PDA

View Full Version : Comenius Logo проблем



ViolentSaint
04-15-2009, 17:26
Инсталирах си Comenius logo обаче при старт ми вади готино съобщение от типа на "the win 16 subsystem has insufficient resources"
Доколкото успях да разбера грешката идва от това, че приложението е 16 битово.....
Някакви идей ? (различни от тази да си модифицирам WOW32.DLL или поне ако някой схваща за какво става въпрос да обясни малко)

ViolentSaint
04-16-2009, 11:58
аре бе ебати все едно питам има ли живот на марс :lol:
След рестарт тъпата програма тръгва но ако я спра и пусна отново пак ми вади грешката... явно ntvdm.exe нещо пречи доколкото разбрах.

Никой ли нищо не знае за този ерор "the win 16 subsystem has insufficient resources"

ПП: Сисадмин в тебе ми е надеждата :-o

CucAgMuH
04-17-2009, 12:27
Ъм, къде е проблема с риплейса на wow32.dll? :)

Това си е доста добро решение и не виждам какво те притеснява в него. Въпросът е да направиш умен риплейс, а не да дръпнеш EXE, да го пуснеш - и каквото стане :)

Идеята е все пак че нещо дори да се "омаже" губиш съпорт за всички 16 bit приложения. Тоест - Windows ще върви, 32 bit нещата ще бачкат, но 16 bit - не(те пък сега колкото бачкат... :) ).

Сега като се замисля, какво бих направил аз(просто решение, с подръчни материали) - описвам on the fly, както ми хрумва:

Дърпам си версийка на wow32.dll за моят Win, записвам го да речем в C:\testDLLs\

Правя папка C:\backup\

winkey+r -> cmd (пуска cmd в XP)
c: (подсигурявам се къде съм, че да не стане мазало)
cd\ (рaзкарвам си директориите отпреде)
mkdir backup (правя си "папка" bаckup)
copy c:\windows\system32\wow32.dll c:\backup\ (правя си копие на оригинaлният фаил)
shutdown -r -t 01 (рестартирам)

Вкарвам си диск с Win95/98. Имам подобни отломки наоколо. Зареждам command prompt от там.

copy C:\testDLLs\wow32.dll c:\windows\system32\ (копирам новият wow32 върху оригинала на windows)
copy C:\testDLLs\wow32.dll c:\windows\system32\dllchache\ (Копирам новият wow32.dll в кеша на защитените DLL-чета, да няма хънта-мънта)
Ctrl+Alt+Del (рибуут)

Вадя диска с Win95/98. Зареждам XP, виждам дали се е омазало. Ако се е омазало - дърпам друга версия на wow32.dll и пробвам с нея - по същият начин. Ако случайно ми писне и искам да си върна оригиналният wow32.dll - пак по същият начин, дърпам от папката "C:\Backup\" където съм си го записал.

Сега - има много начини да се изключи защитата на windows върху файловете(и в частност wow32.dll), за да му запишеш отгоре. Но евентуално могат да възникнат редица непредвидени ситуации, затова предпочитам с рибуут :) В нета е описано много добре как се спират защитите(в повечето варианти) за да можеш да подмениш DLL. И от там можеш да вземеш някоя идея.

Просто не виждам какво губиш ако пробваш, при положение че си запазиш резервно копие на оригиналния wow32.dll и имаш начин да го въстановиш. Освен малко време :)

ELiTyYy
04-17-2009, 12:31
CucAgMuH ...ти направо заслужаваш най-голямата мусака на света хъхъ 8-) :D

ViolentSaint
04-17-2009, 14:49
ЕМи благодаря ти Сисадмин дочаках и твето мнение по въпроса. :grin:

По принцип и време имам и достатъчно знания за да подменя dll-а просто се интересувах дали нема друг начин явно това ще да е решението. (като махнем виртуалните системи)
Благодаря ти отново :)..... да се върнем сега към Start---> Run---> CMD :D

Xanibal
04-17-2009, 18:10
офтопик: Сисадмин секи пост ти е ебати есето бате :shock: :shock: :shock: