09:25
xxx

kalashnik
04-16-2009, 10:39
Аз не съм европеец, аз съм БЪЛГАРИН. Също прочетох, че първоначално термина "европа" се е отнасял за Балканския полуостров, но нито го вярвам, нито съм сигурен.

И германците с тяхната текуща икономика (мисля, че са в рецесия), знаеш ли как ще ни помогнат? Само страна с големи залежи на природни ресурси (Россия) би подала ръка на някого в случай на нужда... Германците са същата вода като останалите от ес (не съм неграмотен, просто пиша с главни букви, само това, което зачитам...)



Ами те нашите идиоти, постоянно лижат г*за на янките и на "европейците", че не вярвам руснаците да ни приемат отново, за което съжелявам... И РОССИЯ е много по-силен партньор във всяко едно отношение от "европейските" държави... За жалост, обаче, както казах в един друг пост, никой никого не пита... Руснаците винаги ще ни приемат отново. Защото те знаят, че народа ни е свестен, за разлика от управниците.

Ами и аз се надявам, но след "антируските" протести (колко глупави хора има на Земята...), когато Путин дойде в София, малко трудно... E има и глупави хора. Но руснаците са умни, те знаят, че повечето хора ги обичат.

kristo
04-16-2009, 18:57
Ама чакайте- правете разлика между Руската държава и руския народ. Аз руснаците като народ по-скоро ги уважавам, понеже съм контактувал с доста от тях през годините и с малки изключения мога да кажа добри думи. Също така имаме близки, в чието семейство майката е белорускиня(тоест пак рускиня) и също мога да кажа добри думи. Един от най-големите ми приятели е българин, който има четвърт руска жилка, но има самосъзнанието на 100% българин и български националист. Та както и да е, но от Русия като страна по-скоро сме видели лошо отколкото хубаво, като се изключи разбира се Освобождението, за което специално дълбоко трябва да им благодарим. Но след него не един път подкрепят Сърбия и Гърция и ги насърчават на антибългарски действия :wink:

А Бимер, Германия може наистина да е в рецесия в момента, но първо няма да е вечно така, а второ е страна, с която в новата си история сме си партнираме лоялно и не виждам какво лошо сме видели- даже точно обратното. Така че според мен да не кажа на 100, но на 90% можем да им имаме доверие. А политиката им е коренно различна от тази на Франция например или на Англия, да не говорим на САЩ- нямат нищо общо. Също така са в доста добри отношения именно с любимата ви Русия в момента, така че сближаване с Германия би означавало такова и с Русия :)

Diam0nD
04-16-2009, 19:13
а бе мразя банкери и банки :-x

Bimmer
04-17-2009, 07:28
xxx

MrUndaztood
04-17-2009, 19:15
Като цяло не е на добре да влизаме,в каквито и да е съюзи,където участват "Великите" сили.Най-добре е да се сформира един на Унгария,България и Хърватска,както някой друг каза.Нормални и изключително приятни хора(не говоря за бг-тата),за ралзика от дургите селяни на Баланският

MP
04-17-2009, 19:29
Голям хуй в "задните части" за великите сили