PDA

View Full Version : Българските филми-общо



SunLov3
04-15-2009, 17:03
Здравейте!Замислих се за българското кино изцяло.Сега по БНТ имат предаване "БНТ представя" и има много интересни български филми (поне за за мен, защото са български) от различни периоди на нашата държава.На особено ми харесват филмите за комунистическото време, а и по-новите филми от 21 век, като "Шивашки", "Дзифт", "Морска сол".Не са от американските "шедьоври", но все пак българското кино започва да се развива в някаква насока щом печели награди.Та темата ми е:
Какво мислите за българското кино?
Кой е вашият любим филм?
Кой според вас филм е провал?
И този петък(17,04) ще излиза нов български филм, "Прогноза".Какви очаквания имате?

Еми това е :oops: .

Bimmer
04-15-2009, 17:59
1. УВАЖАВАМ ТЕ, най-малко, защото предпочиташ българското. Мното малко хора го правят. Поздравявам те за което.

2. Аз бнт не гледам, въпреки, че е несъответствие с това, което написах по горе, но щом има новини на турски, според мен това не е Българска национална телевизия.

3. И на мен ми харесват филмите за времето на "бай Тошо", но ако наистина искаш да научиш и вникнеш в комунистическата идеология, прочети книги ( то и аз трябва де :D ), защото филмите са изкривени по холивудски начин и представят това, което ще е атрактивно за публиката, независимо дали е добро или лошо. Дзифт ми харесва много, както казва народа, от доста време не е имало толкова силен филм. Малко цензура нямаше да е зле, по дяволите, поне 30 пъти се употреби думата "лайно" "говно" "гъз" и т.н. И малки деца гледат...

4. Та, какво мисля за българското кино - Щом видя български филм, веднага ще го гледам, най-малкото защото е такъв. Любимият ми филм е задача с много неизвестни. Не мога да слагам етикети като "провал" и т.н., просто, за жалост, не съм изгледал ВСИЧКИ български филми.
А относно "Прогноза" - за първи път го чувам, ще споделиш ли някаква информация?

SunLov3
04-16-2009, 05:43
''Прогноза''-излиза този петък 17.
Маргарита напуска Лондон и известния репортер Марко Матанич и се присъединява към брат си и приятелите му от България, Сърбия и Македония, които отиват да карат уиндсърф на турски остров. Всичко започва като една ваканция, но неочаквано вятъра спира. Какво става на Балканите когато прогнозата не става?
Участват:Теодора Духовникова - Маргарита
Крешимир Микич – Марко Матанич
Асен Блатечки – Психопата
Деян Славчев - Део – Виктор, Облака
Юлиан Вергов – Робърт, Фитила
Стефан А. Щерев – Горан, Die Hard

guinessgirl
04-16-2009, 13:10
оо,обожавам Асен Блатечки,непременно ще гледам ''прогноза''..

та,има български филми,които ми харесват страшно много.
''Опасен чар'' ми е любимия, ''Господин за един ден'', ''Време разделно'',''Козият рог'',''Специалист по всичко'',''Топло'' също ми харесват много.

Dumb
04-16-2009, 15:21
Бях направила подобна тема.
Обичам българското кино. Няма нужда да ставам банална с дългите си обяснения /често го споменавам/ :smt007

Bimmer
04-17-2009, 07:04
Хм... :-o Ще се гледа, много ясно :grin:

UnToUcHeD
04-17-2009, 14:52
да смятам че има хубави български филми