PDA

View Full Version : Стрии



ArTanDra
04-16-2009, 12:39
Искам да попитам, знаете ли дали има някаква пудра или фон дьо тен за прикриване на стрии, необходимо ми е само за няколко часа (абитуриентската вечер) ... ако някой е ползвал или е чувал от някъде моля да помогне :(

sweet_bubka
04-16-2009, 12:49
Според мен с фон дьо тен ще си личи още повече...Скоро бях чела,че на Икаров има някакво масло или нещо такова против стрии струва около 6 лв-7 лв.

colymoly
04-16-2009, 12:53
пудра ще е най-добре, но и ако искаш да ги заличиш за по-дълго време се мажи със свинска мас, на мен така ми казахa и сега се заличиха изобщо не личат

Biskfitka
04-16-2009, 14:59
Според мен с фон дьо тен ще си личи още повече...Скоро бях чела,че на Икаров има някакво масло или нещо такова против стрии струва около 6 лв-7 лв.А тва на Икаров как миришее...и няма особен ефект... :? ползвала съм го...

А с фон дьо тен не става...пробвала съм :oops: 8-)

colymoly
04-16-2009, 16:50
и аз съм пробвала с фдт и не става, но и моите не бяха бели а розови а сега ги няма никакви :) иначе ако са бели се заличават по-лесно, защото като са розови ще ти трябва доста пудра

sweet_bubka
04-16-2009, 22:15
colymoly би ли ми казала след колко време горе-долу започват да се заличават ако се мажа с мас ?Понеже и аз имам малко стрии мислих да си взимам на Икаров,но щом Biskfitka каза,че няма ефект се отказах. :)

Darkkiss
04-17-2009, 03:23
тури скоч отгоре

colymoly
04-17-2009, 10:48
аз ги мажа вечер и на сутринта ги няма трябва да разпънеш кожата много за да видиш, така, че даже и да се вгледа някой, няма да забележи нищо, един вид всичко е за момента трябва да се мажат всяка вечер за да не се виждат, иначе съм изгубила надежда, че някога ще спре да ги има, те пак са си там, но поне не се забелязват

sladur4etyYy
04-18-2009, 08:51
:shock: изумявате ме 8-) colymoly, просто от любопитство..откъде се снабдяваш със свинска мас? 8-) 8-)

colymoly
04-18-2009, 14:46
не си мисли, че е лесно да се сдобиеш с нея, но пък е най-доброто срещу появата на стрии, жалко, че късно започнах, потърси в гугъл там също има много доволни

mysterious93
04-18-2009, 20:26
:shock: изумявате ме 8-) colymoly, просто от любопитство..откъде се снабдяваш със свинска мас? 8-) 8-)

Да е наистина откъде? :D На мен ми е лесно...баба и дядо гледат прасета на село... ами тези , които нямат кво праят :-D то и аз съм чувала за това със свинската мас ама бляя...не искам да с еомазвам :?

martinelka_kuklata
04-18-2009, 21:48
colymoly от колко време се мажеш? Защото като прочетох, че действа мисля и аз да опитам, а пък ми казаха, че със овча лой било още по-добре и майка ми щяла да ми направи нещо като крем с тва овчото и невен и за белези било помагало пък имам един..Искам да ми се махнат ама те са тънки пък иначе са някакви лилави и надути.. не знам много са зле и искам да знам горе-долу колко време ще трябва.

sweetsunshine
04-18-2009, 22:11
На село баба и дядо гледаха прасенца и аз така се сдобих със свинска мас,иначе и аз започнах да се мажа,ама докато изчакам да попие ми писва и кожата става някаква мекичка и хубава като се намажеш :) :)

Иначе някои приятели или и аз незнам някоя баба или дядо на селото ви ако помолите то ви трябва малко тя не се измазва толкова бързо аз имам в кутийка от крем иии дооста за дълго ще ми стигне.(около 50 мл е )
:)

colymoly
04-19-2009, 12:18
тати ми намери от някакви негови приятели, мажа се от скоро, всяка вечер и на другия ден стриите ги няма, при мен не са дълбоки и не личат кой знае колко, но имах розови чертички защото са нови, а сега даже и те не личат, също съм чувала, че със зехтин става, ако нямате прасенца или не можете да си намерите свинска мас а някой по-нагоре беше споменал овча лой, това също става стига да е мазно, за да бъде еластична кожата, даже съм чувала,че бременни се мажат със мас за да не получат стрии или пък за предотвратяване може и бебешко олио, но на мен маста ми е идеална, а не си мислите,ч е това е като кремовете, че трябват месеци, години и десетилетия 8-[ от второ намазване се скриха гадинките и моите бяха едни таквиа лилави и релефни

alizi
04-19-2009, 13:48
colymoly,да те питам с какво ги мажеш за да не се виждат

colymoly
04-19-2009, 14:29
ами само с мас не използвам нищо друго, никакви геимове те се заличават, всяка вечер ги мажа преди лягане

martinelka_kuklata
04-19-2009, 15:42
Да ама примерно ако се мажа всяка вечер продължително около месец/два след това може ли без да се мажа или поне през ден два пак трябва? Ефекта дълготраен ли е??
И ние имаме в нас един буркан със свинска мас, ама е обработвана и има сода..дали това пречи да се мажа, защото в нета пишеше, че трябва да е чиста мас?

colymoly
04-19-2009, 16:51
не знам дали е дълготраен ефекта, практикувам от 2 седмици и се мажа редовно, моята мас е изварена с розова вода, не е направо от прасето :-D и това,ч е има сода не мисля,ч е пречи, някъде бях чела, че стриите се втриват със сода бикарбонат за да се заличат, но за по-сигурно си намери нова :)

martinelka_kuklata
04-19-2009, 17:28
Ами ще пробвам тази и ако след няколко дни съм доволна от резултата ще си остана с нея, защото сега няма от къде да търся нова. Сигурно няма да и пречи нишо :) :)
П.П. Тази също е изварена, ама няма розово масло 8-)

colymoly
04-19-2009, 17:40
значи нищо няма да ти пречи да я използваш, още повече,че има сода

sweet_bubka
04-21-2009, 13:08
хей ефекта е суперррррррррррррр много съм доволна.Ние имаме толкова много мас и аз не знаех,че върши такива чудеса :grin: Благодаря colymoly

colymoly
04-21-2009, 15:59
и аз отначало не вярвах, ама се отчаях никакви кремове не помоганаха и това беше последното което можех да пробвам, пък и е доста мазно, а моята кожа беше суха изобщо не беше еластична явно за това са се появили стрии

s3xy
04-21-2009, 16:48
съвета е прекрасен, мн благодарим всички на colymoly но идва проблема с намирането на маста .. ;х пробвах с зехтин както по нагоре някой беше споменал `щтото зехтин колкото искаш в магазина, ама нямаше ефект .. моля някой ако знае от къде мога да намеря ..

mimsssssss
04-21-2009, 16:58
съвета е прекрасен, мн благодарим всички на colymoly но идва проблема с намирането на маста .. ;х пробвах с зехтин както по нагоре някой беше споменал `щтото зехтин колкото искаш в магазина, ама нямаше ефект .. моля някой ако знае от къде мога да намеря ..
някой приятелка/приятел дето има село мисля че за 200гр всеки би ти услужил.поразпитай познатите си :)

colymoly
04-21-2009, 17:32
ако имаш село, може да поразпиташ някоя бабичка не вярвам да не ти обслужи :-D и все пак бе хора това е свинска мас, а прасета толкова много в България все ще се намери някъде, не е кой знае какво, и момичета не забравяйте маста трябва да е изварена, моята е изварена с розова вода и има по-приятен аромат, а иначе може да се извари с мляко, ванилия и каквото ви дойде на ум сигурно и с натурален сок може :D

s3xy
04-21-2009, 17:37
ако имаш село, може да поразпиташ някоя бабичка не вярвам да не ти обслужи :-D и все пак бе хора това е свинска мас, а прасета толкова много в България все ще се намери някъде, не е кой знае какво, и момичета не забравяйте маста трябва да е изварена, моята е изварена с розова вода и има по-приятен аромат, а иначе може да се извари с мляко, ванилия и каквото ви дойде на ум сигурно и с натурален сок може :D 8-) с натурален сок ше е гадно :lol: иначе аз си мисля .. нали като готвим нещо и после по тавата остава мас .. дали не мога да си събера от няколко пъти и да си я изваря? :D преди малко ми хрумна като гледах агнешкото и мръсната тава в кухнята :razz:

Mihailova
04-21-2009, 17:38
Maста не е нужно да бъде изварена - напротив. Нужно е само да бъде "промита" , като за новородено бебенце.

colymoly
04-21-2009, 17:39
неее не пробвай ще замиришеш на манджа :razz: нямаш ли роднини които да ти изнамерят от някъде :(

colymoly
04-21-2009, 17:40
Maста не е нужно да бъде изварена - напротив. Нужно е само да бъде "промита" , като за новородено бебенце.
да и това съм чувала няма значение,, по-важното е да си намерят мас

Mihailova
04-21-2009, 17:42
colymoly Мас се намира под път и над път,ако имаш желание. Като нямаш село или познати живущи на село, има магазини за месо - кланици, в който се продава мас.

s3xy
04-21-2009, 17:43
неее не пробвай ще замиришеш на манджа :razz: нямаш ли роднини които да ти изнамерят от някъде :( 8-) 8-) ше трява да си пазя дупето от кучетата в квартала :lol: иначе нито се сещам за приятелка която да има село, нито пък аз имам .. весело :D

s3xy
04-21-2009, 17:44
colymoly Мас се намира под път и над път,ако имаш желание. Като нямаш село или познати живущи на село, има магазини за месо - кланици, в който се продава мас. :shock: и такива неща ли има?

Mihailova
04-21-2009, 17:45
s3xy Иронията не беше уместна ;)

colymoly
04-21-2009, 17:45
проблема е сериозен :lol: 8-) не се бойте ще ви пратя от мойта по факса тъй и тъй е изварена :wink:

s3xy
04-21-2009, 17:46
хаха веднага си дай факс номера! 8-)

ivetoOo
04-21-2009, 19:29
Добре за мазта ок ама тя не ви ли цапа дрехи а у как се справяте с тоя проблем?и колко време трябва да седиш така

martinelka_kuklata
04-22-2009, 05:47
Значи първо благодаря на colymoly, мазах се 2,3 дни даже снощи ме мързеше и пак поизбеляха вече. Страхотно изглеждам :shock: Много съм щастлива :-) :-)

ivetoOo ами намазваш се, ама нали пише, че трябва да е топла и тя понеже нашата е в хладилника аз я топля в микровълновата, ама не я разтопявам чак да стана лъскава ами само колкото да може да се маже. И така, мажеш и постояваш 20-30 минути да попие и си обличаш пижамата. И да се отрие там все се пере, нали и по тялото ти има, къв ти е проблема.. :D Поне аз така почнах да се мажа не знам за вас. :P

mimsssssss
04-22-2009, 11:36
а дали става и за вече избелели стрии които са от по дълго време и не са пресни(лилави) ?

colymoly
04-22-2009, 14:44
за избелели не знам :( но може и да има резултат нищо не губиш ако пробваш
вечер я изваждам от хладилника и направо се мажа :-D не я топля и изчаквам докато позасъхне, преди това намазвам обилно и разтърквам за да попие маста, изобщо не съм се цапала до сега, по дрехите няма и следа :grin:

sweetsunshine
04-23-2009, 18:50
Моqта мас не е изварена,просто е промита колкото да нqма нqкакви гадории по неq.Този метод са го използвали вашите майки,баби,пра-баби и т.н. когато са били бременни,защото все пак тогава е нqмало кремовете и другите глезотийки които сега има. :)

galu6a
04-24-2009, 19:35
и аз ще пробвам че имам на краката там на четала ама май са бели вече ще кажа на баба да и донесе или да ми намери :) :-D

Neftochimic
04-24-2009, 19:40
появът ли ти се такива неща, няма махане...
няма да споменавам вие трябва да си знаете от какво се получават тея гадости...

colymoly
04-25-2009, 07:10
няма махане, ама има заличаване!

s3xy
04-25-2009, 10:05
леле colymoly сссуупер мн ти благодаря баба от нз си къде ми намери невероятна снежно бяла преварена с нз си кфи глупости мас ама простоо вълшебна и се намазах 2 пъти, гледам сега че почти не се виждат :shock: страшно съм ти благодарна, направо се бях отчаяла по едно време щото с кфото и да ги мажа няма махане .. мерси мерси мерси :-) :-) :-)

mimsssssss
04-25-2009, 11:34
появът ли ти се такива неща, няма махане...
няма да споменавам вие трябва да си знаете от какво се получават тея гадости...
ами знаем си мн ясно.аз имам зад коляното на сгъвката от бърз растеж на височина и горе на краката от външната чат на бедрото :D ама са от 4-5г

colymoly
04-25-2009, 15:08
леле colymoly сссуупер мн ти благодаря баба от нз си къде ми намери невероятна снежно бяла преварена с нз си кфи глупости мас ама простоо вълшебна и се намазах 2 пъти, гледам сега че почти не се виждат :shock: страшно съм ти благодарна, направо се бях отчаяла по едно време щото с кфото и да ги мажа няма махане .. мерси мерси мерси :-) :-) :-)
и аз гледах като гръмната, мислех си,ч е съм с нова кожа :D щото вече не личи, че е нацепена :)

TheCinderella
04-25-2009, 21:57
Момичета, наистина ли свинската мас помага толкова много?Аз имам на сгъвката на колената и малко по бедрата, вече съм се отчаяла до такава степен ... дано и при мен има ефект.Сега само трябва да си я набавя от някъде.А вие колко време след като започнахте да се мажете забелязахте положителния резултат?

colymoly
04-26-2009, 06:28
веднага вечер се мажеш и на сутринта са се заличили :grin: но колкото повече време се мажеш толкова по се заличават

Magichkaa_
04-26-2009, 11:28
Една приятелка има страшно много стрии по гърба.Ужасно е :( Ще и го препоръчам !!! Дано и на нея и помогнат!

mimsssssss
04-27-2009, 17:45
имам един въпрос миришете ли след няколко часа все още на маста или миризмата се е изветрила вече :D и нужно ли е след тва да се нанесе някакъв лосион с аромат :)

colymoly
04-27-2009, 18:02
не мирише на нищо, моята е изварена с розова вода и има приятен аромат, но на другия ден не мирише, не се страхувай няма да замиришеш на прасе :)

Mihailova
04-27-2009, 18:05
Хм, аз пък се къпя вечер, след като се изсуша с хавлията се намазвам , изчаквам 40 минути - по-точно скачам на въже - да попие, обличам си пижамката и лягам в леглото. На сутринта пижамката е за пране, както и аз в банята за къпане. Абсолютно нищо не се е променило в графика ми.

mimsssssss
04-27-2009, 18:09
еми да се надяваме че няма да мириша,защото иначе рискувам да закъснея за училище.и аз така намазах се мина се половин час и облякох едно клинче с което спя :D и дано има резултати

Mihailova
04-27-2009, 18:10
Ама вие не се ли къпете сутрин и вечер ? :shock:

Bianca
04-27-2009, 18:13
Аз само вечер, когато са делнични дни, защото съм по цял ден на даскало и е просто невъзможно да ти ставам по нощите да се къпя.

mimsssssss
04-27-2009, 18:16
къпя се всяка вечер,но сутрин не виждам за какво да се къпя измърсила съм се от спането ли?когато имам период се къпя и по 5-6 пъти на ден(вечер).

Mihailova
04-27-2009, 18:17
Вие ме хвърлихте в тъча :shock:
Как ще се къпете само вечер ? Дори да закъснявам, ще се изкъпя и чак тогава ще тръгна. Шокирана съм ..
От какво сте се измърсили докато спите ? Вие наистина ли задавате такъв въпрос ? :shock:
А мимс тукощо видях, че се къпеш по 5-6 пъти, е и ? И аз се къпя като се прибера от училище , преди да легна да спя следобед, къпя се преди да се намажа с мас , къпя се след скачането ан въже и сутрин. Смисъл.. няма да раждясаме ..

Fuckingprincess
04-27-2009, 18:34
Моля Ви бе хора КЪПЕТЕ СЕ няма да ВИ падне кожата не се притеснявайте няма нищо страшно .Къпете се !!! :cry: :smt059 :smt117 :smt101

mimsssssss
04-27-2009, 18:36
казах когато съм в период се къпя 5-6 пъти :D по разбираеми причини
иначе си се къпя само веднъж на ден,не виждам като съм спала 7 часа и като стана да имам нужа от душ,пък и имаше нещо за флората на жената че не е хубаво да се премива не помня точно какво гласеше,но на мен ми е достатъчен един душ на тялото вечер

Punisherrr
04-27-2009, 18:39
казах когато съм в период се къпя 5-6 пъти :D по разбираеми причини
иначе си се къпя само веднъж на ден,не виждам като съм спала 7 часа и като стана да имам нужа от душ,пък и имаше нещо за флората на жената че не е хубаво да се премива не помня точно какво гласеше,но на мен ми е достатъчен един душ на тялото вечер

не,не...край...ти си нечистоплътно животно... трябва да се къпеш преди да си измиеш зъбите,след като ги измиеш,през ноща е хубаво да станеш да се изкъпеш също,сутрин,в обедната почивка не е зле.
с една дума - много се превъзнасят някои хора тук ;)

Mihailova
04-27-2009, 18:41
Хаххахахахах :lol: Извинявай, ама не се сдържах, да не се засмея.
Чувствам се, като индианец, че се къпя и сутрин, какъв срам, какво нещо. Ще взема да се протъркам, изпитвам силни притеснения.
Къпането сутрин първо е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, направо си ми е гнус, като чуя, че някой не се къпе сутрин. То води до пробуждане на тялото, започване на деня позитивно и най-малкото СПАЗВАНЕ НА ХИГИЕНА. Да, да .. нищо.. добре, че хората около мен поне се къпят :?
Направо вмомента ме е страх да попитам по колко пъти на ден си миете зъбите? Смисъл моля Ви, не го приемайте, като въпрос. Аз спирам, защото вече ще започна да обиждам, по-добре да замълча ..

mimsssssss
04-27-2009, 18:44
казах когато съм в период се къпя 5-6 пъти :D по разбираеми причини
иначе си се къпя само веднъж на ден,не виждам като съм спала 7 часа и като стана да имам нужа от душ,пък и имаше нещо за флората на жената че не е хубаво да се премива не помня точно какво гласеше,но на мен ми е достатъчен един душ на тялото вечер

не,не...край...ти си нечистоплътно животно... трябва да се къпеш преди да си измиеш зъбите,след като ги измиеш,през ноща е хубаво да станеш да се изкъпеш също,сутрин,в обедната почивка не е зле.
с една дума - много се превъзнасят някои хора тук ;)

хихи май така стана :D :D :D
май някой хора си мислят че като се протъркат с гъбата и душ гела и тва значи непременно спазване на хигиена

Punisherrr
04-27-2009, 18:46
Хаххахахахах :lol: Извинявай, ама не се сдържах, да не се засмея.
Чувствам се, като индианец, че се къпя и сутрин, какъв срам, какво нещо. Ще взема да се протъркам, изпитвам силни притеснения.
Къпането сутрин първо е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, направо си ми е гнус, като чуя, че някой не се къпе сутрин. То води до пробуждане на тялото, започване на деня позитивно и най-малкото СПАЗВАНЕ НА ХИГИЕНА. Да, да .. нищо.. добре, че хората около мен поне се къпят :?
Направо вмомента ме е страх да попитам по колко пъти на ден си миете зъбите? Смисъл моля Ви, не го приемайте, като въпрос. Аз спирам, защото вече ще започна да обиждам, по-добре да замълча ..

Кой ти е казал да не се къпеш сутрин? Ако щеш по 10 пъти се къпи,ама ми е много смешно какво върховно възмущение изрази,че някои хора смятат,че 1 път на ден им стига,за да се чувстват добре.
Ти ако искаш и кожата си свали от къпане ама мнението ти е смешно. (и не само в тая тема го забелязвам) както и да е... много се превъзнасяш!
;) да спрем да осираме темата все пак.

Fuckingprincess
04-27-2009, 18:48
Честно Ви казвам вие не сте добре като искате не се къпете ,не си мийте зъбите , недейте да си перете дрехите ... Просто няммам думи Това сутрин да с изкъпеш е същото като станеш да си измиеш зъбите ... просто незнам незнам...

Mihailova
04-27-2009, 18:49
Punisherrr Смешно е как някой се къпе по веднъж на ден и парадира с това. Не е смешно. Трагично е. Отвратително !
Хехе, къпете се по веднъж и ако може .. ужас няма да довърша. Айде със здраве и къпане.

mimsssssss
04-27-2009, 19:02
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=4856880#4856880

да не спамим темата за стриите-ето специална темичка

colymoly
04-27-2009, 19:45
всеки с менението си от стриите до банята 8-)

vellvet
04-27-2009, 20:12
ето от къде е тръгнала темата за банятааа :D а това за стриите е добра идея и ние имаме доста мас и ще го пробвам щом вс са толкова доволни :)

TheCinderella
04-27-2009, 20:18
Аз сега се намазах за пръв път, но все си мисля, че няма да има ефект.Дано греша :)

vanilla
05-04-2009, 19:47
Как е?
Ефект има ли?
Аз снощи пробвах за пръв път и ми се стори, че има ефект. Дано не си въобразявам.

colymoly
05-12-2009, 13:51
моят ефект е траен от известно време не се мажа, но все още не са се появили :grin:

galkata
05-14-2009, 13:28
При всеки ли, мазал се с маста, има ефект... и кога се забелязва ефекта?!

NoFuckinWay
05-14-2009, 13:30
МАС !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!

Вие сте болни !
Примирете се...стриите не се махат :) Ходете на плаж, или се печете на терасите...като хванеш тен, не си личат толкова :) Задължително след баня си мажете телата с овлажняващи лосиони, защото явно кожата ви не е еластична :)

colymoly
05-14-2009, 13:31
Може и да сме болни, но поне стриите не личат!

galkata
05-14-2009, 13:34
МАС !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!

Вие сте болни !
Примирете се...стриите не се махат :) Ходете на плаж, или се печете на терасите...като хванеш тен, не си личат толкова :) Задължително след баня си мажете телата с овлажняващи лосиони, защото явно кожата ви не е еластична :)
напротив, колкото повече тен хващаш, толкова повече си личат

NoFuckinWay
05-14-2009, 13:46
МАС !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!

Вие сте болни !
Примирете се...стриите не се махат :) Ходете на плаж, или се печете на терасите...като хванеш тен, не си личат толкова :) Задължително след баня си мажете телата с овлажняващи лосиони, защото явно кожата ви не е еластична :)
напротив, колкото повече тен хващаш, толкова повече си личатПри мен се заличават :)


А от маста сериозни ли сте бе....сериозно ли заличават :razz: Супер гадно ми звучи

colymoly
05-14-2009, 14:27
ми и на мен тена ми звучи абсурдно, направо на вълка в устата с тоя летен загар или както искаш го наричай, там където се е нацепила кожата са белите черти и те не се скриват с тен, радвам се за теб, щом стриите се заличават от тена