PDA

View Full Version : -.-' O.o



Enough
04-15-2009, 14:47
Подхвърляш очевидното, правиш крилати обещания, дерзаеш невъзможното, кланяш се на реалността. Робсто на обстоятелствата.
Досадно е . Ежедневните реверанси те смаляват, за да се наместиш колкото се може по-удобно в дискомфортната си клетка от много въпросителни с много въпросителни отговори и в един момент носиш на гърба си толкова много бодливи неизвестни, че ти се иска да се превърнеш в къртица и да задълбаеш към ядрото на земята с надеждата, че тъмнината и високата плътност на почвата ще те предпазят от твоя свръх обременяващ товар да бъдеш гражданин на собственото си объркано общество от зомбирани човекоподобни скубещи косите си или тези на ближния в егоистичната си борба за индивидуално оцеляване ... или „просперитета на своята семейна група от индивидуалности, където се забелязва онази малка доза социалност, която ни е необходима и която ни е извела от карстовата пещера, за да ни заведе направо в бетонната джунгла. Всички сме скрити последователи на Тарзан ... борим се ревносттно с конкуренцията на другите примати, за да си осигурим препитание или благоразположението на индивиди от другия пол. Организирани като мравчици ние произвеждаме за сметка на първоизточника, за да си спечелим поредният индустриален оргазъм. И всяка мравка носи хартиените си правоъгълници с лика на известна политическа или културна личност, за да ги обмени за няколко зрънца пшеница и други продукти от скромния хипермаркет осигуряващ доза изкушение премествайки мисълта от утрешния ден към поредицата от бодливи въпроси:”Какво трябва да купя?”Да купя ли от тези ябълки?” „Дали ще ми стигнат парите?” „Дали ще имам пари за утре?”
И думите „пари” и „купя” предизвикват умуване ескалиращо в две посоки. Едната към изхода, а другата към касата. Нека обърнем внимание на запътените към касата. Те са щастливите клиенти. Подават банкнотите, преглъщат в знак на джобна празнота и излизат натоварени и щастливи, че са се погрижи ли за пълнотата на домашния хладилник и собствената си ситост. Въпрос на стандарт. Нисък, висок, среден, мноого висок ... свръх висок или нулев.
Стандарт затворен, безкомпромисен и разноцветен като морските свинчета, които виждаме в зоологическите магазини. Едни такива щастливи морски свинчета затворени в клетка стоящи в нея безкомпромисно. И ние сме свинчета, някой дебели и грухтящи, други слаби и тъжни, трети с нормално тегло и цвърчаща усмивка.
Жалко е , че аквариума е само един, а въртележките в него безчетни.

jghgh
04-15-2009, 16:10
ЛЕЛЕЛ, МНОГО ТЕГАВО БЕ. :shock:

Ама напук ми хареса! Хареса ми, нищо че е на нехуманитарна тема. 8-)



Организирани като мравчици ние произвеждаме за сметка на първоизточника, за да си спечелим поредният индустриален оргазъм
Харесва ми че трябва да се гърча известно време (докато чета, не съм толкова бавна 8-)), за да схвана какво имаш предвид.
И изразът, макар и тегав, ми идва добре, много по-добре отколкото да си беше написал творбата по ей тоя начин
"Ууу, че сме лоши хората. Мн сме лоши. За сметка на природата строим фабрики, годишно те замърсяват..." бла бла. Нали се сещаш?
Не пишеш никак посредствено! ^^ Не използваш до болка писнали клишета и тая тегавост в писанието ти радва. Дори не знам какъв е терминът за тези доста дългички сравнителни досадно-дразнителни страхотни изреченийца, но съм сигурна че ти по усет ползваш тоя похват. И не грешиш - създаваш усещане, вменяваш отношение в читателя, раздразваш го даже малко, и той чете написаното замислен и с лека усмивка...

Накрая само не разбирам защо по-ясно почна да говориш, но все пак беше необходимо за края.

Тва ми е непрофесионалното мнение на пълен неудачник аматьор. 8-)

Enough
04-16-2009, 10:26
^.^ Приятно за четене мнение :)

Мерси.

Dumb
04-16-2009, 15:11
Определено jghgh е права. На пръв поглед дългите изречения те подразват, но сякаш са те вплели и продължаваш, продължаваш да четеш,до самия край.
Писах и търках,писах и търкаш и реших само да ти напиша
Браво! Харесах го :)