PDA

View Full Version : Преразказ на "По жътва"



morgoth
04-15-2009, 14:12
бихте ли ми помогнали за един подробен
:( :( :( :( преразказ на по жътва от неутрален разказвач
shadow4e
Грешен раздел
Неописателно заглавие

morgoth
04-15-2009, 14:27
изобщо не ги зацепвам тия преразкази а и ми трябва спешно а трябва да си пиша много други неща

fluffka1
04-15-2009, 17:29
като бях 7ми тез ми бяха любимите преразкази!!! ем сори ама, как може да не ги "зацепваш" :D супер е лесно! Няма да ти го напиша, не защото немога, или ме мързи, а защото просто ако си беше давал/а повече зор в часовете, или поне да питаш госпожата си.... презразказ такъв има и на изпита, така че вземи ги "зацепвай" шото..... :? никак не са трудни!!!

lenito_sf
04-16-2009, 15:32
човече има GOOGLE да не искаш и да ти напечатаме и домашното ..sry ама мисля че съм права и все пак си е твое задължение домашното

TEARS
04-16-2009, 19:52
"По жътва" - сбит преразказ

Усилена жътва кипи из равното Софийско поле. Морни работници се трудят усилено от ранни зори. Тези дни е много горещо. Птиците отлитат към хладните места и не им се чуват гласовете. Бог зарадвал селяните с благодатни майски дъждове и не пратил беди за тях. Работниците усилено жънат безценните златни жита, защото виждат, че Бог им помага, Бог им съчувства.

От далечните нивя се прогласят весели девойки, пеещи чудни песни. Селският момък - Никола усилено жъне с майка си и сестра си. Полето затихва. Отнякъде се дочува прекрасният глас на Пенка, девойката, която Никола обича. Той & #249; отговаря с весело провикване, а Пенка му изпява мила, обична песен. Усилната жътва продължава, защото има любов, песни и радост.

От съседната нива дотичва запъхтяло се дете, което съобщава, че Пенка примряла от жега. Лошата вест се разнася из цялото поле. Всички се надяват това да е лъжа, да не е Пенка поредната жертва. Селяните захвърлят сърповете си и отиват на нейната нива, уплашени и ужасени. Посред полето е паднала Пенка. Забрадката & #249; закрива красивото & #249; моминско лице. Алена струйка кръв обагря гушката на девойката. Пенка е убита от слънчев удар. Никола отчаяно разбутва навалицата и пада съкрушен до студеното мъртво тяло на любимата си.

На следващия ден слънцето продължава да пече немилостиво. Полето празнува тъжен празник - погребението на Пенка.