PDA

View Full Version : Камерата на Skype. HElp!



fluffka1
04-15-2009, 15:06
здрасти на всички! едно скайп проблемче имам, на една приятелка, всеки път като е на линия и като кликна на нея ми показва оная иконка че има камера (синичката :D ), обаче тя твърди, че няма камера и не си е купувала. Единственото за което се сетих, е че може да има вградена камера в монитора. Ама незнаем как да я включим, а при разговор тя не се включва автоматично.... но има камера!!! Та ако някой помогне как да включим таз камера, ще съм мн благодарна! :) :) :)

П.П. И дведе сме на стария скайп, скайп 3!!!

П.П.2. Тя няма мокрофон!!!

П.П.3. Приятелката ми не се оправя много добре с компютрите... :D

Чакам предложения!!! :) :) :)

TheBlackStranger
04-15-2009, 15:21
"Пусни видео" трябва да има някаде като разговаряте по скайп.

relax4o
04-15-2009, 16:39
Лесно може да се провери дали има камера...

Инструменти->Общи->Видео-> и там, яко пише, че не може да намери камера значи няма. Ако показва едно прозорче, което показва какво снима камерата, значи има камера и трябва да разгледате настройките...

Samoten89
04-16-2009, 07:19
Ако има лаптоп може да има вградена камера. По-принцип от БИОС тя НЕ е включена, но трудно може да се включи от човек, който не разбира. МОдела на лаптопа да каже. ОТделно може да се наложи драйвер да се търси, ако каже модела може да улесня активирането на камерата, ако я има. А СКайп май има бъг дето показва камера ама дефакто няма ;).

ChildrenOfBodom
04-20-2009, 15:20
Ам сигурни ли сте че има камера? Щото понякога тия иконки са супер бъгави иии така... Ам ако има Инструменти - Настройки - Видео . Там траа да пише има ли. Бтв в Моя Компютър може да има отделна папка за камерата :)

relax4o
04-20-2009, 22:14
Ае тя камерата не е чак толкова скрита... С просто око се вижда. Както каза човека преди мен, тези картинки са бъгави понякога и показва грешна информация.

fluffka1
04-21-2009, 13:32
ем сигурно е от иконката.... шото и на мене не ми се вярва да е толква скрита тая камерка... тя 4е не разбира от компютри не разбира, ама една камерка няма как да не я види, то и аз отначалото си помислих тва за иконката, ама таз иконка се показва всеки път като влезе, вече колко пъти съм гледала, все показва че няма камера :lol: :lol: :lol: