PDA

View Full Version : Пореден въпрос към вярващите в Библията



mitternacht
04-16-2009, 13:22
Когато хората оспорват реалистичността на Библията с аргумента, че доста от нещата написани там ги има из половината други религии, то вярващите на Библията казват, че и за това има причина.Просто Сатана се е върнал във времето и е добавил тия неща към останалите митологии.
Та, въпроса ми е:
Ако Сатана може да пътува както му е кеф във времето, защо тогава не се върне примерно и да убие апостолите, докато са бебета или деца.Или пък защо тогава не убие някои от светците, преди да станат такива.
Виж, може да е гледал "Ефекта на пеперудата" и да се е депресирал, и да е решил да не бута нищо в миналото, че току направи по-голяма каша.
Ако някой друг каже тоя аргумент, не го приемам :))

Kman
04-16-2009, 16:01
Ако сатаната съществуваше съм сигурен че ще е металяга!

kir40
04-16-2009, 18:38
mitternacht
ти май си гледал zeitgeist и сега си мислиш че знаеш всичко.Ако не си запознат любимия ти филм отдавна го разнищиха :D .Този филм е точно за хора,които не могат да мислят.
Започни да уважаваш вярванията на хората.

mitternacht
04-16-2009, 19:02
:D

Zeitgeist съм го гледал, и двата филма.Макар малко да е попродухан, в него се казват и интересни, и верни неща.Това, с наличието на същите неща в една камара религии си е факт и няма общо с филмите, които пък и без това бях гледал отдавна.
Все пак, никой не е дал конкретен отговор.
Ако Бог не би го позволил, защо позволява факта с приликите да съществува.Може да щракне с пръсти и християнството да е уникална и единствена религия.Тоест, да изтрие "постъпките на Сатаната".

SolusChristus
04-16-2009, 19:10
Ти олигофрен ли си?


Нищо не знаеш за Хриситянството. Не си чел Библията.

Kman
04-16-2009, 19:16
.Това, с наличието на същите неща в една камара религии си е факт
+1
Мога да добява също така,че религии съществували 3...4...5 хиляди години преди христа съвпадат с христианската религия и въпреки че са били смятани като най-висши като вечни тези богове и религии са умрели.Има толкова много религии които са умрели,защо си мислите че християнството ще просъществува вечно....Християнстовото е на вече 2 хил години и му идва края,защото религиите и вярванията са временни парадокси на човешкото мислене повлияно от епохата,модата,техниката,м дицината и технологиите....

Kman
04-16-2009, 19:23
@SolusChristus

Я ми отговори на няколко въпроса...
Защо бог създаде света и човека?
Защо бог след като е всемогъщ и всезнаещ е наказал Адам и Ева...той е знаел че ще стане така,защото така ги е създал?И защо е допуснал Сатанаил да му се противопостави?Нали е всезнаещ и всеможещ,а се стига до там че неговото толкова много обичани от него творения - света и човека ще трябва да бъдат унищожени от бог заради Сатанаил?
Как така хем има божествен план и дава свободна воля на хората едновременно....това ще да е един доста калпав план след като трябва да бъде постоянно поправян.
И като за финал...какво мисли да прави бог след като унищожи всичко?А дали така е мислил да направи накрая още в началото и...какво аджаба е правил във вечността преди да създаде света и хората....скучаел!?

И само не давай онези абсурдни отговори от сорта на:Той прави всичко по мистериозни начини.

kir40
04-16-2009, 19:25
Ако Бог не би го позволил, защо позволява факта с приликите да съществува.Може да щракне с пръсти и християнството да е уникална и единствена религия.Тоест, да изтрие "постъпките на Сатаната
имаш много интересно мислене относно Бог :D

kir40
04-16-2009, 19:30
@SolusChristus

Я ми отговори на няколко въпроса...
Защо бог създаде света и човека?
Защо бог след като е всемогъщ и всезнаещ е наказал Адам и Ева...той е знаел че ще стане така,защото така ги е създал?И защо е допуснал Сатанаил да му се противопостави?Нали е всезнаещ и всеможещ,а се стига до там че неговото толкова много обичани от него творения - света и човека ще трябва да бъдат унищожени от бог заради Сатанаил?
Как така хем има божествен план и дава свободна воля на хората едновременно....това ще да е един доста калпав план след като трябва да бъде постоянно поправян.
И като за финал...какво мисли да прави бог след като унищожи всичко?А дали така е мислил да направи накрая още в началото и...какво аджаба е правил във вечността преди да създаде света и хората....скучаел!?

И само не давай онези абсурдни отговори от сорта на:Той прави всичко по мистериозни начини.
А защо питаш него?

Kman
04-16-2009, 19:45
Ми ако имаш желание дай ти отговор.

mitternacht
04-16-2009, 19:53
Ти олигофрен ли си?


Нищо не знаеш за Хриситянството. Не си чел Библията.

Не, не съм олигофрен, защо?Ти олигофрен ли си?
Не ми отговори на въпроса.
Ако искаш да се обиждаме, имам цяла свободна вечер пред себе си.

Послепис:Чел съм Библията.Е и?
Не мислиш ли, че би било тъпо там да пише:
"Абе, малко нещата се повтарят и с други книги, вярвания и предания, ама то... щото Сатаната се е върнал и направил тая каша."
Това е твърдение от съвремието.

kir40
04-16-2009, 20:45
Ми ако имаш желание дай ти отговор.

Мисълта ми беше,че искаш от човек да ти отговори за плановете на Бог.
Това ми звучи смешно

Kman
04-17-2009, 08:37
Е нали е християнин,нали библията му е като всекидневна книга..
Знаеш ли кое е смешното....това че се мъчи от една противоречива измислица да направи истина пренебрегвайки всякаква логика и разум!

Заблудaтa e едно толкова красиво нещо,че е лесно да се самозабравиш в нея!

lsd43
04-17-2009, 08:43
Логиката е убиец на религията -следователно ,за да бъде вярващ човек не трябва да мисли логично.

Ето и няколко аргумента за това ми твърдение:

Религията те кара да вярваш и да се уповаваш в нещо,което не може да видиш,да чуеш .Абе вярвай във вакума. :lol:

Когато Бог те наказва ,ти трябва да си му благодарен?!Дори да те убие ти пак трябва да го хвалиш и да му служиш ...хмм това определено е породено от обичта на Бог към хората(сигурно за това ги е изтребил чрез потопа)...

Бог е решил да ни спаси от самия него ,така де ,нали праща Исус ,за да спаси хората от Божия гняв ,странен начин за спасяване ,при положение ,че Бог е безгрешно същество и на теория просто е можело да се успокои...

Бог е един ,но има Бог син (който пак трябва да е Бог ,ама не е :shock: ) ,има Светия Дух (ами това хем е Бог хем не е ) и да не забравяме добрия стар Бог отец ,дам определено това първото божество с разтроение на личността.

На въпроса защо има други религии ,отговора е ,че Дявола се е върнал назад и ги е създал,ами тогава защо мамка му Бог се състезава с египетските богове в Стария завет? Така де ,нали уж е само той Бог .

Бог просто си е бил ... е от това по-голяма глупост рядко може да се чуе ,всяко нещо има начало и край ,но все пак това е Бог ,за него се правят изключения ,опа грешка ...той сам прави изключение за себе си.

Още нещо ,защо когато Дявола се връща назад във времето Бог не може ,какво излиза ,че Дявола е по-силен от Бог?Или е просто по-умен ,щом съумява да го прецака с един куп измислени религии. :smt077


Така ако съм вярващ ще вкарам следната "логика" : "Аз вярвам в Бог ,защото просто го има и винаги е бил още преди началото на времето той е бил ,защото е неподвластен на времето,той обича хората и за тов а ги наказва с вечени мъки и смърт ,освен това той изпрати сина си да умре ,защото Бог ни беше ядосан ,Бог е един ,но просто има три личности ..."

Дам не знам дали да се смея или да плача ,за тези заблудени хора...

53downfall
04-17-2009, 09:35
Аз пък имам друг въпрос...
Защо продължавате да пускате теми и да плюете Бог като всички тука сте на едно мнение :-o , то това вече не е спор.

kir40
04-17-2009, 09:39
Аз пък имам друг въпрос...
Защо продължавате да пускате теми и да плюете Бог като всички тука сте на едно мнение Surprised , то това вече не е спор.
Да и аз съм забелязал същото.
А иначе аз намирам логика във всичко ,в което вярвам.Не смятам да се обяснявам,защото тук всеки гледа да плюе и да се прави че знае всичко.

kir40
04-17-2009, 09:52
На вас ви трябва един филм като zeitgeist,за да го приемете за чиста монета.Сигурно никой от вас не е проверил това което се говори в филма.Ето това е истинска заблуда.

Последвалите паралели между Библейската история за Исус и уж реалните истории за богове преди Исус, са просто манипулация.
Няма данни от преди Христос, за такива истории, които са споменати във филма. Всичко са лъжи, измислени години след живота, смъртта и възкресението на Исус Христос. Пак казвам, няма данни за история съвпадаща с тази в Библията. Ако и да има митове за богове, то съществуват различни силно противоречащи си версии. Всичко е въпрос на нагаждане и измисляне за да пасне на теорията им.
А знаете ли че астрологическите съзвездия са всъщност 13
Не се хващайте за филм с цел манипулация.Мислете,както вие постоянно призовавате
Отдавна има филм опровергаващ любимия ви филм за оплюване на християнството-zeitgeist refuted

Kman
04-17-2009, 10:33
Последвалите паралели между Библейската история за Исус и уж реалните истории за богове преди Исус, са просто манипулация.

Истина са ,но просото тебе те мързи да провериш!!!!
Ай попрочети малко по впроса за това какви са били боговете преди христа и тогава говори,че само се излагаш!


Не се хващайте за филм с цел манипулация
Ааааа филма е манипулация,ама религията не е така ли....въпреки че религията води със няколко милиони и трилиони жертви пред манипулацията на филма!
Е може ли се да няма....те вярващите са толкова оплашени че ще изчезнат,че вече използват всякакви отчаяни начини за да накарат хората да повярват в нещо което е противно на логиката и разума....
Един въпрос имам към теб.....Вярваш ли в написаното в библията и ако да то как я тълкуваш....директно или симовлистично!?!?!?!?!?
Още не познаваш религията си,а си тръгнал да я защитаваш!

Zeitgeist Refuted е бегъл опит да се опровергае филма и защо приемаш тоя Zeitgeist Refuted като чиста монета а!?
С твоите камъни по твоята глава.
НЕ виждаш ли колко ожесточено религиозните институции се борят....как със зъби и нокти се опитват да защитят религията си и да привлекат колкото се може повече хора.....това не е безпричино и безцелно!Аз не вярва,защо тогава след като християнството е толкова мирна религия ме заплашваше тука някъв че щял да се обади на папата да ме съдели,защо ме заплашват с ада и вечни мъки ако продължавам да ги критикувам....аз не заплашвам никого,краят на християнството е неизбежен-това е от ясно по ясно.

mitternacht
04-17-2009, 10:44
Oo към ооон...
Плюели сме срещу Бога, как ли пък не.
Просто зададох един въпрос, на който ми е интересно как ще отговорят вярващите в Библията.Досега всички само мрънкат за филми.

Факт е онова с приликите.Сумата му народи говорят за потоп.Историческото обяснение е, че действително е имало доста голямо завишение на нивото на световния океан, дори е трябвало да се местят всеки ден с доста голямо разстояние, просто щото се оказвали наводнени.Това било преди мнооого време.Мързи ме да потърся източници.

Колкото до Бога-може да има някаква енергия, нещо като концентрация от искрената вяра на хората, дори може би и от добротата...
Ама ме съмнява цялата история с Бог дето казал на евреите "вие сте моя народ" и ги благославял, докато изтарашили сумата му земи и поробили сумата му народи.Това е.
Ако има Бог, той трябва да обича ВСИЧКИ народи, а не да има един-богоизбран.Разбирате ли?

PoPPy
04-17-2009, 12:00
Ти олигофрен ли си?


Нищо не знаеш за Хриситянството. Не си чел Библията.

+1

kir40
04-17-2009, 12:36
Още не познаваш религията си,а си тръгнал да я защитаваш!

Факта,че плюеш на всичко доказва ,че ти нищо не познаваш.Аз не приемам нищо за чиста монета,за разлика от теб.Веднага след като изгледах филма тръгнах да проверя дали е вярно казаното в него.
Религията не е виновна че хората се избиват,и да няма религия те пак ще го правят.Не знам кой с какво те е заплашвал,на мен такива "заплахи" ми звучат смешно.
Не вярвай само на това което можеш да видиш.Уважавай вярванията на хората,аз уважавам това че ти не вярваш в нищо свръх естествено,в някаква невидима сила и т.н.Не те критикувам за това.
Но приеми че не знаеш всичко,такива генерални изводи като твоите дразнят.

kir40
04-17-2009, 12:52
Като говорим за логика,в zeitgeist дори се отрича съществуването на Христос :shock: ,като се позовава на няколко съмнителни автори.Н е ми се занимава точно сега с разнищтването на филма,но това е смешка.Хората направили филма искат да прездставят някаква мешаница от лъжливи факти за истина.Най смешно ми беше като гледах за сравненията на други богове с Исус.Филмът не ме накара да се замисля нито веднъж,говоря за часта за християнството.Часта за 9/11 ме накара да се позамисля малко,но и там манипулацията не беше добре представена.Слаба ракия си е филма. :D Казвам всичко това,зощото съм изненадан колко много уж мислещи хора вярват на всичко,без да го подлагат на съмнение.А и сравнението на някои пасажи от библията с астрологията не ми звучат логично.Автора на филма се е изложил в част първа

Kman
04-17-2009, 16:36
Факта,че плюеш на всичко доказва ,че ти нищо не познаваш

На всичко ли....аз критикувам само религиозността.Убеден съм че до истината ще се достигне чрез спорене.
И познавам много добре християнските разбирания и мироглед,така че тук се дъниш с опита си да ме обориш!


Аз не приемам нищо за чиста монета,за разлика от теб.

Дори и гравитацията ли? Ей такива изказвания са си направо смешни....е хайде да те видим как ще обориш факта че има гравитация.И аз се съмнявам във всичко,но има факти като гравитацията,мутацията,мол екулите,атомите и много други неща,които са си ЧИСТА МОНЕТА!


Религията не е виновна че хората се избиват

Е да де ама ако в библията не бяха описани толкова много заплахи,насилие и агресия към неверниците нямаше да се избиват толкова много нали!?!?!


и да няма религия те пак ще го правят
Но е факт че най-многобройните избивания,насилия ,заколения и масови убийства са на религиозна точка!Това си е факт ,който неможеш да обориш!


Не знам кой с какво те е заплашвал,на мен такива "заплахи" ми звучат смешно.
То и на мене ми звучи смешно когато ме заплашват и се смея с пълно гърло,но е факт че в библията са исписани заплахи и примери какво ще стане с хората ако не се подчиняват на бог. "Obey god or else.."
Or else what you stupid freaks!?
Ако не се подчиняваш на бог ще отидеш в ада и ще страдаш вовеки веков....това не е ли заплаха!?


Не вярвай само на това което можеш да видиш
Нима гравитацията е видима!?

Уважавам хората,но не и религиите в които вярват.Имам много познати...някои протестанти,други мюсюлмани,но явно поради факта че не разговарят за религията си не съм спорил с тях.А ако някой ми е тръгнел да ми говори за религия съм го посрещал с критика,на която трудно могат да се противопставят.....тцтцт как само звуча 8-)

Хахахах кога съм твърдял че знам всичко!?Не е нужно кой знай колко много знание за да се опровергае религията....нужен е здрав разум,логика и общи познания по физика,биология,химия,астр номия и т.н.


такива генерални изводи като твоите дразнят.

И мене ме дразнят:"Апокалипсисът е близо" "любовта ще спаси светът" "добротата ще спаси светът" "неверниците ще си платят,когато дойде края на света" "бог съществува и имам научни доказателства" "Еволюцията не съществува" "гравитацията не съществува" "бог създаде всичко и трябва да му се подчиняваме безпрекословно и да го обичаме,иначе той ще ни накаже" и прочие.
Ето защо критикувам толкова напористо религиозността....защото виждам колко млади хора като някви безмозъчни роботи отричат всичко научно,което е доказано за вярно също толкова колкото е доказано за вярно това че има гравитация!

kir40
04-17-2009, 17:21
Цитат:
Аз не приемам нищо за чиста монета,за разлика от теб.


Дори и гравитацията ли? Ей такива изказвания са си направо смешни....е хайде да те видим как ще обориш факта че има гравитация.И аз се съмнявам във всичко,но има факти като гравитацията,мутацията,мол екулите,атомите и много други неща,които са си ЧИСТА МОНЕТА

Не изваждай думите ми от контекста,много добре знаеш за какво говорех.
Аз не се опитвам да те убеждавам в нищо,за мен това дали искаш да изповядваш дадена религия е въпрос на личен избор,затова не приемам твоите нападки относно религийте.


И мене ме дразнят:"Апокалипсисът е близо" "любовта ще спаси светът" "добротата ще спаси светът" "неверниците ще си платят,когато дойде края на света" "бог съществува и имам научни доказателства" "Еволюцията не съществува" "гравитацията не съществува" "бог създаде всичко и трябва да му се подчиняваме безпрекословно и да го обичаме,иначе той ще ни накаже" и прочие.
Ето защо критикувам толкова напористо религиозността....защото виждам колко млади хора като някви безмозъчни роботи отричат всичко научно,което е доказано за вярно също толкова колкото е доказано за вярно това че има гравитация!

еволюция има,гравитация също-аз не съм си и помислял да ги отричам.Трябва да уважаваш мнението и вярванията на другите,колкото и глупави да са за теб.

Хахахах кога съм твърдял че знам всичко!?Не е нужно кой знай колко много знание за да се опровергае религията....нужен е здрав разум,логика и общи познания по физика,биология,химия,астр номия и т.н.

имам тези общи познания. Това не значи ,че ще спра да вярвам

kir40
04-17-2009, 17:30
Виж,има хора с много повече познания по много научни области-сред тях има и такива,които вярват в Бог.Не се съмнявай ,че ги има.На мен това не ми изглеждат като заблудени хора.Не всеки вярва на всяка дума в Библията,хората си имат различни интерпретации за някакво Божествено присъствие
А иначе науки много,не всички отричат свръхестественото :)
Айде със здраве

SolusChristus
04-17-2009, 17:54
Аз пък имам друг въпрос...
Защо продължавате да пускате теми и да плюете Бог като всички тука сте на едно мнение :-o , то това вече не е спор.

Чакат ме да вляза да си късам нервите. 8) :-D


Zeitgeist казва, че нямат доказателства за това, което твърдят, защото Католиците са изгорили доказателствата. 8)

Супер теза, Zeitgeist.

http://en.wikipedia.org/wiki/Horus

Кажи ми, от цялата информация събрана за Хор, къде пише нещата, казани в Zeitgeist?

mitternacht
04-17-2009, 17:55
Ти олигофрен ли си?


Нищо не знаеш за Хриситянството. Не си чел Библията.

+1

Добре бе, умник, сладък, или умничка, абе к'вото и да си там.Приемам, цял живот да си стоял на дясното ми рамо, та да знаеш, че не съм чел Библията.Ама ей така да си вадите изводи, не мога да го приема.
И понеже ти (предполага се) си чел Библията, я ми отговори на въпроса, ами не мрънкай като баба без 13та пенсия.

SolusChristus
04-17-2009, 18:09
Добре, отговарям.

Опция 1: Zeitgeist дава истинни твърдения.

Сатаната не се е върнал във времето. Сатаната, бъдейки най-главния ангел, знае повечето неща, които трябва да направи Исус.

Защо Сатаната (Lol) да не излъже другите народи и да им направи митологиите такива?

Опция 2: Zeitgeist не дава истинни твърдения.

Мисля, че сам ще си направиш изводите..


Също така заключавам, че не си чел Библията, защото не знаеш за какво става въпрос в нея.

Исус не е роден на 25ти Декември. Библията посочва, че сезонът, в който е роден Исус не е зимата.

При Исус не са дошли трима мъдреци когато е роден, а мъдреци, носещи 3 подаръка, когато Исус е на 1 година.

Това при първите 2 страници на Евангелието на Матей.

lsd43
04-17-2009, 18:48
Зайгест е тъпотия ,това ,че много хора му се връзват не означава ,че и аз му се хващам на "доказателствата" ,това което бе посочено ,като извадка от египетската мистология във филма ,беше простотия ,нито Озирис нито Хорус са били разпъвани на кръст ,Озирис е бил отровен и след това накълцан на парчета ,тогава Изида прави магия ,за да го съживи в света на мъртвите ,Хорус се е бил със Сет и губи едното си око,но никъде не се опоменава нещо за смъртта му,това определено няма нищо общо с Христовото екзекутиране ,Дионис не е бил разпъван на кръст ,пак е бил разчленен и след това съживен от боговете. От историческа гледна точна е много вероятно Христос да е съществувал,но това не означава ,че е бил божество ,най-вероятно е бил просто един луд човек с мания да стане велик,а хората тогава са имали нужда от някой който да ги утеши и да им каже ,че има нещо по-добро от мизерията в която са тънели . Колкото до въскресението му...ами просто легенда.

mitternacht
04-17-2009, 19:00
Добре, отговарям.

Опция 1: Zeitgeist дава истинни твърдения.

Сатаната не се е върнал във времето. Сатаната, бъдейки най-главния ангел, знае повечето неща, които трябва да направи Исус.

Защо Сатаната (Lol) да не излъже другите народи и да им направи митологиите такива?

Опция 2: Zeitgeist не дава истинни твърдения.

Мисля, че сам ще си направиш изводите..


Също така заключавам, че не си чел Библията, защото не знаеш за какво става въпрос в нея.

Исус не е роден на 25ти Декември. Библията посочва, че сезонът, в който е роден Исус не е зимата.

При Исус не са дошли трима мъдреци когато е роден, а мъдреци, носещи 3 подаръка, когато Исус е на 1 година.

Това при първите 2 страници на Евангелието на Матей.

А така, можело значи :)
Само да вметна, че ама изобщо не съм споменавал Цайтгейст като доказателство или каквото и да било.Както казах-филма си е продухан, макар да има и интересни и вярни неща.Не е задължително да са в частта с Бога, но това няма значение, тъй като бихме се прехвърлили към изцяло друга тема.

Библията съм я чел, не цялата, 2-3 евангелия+Откровение (няколко пъти).

Поне дочаках отговор:)
Сатана знаел действията на Иисус (Неизразимо Великия План и т.н.) и е подлъгал другите народи.

SolusChristus
04-17-2009, 19:05
Ами ако това е във "Великия План"? :P

Kman
04-18-2009, 11:42
Ами ако "великия план" не съществува и какво стана със свободната воля,която ни е уж даден от бог!?

Liar
04-18-2009, 12:57
Най малкото,имаме свободна воля

Ами божествения план...нима очакваш когато се молиш бог да направи излючение и да промени плана си специално за теб!?
Как така бог едновременно знае какво ще направим и вече ни е предопределил живота,но и едновременно с това ни дава свободна воля....егати свободната воля!

Да речем,че имаш син/дъщеря...Колкото да и/му говориш кое е правилно и кое не,знаеш,че опита "забранения плод" рано или късно,както ти си направил едно време.Същата работа е.
Добре де,като не си съгласен,поне кажи с кое,за да знам къде греша.Мисля си,че точно свободната воля дава предпоставките за много грешни избори,които в последствие водят до израстване и усъвършенстване.За да стане идеално гладко,дървото трябва да се ошлайфа,не се появява такова.Ако има Божествен план е по-вероятно той да е глобален,не за всеки човек по отделно,няма как иначе.

Kman
04-18-2009, 13:19
"Такава е божията воля"....да му имам и волята на тоя хахах

Това на което исках да наблегна е,че цялата религия е противоречива

Свободната воля дава предпоставките и за много положителни неща,но отрицателното и положителното си вървтя ръка за ръка естествено.


За да стане идеално гладко,дървото трябва да се ошлайфа,не се появява такова

Мдам и тук идва парадоксът...бог ти дава право на избор...дали да се ошлайфаш или не,като едновременно с това те заплашва че ако се ощлайфаш по "по друг начин" ще те накаже,но и той още при раждането ти така е направил всичко,че да ти е предопределено...тогава след като той е определил ти да направиш този избор,нима избора е свободен и нестига че той ти определея какво да избереш,а и ти казва че ако го избереш,а той е предвидил да го избереш,ще страдаш....

Аз съм за свободната воля,нали говорим за "златната среда",а не за прекални свободии и критикувам релиогиозности,които казват че всичко е предопределено и че бог ти е дал "свободна воля".Религиозната воля,която те наричат свободна изобщо не е свободна и точно заради това религиозността е консерватизъм....защото дава илюзията за свобода!

А колкото до божествения план....божвествения план,в които са предопределени някви си там работи би трябвало да предопределя всеки да направи еди какво си за да може някакво си глобално събитие да се случи...

got2Bthe1
04-20-2009, 19:28
Ти олигофрен ли си?


Нищо не знаеш за Хриситянството. Не си чел Библията.

Тя щото Библията е една такава достоверна...

Kman
04-20-2009, 19:30
Е как....библията нали уж е самата истина хахахах :razz: 8-)

BlackWings
05-30-2009, 09:12
Авторът нещо се е забил в някакви фантасмагорични вълшебнопрескачащи във времевото пространство митично-библейски същества , следствие от гледане на някоя фантастична филмова продукция, че му дошла музата да мисли логически и решил да ни забие и нас с невероятно логичния си въпрос...
Пич просто не за всичко има отговор. Не можеш да тропнеш с крак от яд , и да заличиш цялата догма на така недопаднала ти християнска религия и християнския Бог , с някакви заядливи въпроси относно това , че не било логично. Ами ей така , религията не е логична и това е , тя се основава на вярата. Преживей го. Никой не те кара да вярваш.
И за Kman същото се отнася.

Vesk0u
05-31-2009, 10:10
@SolusChristus

В Библията пише, че атеистите са глупаци. Фактите доказват, че най-умните хора са били атеисти. Как ще обясниш тази грешка на Библията?

Naman07
05-31-2009, 16:02
@SolusChristus

В Библията пише, че атеистите са глупаци. Фактите доказват, че най-умните хора са били атеисти. Как ще обясниш тази грешка на Библията?

Като Айнщайн ли? Хмм, дали е бил вярващ? Толстой...да продължавам ли, имам ги много в торбата :D .

Леко с изказванията като "най-умни" и прочие.

Kman
05-31-2009, 16:50
@BlackWings напраооооооо съм поласкан!
Ай като изкупиш жертвите и вредите причинени поради налагенето на християнставото ми се обади!
"Назад си с информацията за ситуацията"

mimilia
07-09-2009, 09:53
@SolusChristus

В Библията пише, че атеистите са глупаци. Фактите доказват, че най-умните хора са били атеисти. Как ще обясниш тази грешка на Библията?

Като Айнщайн ли? Хмм, дали е бил вярващ? Толстой...да продължавам ли, имам ги много в торбата :D .

Леко с изказванията като "най-умни" и прочие.

С това, че атеистите са глупаци се няма предвид че не са интелигентни. Просто от гледна точка на религията те са си загубили умовете с глупави философии.

ZipFail
07-09-2009, 10:49
@SolusChristus

В Библията пише, че атеистите са глупаци. Фактите доказват, че най-умните хора са били атеисти. Как ще обясниш тази грешка на Библията?
Няма такова нещо като 'умен' човек, интелекта и съзнанието могат да се развиват в много насоки...откривателите и учените не са задължително 'умни' ;)

Nam3less3
07-09-2009, 15:44
Когато хората оспорват реалистичността на Библията с аргумента, че доста от нещата написани там ги има из половината други религии, то вярващите на Библията казват, че и за това има причина.Просто Сатана се е върнал във времето и е добавил тия неща към останалите митологии.
Та, въпроса ми е:
Ако Сатана може да пътува както му е кеф във времето, защо тогава не се върне примерно и да убие апостолите, докато са бебета или деца.Или пък защо тогава не убие някои от светците, преди да станат такива.
Виж, може да е гледал "Ефекта на пеперудата" и да се е депресирал, и да е решил да не бута нищо в миналото, че току направи по-голяма каша.
Ако някой друг каже тоя аргумент, не го приемам :))Защото Бог не му дава да своеволничи така. Това да не е концерт по желание :D
Пък и Сатаната действа по други методи. Ония свещеници-фарисей, дето са разпнали Христос примерно са неговите убийци. Та тия свещеници, независимо дали го осъзнават или не, са работили за Сатаната. Той си има милиарден персонал :D

plmn
07-12-2009, 14:50
http://www.threadbombing.com/data/media/54/Jesus_facepalm.jpg

akinom
07-14-2009, 06:06
Как можете да вярвате в Бог, помогнал ли ви е с нещо... Това е само бизнес.

Genetix
07-14-2009, 10:05
Когато господ е свалил кулите близнаци е казал "Nothing personal, just business" :D :D :D

SolusChristus
07-16-2009, 06:55
Как можете да вярвате в Бог, помогнал ли ви е с нещо... Това е само бизнес.

olol

themusicinme
07-16-2009, 09:04
Докато човек не повярва, няма да помогне.

aniezina
07-16-2009, 15:09
Аз не вярвам в библията. Дори не искам да я пиша с главна буква, както уж трябва. За мен тя е изфабрикувано оръжие за власт. Библията е писана от езичници. Това не е религия за мен. Аз вярвам в Бог, или по-скоро вярвам, че има нещо, което наистина ни ръководи, някаква по-висша сила. Уж съм християнка, но и в църквата не вярвам. За мен църквата е доста двулична институция. Хем проповядва да обичаме ближния, хем през вековете е избивала повече и от военните. Иска от нас толерантност, а тя преследва всички различни. Знаете ли, че древногръдския корен на думата "ерес" означава "избиращ".
А и не само тази кръвожадност през вековете, всички обичаи са "копирани" от езическите, или други религии. Смятам, че християнството е толкова силно не само заради това, че е наложено, а и защото всичките му ритуали, светци и обичаи имат корени в други религии. Тоест всяка религия има нещо общо с християнството.

Genetix
07-16-2009, 18:07
Хем проповядва да обичаме ближния, хем през вековете е избивала повече и от военните.

Говориш за католическата църква. Тъй като ние всички предполагам и ти сме източно православни християни не определяме себе си като Римо-католици и не почитаме католическата църква. Надявам се знаеш какво е и Великата Схизма. Я кажи една война която е предизвикала източно православната църква ? Или де да знам да е избила някого ?

SolusChristus
07-16-2009, 19:13
Аз не вярвам в библията. Дори не искам да я пиша с главна буква, както уж трябва. За мен тя е изфабрикувано оръжие за власт. Библията е писана от езичници. Това не е религия за мен. Аз вярвам в Бог, или по-скоро вярвам, че има нещо, което наистина ни ръководи, някаква по-висша сила. Уж съм християнка, но и в църквата не вярвам. За мен църквата е доста двулична институция. Хем проповядва да обичаме ближния, хем през вековете е избивала повече и от военните. Иска от нас толерантност, а тя преследва всички различни. Знаете ли, че древногръдския корен на думата "ерес" означава "избиращ".
А и не само тази кръвожадност през вековете, всички обичаи са "копирани" от езическите, или други религии. Смятам, че християнството е толкова силно не само заради това, че е наложено, а и защото всичките му ритуали, светци и обичаи имат корени в други религии. Тоест всяка религия има нещо общо с християнството.

wtf Zeitgeist....

булшит яко

Genetix
07-16-2009, 19:24
Защо не му вярваш на този филм ?

SolusChristus
07-16-2009, 21:43
Защо не му вярваш на този филм ?

Защото дрънкат глупости...

Исус не е роден на 25ти Декември, нямало е 3ма мъдреци, а мъдреци, носещи 3 дара.

Това мога да ти го кажа без да гледам нищо. Прочети исторята за Хор, нищо общо с това, което тия говорят.


http://thedevineevidence.com/jesus_similarities.html

blackvelvet
07-17-2009, 07:37
Библията е пълна с доста разминавания :lol: :lol:

Genetix
07-17-2009, 09:08
Библията е пълна с доста разминавания :lol: :lol:

Кажи едно ? Ако си е чела вообще :P

SolusChristus
07-17-2009, 09:45
"ZEITGEIST, Part 1" Debunked? Acharya Responds (http://www.youtube.com/watch?v=F_9ZyddjaM4)

Целта на Zeitgeist не е да покаже колко прости са християните. Смисъла на филма е да ни накара да разберем, че трябва да живеем в по-добро общество, като изследва какво всъщност пречи на сегашното за постигане на висок стандарт на живот.

Не знам защо хората не обръщат внимание да другите части от филма и най-вече на филма Zeitgeist: Addendum.

Пропаганда. Всичките.

Acharya S е яко ретардирала.



Библията е пълна с доста разминавания :lol: :lol:

Айде и тая се изказа...

blader
08-21-2009, 13:09
Хем проповядва да обичаме ближния, хем през вековете е избивала повече и от военните.

Говориш за католическата църква. Тъй като ние всички предполагам и ти сме източно православни християни не определяме себе си като Римо-католици и не почитаме католическата църква. Надявам се знаеш какво е и Великата Схизма. Я кажи една война която е предизвикала източно православната църква ? Или де да знам да е избила някого ?
самия факт че има такова разделение на църковната институция говори за това че не вярата а интересите ръководят църквата...и като причина за не много голямото влияние на църквата в източноправославния свят мисля че е уместно да се посочи нашествието на ония пичове които около 5 века са ни спирали развитието и са ни подтискали...така де...не нас...нашите прародители...

докато в западния свят самия начин на мислене е различен...когато ние сме били под турско робство през ренесанса са се създавали шедьоври...тука имаме само икони...само църквата е била институцията потдържаща някакъв вид културно развитие...макар и с изключително забавени темпове...и точно това е лошото...тя в същото време е и ограничавала творчеството и развитието на артистичните хора със своите канони и правила...
неща напълно излишни и безсмислени...
естествено аз пиша неща които са твърде субективни за да е смятат за факти тъй като няма как да съм живял тогава...и все пак няма как да се отрече че религията дава всичко друго което хората биха имали и без нея...но за сметка на това отнма свободата...на вярващите..и става въпрос не за тази явна и формална свобода която всички индивиди по конституция имат...става дума за свободата на духа и мисленето...просто...да не се чувстваш длъжен на някой който уж е умрял преди там едиколко си години и да не спазваш някакви смешни ритуали през по-голямата част от годината...да не ядеш каквото ти казва религията...да не правиш каквото ти казва религията...а просто давярваш в нещо...нещо свое...това за мен е свобода....независимост на мисленето...

Kaley
01-23-2010, 10:28
Библията е пълна с доста разминавания :lol: :lol:

Голямото изказване на темата :lol:

Zeitgeist - пълна простотия!!

Сатаната НЕ може да пътува във времето.. тва е пълна тъпотия
:lol: :lol: :lol:

ZipFail
01-23-2010, 11:18
Ама пък е извънземно ! 8)

Kaley
01-25-2010, 12:14
ми можи и така да се каже :D

van4o
02-02-2010, 20:16
Относно темата , Сатана не може да патува във времето.Няма такива екстри като патуване във времето освен във филмите.Живеем в сегашно време и няма връщане назад нито избързване напред във времето. :)

ZipFail
02-02-2010, 21:00
Назад едва ли има, ама напред е възможно :)